Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Protest NIE dla ACTA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 23 styczeń 2012 - 19:15

W dupie nas mają Panowie, właśnie przed chwilą Boni powiedział że Polska podpisze ACTA -> czyli karawana idzie dalej :angry:.
Nie wspomnę o żenującym przedstawieniu tvn-owych wiadomości, tym razem do listopadowych faszystów, oraz złych kiboli oczerniających prawdomównego tuska, dołączono następną grupę, niejakich hakierów :lol:
A co najgorsze to to, że standardowy Kowalski który dupy sprzed tv nie odrywa, święcie wierzy w to co mówią opiniotwórcze media.

Echhh kiedyś zapowiedź podwyżek żywności, wyprowadzała robotników z fabryk na ulice, mnożyły się ogólnopolskie strajki itd - czy dzisiaj duch w narodzie zaginął ?

#22 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 23 styczeń 2012 - 19:25

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 22:12


#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18648 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2012 - 19:30

Tak to jest jak do polityki ida ludzie którzy ze względu na niskie kwalifikacje nie są w stanie sobie znaleźć uczciwej pracy <_< nie potrafię oprzeć się wrażeniu że wśród obecnego establishmentu - niezależnie z której opcji politycznej - bardzo trudno jest wskazac przykłady osób o autentycznych kompetnecjach, liczących się w świecie nauki lub biznesu. Myślę że to nie jest zjawisko chakterystyczne tylko dla Polski.


#24 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 23 styczeń 2012 - 19:45

Paweł,

Najbardziej zatrważające jest to, że wszędzie, absolutnie wszędzie, zmiany były opracowane w całkowitej tajemnicy i umieszczone w legislacyjnym bełkocie mało ważnych zmian prawnych. To wyraźnie wskazuje na ..... WIELKIEGO BRATA - ON PATRZY!

Na pohybel polskim durniom, czyli nam wszystkim. Każdego dnia zgadzamy się na zmiany, aby było nam lepiej.
Wiem, Ty jesteś na swoim, ale my wszyscy inni na etacie ciągle godzimy się na zmiany aby utrzymać pracę lub działalność.
Jak się nie obrócisz, to dupa z tyłu. Dupa do bicia.
Aż chce się zawołać: J...ć system! System uśmiechniętych prymusów. Tylko czego.
Z leninowskim pozdrowieniem: CZUWAJ!
:lol:

:lol: :lol: :lol:

#25 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 23 styczeń 2012 - 21:11

Zgadzam sie z tymi którzy są przeciwko ACTA.
W ramach moich skromnych możliwości napisałem maila do posła na Sejm z mojego okręgu wyborczego (przypadkowo to Premier pewnego państwa nad Wisłą). Ponieważ ACTA pewnie podpiszą, to niech chociaż Sejm nie ratyfikuje tej umowy.
Sławek

#26 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 23 styczeń 2012 - 21:33

...nie potrafię oprzeć się wrażeniu że wśród obecnego establishmentu - niezależnie z której opcji politycznej bardzo trudno jest wskazac przykłady osób o autentycznych kompetnecjach, liczących się w świecie nauki lub biznesu.

Friko przecież w naszym żondzie (pismo celowe) gdzie się nie rozejrzysz to tu Dyzma i tam Dyzma. Czego można po nich się spodziewać, nowatorskich rozwiązań ekonomicznych ?

Można podpisać petycje Nie dla ACTA.


#27 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 23 styczeń 2012 - 22:38


...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 22:12


#28 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisano 23 styczeń 2012 - 23:01

W czasach kosztownych wojen i kryzysów, państwa i państewka będą stawały się cenzorem i egzekutorem; skutecznym i zdecydowanym, w obywatela bez skrupułów celującym.
Protest...

#29 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 09:08

Ludzie nie umieją nawet przeczytać poprawnie,ze zrozumieniem i zagłosować...

Zgadzam się w.d.wobler, żenujące prawda ?.
Ale co się dziwić, większość ludu ma już na tyle rozmiękczone mózgi że przyjmują do wiadomości jedynie papkę podawaną ze szklanego ekranu i to bez żadnego własnego przemyślenia, zastanowienia się nad problemem czy też chęci zapoznania się z tematem od drugiej strony.
Zwróćcie uwagę co w ogóle podaje się w informacjach, 70% to głupoty, poważne tematy mające wpływ na nasze życie praktycznie nie istnieją, odwraca się uwagę społeczeństwa niesamowitymi njusami jak to w Hiszpanii urodziło się ciele z 5 nogami, albo pobicu rekordu w usa w ilości zjedzonych hamburgerów itd (upraszczam oczywiście) i tak w kółko Macieju.
I tak też jest z ACTA, media przedstawiają je jako dobrodziejstwo, a przeciwnicy ACTA to hołota i złodzieje żyjący z okradania biednych twórców (jakby to twórcy mieli na tym najwięcej zyskać - pffff) i tak to standardowy Kowalski łyka niczym grochówkę z głębokiego talerza, nie wgłębiając się w najistotniejsze clou sprawy.

#30 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 styczeń 2012 - 12:33

Rząd się wycofuje??? No to robi to w sposób zgoła osobliwy, skoro niejaki Boni, minister zresztą, stwierdza: Nie trzeba żadnej delegacji, ambasador Polski w Japonii może ten dokument podpisać (...). Myślę, że to zdarzenie 26 stycznia w Tokio nastąpi. ...

Pzdr,
Fatso

P.S. Mam nadzieję, że jego praw do tej wypowiedzi nie naruszyłem :wacko: , paskudnie się nią posługując w sieci :angry:

#31 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6300 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 styczeń 2012 - 13:05

SEKCJA 5: DOCHODZENIE I EGZEKWOWANIE PRAW WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ W ŚRODOWISKU CYFROWYM

Artykuł 27: Dochodzenie i egzekwowanie w środowisku cyfrowym

1. Każda Strona zapewnia w swoim prawodawstwie, w stopniu określonym w sekcjach 2 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu cywilnym) i 4 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu karnym) dostępność procedur dochodzenia i egzekwowania, tak aby umożliwić skuteczne działania przeciwko naruszaniu praw własności intelektualnej, które odbywa się w środowisku cyfrowym, w tym doraźne środki zapobiegające naruszeniom i środki odstraszające od dalszych naruszeń.

2. W odniesieniu do ust. 1 procedury dochodzenia i egzekwowania każdej Strony stosuje się do naruszenia prawa autorskiego lub praw pokrewnych za pośrednictwem sieci cyfrowych, które może obejmować bezprawne wykorzystanie środków powszechnego rozpowszechniania w celu dokonania naruszenia. Procedury są stosowane w sposób, który pozwala uniknąć tworzenia barier dla zgodnej z prawem działalności, w tym handlu elektronicznego, oraz, zgodnie z prawodawstwem Strony, zachowuje podstawowe zasady, takie jak wolność słowa, sprawiedliwy proces i prywatność *16.

3. Każda Strona dąży do wspierania wspólnych wysiłków przedsiębiorców na rzecz skutecznego zwalczania naruszeń praw związanych ze znakami towarowymi, praw autorskich lub pokrewnych, przy jednoczesnym zachowaniu zgodnej z prawem konkurencji oraz, zgodnie z prawodawstwem Strony, podstawowych zasad, takich jak wolność słowa, sprawiedliwy proces i prywatność.

4. Strona może, zgodnie ze swoimi przepisami ustawodawczymi i wykonawczymi, zapewnić swoim właściwym organom prawo do wydania dostawcy usług internetowych nakazu niezwłocznego ujawnienia posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, którego konto zostało użyte do domniemanego naruszenia, jeśli ten posiadacz praw złożył wystarczające pod względem prawnym roszczenie dotyczące naruszenia praw związanych ze znakami towarowymi, praw autorskich lub pokrewnych i informacje te mają służyć do celów ochrony lub dochodzenia i egzekwowania tych praw. Procedury są stosowane w sposób, który pozwala uniknąć tworzenia barier dla zgodnej z prawem działalności, w tym handlu elektronicznego, oraz, zgodnie z prawodawstwem Strony, zachowuje podstawowe zasady, takie jak wolność słowa, sprawiedliwy proces i prywatność.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/porozumienie-acta-tresc-act a-po-polsku_223543.html?p=5

Może łatwiej będzie dyskutować na temat. Tak sobie myślę, że ta umowa jest tak ogólna, że jeszcze nic nie zmienia. Daje jednak tak szerokie pole do popisu wszelkiej maści urzędasom, że aż mnie ciarki przechodzą. Jakoś mało mam wiary w naszych polityków, choć na bazie tej umowy można również stworzyć bardzo dobre prawo.
Jeśli chodzi o internet, to chyba najwięcej wątpliwości budzi punkt 4 z cytowanych.

#32 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3536 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 styczeń 2012 - 14:27



#33 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3770 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 styczeń 2012 - 15:27

Pragnę przypomnieć wszystkim postępakom, że grubo ponad rok temu właściciel tego forum w dyskusji ze mną twierdził, że odpowiada za treści zamieszczane przez użytkowników. Ba, nawet twierdził, że jest to zapisane w regulaminie. Ja tego w nim nie znalazłem ale chyba on wie lepiej co tam napisał. Tak więc z własnej woli wprowadził to co dopiero chce min.wprowadzić ACTA. I to się nazywa wyprzedzic postęp :lol:

#34 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 15:56

To prawo obowiązuje od dawna, nie potrzeba do tego ACTA. Był nawet ostanio wyrok w sądzie najwyższym. Właściciel forum/portalu nie odpowiada za treści umieszczane przez użytkowników. :D

Edit: Poprawka, w apelacyjnym sądzie.

#35 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3770 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 styczeń 2012 - 16:20

Widzę poważne problemy ze rozumieniem prostego tekstu. Napisać to raz jeszcze dużymi literami? Właściciel twierdził, że ODPOWIADA za treści zamieszczane przez użytkowników. Zapytał go wówczas czy w regulaminie nie ma aby notki o tym, że nie odpowiada ta takowe treści. Odparł na to, że nie. A notka była i zapewne nadal jest – jeszcze :D

#36 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 16:25

Proponuję 2 głębokie wdechy.

#37 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3770 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 styczeń 2012 - 16:37

Ja biorę takich oddechów kilkaset dziennie i pewnie dlatego nie mam problemów z precyzyjnym wyrażaniem myśli. A co do wyroku to pragnę zauważyć, że w tej kwestii prawo unijne jest ponad prawem narodowym i jak UE podpisze ACTA to posypią się całkiem inne piękne wyroki.

#38 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2012 - 02:16

Zapominasz dodać liczbę mnogą, poprzednicy w podobnych syfach lepsi nie byli... choćby Lizbona

Kuba. :D Mówimy o rzeczach ważnych i bieżących. Jeśli chcesz z tego wątku zrobić międzypartyjną przepychankę, to ja się nie zgadzam, bo to zbyt poważny temat i zgłoszę zacytowany fragment do moderatora :mellow: O traktacie lizbońskim załóż osobny wątek, jeśli masz chęć podyskutować o okolicznościach podpisania przez Polskę tego jawnie niekorzystnego aktu. Ponieważ chyba taki wątek był i został zamknięty, napiszę jedynie, że zupełnie inny był kontekst, inny był tryb przemycania zmian do naszego prawa, a i jeśli dobrze nie pamiętasz, przypomnę że tamten podpis złożony został niechętnie przez nieżyjącego prezydenta (przy zgodnej niechęci jego demonicznego brata) i pod wpływem medialnej manipulacji, czego konsekwencją były nastroje społeczne, że nie możemy być zadupiem Europy, nie możemy być zacofani, antyeuropejscy, wszyscy dookoła podpisali, nie jesteśmy pępkiem świata, Kaczyński się obraził i inne bzdury, m.in. dzięki którym obecnie rządząca partia doszła do władzy.
Faktem jest, że Lizbona to największa polityczna porażka Prezydenta Kaczyńskiego, ale nie tak jednoznaczna co do złych intencji, jak pokątne szu szu szu jakie nam zaprezentowali niezorientowani w temacie europosłowie i posłowie koalicji rządzącej tej oraz poprzedniej kadencji naszego sejmu.

To tyle, apeluję o skupienie się na aktualnych i faktycznych zagrożeniach płynących z omawianego porozumienia. B)

Pozdrawiam
Grzesiek

#39 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 styczeń 2012 - 10:33

Maynard, a ja proszę, nie obracaj kota ogonem. I proszę, nie ubieraj się w buty cenzora, decydujacego o czym mamy mówić i mysleć, bo nie tak dawno wielkie boje były, o wolność słowa i hulanki.
W każdym takim wątku prędzej czy później ofiary amnezji i pomroczności dziejowej usiłują napisac na nowo rzeczywistość, a ja niestety mimo lat stosowania używek, pamięć mam dobrą. I nie lubię, jak usiłuje się ze mnie w stylu TV zrobić wała...
Stąd, narzekania na ten rząd i na sytuacje których nigdy wczesniej nie było, są dla mnie śmieszne, bo świadczą o strasznie krótkiej pamięci.
Nawet Twój ostatni post, w duzej mierze jest o tym - podpisany pod nagonką mediów. A kto to negocjował? Pamiętasz? Bo ja tak. Plus albo kulom się nie kłaniał, albo gazety nim manipulowały.


Ale, zostawmy tą strasznie odległą przeszłosć
W obu przypadkach chodzi głównie o zrobienie tego za naszymi plecami, bez jakiegokolwiek poinformowania społeczeństwa
-dlaczego
-co to dokładnie jest
-jakie będą tego skutki?
Tylko uznanie, ze suweren władzy to tak naprawdę banda przygłupów, którym dowolny shit można wcisnąć. I pod tym względem nie widze jakichkolwiek różnic między obecnymi na ringu siłami - każda z nich działa tak samo, to twierdząc że to nie jest atak, tylko zainteresowanie stronami (no za to medal im Urbana), albo... że było przeciw, mimo że glosowało za.
A na końcu premier ogłasza, ze pod naciskami duzej części narodu się nie ugnie i podpisze to wbrew wszystkim (no, moze Hołdys bedzie za :mellow:)

#40 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 25 styczeń 2012 - 13:58

Aż strach się bać ile oni jeszcze rzeczy robią dla naszego dobra po cichu, bo my przecie i tak nie jesteśmy w stanie tego dobrodziejstwa pojąć.
:huh:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych