Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjny kij pstrągowy średniej klasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   wojtas

wojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaTurriff Szkocja

Napisano 13 marzec 2009 - 22:50

Miałem przed laty fajny kij kormorana black star pro 2-15gr niestety kolega niechcący złamał szczytówkę ciekaw jestem czy gdzieś dostałbym jeszcze samą szczytówkę?

#102 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 14 marzec 2009 - 07:45

Cześć. Z kupieniem samej szczytówki do Black Star Pro może być ciężko. Oczywiście ta wędka jest jeszcze na ludziach, sam takiej używam. Chyba jednak trzeba kupić całą wędkę, tak będzie łatwiej. Zresztą zależy na ile jesteś zdesperowany. Na Allegro bywają bardzo rzadko. Proponuję abyś dał ogłoszenie w dziale Kupię/sprzedam na tym forum (lub innych). Może ktoś się zgłosi z ofertą sprzedaży.
Nb. Wg Marka Trojanowskiego Black Star Pro to najlepszy kij pstrągowy jakim miał możliwość łowić. Tak przynajmniej było podane w którymś z czasopism (przed laty).

#103 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 14 marzec 2009 - 09:49

Herman,
jakiej długości był kormoran, który chwalił M. Trojanowski?


#104 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 14 marzec 2009 - 13:12

Wydaje mi się, że 2,40 m. Na 99,9 %.

#105 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2009 - 14:03

Rozumiem sprawy zwiazane z sentymentem i tego nie bede roztrzasal ale czuje, ze pare slow powinienem dodac...

Wedka Cormoran black star pro to bedzie wyrob wykonany przed 10 laty pewnie. Owszem to byla poreczna (mysle o 2,4m), lekka i dobrze wywazona konstr. Gorzej z odpowiednim rozmieszzceniem przelotek, co przy przeciazeniach niekiedy skutkowalo zlamaniem.
Ci, ktorzy zlecili przezbrojenie mieli w reku naprawde dobre wedzisko.

Trzeba wziac pod uwage, ze zywice, zjakich wykonano wedke starzeja sie, co dodajac w/w karze zastanowic sie, czy aby nie lepiej przeanalizowac zmiane wedki.
Aktualnie sa dostepne co najmniej tak samo dobre konstr.

Gumo

#106 OFFLINE   wojtas

wojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaTurriff Szkocja

Napisano 14 marzec 2009 - 14:38

Cześc. szukam czegos podobnego do tego kormorana może ktoś doradzi? szybka akcja szczytowa.

#107 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 14 marzec 2009 - 16:54

szukam czegos podobnego do tego kormorana może ktoś doradzi? szybka akcja szczytowa.


No, ja przy tym pytaniu wymiękam zupełnie. Jest całe mnóstwo takich wędek. Ja używam też St. Croix Legend Elite (zielona seria), 7', do 11 gram, 10 lb. Akcja bardzo szybka i bardzo szczytowa. Super wędeczka. Polecam.
Musisz poczytać na tym forum są posty i całe artykuły nt. wędek pstrągowych. W końcu będziesz i tak musiał wybrać jedna wędkę :D Być może to będzie ta. A być może dopiero kupując kolejne, metoda prób i błędów, trafisz na dobrą (dla siebie) wędkę. Generalnie moja metoda na nowy kij jest taka, że kupuję najdroższy kij na jaki mnie stać w danym momencie. W tym szaleństwie jest metoda :D
Dobrą metodą jest kontakt z wybraną (poleconą) pracownią rodbuild'erską, doradzą Ci i zrobią taką wędkę jaką tylko sobie zażyczysz.

#108 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 marzec 2009 - 17:13

Miałem przed laty fajny kij kormorana black star pro 2-15gr niestety kolega niechcący złamał szczytówkę ciekaw jestem czy gdzieś dostałbym jeszcze samą szczytówkę?

Może
http://www.allegro.pl/item580740321_cormoran_black_star_pro_ 2_1m_legenda_sprzed_lat.html

#109 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 14 marzec 2009 - 19:04

I o taką długość, tj. 2,15 m podejrzewałem kormorana chwalonego przez M. Trojanowskiego. Długość 2,15 jest lepsza w momencie zarzucania wabika, ale > 2,40 poręczniejsza w jego prezentacji.
Sam stoję przed wyborem blanku pod casta, którym pogodzę lekki jig i ewentualnie rybki o miękkich gębach.
Herman, dzięki za odpowiedz, :D . W dużej mierze podzielam Twój pogląd odnośnie Nowych Wyborów.

#110 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 19 styczeń 2011 - 22:07

Panowie kijek długości 2.19m będzie odpowiedni na rzeczkę szerokości no powiedzmy średnio +-9m-gdzie czasem trza się wcisnąć itd? Debiut na pstrąga będe robił więc temat rzeczki mi obcy...


#111 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2011 - 08:10

Będzie odpowiedni. Są wprawdzie różne szkoły w kwestii metrażu, ale tak naprawdę, to niemal wyłącznie kwestia tego, co Ci pasuje. Są zwolennicy 3-metrowych, są też preferujący krótsze.

Ja mam 2,15 i zwykle starcza, choć w pewnych okolicznościach przydałby się taki 2,60-2,75, a czasami 2,40-2,50 (do mojego łowienia).

Długa odpowiedź na krótkie pytanie :mellow:

Pzdr,
Fatso

#112 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2011 - 08:38

Wszystko zależy od charakteru rzeki i terenu w jakim będziesz łowił i poruszał się. Ja używam 1.9m8, 2.13m i 2.52m, i jakoś nie wypobrażam sobie tego ostatniego na małym, zakrzaczonym, leśnym ciurku na którym często bywam. Co innego na wiekszej rzece, gdzie można wejść do wody i spokojnie się poruszać linia brzegową - tam dłuższy kij pozwoli Ci lepiej operować przynętą na dłuższych dystansach ( zwałki, zakręty itp, itd)...

#113 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 20 styczeń 2011 - 10:29

Dzięki panowie biorę 2.2 a najwyżej z czasem się dokupi coś dłuższego jak będzie potrzeba :D

#114 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 styczeń 2011 - 07:45

Mi akurat krzaki nie przeszkadzają więc paradoksalnie im mniejsza woda tym kij dłuższy zatem lepszy. Dla mnie optimum to 3m. Małe rzeczki mają to do siebie, że czasami trzeba wstawić przynętę i przytrzymać za kamieniem, przed krzakiem, w rynnie itd. Taka prezentacja przynęty będzie niemożliwa bez pokazywania się rybie. Jak będziesz łowił wedką o długości podlodówki to bedziesz musiał stanąć rybie nad głową :D... taka moja, subiektywna opinia :D.
Pozdrawiam.

#115 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 styczeń 2012 - 15:34

Panowie, nie ugryzłem tematu od konkretu, moźe uda się od ogłłu, szukam pstrągowego uniwersału do biegania za kropkami o cięźarze wyrzutowym 5-20/25g? długości max 2.50
Interesuje mnie łowienie 4-5g kogutami i 7-8cm woblerami, na średnich i małych rzekach roztocza, akcja M/F lub F z moźliwością zaadaptowania na delikatniejsze sandaczowanie.
Kwota zaporowa jaką chcę wydać to 200zł, kupię za to jakąś sensowną ,,nłwkę w sklepie? moźe ktłryś z was miał kij z średniej płłki godny polecenia?


Jeśli ma ktoś na zbyciu wędkę mniej więcej odpowiadającą temu opisowi proszę o priv.

#116 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2012 - 15:50

Szukając w zeszłym roku wędki na pstrągi natrafiłem w sklepie na taką Daiwę:

http://allegro.pl/daiwa-exceler-spinning-2-4m-10-25g-warszaw a-i2028240620.html

Muszę przyznać, źe nie łowiłem tym kijem, ale w ręku leźał bardzo dobrze, akcja (tak mi się wydawało na sucho) raczej mod/f, wydawał się czuły ale na tyle mocny, źe i średnią gumę z z kilkunastogramową głłwką by ogarnął. Takie wraźenia na sucho. Sam bym się prawdopodobnie na taki kij zdecydował (w wersji 2,1m) gdyby nie Batson w okazyjnej cenie :D

#117 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 styczeń 2012 - 17:05

Ja sobie kupiłem chrusciaka - dragon millenium HD trout.
25g, 2,55m. Na ryby małe - za sztywny, jesli masz ryby 35+ to jest juź ok. W miare dobry kij za proporcjonalną do wartości cenę. Mimo posiadania wędek od wyzszej płłki po samo ścierwo, to mi ten kij leźy, lubię nim łowić. A ze wykonanie jak to w kijach z węgla im 1000 500 100 900 to... mi to nie rzutuje
Obejrzysz sobie na zlocie pstragowym, moge ci go na impreze wypoźyczyć, bedę i tak na muche łowił.

#118 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 styczeń 2012 - 17:20

hmm ok, chętnie zobaczę jak się nim łowi, chciał bym teź skonfrontować na zlocie cormorana ulf 3-15
z jakimś większym kropkiem, trochę się jednak o niego boję :unsure:

#119 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 styczeń 2012 - 17:26

Dokładnie jak Kuba. Seria Millenium bardzo przyjemna. Miałem kiedys moźnoś pomachania takim super fastem, w opisanych parametrach i rłwnieź polecam

#120 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 styczeń 2012 - 17:37

hmm ok, chętnie zobaczę jak się nim łowi, chciał bym teź skonfrontować na zlocie cormorana ulf 3-15
z jakimś większym kropkiem, trochę się jednak o niego boję :unsure:


Mam starego ULF (nie 2012) 2.45 3-15. Szybki i fajny kijek, ale przez to, źe szybki to nie wiem czy na pstrąga by się nadał...