Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjny kij pstrągowy średniej klasy


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 23 styczeń 2012 - 18:28

Na moje oko to trochÄ™ bardziej M/F, juÅź przy niewielkim obciÄ…Åźeniu siÄ™ Å‚adnie poddaje, nie powiedziaÅ‚ bym Åźe to bardzo prÄ™dki kijek,
jest jak dla mnie w sam raz, tylko chodzi mi o jego moc, czasami przydaÅ‚a by siÄ™ moÅźliwość przykrÄ™cenia hamulca i przystopowanie
ryby Åźeby nie wlazÅ‚a w zaczepy a boje siÄ™ Åźe ten ulf ma jej za maÅ‚o :wacko:
(mÃÅ‚j teÅź nie 2012 prÄ™dzej 2008/9)

#122 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • ImiÄ™:MichaÅ‚

Napisano 23 styczeń 2012 - 18:47

To moÅźe coÅ› pomiÄ™dzy... Dragon Express 2.45 dÅ‚. 4-20 c.w.
Budowa blanku jak w serii Millenium, lekka 143 gramy, nie miaÅ‚em przyjemnoÅ›ci uÅźytkować kijkÃÅ‚w z tej serii, ale wspomniana seria M, mimo, Åźe opisana X-Fast wcale taka nie jest. Dodam, Åźe sam siÄ™ nad nim zastanawiam :D

#123 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • ImiÄ™:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 24 styczeń 2012 - 15:51

Niedawno na portalu aukcyjnym widziałem za podobne pieniądze robinsona diaflexa trouta 2,5m i tej samej serii light spina 2,45 - to chyba niezła opcja.

#124 OFFLINE   platynowÅ‚osy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:23

Witaj Kolego
Zerknij proszÄ™ na opis kija, ktÃÅ‚ry moÅźe Ci siÄ™ spodobać. Mam na myÅ›li o kijku ABU.
Pozdrawiam
Alek
Daiwa Infinity-Q.+ ABU Conolon [wiadomość #307398]

#125 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 25 styczeń 2012 - 14:16

myÅ›lÄ™ Åźe ten ABU nie rÃÅ‚ÅźniÅ‚ by siÄ™ zbyt wiele od cormorana ulf 3-15 ktÃÅ‚rego posiadam, a chciaÅ‚ bym coÅ› z zapasem mocy pod siÅ‚owy hol i przystopowanie ryby

#126 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 28 styczeń 2012 - 00:16

Mam jeszcze jedno pytanie, jak waszym zdaniem majÄ… siÄ™ ultra szybkie kije do Å‚owienia pstrÄ…gÃÅ‚w?

#127 OFFLINE   Pietia85

Pietia85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKazimierz Dolny

Napisano 28 styczeń 2012 - 08:27

Ja Å‚owiÄ™ kijem medium light 4-14 g 2.75 G.Loomis przez wiele lat szukaÅ‚em kija ktÃÅ‚ry by poÅ‚Ä…czyÅ‚ moc z delikatnoÅ›ciÄ… i powiem ci Åźe miÄ™kkie kije z ugiÄ™ciem parabolicznym to byÅ‚o to i zawsze bÄ™dzie . KiedyÅ› Å‚owiÅ‚em CatanÄ… 5-20 g 275cm pÃłźniej Colmiciem 4-15 g 2.75 i takie kije siÄ™ sprawdzajÄ… i nie ma problemu Åźe kij za sÅ‚aby nie kij Å‚owi ryby tylko wÄ™dkarz .

#128 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 styczeń 2012 - 08:45

Pytanie - chodzi ci o kij o szybkiej akcji czy szczytowym ugięciu? :mellow:

#129 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 28 styczeń 2012 - 08:48

Pytanie - chodzi ci o kij o szybkiej akcji czy szczytowym ugięciu? :mellow:



Albo jedno i drugie na raz :D :D :D

#130 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 28 styczeń 2012 - 14:06

akcja szczytowa ze spolegliwÄ… szczytÃÅ‚wkÄ… jeÅ›li taki mix istnieje, to pisze wÅ‚aÅ›nie o nim :mellow:
pod obciÄ…Åźeniem przechodzi delikatnie w parabolÄ™

#131 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 styczeń 2012 - 14:13

To chyba wÅ‚asnie kij na pstragi tak ma robić? Ja przynajmniej takie lubiÄ™, choc raczej med fast niÅź xfast

#132 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 28 styczeń 2012 - 14:17

Pietia, ja nadal cierpiÄ™ na syndrom adepta, to teÅź boje siÄ™ Åźe wiÄ™kszy klocek mi wÄ™dkÄ™ UL wytarmosi a ja bÄ™dÄ™ bezradnie patrzyÅ‚ i sikaÅ‚ po kolanach :mellow:
Tak czy siak mam dwie rzeki u siebie, jedną z małymi drugą z większymi kropkami,
na jednej biorÄ… na maÅ‚e przynÄ™ty na drugiej zdecydowanie duÅźe, a kij chcÄ™ kupić taki
co by mi te duÅźe obskoczyÅ‚ i nadaÅ‚ siÄ™ na lekkie sandaczo-szczupaki na Å‚ÃÅ‚dkÄ™ :D

Kuba mam nadzieje, dzięki za umocnienie mnie w przekonaniu ;)

#133 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 styczeń 2012 - 14:26

Ja zawsze herezjÄ™ gÅ‚osiÅ‚em, ze kij pstrÄ…gowy i sandaczowy to moÅźe być jedno i to samo, w sensie Å‚owienia rzecznych sandaczy, bo na wielu miejscach z pstrÄ…gami minimum to 9'. Jak kupisz jakis 2,-2,6 to na wodach ktÃÅ‚re masz koÅ‚o siebie - roztocze - bez problemu obsÅ‚uzysz te wody.
Co do mocy - da siÄ™ i na bardzo lekko, tylko gdy zalezy nam na szybkich holu i wypuszczeniu ryby moÅźe to rÃÅ‚Åźnie dziaÅ‚ać.
Unikałbym tez zbyt sztywnych wędek, nie ułatwiają one holu i czesto, zwłaszcza z plecionkami, będziesz tracił ryby. Przynajmniej takie sa moje doświadczenia

#134 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 28 styczeń 2012 - 14:53

No wÅ‚aÅ›nie tego Åźe kijek w przedziale 2-2.5m na moich wodach jest wystarczajÄ…cy to Å›wiadom jestem, co wiÄ™cej nie lubiÄ™ dÅ‚ugich kijÃÅ‚w, gorzej Åźe moje doÅ›wiadczenie w polowaniu na kropki ogranicza siÄ™ praktycznie jedynie do kija na szczupaki :mellow: ale jest fajnie, moja koncepcja zaczyna nabierać ksztaÅ‚tÃÅ‚w :D

#135 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 28 styczeń 2012 - 14:54

http://allegro.pl/shimano-diaflash-st-a-spinning-270-10-30-w yprzedaz-i2072580167.html
http://allegro.pl/wedka-shimano-diaflash-st-a-240m-bass-i206 2014162.html
Kupuj z tego coÅ› i powinieneÅ› być zadowolony.To takie kije o dość ciepÅ‚ym ugiÄ™ciu w sam raz pod pstrunie a i sandacza czy szczupaczka na plecionce obsÅ‚uÅźy :D.

#136 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 28 styczeń 2012 - 15:43

Jozi w tym przedziale cenowym to ja mam coÅ› upatrzonego, problem Åźe mÃÅ‚j budÅźet siÄ™ga 200zÅ‚ :mellow:

#137 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 28 styczeń 2012 - 15:45

To masz ograniczony budzet ale to naprawdę niezłe kijki pod kropasy :mellow: .

#138 OFFLINE   DÄ…bek 111

DÄ…bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:03

W tej kwocie moÅźe znajdziesz Kongera Impulsa do 18g lub Turbo do 21g .Pierwszego miaÅ‚em jako lekki wislany uniwersal gÅ‚ÃÅ‚ki do 12g +gumka wobki kleniowo-jaziowe ,obrotki 1-4 .Nie wiem jak te nowsze ale ta zielona seria byÅ‚a OK.Pod wiÄ™kszego kropasa moÅźe lepszy byÅ‚by Turbo ,ale na maluchach i Å›redniakach z impulsem pewnie lepsza zabawa.N Allegro akurat jest jeden zielony ,na razie ok 90zÅ‚.

#139 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:10

W tej kwocie moÅźe znajdziesz Kongera Impulsa do 18g lub Turbo do 21g .Pierwszego miaÅ‚em jako lekki wislany uniwersal gÅ‚ÃÅ‚ki do 12g +gumka wobki kleniowo-jaziowe ,obrotki 1-4 .Nie wiem jak te nowsze ale ta zielona seria byÅ‚a OK.Pod wiÄ™kszego kropasa moÅźe lepszy byÅ‚by Turbo ,ale na maluchach i Å›redniakach z impulsem pewnie lepsza zabawa.N Allegro akurat jest jeden zielony ,na razie ok 90zÅ‚.


Masz racjÄ™ ma tego Impulsa 2.7 jeszcze z pierwszej serii. Bardzo przyzwoity kij, przede wszystkim na pstrÄ…gi.

#140 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:45

Bym chyba zaryzykował http://allegro.pl/robinson-titanium-trout-240-c-w-4-12-g-bcm -i2073843172.html