Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjny kij pstrągowy średniej klasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2007 - 20:47

@Tomek,

...Ja raczej dobieram sprzęt...do przynęty a ściśle koncentruje się na jej prowadzeniu...

- mam podobne podejście.
Ale myślę także, że sprzęt warto dobrać do warunków łowiska i do łowionych rybek. Wtedy ma się jeszcze większą przyjemność z łowienia.
Moim zdaniem nie ma uniwersalnego sprzętu na każdą okazję.



#62 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2007 - 21:02

Apropos tego lasu spiningów na zdjęciu przypomniała mi się następująca sytuacja:
Urlop nad jeziorami, rozpakowuje się wczasowicz i znakomitą większość zawartości samochodu zajmuje sprzęt wędkarski. Dziwię się , że wogóle zdołał upakować żonę i dzieci .
Po 2 - tygodniowym turnusie okazało się że w porównaniu z innymi wędkarzami, teoretycznie gorzej wyposażonymi połowił dość mizernie.
Bardzo krótko i trafnie skomentowała to pewna starsza pani z pudelkiem na rękach: więcej sprzętu niż talentu
Pozdrawiam,
P.

#63 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 styczeń 2007 - 21:30

@rognis_oko napisał:

Ale myślę także, że sprzęt warto dobrać do warunków łowiska i do łowionych rybek. Wtedy ma się jeszcze większą przyjemność z łowienia.


Z ust mi to wyjąłeś, jak to się mówi.
Podam przykład z wyjazdu nad Słupię. Na wyprawę zabrałem dwa kije mocną 3 z kołowrotkiem 4000 i 2.7 do 30g z kołowrotkiem 2500. Trzy pierwsze dni łowiłem cięższym zestawem. To co widzieliśmy nad wodą, to były ryby w przedziale 50-70cm, poza tym ostatniego dnia pojechaliśmy na łowisko, które miało charakter dużej rzeki pstrągowej. Odcinek, który wybrałem charakteryzował się łatwą dostępnością do wody, a w samej rzece nie było przeszkód w postaci powalonych drzew. Zabrałem lżejszy zestaw, który dawał większy komfort łowienia, a złowiona tego dnia potarłowa, 55cm samiczka, dała mi odrobinę radości. Na tym ciężkim 3m bambinie (dla młodszych czytelników; BAMBINO - gramofon z lat '70-tych :lol: ), to by nawet raz nie zagrała.


#64 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2007 - 22:44

Pojawily sie ciekawe opinie, ktore ilustruje to zdjecie wedkarza-zawodowca... :D
Wlasnie o to chodzi w tej zabawie, zeby doprowadzic do uzywania nie 5-ciu(albo wiecej) spiningow o podobnym zastosowaniu ale jednego a dobrego.
Oczywiscie nie bede dazyl do rzeczy niemozliwych.
Przynajmniej o to chodzi w mojej zabawie. O tym, czy bedzie nimi mozna operowac spodziewanymi przynetami nie wspominam nawet.
Gumo

#65 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 08 styczeń 2007 - 23:49

Czy Ten spinningista zawodowy w tle zdjęcia to nie czasami @Friko :lol: Skądś znam tę sylwetke i ulożony palec równolegle do blanku :D

#66 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 08:46

:mellow: :mellow: niestety to nie ja :mellow: :mellow: zreszta ja nad rzeke zawsze chodze z jednym (1) kijem B)

#67 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 styczeń 2007 - 16:53

Cieszę się niczym świerszczyk z powodu istnienia wklejanek ! Trochę przewrotnie i wbrew sobie..
Uważam to coś , za surogat wędki ; grafitowy , albo szklany pręcik połączony jakoś z dolnikiem . Kultowy gadżet pierwszego pokolenia technicznego awansu. Przejściówka między radzieckim szkłem , a kijem spinningowym . Czasów przełomu . Coś na kształt dużej łyżki w miejsce stołowego serwisu..
Też mi uniwersalizm !!
Cieszę się najbardziej z tego , że w euforycznym ,sprzętowym róbta co chceta, nasz biznes połączony z kolorowymi guru , nie wylansował i nie wmówił laski opadowej..
Niech więc szkarada rules !!


#68 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:25

przeczytalem sobie ten watek kilka razy z ciekawoscia, bo i mnie temat interesuje, tez rozgladam sie za kijem do uganiania sie po krzakunach w poligonowych warunkach, za pstrazkami i kleniami szuwarowo-bagiennymi
wedka powinna byc krotka 2.10 moze byc w jednym kawalku no i koniecznie pod male woblery
jakie modele (tylko spiningowe) z regalu st.croix polecacie pod lekki spining, bo te akurat sa mi slabo znajome?
moze tez byc lamiglas, cortland ... i co tam jeszcze ;)

#69 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:29

polecam prace na blanku SCIV68MXF (TBC/TWS 68MXF)

#70 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:32

Mifku, a nie za sztywny w dolniku ten MXF na pstragi przypadkiem ?

#71 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:35

hymmm, powiem CI frikuś, że i tak i nie. Na pewno ma sztywniejszy dolnik niż ogolnie przyjete wędeczki na kropki. ale pod większym obciązeniem ladnie przechodzi w parabole. Oczywiscie zakladam ze pitta nie interesuja rybki takie 20 cm - choc moge się mylić. Tak czy siak moj SCIV pokonal już kilka kropkowańcow i zeby bylo ciekawiej szczupakow tez :mellow: - najwiekszy 70 cm

#72 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:41

Pytam sie bo nie znam tego blanku, jak slysze MXF to pstrag nie jest istotnie pierwszym skojarzeniem jakie przychodzi mi do glowy ale czasem jest tak ze opis blanku to jedno, a blank to drugie - dlatego pytam

#73 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:41

kijek powinien byc szybki ale gietki, czyli miec dusze, mysle o czyms w okolicy 4-8 lb

#74 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:43

Friko powiem ci ze ten blank w ogole mi wyszedl dośc ciekawie albowiem mimo jego opisu - a chyba obaj wiemy jak wyglada dolna granica opisu st croix kijek swietne strzela malymi baczkami bonito - 4 g

#75 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:45

Pitt,

w dlugosci do 7'0 to w zasadzie kazdy kij jest szybki... w porownaniu np. z 3 metrowym spinnem...
Polecam Ci jednoczesciowy blank Batsona IP dlugosci 7'0, np. IP 842 - pod male woblerki bedzie idealny, niby 12 lb ale nie odczuwasz tego, mam casta na tym blanku - miód

#76 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:47

pitt jesli faktycznie ma to byc cos ok 4-8 lb to moj blank odpada. ale moze remek CI coś zaproponuje :mellow: :mellow: :mellow:

#77 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:48

yo friko, zielony za uszami nie jestem :mellow:

@mifek, te MLXF ma juz za soba, kapitalna sprawa do soft jerkbaitow i drop shota ale pod male wobki mi nie pasuje, potrzebuje glebszego ugiecia

#78 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:54

przy mocy 8lb to w zasadzie wszedzie bedziesz mial ugiecie... nie wiem o co chodzi z ta zielenia, ale Batson juz w zielonym kolorze IP nie robi :( a szkoda

Czarny mat jest teraz. Do spinningu jak najbardziej.

#79 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:08

w dlugosci do 7'0 to w zasadzie kazdy kij jest szybki... w porownaniu np. z 3 metrowym spinnem...

o tym myslalem fiko :mellow:


#80 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:21

sorry Embarassed