Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Protest NIE dla ACTA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 22:01

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czy świat Orwellowskiego wielkiego brata, lub też historia z„Procesu” Kafki jest czymś czego chcieli byście doświadczyć? Polski rząd cichcem przygotowuje się do podpisania porozumienia ACTA, w dniu 26 stycznia. Zachęcam do zapoznania się z tematem i przyłączeni się do protestu.

http://www.tvn24.pl/0,1732146,0,1,polska-podpisze-kontrowers yjne-acta-wolnosc-sieci-zagrozona,wiadomosc.html
http://panoptykon.org/wiadomosc/czy-polsce-grozi-cenzura-int ernetu-w-imie-ochrony-praw-autorskich-z-naszych-najswiezszyc h-
http://panoptykon.org/wiadomosc/nie-dla-acta-akcja-protestac yjna
http://pl-pl.facebook.com/NIEdlaACTA


#2 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 styczeń 2012 - 22:30

Krzyśku, przeczytałem wszystko bardzo uważnie, czy gdzieś można znaleźć podstawowe założenia tego aktu prawnego? Wszędzie widzę tylko bicie piany, jedni chcą kontroli, inni jej się sprzeciwiają. Nikt nie cytuje kontrowersyjnych zapisów, w czym tak naprawdę tkwi problem? We wszystkich linkach znajduję tylko banały i demagogię, żadnych konkretów. Nie podoba mi się totalna kontrola i samowola autorów i dostawców, ale jakie konkretnie prawa i obowiązki nakłada się na nich?

#3 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 23:09

@bartsiedlce.
Nie bierz tego do siebie, ale Twój post najlepiej oddaje skalę problemu i zagrożenia. Jeśli informacje, które przeczytałeś nie wzbudzają w Tobie niepokoju, na nic Ci pełny tekst, który bez problemu znajdziesz przez google. Jeśli mimo wszystko nie chce Ci się czytać, a masz 10 minut, to proszę, obejrzyj to:




To tylko akcja informacyjna, nie będę się wdawał w dyskusje na ten temat i nie będę nikogo przekonywał.

:D


#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2012 - 06:09

Dzięki Krzyśku, przyznam że umknęło mi to :huh: Na szczęście dzięki Twojej informacji wysłałem maila z protestem do wszystkich naszych europarlamentarzystów, kancelarii premiera oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

moim zdaniem warto protestować w tej sprawie.

swoją drogą, rozmiary państwa policyjnego w USA są coraz większe, zastanawiam się jak długo jeszcze będą mieli moralny mandat na niesienie wolności i demokracji w tej sytuacji :unsure:



#5 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 21 styczeń 2012 - 15:06

ja polecam film dokumentalny pod tytułem wezwanie do przebudzenia

a tu filmik z napisami na temat ACTA
http://www.youtube.com/watch?v=kZOK-O15li8&feature=share

#6 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 styczeń 2012 - 21:40

@bartsiedlce.
Nie bierz tego do siebie, ale Twój post najlepiej oddaje skalę problemu i zagrożenia. Jeśli informacje, które przeczytałeś nie wzbudzają w Tobie niepokoju, na nic Ci pełny tekst, który bez problemu znajdziesz przez google. Jeśli mimo wszystko nie chce Ci się czytać, a masz 10 minut, to proszę, obejrzyj to:




To tylko akcja informacyjna, nie będę się wdawał w dyskusje na ten temat i nie będę nikogo przekonywał.

:D

Obejrzałem, przeczytałem. Chodzi mi o to, jak ta kampania jest prowadzona. Wiem, że do wielu ludzi to przemawia, ale mnie nie przekonują demagogiczne argumenty. Nie wierzę, że jak łyknę tabletkę x, to będę chudy, a jak połknę y to stanę się młody, a po kremie z wypięknieję. Tak to dla mnie brzmi. Jak słyszę, że po wejściu w życie ACTA internet przestanie istnieć, wyszukiwarki znikną, a ja nie będę mógł obejrzeć Twojego zdjęcia na Jerkbait, to mnie to wkurwia. Brakuje mi informacji rzetelnej, informującej mnie, że zapis ...... w tym akcie prawnym spowoduje, że ........ Temu mogę się sprzeciwiać, albo to popierać. Zadałem sobie trud i przeczytałem niemal wszystko na temat (niestety nie znalazłem konkretów w języku polskim). Sama idea ma sens, ale sposób jej wprowadzenia w życie trąci totalitaryzmem i zamachem na wolność obywateli. Twój post odniósł pożądany skutek, zainteresował tematem. Nadal jednak twierdzę, że brak konkretnych informacji szkodzi całemu protestowi.
Po zapoznaniu się z tematem popieram sprzeciw.

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 styczeń 2012 - 22:15

No cóż, było to w zasadzie oczywiste, ze w końcu przyjdzie czas i na net, wszak to ostatnie w miarę wolne medium, słabo moderowane :mellow: .
Mam nadzieję, ze nie dojdzie do sytuacji, gdy nasz bolszewizm będziemy z łezką wspominać :D
Protest oczywiście popieram, obawiam się jednak, że będzie jak z Lizboną, Codex Alimentarius ( http://www.stopcodex.pl/ ), cenami paliwa czy emeryturami. Na necie sobie pokrzyczymy, potupiemy, Anonimowi zdejmą kolejne strony na naście godzin i... karawana pójdzie swoją drogą, wszak azymut dawno obrany...

#8 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 23 styczeń 2012 - 00:15

Nic trzeba budować szałas nad rzeką albo chatkę

#9 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 styczeń 2012 - 00:40

Fakt, że dotąd jedynie pięć (edycja: z Forecastem sześć) osób wypowiedziało się jakkolwiek w temacie, świadczy o tym, że albo większość użytkowników bagatelizuje to nie mając pojęcia czym w istocie jest ACTA i jakie niesie potencjalne zagrożenia, albo że ma na to zwis (bo ma zwis na wszystko, bo nie interesuje się życiem publicznym, bo jest zarobiony po łokcie i nie ma czasu na internetowe bzdety) lub wierzy, że dobre oraz sprawiedliwe władze i korporacje, uczynią Świat lepszym... :unsure: Polecam wszystkim wgryzienie się w temat, by samemu wyrobić sobie zdanie. Fakt, że informacje były zatajane i nawet dziś (3 dni przed terminem podpisania!!!) nie są tak łatwo dostępne, jak być powinny, nie świadczą o dobrych intencjach ustawodawców... Cały tryb negocjacji i podsuniecie gotowego rozwiązania Parlamentowi Europejskiemu, a potem poszczególnym Państwom Członkowskim uwłacza nawet takiej demokracji jak ta, którą znamy <_< oraz robi z ludzi osłów, którzy tak naprawdę okazują się być barankami...

Oczywiście ludzie oburzeni na to, że im się odetnie darmowe filmiki, tak naprawdę walczą o co innego, o wolne piractwo, a tu idzie o coś dużo ważniejszego i dotyczącego absolutnie wszystkich korzystających jakkolwiek z sieci. Również hakerzy którzy podpisują się pod protestem atakując rządowe strony, dorabiają gębę protestującym i dają władzom (UE, PL) argument, że faktycznie z piractwem walczyć trzeba, a własność intelektualna, jak każda własność -szczególnie zagarnięta dla siebie- jest święta.
Wiedza dostępna w internecie i odrobina wyobraźni wystarczą, by dostrzec co może się stać na skutek wprowadzenia ACTA w życie. Ten temat łączy się linią prostą z wieloma innymi, które wpisują się w liczne teorie spiskowe, zazwyczaj wyśmiewane lub spychane na margines publicznej przestrzeni. A fikcja literacka może stać się koszmarną rzeczywistością na naszych oczach.
Jeśli swobodne zaglądanie mi przez ramię ma być prewencją przed szerzeniem przestępczości, to ja wysiadam! No proszę! Państwo policyjne w III RP, kto by pomyślał... Teraz jesteśmy postępowi, proeuropejscy, idziemy do przodu wraz z globalizacją. Grunt że jest normalnie, a nawet z licznymi sukcesami we wszystkich resortach. I stosunki z partnerami mamy dobre. Szczególnie jeden ich rodzaj... :(

Pozdrawiam
Grzesiek

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 styczeń 2012 - 08:47

Fakt, że dotąd jedynie pięć (edycja: z Forecastem sześć) osób wypowiedziało się jakkolwiek w temacie, świadczy o tym, że albo większość użytkowników bagatelizuje to nie mając pojęcia czym w istocie jest ACTA i jakie niesie potencjalne zagrożenia, albo że ma na to zwis (bo ma zwis na wszystko, bo nie interesuje się życiem publicznym, bo jest zarobiony po łokcie i nie ma czasu na internetowe bzdety) lub wierzy, że dobre oraz sprawiedliwe władze i korporacje, uczynią Świat lepszym...

Przepraszam pana, przeprowadzamy ankietę, proszę odpowiedzieć na pytanie:
- Co jest gorsze, niewiedza czy obojętność?
na co facet.
- Nie wiem, nie obchodzi mnie to.

#11 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 styczeń 2012 - 10:44

Również hakerzy którzy podpisują się pod protestem atakując rządowe strony, dorabiają gębę protestującym i dają władzom (UE, PL) argument, że faktycznie z piractwem walczyć trzeba, a własność intelektualna, jak każda własność -szczególnie zagarnięta dla siebie- jest święta.

Pozdrawiam
Grzesiek



Zdecydowanie. To bardzo gruby błąd taktyczny. W ten sposób, postawili premiera pod murem. Jest oczywiste, że rząd nie może pokazać, że da się szantażować i zamiast dyskusji będą jastrzębie wypowiedzi.


#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 styczeń 2012 - 11:07

A ja jestem za takimi akcjami.
Jestem zmęczony tym, ze sobie pogadamy, pokrzyczymy, pomaszerujemy a władza i tak zrobi swoje, nie pytając się nikogo o zdanie. Dość mam protestów utrudniających życie innym obywatelom, bo to nie oni odpowiadają za buble. Żal jedynie, ze personalnie nie sa targetowani odpowiedzialni za takie shity ludzie, w wersji cyfrowej można by im skutecznie stworzyć niemiły poranek.
A czy premier/minister poczuje się pod murem, osobiście, to mam to w du...
Ja pod murem czuję się płacąc prawie 6pln za paliwo więc moze mała zamiana ról dobrze zrobi <_<


#13 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 styczeń 2012 - 11:19

r_embedded

#14 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2012 - 11:25

Rząd pomalutku wycofuje się z planu podpisania umowy 26 stycznia. Wycofały się z tego pomysłu m.in. Austria i Niemcy, mają na spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, oby ich olśniło...

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 styczeń 2012 - 13:14

http://technowinki.onet.pl/biznes/10-rzeczy-ktore-powinienes -wiedziec-o-acta,1,5005235,artykul.html

#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 styczeń 2012 - 14:07

Hahaha, rząd pomalutku wycofuje się... Oczywiście, że się wycofuje, bo boi się, że w trakcie Euro Polacy staną na ulicach tłumacząc, że im się benzyna skończyła. Gdyby to nie wyciekło i nie zostało podniesione, to Premier by mrugnął, Radziu by podpisał i dowiedzieli byśmy się zupełnie po fakcie - być może np. łamiąc któryś z paragrafów ACTA. Dramatem jest, na co nasz rząd jest gotowy... Jak daleko jest wstanie posunąć się ewidentnie przeciwko obywatelowi, dla celów narzucanych odgórnie. Dla jakichkolwiek celów.
Jack_D. masz absolutną rację: nie wiem, nie obchodzi mnie, nie mam czasu, to są choroby XXI wieku i tak idziemy na rzeź, podrygując rytmicznie do wojennych bębnów. Ci, którzy próbują nie dać się omamić, są w mniejszości. Gdyby te zapisy zostały przemycone w innym akcie prawnym, możliwe że by przeszły bez echa. Ludzie się oburzyli, że im seriale, filmiki, filmy, muzykę i wiele innych rzeczy odetną, które mają teraz za free. Gdyby nie to, możliwe że temat retencji danych i prewencyjnego zaglądania do kosza z bielizną, opinia publiczna przyjęłaby z godnością, a nawet z aprobatą niektórych mediów.

Pozdrawiam
Grzesiek

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 styczeń 2012 - 14:42

Zapominasz dodać liczbę mnogą, poprzednicy w podobnych syfach lepsi nie byli... choćby Lizbona

#18 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2012 - 14:44

Oczywiście, że się wycofuje, bo boi się, że w trakcie Euro Polacy staną na ulicach tłumacząc, że im się benzyna skończyła.


A raczej rząd w końcu zaczął rozumieć skalę problemu i dowiedział się co w ogóle miał zamiar podpisać, bo mam nieodparte wrażenie, że w ogóle nie zdawali sobie sprawy o co chodzi :D Brzmi niedorzecznie, ale obstawiam, że ACTA została przez nich po prostu zbagatelizowana, olana, nie oszukujmy się, wielu z nich nie ma( a może nie miała) pojęcia jak poważna jest to umowa.

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2012 - 15:12

Dokładnie, to moim zdaniem dużo bardziej prawdopodobne niż wszelkie spiskowe teorie. Po prostu nasi nie kapnęli się o co chodzi, teraz się okazuje że temat pojawił się już w sierpniu, podobno rozporządzenie było na na komisji - i nikt nie zgłosił żadnej porawki, opozycja również. To pewnie szło wg rozdzielnika na jakimś niskim szczebku, a co co chodzi w ogóle chłopaki dowiedzieli się z facebooka dwa dni temu :lol: :unsure:



#20 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2012 - 17:31

Dokładnie, to moim zdaniem dużo bardziej prawdopodobne niż wszelkie spiskowe teorie. Po prostu nasi nie kapnęli się o co chodzi, teraz się okazuje że temat pojawił się już w sierpniu, podobno rozporządzenie było na na komisji - i nikt nie zgłosił żadnej porawki, opozycja również. To pewnie szło wg rozdzielnika na jakimś niskim szczebku, a co co chodzi w ogóle chłopaki dowiedzieli się z facebooka dwa dni temu :lol: :unsure:


Po to zwą się (p)osłami, premierami, ministrami itd.(razem z całym tabunem doradców i innych ekspertów) i to za ciężkie, obywatelskie pieniądze, żeby się orientować, co podpisują lub zamierzają podpisać i jakie to może mieć w przyszłości konsekwencje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych