Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o szczupakowych lowiskach w Europie. Szwecja / Irlandia ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 16 styczeń 2012 - 19:18

Witam

Chociaż pora może nie nastraja jeszcze do myślenia o szwedzkich szczupakach to w związku z tym, że muszę podjąć decyzję do piątku proszę kolegów o opinie na temat szkierów św. Ann. Szczególnie zalezy mi na opiniach osób, które były tam w czerwcu. Czy oprócz szczupaków jest realna szansa na dobre połowy okoni i sandaczy.
Może któryś z kolegów nastawiał się na konkretnie na sandacze?
Jeśli tak to jakie były wyniki ilosćiowo-wielkościowe.

Proszę o pilne opinię.

#2 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 styczeń 2012 - 13:09

o Św. Annie było uż kilka razy, poszukaj to znajdziesz trochę info. My byliśmy kilka lat temu pod koniec maja. Sandacze byly mocno przypadkowe, okonie jak się trafiło to można było połowić.

#3 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 styczeń 2012 - 13:35

Ja bym szukal juz czegos innego!Szwecja z tego co mowia juz nie ta sama.Nie ma tylu ryb,wielkoscia tez nie powalaja... Ja bym napisal do @Bigos on cos szykuje w takim terminie tylko ,ze nie Szwecja ale Hiszpania i napewno wiecej(wiekszych)polowisz i pogoda gwarantowana ;)
pozdro.

#4 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 17 styczeń 2012 - 17:36

Ja bym szukal juz czegos innego!Szwecja z tego co mowia juz nie ta sama.Nie ma tylu ryb,wielkoscia tez nie powalaja... Ja bym napisal do @Bigos on cos szykuje w takim terminie tylko ,ze nie Szwecja ale Hiszpania i napewno wiecej(wiekszych)polowisz i pogoda gwarantowana ;)
pozdro.


Jesli mnie wywolano, to dementuje Hiszpanie na czerwiec :D A w sprawie Szwecji, to... Sa 500% lepsze miejsca na szczupaki w Europie, za ta sama albo mniejsza kase.
Szwecja jest grubo przereklamowana.
Pozdro,
Bigos


#5 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:21

Proszę o podanie jednego miejsca w europie gdzie można złowić tyle samo co w Szwecji i żeby było taniej a przynajmniej podobnie cenowo .Wyjazd do Szwecji za tydzień wychodzi średnio 2 tysie za tydzień. :D

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:26

Proszę o podanie jednego miejsca w europie gdzie można złowić tyle samo co w Szwecji i żeby było taniej a przynajmniej podobnie cenowo .Wyjazd do Szwecji za tydzień wychodzi średnio 2 tysie za tydzień. :D


sorry tomi ale takich informacji publicznie sie nie podaje, ale zapewniam Cię, że są takie miejsca :D


edit: zapomnialem dodac ze nie chodzi o łowisko, odwiedzane przez naszych wspólnych znajomych
<_< <_< <_< <_<

#7 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:32

[quote]
Proszę o podanie jednego miejsca w europie gdzie można złowić tyle samo co w Szwecji i żeby było taniej a przynajmniej podobnie cenowo .Wyjazd do Szwecji za tydzień wychodzi średnio 2 tysie za tydzień. :D
[/quote]

sorry tomi ale takich informacji publicznie sie nie podaje, ale zapewniam Cię, że są takie miejsca :D

[/quote]

Piszmy wprost - w domyśle była Irlandia i Hiszpania. Nie chodzi @mifek w tym momencie o żadne super tajne łowiska.

No więc cenowo na pewno obydwie opcje wyjdą drożej a i liczba ryb mniejsza (a raczej szanse, bo jak wiadomo warunki, wędkarz itd.).

Jeśli mowa o okazach to jak na razie nie doczekaliśmy się na forum ryb 120+ z tych krajów. Ba, nie przypominam sobie 115+.

Jeśli jest inaczej to posługujmy się faktami - kosztorys, statystyczne połowy, ryzyko pogodowe itd.



#8 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 styczeń 2012 - 19:49

Nie chce sie wcinac jak majtki w d...e ,ale ryb powyzej 115cm padlo sporo a ze nie sa na JB no coz nie wszyscy chca zeby ich widziec ;) Ryby powyzej 120cm tez sa!mam nawet parenascie zdjec!niestety nie sa to moje ryby wiec nie moge wstawic bez pozwolenia :wacko: Pogodowo..... mysle ze w Hiszpani chyba bedzie cieplej <_< Mega Pozdro.

#9 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:01

Nie chce sie wcinac jak majtki w d...e ,ale ryb powyzej 115cm padlo sporo a ze nie sa na JB no coz nie wszyscy chca zeby ich widziec ;) Ryby powyzej 120cm tez sa!mam nawet parenascie zdjec!niestety nie sa to moje ryby wiec nie moge wstawic bez pozwolenia :wacko: Pogodowo..... mysle ze w Hiszpani chyba bedzie cieplej <_< Mega Pozdro.


W żadnym wypadku nie przeczę, że takie ryby są w Hiszpanii. Jestem wręcz przekonany, że są sztuki 130+. Są w we Włoszech, czemu miałoby ich nie być u Was.

Pytanie jakie wyniki będą mieli potencjalni wycieczkowicze i ile będzie ich kosztował taki wyjazd.
Czy połowią więcej niż w Szwecji? Może tak może nie. Czy zapłacą więcej? Tak.

Ja nie mam nic przeciwko turystyce wędkarskiej do Irlandii czy Hiszpanii. Sam chętnie wybieram się w te kierunki. Po prostu buntuje się, jak widzę marketingowe hasła na forum.

PS. Mam kolegę mieszkającego już wiele lat w Hiszpanii (nie chodzi o @Guzu ;) ) i fotki łowionych przez niego szczupaków widziałem już wiele lat temu. Wtedy jeszcze mało kto u nas wiedział o tamtejszych sumach, a co dopiero o szczupakach. Dlaczego się nie wybrałem? Nie kalkulowało mi się - taniej do Szwecji :D

#10 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:19

Ja nikogo nie namawiam Brn mnie panie Boze !! ;) czy polowia!?nie wiadomo tak samo jak nie wiadomo czy polowia w Szwecji czy Rosji czy Hiszpanii.Czy zaplaca wiecej nie mam pojecia ile kosztuje taki wyjazd do Szwecji a ile do Hiszpanii,nikogo nie MARKETINGUJE napisalem ze moze lepiej Tu bo z tego co slyszalem Szwecja juz nie ta sama!
Ps.Moze ktos napisac ile kosztuje wyjazd do Szwecji ? Tak dla sprawdzenia,nie zebym dochodzenia robil,ale teraz takie samoloty tanie ze ....... :lol:

#11 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:23

Ja nikogo nie namawiam Brn mnie panie Boze !! ;) czy polowia!?nie wiadomo tak samo jak nie wiadomo czy polowia w Szwecji czy Rosji czy Hiszpanii.Czy zaplaca wiecej nie mam pojecia ile kosztuje taki wyjazd do Szwecji a ile do Hiszpanii,nikogo nie MARKETINGUJE napisalem ze moze lepiej Tu bo z tego co slyszalem Szwecja juz nie ta sama!
Ps.Moze ktos napisac ile kosztuje wyjazd do Szwecji ? Tak dla sprawdzenia,nie zebym dochodzenia robil,ale teraz takie samoloty tanie ze ....... :lol:


Nie chodziło mi o Ciebie z tym markietingiem

Jeśli chodzi o połowienie - Nie wiadomo - święte słowa.

Jeśli chodzi o ceny wyjazdów do Szwecji to już padły jakieś kwoty w tej dyskusji.

#12 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:05

Koledzy

Widzę, że dyskusja poszła w nieco innym kierunku.....

Proszę osoby, które były na tym łowisku o informacje czy łowisko daje realne szanse na przyzwoite wyniki?!

Z góry
dziękuję

#13 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:16

[quote]
Proszę o podanie jednego miejsca w europie gdzie można złowić tyle samo co w Szwecji i żeby było taniej a przynajmniej podobnie cenowo .Wyjazd do Szwecji za tydzień wychodzi średnio 2 tysie za tydzień. :D
[/quote]

sorry tomi ale takich informacji publicznie sie nie podaje, ale zapewniam Cię, że są takie miejsca :D

[/quote]

Piszmy wprost - w domyśle była Irlandia i Hiszpania. Nie chodzi @mifek w tym momencie o żadne super tajne łowiska.

No więc cenowo na pewno obydwie opcje wyjdą drożej a i liczba ryb mniejsza (a raczej szanse, bo jak wiadomo warunki, wędkarz itd.).

Jeśli mowa o okazach to jak na razie nie doczekaliśmy się na forum ryb 120+ z tych krajów. Ba, nie przypominam sobie 115+.

Jeśli jest inaczej to posługujmy się faktami - kosztorys, statystyczne połowy, ryzyko pogodowe itd.


[/quote]

Jesli ktos jedzie do Szwecji na wlasna reke , spi w drewnianej chatce, lowi na bajorku samodzielnie, to moze za dwa tysie obroci - oczywiscie zabierajac konserwy z Polski. Za te same pieniadze obrocie w takiej samej opcji do Irlandii.Czy polowi? Nie wiem. Ryby sa - od cholery i duze.

Przylec, pokarze Ci co tu mamy, a potem publicznie przyznasz mi na forum racje, ze do Szwecji na szczupaki wcale nie jest szybciej/blizej/taniej/lepiej. A jak Ci sie szczupaki znudza, to masz parokilowe pstragi i na grubo lososia w tej samej lokalizacji i lowisku - Szwecja nie ma startu. Chyba , ze masz zamiar jechac za granice na okonie - w Irlandii mozna sie zalowic na smierc okoniami, jesli kogos to kreci.Biora na wszystko kiedy znajdziesz lawice - na pusty haczyk, glowke , no problem, byle sie ruszalo w wodzie. Mnie to nie kreci, bo rybki po 30-40 cm zwykle...Lowie okonie kiedy mam zamiar jakiegos zjesc i koncze w momencie gdy mam to co potrzebuje w wiaderku...

A gdyby sie komus znudzily wszystkie slodkowodne ryby, to za gorka ( doslownie) jest Atlantyk, a tam lowienie przemyslowe na wedke...Wlacznie z rekinami.Pisze caly czas o okolicy w promieniu 50 km od miejsca, w ktorym w tej chwili siedze i klikam.

Kumpel za szkiery Anny wylozyl ok 4 tysi PLN jak wszystko dokladnie policzyl. Za ta sama kase robisz Irlandie, tyle ze w lepszym wydaniu.Lepszym, czyli dajesz sobie szanse zlowienia ryby, ktora zapamietasz do konca zycia, a nie jakiegos badziewia. Najwiekszego zlowil na tych szkierach 78 cm. To jest szczupak??

Co do Hiszpanii, to fakty postaram sie przedstawic w srodku lata, kiedy podobno szczupaki slabo biora :D

Ryzyko pogodowe zalezy od tego jak znasz okolice (lowiska) i jaki masz sprzet. W tym roku, dla mnie na przyklad, ryzyko pogodowe w Irlandii przestaje istniec. Ale to jest inny temat.

120 cm ciezko w Irlandii zlowic. Sa tutaj szczupaki po 120 cm i duzo wieksze, jednak malo w porownaniu z populacja 100-115 cm. Takich ryb ( 100-115) jest duzo, na pewno wiecej niz w szwedzkich, popularnych wsrod polskich wedkarzy lowiskach. Chyba ze komus 10 kilowa ryba nie styka...W takich okolicznosciach najlepiej od razu leciec do Kanady :D Tyle ze wychodzi wtedy sporo wiecej jak 2 tysie...Na Rugie blizej, ale tam mozna sie latwo wladowac w pogode, ktora wykluczy plywanie...Rugie kiedys z ciekawosci sprawdze.

Sumujac - Szwecja to nie jest kraj wszelkiej szczesliwosci moim zdaniem i nawet nie mam ochoty empirycznie tego sprawdzac - wystarczy ze poslucham co mowia ludzie, ktorzy ze mna lowia irlandzkie szczupaki.

Sory za przydlugi wywod, ktory pewnie zaraz ktos nazwie reklama etc. Nie chodzi o reklame, tylko uczciwe pokazywanie rzeczywistosci. Nigdy w sprawach dotyczacych ryb i wedkarstwa nie napisalem slowa klamstwa i nikt mi nigdy czegos takiego nie zarzuci...
Pozdro,
Bigos


#14 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:25

[quote]
Proszę o podanie jednego miejsca w europie gdzie można złowić tyle samo co w Szwecji i żeby było taniej a przynajmniej podobnie cenowo .Wyjazd do Szwecji za tydzień wychodzi średnio 2 tysie za tydzień. :D
[/quote]

sorry tomi ale takich informacji publicznie sie nie podaje, ale zapewniam Cię, że są takie miejsca :D

[/quote]

Piszmy wprost - w domyśle była Irlandia i Hiszpania. Nie chodzi @mifek w tym momencie o żadne super tajne łowiska.

No więc cenowo na pewno obydwie opcje wyjdą drożej a i liczba ryb mniejsza (a raczej szanse, bo jak wiadomo warunki, wędkarz itd.).

Jeśli mowa o okazach to jak na razie nie doczekaliśmy się na forum ryb 120+ z tych krajów. Ba, nie przypominam sobie 115+.

Jeśli jest inaczej to posługujmy się faktami - kosztorys, statystyczne połowy, ryzyko pogodowe itd.


[/quote]

Jesli ktos jedzie do Szwecji na wlasna reke , spi w drewnianej chatce, lowi na bajorku samodzielnie, to moze za dwa tysie obroci - oczywiscie zabierajac konserwy z Polski. Za te same pieniadze obrocie w takiej samej opcji do Irlandii.Czy polowi? Nie wiem. Ryby sa - od cholery i duze.


[/quote]


Za 2 tyś do Irlandii? To naprawdę możliwe?
Szczerze mówiąc, spodziewałem się przynajmniej czwórki.

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:31

Jak kupisz bilety nie wiem ile wcześniej (teraz frunę w marcu za 450pln), śpisz byle gdzie, łowisz za free, bez łódki, albo łódka okazyjnie, bez gaida - da się. tyle ze szanse na połowienie w takim układzie dość cienkie są, bez wsparcia lokalnych ludzi nawet na rzece ciężko z marszu coś znaleźć, wody ogrom.

#16 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:01

[quote]
Proszę o podanie jednego miejsca w europie gdzie można złowić tyle samo co w Szwecji i żeby było taniej a przynajmniej podobnie cenowo .Wyjazd do Szwecji za tydzień wychodzi średnio 2 tysie za tydzień. :D
[/quote]

sorry tomi ale takich informacji publicznie sie nie podaje, ale zapewniam Cię, że są takie miejsca :D

[/quote]

Piszmy wprost - w domyśle była Irlandia i Hiszpania. Nie chodzi @mifek w tym momencie o żadne super tajne łowiska.

No więc cenowo na pewno obydwie opcje wyjdą drożej a i liczba ryb mniejsza (a raczej szanse, bo jak wiadomo warunki, wędkarz itd.).

Jeśli mowa o okazach to jak na razie nie doczekaliśmy się na forum ryb 120+ z tych krajów. Ba, nie przypominam sobie 115+.

Jeśli jest inaczej to posługujmy się faktami - kosztorys, statystyczne połowy, ryzyko pogodowe itd.


[/quote]

Jesli ktos jedzie do Szwecji na wlasna reke , spi w drewnianej chatce, lowi na bajorku samodzielnie, to moze za dwa tysie obroci - oczywiscie zabierajac konserwy z Polski. Za te same pieniadze obrocie w takiej samej opcji do Irlandii.Czy polowi? Nie wiem. Ryby sa - od cholery i duze.


[/quote]


Za 2 tyś do Irlandii? To naprawdę możliwe?
Szczerze mówiąc, spodziewałem się przynajmniej czwórki.
[/quote]

Za czworke to z biletem, gajdem, ekstra spaniem i zarciem da sie zrobic tydzien...Wiekszosc ludzi sadzi, ze w Irlandii jest masakra z cenami, a sam kraj lezy na koncu swiata. Fige prawada, tak samo jak z tym szwedzkim eldoradem...


#17 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:06

Bigos strasznie cię ponosi .Jeżeli chodzi o kasę to Szwecje robi się w super warunkach za 2 tysie to czy połowisz w wielu przypadkach zależy od nas samych bo wielu jeszcze myśli że tam szczupaki same wychudzą na brzeg.
CO to są super warunki -prom -fajny domek -fajne łódki -łowisko gdzie jest realna szansa na metrówkę -czyste i fajne łowiska czyli to czego nie ma u nas.Jesteśmy sterem i okrętem i to mi pasi.
Irlandia -przelot kosztuje tyle samo co prom czyli jesteśmy szybciej . Możemy wypożyczyć sobie sami łódke za 60 e czyli same wypożyczenie na tydzień wyjdzie tyle ile wycieczka do Szwecji.
Ok bierzemy guida .
Cena za tydzień koło 5 tysi w cenie mamy dużo szczupaków łódkę sprzęt i wiedzę przewodnika który wystawi nam wszystko na tacy .
Niby fajnie ale jest jedno ale, mi to nie pasi bo wolę nie połowić przez 3 dni i do wszystkiego dojść samemu niż czuć się jak małolat na szkoleniu.Cenowo jest nieporównywalnie a Szwecja być piękny kraj :D .
Ale na Corrib też pięknie jest :mellow: .
.

Załączone pliki



#18 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:06

Nie wiem gdzie jest granica między kłamstwem a manipulacją faktami i nie chce mi się drążyć w tym kierunku.

Po pierwsze Irlandia wyjdzie drożej niż Szwecja przy porównywalnych kryteriach.
Po drugie to czy połowimy lepiej lub gorzej zależy od konkretnego łowiska i oczekiwań (ilość vs jakość).
Po trzecie ryzyko pogodowe jest większe w Irlandii.
Po czwarte, jak sam wiele razy pisałeś, w Irlandii bez przewodnika nie da się połowić, można się sfrustrować, a i wody są wielce niebezpieczne dla lamusów z Polandii.

Teraz moje subiektywne zdanie - ani Irlandia nie jest lepsza od Szwecji ani w drugą stronę. Byłem i tu i tu. Obydwa kraje mi się bardzo podobały, aczkolwiek szwedzkie szkiery są urokliwsze. Można połowić w obydwu miejscach, ale ryzyko nie trafienia w warunki jest raczej większe w Irlandii. Jednak jak trafimy w warunki to chyba średnia wielkość ryb będzie jednak większa w Irlandii.

PS. Mam nadzieję, że cały czas dyskutujemy i nikt się nie obrazi :D

#19 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:08

SWIETE SLOWA @BIGOS amen ;)
Ps.Dyskusja w toku chyba nikt nie jest taki glupi zeby sie obrazac!!! A i tak Hiszpania jest THE BEST <_<

#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 22:18

Bo Szwecja to nie tylko szkiery. Trzeba pojechać trochę na północ, gdzie nie docierają nasi, znaleźć jeziora z siejami i można też się nałowić szczupaków i to z gatunku 100+, trzeba też mieć zaparcie i chęci czego mi notorycznie brakuje bo wole ganiać za lipieniami :D Do szczupaków jestem wybredny, lubię je łowić na płyciznach na jerki, widać każdy start do przynęty itd.

Nawet na północy pierwszy ostatni tydzień czerwca i pierwszy lipca darzy pogodą.

Nie dyskredytuje oczywiście irlandzkich łowisk jak i Bigosa bo wyniki są super.

Bujo