Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

G Rod Custom - Czyli moja przygoda z Rodbuildingiem

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2012 - 10:08

[quote]
Doszlem do wniosku ze nie ma sensu pokazywac tu moich kijkow no bo po co?

zdr i Milej Niedzieli
[/quote]

A może po to aby ktoś, kto nie ma pojęcia o budowaniu wędek i tajemniczym JDM (co to znaczy :huh: ) mógł pooglądać takie cukiereczki. Pewnie nigdy na żywo czegoś takiego nie zobaczę.
Nie myśl tylko o sobie, pomyśl o bliźnich, nawet tych nieznanych. Może tych pięciuset, którzy w ostatnim czasie tu zaglądali, po prostu oniemiało z wrażenia :mellow:

zdr i Miłego Wtorku
[/quote]


Moze a moze poprostu jestem z innej parafi. Jeden czort, nie licze na oklaski a zdziwilo mnie tylko brak jakiejkolwiek reakcji. Krytyka to tez reakcja

#22 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 22:50

Kamil, chyba przesadzasz z nieskrywaną frustracją :lol: 500 odsłon i nikt nie jest w stanie nic napisać,bo się gapią z otwartymi koparami :mellow: Bardzo piękne wędki w charakterystycznym stylu ,na razie nie moim ale powoli coś mi w makówce kiełkuje w związku z jednym z poczekalni :D
Pierwszoligowe komponenty + jakość wykonania ,połączona z konkretną wizją i zmysłem plastycznym.Bardzo podobają mi się zestawienia kolorystyczne nici z pozostałymi materiałami.Moim zdaniem właśnie pianka daje tu duże pole manewru i chyba bardziej pasuje niż korek.Pewnie właśnie to powstrzymuje mnie przed powiedzeniem A.Ale jak wspomniałem powoli coś świta :unsure:

I nie miej wisielczych myśli tylko wstawiaj kijki ,bo jest co podziwiać szczególnie dla tych ,którzy jeszcze się nie mogą zdecydować aby dołączyć chorego grona wędkorobów.A ci co już dołączyli ,nic nie napiszą bo zazdroszczą :lol:

Pozdro

#23 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 marzec 2012 - 00:16


Nie rozpędzaj się z ta zazdrością. Każdy kto dołączył do tego chorego grona wkłada kawałek serca we własne patyki. Możliwości, dostęp do materiałów, doświadczenie często mają decydujący wpływ na efekt końcowy. Popatrzeć na dobre/lepsze zawsze miło, a i podpatrzeć też czasem można.

#24 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 21 marzec 2012 - 00:23

Śmiejąca morda na końcu zdania ,miała podkreślić żartobliwy jego charakter B) Mam na dzieję ,że nie wziąłeś tego do siebie :huh:

#25 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 marzec 2012 - 01:06

pewnie, że nie.
Ja dopiero zaczynam i wcale się nie obrażam. Mam też nadzieję, że nie obrażą się ci starsi jak od nich ściągnę to co mi się spodoba.
A jak mawiają praktyka czyni mistrza. Sam widzę to u siebie. Robię 4 kijek i już nawijanie idzie lepiej, lakier też jakoś inaczej się układa niż za pierwszym razem. No cóż najpierw nauki, na indywidualizm przyjdzie czas.
A tak w ogóle to jest super, ze się za to zabrałem. A bez podglądania pewnie by się nie zaczęło. I niech zazdroszczą ci którzy muszą czekać aż ktoś im coś ukręci.
Pozdrawiam kręcących.


#26 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2012 - 01:25

Dabek111, Dysan - tu nie ma co zazdroscic myslalem ze tylko na 500 odslon jakies slowo by sie fajnie przeczytalo. Wiem ze wyrozniam sie stylem na tle calej reszty tutaj ale nie uwazam sie w zadnym stopniu za kogos lepszego Wole uzbroic jeden kij ale w komponenty najwyzszej klasy co by sie kijek nie znudzil za szybko. na poczatku ukrecilem 7 kijkow zanim zdecydowalem sie na zabawki Matagi. Komponenty Mamoru to calkiem inna historia i to nie tylko ze wzgledu na cene ale na jakosc wykonania. Pianka jest o niebo lepsza jak ta ktora uzywalem do tej pory, windingchecki pasuja jak ulal a nie jak czasem mialem ze wymiary odbiegaly od standardu. Do tego mnostwo pierdol umozliwiajacych pokazanie swojego indiwidualizmu. Co do pianki to robilem na nie wszytskie kije i szczerze nie zamierzam siegac narazie po korek chyba ze kombinacja pinka korek. Niedlugo wkleje kilka nowych fotek gotowego IST i ewentulanie mojego XSB jak go dokoncze.

zdr

#27 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 marzec 2012 - 09:56

Gugcio
Napisałem tylko tyle, że niech zazdroszczą ci którzy musza czekać aż ktoś im ukręci.
Napisałeś, że zmiany nastąpiły po 7 patyku, ja, że jestem na etapie 4, czyli jeszcze trochę. Co do komponentów to warto podglądać u innych bo to nauka, która nie kosztuje. Co do naszego rynku też już wyrobiłem sobie zdanie, bo jak potrzebowałem uchwyt cast większy niż 18 to miałem ból głowy (cóż by było gdybym potrzebował czegoś więcej niż zwykły uchwyt). Oczywiście można by zamówić w jakiejś firmie (choćby za wodą)ale czy nie lepiej na początku przeznaczyć kasę na inne dostępne komponenty niż płacić za przesyłkę. Gdybym tak bez żadnej praktyki zamówił drogie elementy i coś sp.... . A tak jak nie podobały mi się omotki to sobie zmieniłem (koszta śmieszne a wprawa rośnie).
No cóż aby otrzymać papiery mistrzowskie trzeba przejść okres praktyk i czeladnictwa.
Pozdr..


#28 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 21 marzec 2012 - 10:10

Wiem ze wyrozniam sie stylem na tle calej reszty tutaj ale nie uwazam sie w zadnym stopniu za kogos lepszego


Nie bierz tego do siebie... jednak jakoś trudno mi tutaj zauważyć szczególne wyróżnianie się Twojego stylu na tle całej reszty... bo czym że jest ta cała reszta ??? Wystarczy popatrzeć na poszczególne galerie i od razu widać, że nie ma czegoś takiego jak JA i cała reszta.
Patyki w stylu Japan na komponentach Matagi czy jakichkolwiek innych kolorowych cukierkach są w pewnym stopniu wyróżnieniem, ale nie takim aby od razu stawiać ten styl przed szereg. A dlaczego?... Ano dlatego, że po pierwsze Japan style to żaden indywidualizm, a po drugie nie ma czegoś takiego jak szereg, czyli cała reszta...
Oczywiście nie ujmuję Ci w żadnym calu Twojego stylu, podejścia do tematu i pomysłowości. Twoje wędki są bardzo fajne. Jednak pozostali amatorzy rodbuildingu tak samo jak Ty zasługują na dobre słowo bo każdy z nich ma swój styl nie gorszy od innych.

Nie ma czegoś takiego jak lepszy czy gorszy styl. To indywidualne podejście każdego z nas wynikające z wielu czynników takich jak: pomysłowość, umiejętności, poświęcony czas czy w końcu grubość portfela. Jeden będzie tunningował na maxa VW Golfa zakładając mu złote felgi, a drugi woli kupić Audi A8 i wstawić do niego LPG.

To, że na 500 odsłon Twojego wątku nikt nie skomentował absolutnie nic nie znaczy i może po prostu trochę nadinterpretujesz ten fakt. Głowa do góry, naprawdę jest OK. Dawaj kolejne fotki swoich pomysłów.



#29 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2012 - 10:19

Pepe79 Ja nie pisze ze lepszy i jak bys moj post u gory przeczytal to bys zauwazyl ze pisalem to samo co ty choc nie do konca. Nie obrazajac nikogo do jakiej galeri nie wejde to w 90% kije sa na korku aglomerowanym o prostych rekojesciach i praktycznie tych samych uchwytach, jedyne roznice to ilosc i inne polozenie Burla czy korkogumy. Mowisz ze nie ma japan style? To sie troszke mylisz bo w polsce owszem moze go nie ma ale w Europie zachodniej czy za oceanem jest on jak najbardziej. Zasady japan style sa o tyle proste ze kazdy se z tym poradzi. A z 500 odslonami nie przesadzam bo poprostu czaesem nie grzesze i jak mam wystawiac fotki a tak naprawde ludzie maja to w nosie to wole te 5 minut wykorzystac na zabawe z corka Ja uwazam ze wyrobilem se swoj styl i mam swoje upodobania na tyle ze wyrozniam sie na tle RB masy tego forum, wyrozniam stylem czyli samym wygladem a nie jakoscia wykonania bo tu wielu z Jerkowych rodmakerow jest lata swietlne z przodu. To mialem tylko na mysli i nic innego bo ja dalej sie ucze

zdr

#30 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 21 marzec 2012 - 10:38

Mowisz ze nie ma japan style? To sie troszke mylisz bo w polsce owszem moze go nie ma ale w Europie zachodniej czy za oceanem jest on jak najbardziej.


Ale ja nie napisałem, że nie ma Japan Style. Napisałem jedynie, że budowanie patyków w tym stylu to nie jest indywidualizm.
Indywidualny, wyróżniający styl to nie robienie w czyimś stylu, w tym przypadku Japończyków. Tutaj to tylko oni mogą powiedzieć, że mają indywidualny styl, który reszta świata podpatrzyła od nich <_<


#31 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2012 - 10:51

Tak tu musze Ci przyznac racje. Ja staram sie swoim kijkom nadac nutke indywidualizmu choc styl juz narzucony designem jest. Nie ma to tamto RB to piekna sprawa i ciesze sie ze sprobowalem wlasnych sil w tym sporcie. Karpiowy spin :lol: na Blanku Batsona IST1082F gotowy, zaraz powinny byc fotki jak trafie dobre swiatlo :unsure:

EDIT: Wstawiam fotki Karpiowki zwanej spinem :lol: Kijek na szybko i mozna powiedziec na freestajlu.

Załączone pliki



#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 marzec 2012 - 11:52

chciałeś - masz...

nic a nic nie podoba mi się ten split grip z pozwyższej foty ;)

jak dla mnie zbyt jamnikowaty - bez urazy dla jamesty ;)

zdecydowanie wole krotsza czesc golego blanku pomiedzy poszczegolnymi piankami. no i jeszcze zakonczenie piany... nie lubie takiego zakonczenia na ostro :D bo mi sie kojarzy z prostym cięciem nożem :D <_< <_< <_<

za to czest estetyczna samego wykonaniu calkiem smaczna... ;)




#33 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2012 - 12:10

No i Git! tak ma byc licze na szczerosc a nie wazeliniarstwo. Przyznam sie szczerze ze Blank z odzysku i wogole mialem z niego cos zrobic za male pieniadze. Glowne zalozenie dlugi dolnik do rzutow dwoma rekoma zeby male pchelki lataly jak najdalej. Mi nawet lezy ten kijek optycznie chociaz 2sklady nie wchodza w gre i do tego ta dlugosccc :lol: To taki kompan na wieksze rzeki na ktorego nie trzeba uwarzac gdzie sie kladzie aby sie nie pobrudzil :mellow:

Jeszcze jedno foto ;) ;) ;)

Załączone pliki



#34 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 21 marzec 2012 - 18:21

Sama rękojeść ,też nie w moim guście,jaeśli się zdecyduję to elementy split gripu też bym osobiście dał dłuższe :unsure:
Ale dobór nici w połączeniu z resztą bardzo trafiony,i do strony technicznej bardzo ładnie i czysto to wyglada.Z każdym Twoim kijkiem widać coraz dokładniej położony lakier :D
Tak trzymaj i dawaj więcej :D

Pozdro

Rafał

#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 marzec 2012 - 19:02

tylko wiecej fotek i efektow... a nie lakieru :D

#36 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 22 marzec 2012 - 09:21

Pepe79 Ja nie pisze ze lepszy i jak bys moj post u gory przeczytal to bys zauwazyl ze pisalem to samo co ty choc nie do konca. Nie obrazajac nikogo do jakiej galeri nie wejde to w 90% kije sa na korku aglomerowanym o prostych rekojesciach i praktycznie tych samych uchwytach, jedyne roznice to ilosc i inne polozenie Burla czy korkogumy. Mowisz ze nie ma japan style? To sie troszke mylisz bo w polsce owszem moze go nie ma ale w Europie zachodniej czy za oceanem jest on jak najbardziej. Zasady japan style sa o tyle proste ze kazdy se z tym poradzi. A z 500 odslonami nie przesadzam bo poprostu czaesem nie grzesze i jak mam wystawiac fotki a tak naprawde ludzie maja to w nosie to wole te 5 minut wykorzystac na zabawe z corka Ja uwazam ze wyrobilem se swoj styl i mam swoje upodobania na tyle ze wyrozniam sie na tle RB masy tego forum, wyrozniam stylem czyli samym wygladem a nie jakoscia wykonania bo tu wielu z Jerkowych rodmakerow jest lata swietlne z przodu. To mialem tylko na mysli i nic innego bo ja dalej sie ucze

zdr

Witaj.
Tak się zastanawiam na czym polega Twój styl,moj styl, czy styl wielu innych kolegów wstawiających swoje dzieła. Na doborze kolorystycznym, podtoczeniu korka/ pianki, użytych komp., lakierowaniu lepszym lub gorszym?? Czy wędki Gucia, Masiaka, Kawalca, czy Matuszewakiego aż tak bardzo się różnią?(pomijam oczywiste walory typowo użytkowe) Ostatecznie są to tylko wędki.Który styl jest lepszy? Dlaczego aglomerowany jest gorszy od pianki??
Czy wymierna wartość komp. decyduje o powodzeniu projektu?
Chyba nie o to chodzi. Taki czy inny rodzaj ubrania,pierścionki,duperelki, itp.
Obojętne czy buduję na tytanach Fuji czy badziewiu za 2 zeta, każdy kolejny kij sprawia mi wielką frajdę, radość czy jak to tam nazwać.
Jesli kjaszek którego fotki wstawiam, ucieszy czyjeś oczy- to super, jesli nie trudno.
I własnie w tak widzę R.B. Na radości czerpanej z każdego nowego projektu, nie na analizowaniu liczby odsłon czy ilości postów.
Pozdrawiam i powodzenia Artur.



#37 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 marzec 2012 - 10:11

Może zacznę od tego, że ja to jestem trochę inny. Moja inność polega na prawdopodobnie całkowitym braku zmysłu artystycznego/estetycznego - nie wiem jak to nazwać. U mnie coś* jest fajne, albo niefajne. Z tym, że coś* odnosi się do niektórych rzeczy, takich gdzie można mówić, że jest albo nie jest ładne. Owszem potrafię docenić misterną robotę, ale bardziej ze względu na technikę wykonania, a nie efekt końcowy. np. auta mi się nie podobają, bo nie mają mi się podobać, dla mnie to tylko pojazdy od których oczekuję, żeby mnie przewiozły z punktu A do punktu B. Doceniam jednak różnice technologiczne pomiędzy ferrari, a maluchem. Potrafię docenić pracę muszkarza, który ukręcił takiego robala na haczyku, który faktycznie wygląda jak jętka. Jednak nigdy nie powiem, że to jest ładne :D. Ładna to dla mnie może być baba w kabaretkach i szpileczkach :D ale nie sprzęt wędkarski. Ryby też nie są ładne :D choć używam tego określenia w przypadku połowu ryby określonego gatunku o określonych wymiarach :D... no dobra, liny mi się podobają, może dlatego, że kiedyś je hodowałem w akwarium.
Podsumowując, Gugcio, masz interesujące i dopracowane projekty chętnie zobaczę więcej fotek :D, a jeszcze chętniej połowiłbym niektórymi kijkami, ale po to, żeby docenić ich walory użytkowe.

Pozdrawiam.



#38 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2012 - 10:13

Artur to widze ze nie rozumiesz idei RB. Custom jak sama nazwa mowi jest po to aby stworzyc cos czego nie ma badz ulepszyc rzecz istniejaca. DO stworzenia czegos wyjatkowego potrzeba nie tylko wyjatkowych komponentow ale tez wyobrazni i umiejetnosci. W niemczech jest takie powiedzenie Klasse statt masse co nie znaczy nic innego jak Jakosc zamiast ilosci. Ja wole zlozyc jeden niepowtarzalny kij gdzie identycznego drugiego nie znajdziesz jak 5 za grosze tylko po to aby sie pobawic. Czytajac twoj post doszlem do wniosku ze wolisz klepac przecietna masowke byle tylko cos ukrecic co mija sie po raz kolejny z idea RB. W korku nic mi nie przeszkadza ale kije wielu uzytkownikow wyglada bardzo podobnie lub nawet tak samo nawet jesli kolor omotek sie roznia to rekojesci klepane sa pod jedne kopyto. CZemu tak jest? Wygoda, moze poprostu macie wszyscy podobny gust? Nie wiem, wiem natomiast ze nie po to zajalem sie RB aby klepc setki wedek rozniacych sie nie znacznie. Dla mnie kijek Custom to zaden wyznacznik umiejetnosci jak to czesto miejsce ma nad woda. Ja uzywam tez wedek seryjnych a krece kije tylko wtedy jesli nie znajde nic pasujacego na rynko na co mnie bedzie stac. W czym jest pianka lepsza od korka? Mimo ze to rzecz gustu dla mnie przedewszystkim estetyka. Pianke mozna kombinowac z kazdym kolorem i wyglada dobrze, z korkiem juz gorzej nie zawsze wszystko pasuje. Latwosc w utrzymaniu czystosci i dla mnie osobiscie przyjemniejsza w dotyku. Liczby postow nie analizowalem aczkolwiek licze na jakis feedback ze strony uzytkownikow. Nie chodzi mi o oklaski czy wazeliniarstwo ale porady, wymiana trickow czy nawet propozycje na wyprobowanie czegos nowego. Jestem jeszcze na takim etapie ze ciagle sie ucze i z checia skorzystam z rad bardziej doswiadczonych uzytkownikow. Tobie moge radzic chociaz raz sprobowac zlozyc kij na komponentach z wyzszej polki a szczegolnie dodatki typu Windingchecks, piana, uchwyty, tuby, etc. Wbrew pozora ceny wcale nie sa straszne a nie tylko w moim przekonaniu idzie wyciagnac z kija dodatkowe kilkanascie %. Pytales czym roznia sie kije Gucgia, Masiaka, Kawalca, czy Matuszewakiego a otoz tym ze my probujemy ciagle cos nowego i nie jest to dotakowy pierscien Burla czy korkogumy w dolniku Zebys nie myslal ze chce Cie obrazic, Bron Boze ale jestem osoba szczera i nie lubie zabawy podtekstami czy cos. Widzialem twoje kije i jakosc wykonania bez zarzutu ale Design powiela sie w kazdym nastepnym projekcie.

zdr

@JD

Ciekawe spojrzenie na sprawe Ja jednak stawiam rowniez na estetyka jak i na walory uzytkowe. Jesli bylo bylo by inaczej lapal bym na mlynki z lat 60 - 70 i jezdzil Mercedesem z tych samych lat. Kij ma nie tylko byc dobry uzytkowo ale tez ladny i cieszyc oko, ale to tylko moje skromne zdanie

#39 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 22 marzec 2012 - 10:47

jakiej pianki do rękojeści używasz? czy po roku intensywnego użytkowania nie robi się wyślizgana w miejscach kontaktu z dłonią? bo mi wtedy zupełnie przestaje się podobać.

#40 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 marzec 2012 - 10:48

Tak sobie myślę o indywidualności na etapach powstawania wędki. Wątek obok założył miły pan, który posklejał z bambusa jakieś patyki i je uzbroił - tak powstała klejonka. Jak dla mnie to sztukmistrz bo on faktycznie wyróżnia się w całej grupie wędkorobów*. Jego styl faktycznie jest unikatowy ze względu na materiał blanku (nie wgłębiałem się dalej w pozostałe komponenty bo jak dla mnie są podobne, korki, omotki, duperele). Przelotki też zdaje się z drutu ukręcił - trzeba skonstruować jaką taką śmieszną maszynkę do snejków. Chylę czoła nad wykonaniem. Inny z Kolegów z forum, dogadał się z firmą wykonująca blanki i będą coś dla niego robić. Jak uzbroi, dla mnie bez znaczenia bo jak pisałem wyżej to dla mnie liczy się wartość użytkowa. I to jest niepowtarzalny styl.
Z drugiej strony, jeżeli samo składanie kija z ogromną starannością z niepowtarzalnych (czyt. rzadko stosowanych) komponentów sprawia frajdę to jestem jak najbardziej za! Gugcio, zakładam, że sama budowa takiego kijka sprawia Ci ogromną frajdę, podobnie jak samo łowienie na niego. I tego się trzymaj! :D

Tak mi się przypomniało, że jak składałem dla siebie wędki to na zdecydowaną większość pytań jakie zadawał mi wędkorób odpowiadałem - obojętnie.
Jakie omotki? - obojętnie
Jakie korki na dolnik - obojętnie.
Jakaś dedykacja/podpis - obojętnie, może być, a może nie być, ważne, żeby kij był opisany parametrami właściwymi dla danego blanku. Stwierdziłem, że nawet nie musi być opisany ale może być ta mała naklejka, która dołącza producent.
przelotki - obojętnie, byleby ich plecionka nie załatwiła. Oczywiście dobrane do danego blanku wagą i rozmiarem. Nie upierałem się, że mają to być Fuji sic na całej długości bo to chyba nie miałoby znaczenia. Sic poszedł tylko na szczyt a reszta przelotek to jakaś mi nieznana firma, która on niedawno odkrył.
itd - obojętnie
Nieobojętne były mi tylko długość dolnika, samej wędki i inne mające wpływ na parametry użytkowe.
W pewnym momencie odniosłem wrażenie, że facet był zawiedziony, że nie mam jakiś szczególnych preferencji :D.
Jak oddał mi kija to mówiąc tak oględnie był ładny :D. Oczywiście powiedział, że zamiast naklejki opisał go ręcznie, dodał jakieś wstawki ze srebrnej nitki, omotki zrobił bordowe, ogólnie kij był taki jak chciałem :D. Wędkorób, dzięki, zapewne wrodzonemu zmysłowi artystycznemu, którego ja jestem pozbawiony, upiększył wędkę po swojemu. Ja nie oponowałem, bo to nie zmieniło jego wartości użytkowej ani nie kazał mi za to dopłacać :D.




* wędkorób - nie jest to dla mnie określenie pejoratywne. Po prostu piekarza piekarzem będę nazywał, a nie bakerem.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb