Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

filmy pokazuj膮ce r贸偶ne techniki rzutowe w CASTINGU


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
91 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   lukas

lukas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 post贸w

Napisano 06 listopad 2006 - 16:17

a'propos bassow, to lowilem troszke w usa - to glupia ryba. w porownaniu z najbardziej-denerwujaca-ryba-naszych-wod - boleniem. nie ma porownania. zauwaz, ze basy mozna lowic bedac 1,5 metra od nich. z boleniem ciezko by bylo (sam nie mam doswiadczen - 2 sztuki przez przypadek).

#82 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 post贸w
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 listopad 2006 - 16:27

lukas@ Gdyby chcie膰 przedstawi膰 to w procentach to grubo ponad 90% czytaczy forum u偶ywa g艂贸wnie ko艂owrotka ze sta艂膮 szpul膮 czyli korby. Castingowcy to zaledwie kilka procent i tutaj nie wiadamo nawet jak ich liczy膰 lub jak wolisz co rozumie膰 pod poj臋ciem castingowca. Je偶eli maj膮 to by膰 ludzie w og贸le bez korby w domu to jest ich raptem kilku.
Natomiast g艂贸wny problem polega na tym, 偶e wielu ludzi pr贸buje mniej lub bardziej udolnie udowadnia膰, kt贸ry ko艂owrotek jest lepszy z, kt贸rego dalej leci i.t.d.
Forum w calej swojej historii nie umia艂o si臋 dorobi膰 zak艂adki castingowej. Liczna grupa okazjonalnych u偶ytkownik贸w castingu wiedzie prym i uwa偶nie czuwa, 偶eby nie powiedzie膰 z艂ego s艂owa o korbie. Ten problem nie jest ca艂y czas rozwi膮zany.
A przeciesz nie chodzi o to co jest lepsze czy gorsze tylko o to, 偶e s膮 dwa typy ko艂owrotka i tyle. W Szwajcarii, w jednym z kanton贸w 艂owi si臋 pstr膮gi na ram臋. Jednak nikt z tego powodu nie rwie sobie w艂os贸w czy nie wszczyna b贸jek s艂ownych.
Ci膮g艂e dyskusje sprz臋towe i oko艂osprz臋towe wynikaj膮 g艂贸wnie z tego, 偶e w艂a艣ciwo艣ci tych dw贸ch technik pr贸buje si臋 miesza膰 lub przerabia膰 na inn膮 metod臋 w/g zasady- Polak potrafi. Na tym polega pewien koloryt tego forum.

pozdrawiam

#83 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 06 listopad 2006 - 16:33

@Thymallus, mo偶e to i dobry pomys艂 z t膮 zak艂adka o castingu? ciekawe co na to Remek. 呕eby si臋 tylko, nie okaza艂o, ze w zak艂adce o ca艣cie jest jeden post na tydzie艅
pozd JW :D

#84 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 06 listopad 2006 - 16:50

@Thymallus, mo偶e to i dobry pomys艂 z t膮 zak艂adka o castingu? ciekawe co na to Remek. 呕eby si臋 tylko, nie okaza艂o, ze w zak艂adce o ca艣cie jest jeden post na tydzie艅
pozd JW :D


Hmmm ... Friko ju偶 dawno mnie prosi艂 o tak膮 zak艂adk臋. Wtedy uzna艂em, 偶e chyba nie jest potrzebna bo co zrobi膰 z pozosta艂ymi metodami - spinning, trolling, jerkowanie. Szczerze m贸wi膮c na dzie艅 dzisiejszy nie widz臋 sensu forum Off topic ale o zak艂adce casting ch臋tnie bym pomy艣la艂. Tylko co z reszt膮? Czy zrobi膰 osobny casting i reszt臋 pozostawi膰 tak jak jest i wtedy w castingu b臋dzie tylko na temat lekkiej i 艣rednioci臋偶kiej odmianie?

Pozdrawiam
Remek


#85 OFFLINE   lukas

lukas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 post贸w

Napisano 06 listopad 2006 - 16:50

Panowie!
ja widze, ze kazdy z nas mowi o tym samym, ale dalej dyskutujemy:) coz, to cecha narodowa chyba??:D))

a tak na marginesie to sandacze na zegrzu PODOBNO strasznie lupia - ruszylo sie - info od miejscowego i ze sklepu na wybrzezu gdanskim w wawie.

#86 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 listopad 2006 - 17:19

u mnie w wiosce te偶 sie ruszyl. ludno艣c trzepie po 30-40 sztuk dziennie, rzadko ktory przekracza 35 cm... przynajmniej w miescie...

#87 OFFLINE   lukas

lukas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 post贸w

Napisano 06 listopad 2006 - 17:36

coz...
kolo mnie - w miescie - na bazarku sprzedaja sandaczyki 15-20 cm. podobno z chodowli w prywatnych stawach.:(((
Panie, ja tam nie wiem, dla mnie to oku艅 - sprzedawca.

#88 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 post贸w

Napisano 06 listopad 2006 - 19:29

cyt. Remek


Hmmm ... Friko ju偶 dawno mnie prosi艂 o tak膮 zak艂adk臋. Wtedy uzna艂em, 偶e chyba nie jest potrzebna bo co zrobi膰 z pozosta艂ymi metodami - spinning, trolling, jerkowanie. Szczerze m贸wi膮c na dzie艅 dzisiejszy nie widz臋 sensu forum Off topic ale o zak艂adce casting ch臋tnie bym pomy艣la艂. Tylko co z reszt膮? Czy zrobi膰 osobny casting i reszt臋 pozostawi膰 tak jak jest i wtedy w castingu b臋dzie tylko na temat lekkiej i 艣rednioci臋偶kiej odmianie?

My艣l臋, 偶e w zak艂adce castingowej powinny byc wszystkie tematy zwi膮zane z u偶ywaniem multiplikator贸w, bez wzgl臋du na to czy kto艣 tylko jerkuje, 艂owi w morzu itd. je艣li jest faktycznie tak, jak m贸wi Thymallus, ze ponad 90% u偶ytkownikow forum to spinningi艣ci to niech reszta dzia艂贸w bedzie jak jest do tej pory. Mo偶esz da膰 has艂o ilu u偶ytkownik贸w pos艂uguje sie multiplikatorem i w jakim stopniu. B臋dziesz wiedzia艂 ilu potencjalnych czytelnik贸w b臋dzie w zak艂adce cast.
pozd jerzy :D

#89 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 listopad 2006 - 19:56

no coz.. moim zdaniem dzial casting moze miec wieksze zainteresowanie niz off topic - ale to tylko moje zdanie :mellow:

#90 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 post贸w
  • LokalizacjaDziekan贸w Le艣ny

Napisano 06 listopad 2006 - 20:02

By艂em przeciwnikiem dzia艂u Offtopic, jestem przeciwnikiem dzia艂u casting. Ju偶 to kiedy艣 argumentowa艂em wi臋c nie b臋d臋 si臋 powtarza膰. Remek zrobi jak b臋dzie uwa偶a艂 za s艂uszne, a ja si臋 dostosuj臋.

#91 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 post贸w
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 listopad 2006 - 20:08

S膮dz臋 Jurku, 偶e taka weryfikacja nie b臋dzie rzetelna. Znam wielu w臋dkarzy deklaruj膮cych si臋 jako castingowcy. Kontakt z nimi nad wod膮 burzy te zapewnienia. Na dzi艣 w miar臋 obiektywnym sposobem uchwycenia proporcji pomi臋dzy tymi sposobami po艂owu jest przeliczenie ilo艣ci castingowc贸w na zlotach rzecznych jerkbaitu do 艂膮cznej ilo艣ci uczestnik贸w. Natomiast ilo艣膰 czystych spiningwc贸w na korb臋 te偶 jest bardzo mieliczna. Z obecnych na forum potrafi臋 wymieni膰 tylko kilku. Reszta w臋dkarzy to konstrukcje dwutorowe. I tutaj w艂a艣nie nieliczy艂bym na prawdziwe wypowiedzi internetowe. Oczywi艣cie je偶eli zale偶y ci na jakim艣 obiektywi藕mie.
To podobnie jak czyta si臋 czy s艂ucha programu rz膮dz膮cej koalicji. Ponad tysi膮c kilometr贸w autostrad w ci膮gu tej kadencji. Jak si臋 dok艂adniej przypatrze膰 to w planie na przysz艂y rok jest 6km. s艂ownie -(sze艣膰 kilometr贸w).
Natomiast ilo艣膰 ludzi zainteresowanych t膮 technik膮 jest du偶o wi臋ksza. Oni pragn膮 wiedzy castingowej jak ryba wody. Powstanie oddzielnej zak艂adki mo偶e dodatkowo przerwa膰 nieustaj膮c膮 pr贸b臋 budowy spiningo-castingu. Czego艣 takiego po prostu nie ma. A, 偶e frekwencja b臋dzie mniejsza - no c贸偶?. Wsz臋dzie pocz膮tki s膮 trudne.

pozdrawiam

#92 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 listopad 2006 - 20:53

a ja to nawet wiem gdzie te 6 km ma powstac. :mellow:
to pierwsze kilometry drogi po wjechaniu do polska przez przejscia przy kolbaskowie :mellow:


taaaaaaak polska piekna kraj