Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

G Rod Custom - Czyli moja przygoda z Rodbuildingiem

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 22 marzec 2012 - 11:58

Artur to widze ze nie rozumiesz idei RB. Custom jak sama nazwa mowi jest po to aby stworzyc cos czego nie ma badz ulepszyc rzecz istniejaca. DO stworzenia czegos wyjatkowego potrzeba nie tylko wyjatkowych komponentow ale tez wyobrazni i umiejetnosci. W niemczech jest takie powiedzenie Klasse statt masse co nie znaczy nic innego jak Jakosc zamiast ilosci. Ja wole zlozyc jeden niepowtarzalny kij gdzie identycznego drugiego nie znajdziesz jak 5 za grosze tylko po to aby sie pobawic. Czytajac twoj post doszlem do wniosku ze wolisz klepac przecietna masowke byle tylko cos ukrecic co mija sie po raz kolejny z idea RB. W korku nic mi nie przeszkadza ale kije wielu uzytkownikow wyglada bardzo podobnie lub nawet tak samo nawet jesli kolor omotek sie roznia to rekojesci klepane sa pod jedne kopyto. CZemu tak jest? Wygoda, moze poprostu macie wszyscy podobny gust? Nie wiem, wiem natomiast ze nie po to zajalem sie RB aby klepc setki wedek rozniacych sie nie znacznie. Dla mnie kijek Custom to zaden wyznacznik umiejetnosci jak to czesto miejsce ma nad woda. Ja uzywam tez wedek seryjnych a krece kije tylko wtedy jesli nie znajde nic pasujacego na rynko na co mnie bedzie stac. W czym jest pianka lepsza od korka? Mimo ze to rzecz gustu dla mnie przedewszystkim estetyka. Pianke mozna kombinowac z kazdym kolorem i wyglada dobrze, z korkiem juz gorzej nie zawsze wszystko pasuje. Latwosc w utrzymaniu czystosci i dla mnie osobiscie przyjemniejsza w dotyku. Liczby postow nie analizowalem aczkolwiek licze na jakis feedback ze strony uzytkownikow. Nie chodzi mi o oklaski czy wazeliniarstwo ale porady, wymiana trickow czy nawet propozycje na wyprobowanie czegos nowego. Jestem jeszcze na takim etapie ze ciagle sie ucze i z checia skorzystam z rad bardziej doswiadczonych uzytkownikow. Tobie moge radzic chociaz raz sprobowac zlozyc kij na komponentach z wyzszej polki a szczegolnie dodatki typu Windingchecks, piana, uchwyty, tuby, etc. Wbrew pozora ceny wcale nie sa straszne a nie tylko w moim przekonaniu idzie wyciagnac z kija dodatkowe kilkanascie %. Pytales czym roznia sie kije Gucgia, Masiaka, Kawalca, czy Matuszewakiego a otoz tym ze my probujemy ciagle cos nowego i nie jest to dotakowy pierscien Burla czy korkogumy w dolniku Zebys nie myslal ze chce Cie obrazic, Bron Boze ale jestem osoba szczera i nie lubie zabawy podtekstami czy cos. Widzialem twoje kije i jakosc wykonania bez zarzutu ale Design powiela sie w kazdym nastepnym projekcie.

zdr

@JD

Ciekawe spojrzenie na sprawe Ja jednak stawiam rowniez na estetyka jak i na walory uzytkowe. Jesli bylo bylo by inaczej lapal bym na mlynki z lat 60 - 70 i jezdzil Mercedesem z tych samych lat. Kij ma nie tylko byc dobry uzytkowo ale tez ladny i cieszyc oko, ale to tylko moje skromne zdanie


Mam wrażenie iż wyczytałeś z mego postu więcej niż tam napisałem..
To że zaszufladkowałeś moją skromną osobę , jako klepacza masówki też chyba przeboleję..
Intryguje mnie jedynie słowo wy domyślam się ze wy gorsi-i my lepsi? -ok. mniejsza o to.
Dziękuję za rady, skorzystam pewnikiem.
pozdrawiam.



#42 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2012 - 12:39

Nie ja poprostu przeczytalem co napisales i co z tego wynika. Pisalem tez ze nie chce Cie obrazic ale pisanie rzeczy tego typu

Obojętne czy buduję na tytanach Fuji czy badziewiu za 2 zeta,

sprawia ze takie wnioski wyciagnalem.

Ty rowniez nie zrozumiales bo ja nigdzi nie pisalem o wyzszosci stylow a o ich odmiennosci podkreslajac ze inny nie znaczy lepszy. Z twojej wypowiedzi wynika to ze wolisz zlozyc wiecej a taniej co tez nie znaczy gorzej ale nie rozni sie wiele od masowki. Pisalem ze nie chce nikogo urazic ale skoro wy mozecie byc ze mna szczerzy czemu ja nie moge? Piszac w niektorych kontekstach WY mialem na mysli oprocz Ciebie jeszcze innych uzytkownikow ale zadnych konkretnych. I taka prosba do wszystkich piszac INNY nie mam na mysli Lepszy bo tak nie jest. Brakuje mi poprostu roznorodnosci w twoich wedkach mimo ze sa wykonane (omotki, lakier, spasowanie elementow) na najwyzszym poziomie.
Niechce rozpetywac zadnej fojny anie nie jestem Narcyzem wale dziwi mnie ze wielu ludzi tak utalentowanych nie probuje sie jakos rozwijac tylko dalej powiela rzeczy sprawdzone.

@Osiak, do tej pory byla to pianka ogolno dostepna w Niemczech choc podobno ta juz byla lepsza od ogolno dostepnych w polsce (slowa jednego z RB). Aktualnie zalozylem pianke Matagi i roznica na sucho jest wielka, pianka twardsza i bardziej porowata co nawet po obrobce papierem scierny nie zmienia jej wygladu ( niejest wyslizgana, poszarpana). Do tego moje wedki dostaja kilka razy w roku porzadna kapiel. Prawie ze goroaca woda oplukuje a potem szurzje gabka(szorstka strona) z plynem do naczyn. Pianka po takim zabiegu wyglada jak nowa

@JD
No to ciezki z Ciebie klijent ale wiadomo kazdy jest inny i ma inne zapotrzebowania. Najwazniejsze ze mu sie udalo najwazniejsze walory trafic po twojemu.

#43 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 12:48

Kamil ,jeszcze przedwczoraj myślałem ,że jest ci zwyczajnie przykro.A dzisiaj czytam i widzę jak przemawia przez Ciebie zwykła złość i zadufanie megalomana.Chcesz aby wszyscy akceptowali i podziwiali Twoją orginalność,a sam oceniasz jedne z najładniejszych i jedne z njalepiej od strony technicznej wykonanych wędek porównując je do nudnej masówki.Tak chodzi mi o wędki Atura , od którego mógłbyś się dużo nauczyć, a nie stawiać się w jednym szeregu z Masiakiem , Kawalcem czy Matuszewskim.Bo przecisz sam przyznałeś ,że jeszcze się uczysz . :wacko:

#44 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 22 marzec 2012 - 12:50

no to muszę zmienić piankę, bo przy moich kijach po dość intensywnym sezonie wyślizgała się na foregripie, mycie/szorowanie niewiele zmieniło. I jeszcze jedno na ostatnim kiju który prezentowałeś chyba nie szlifowałeś pianki? pytam bo w katalogu Matagi widziałem takie gotowe elementy

#45 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2012 - 12:58

Nastepny, rece mi opadaja. Napisalem ze kijki wykonanie bajka. Klapki na oczach masz czy jak? Chodzi mi o sam Design Dolnikow ktore jak dla mnie nie sa niczym specjalnym. Czy wy nie potraficie czy nie chcecie tego zrozumiec. Artura mozecie stawiac na rowni z kim chcecie bo to nie zawody. I nie nazywaj mnie prosze zadufanym megalomanem bo takim nie jestem. Typowe Jerkowe zjawisko, jest ktos inny o innym zdaniu i zaraz nagonka kolegow wazeliniarzy czy jak? Napisalem kilka Razy ze Artur ma super reke, nazwalem go utalentowanym ale w moim odczuciu dolnik sa poprostu zwykle i ciagle sie powielaja.Jest tysiace mozliwosci na zrobienie dolnika aby efekt koncowy powalal na kolana. W wielu galeriach podziwam precyzje w polozeniu lakieru bo ja takiej nie mam, niestety rzadko kiedy trafi sie kij ktorego sam bym chcial miec. @Mekamil ostatnio wkleil kilka nowych patykow i tam widac ze wykorzystuje on swoj potencjal, wiedze i zapal. Kazdemu zdazy sie powielic jakas sprawdzona konstrukcje ale co za duzo to nie zdrowo. Widze ze wielu kolegow tak obroslo w piorka ze slowa krytyki ciezko przelknac, a szkoda bo mnie slowa krytyki mobilizuja I prosze uprzejmie nie walkowac tego tematu juz bo wyrywacie za duuzo z kontekstu i brzydko mowiac niepotrzebnie sie denerwuje.

@Osiak nie nie szlifowalem, matagi ma doskonaly wybor wiec narazie nie mialem potrzeby. Szlifowalem zwykla i zeby ja wyprowadzic to szlo oszalec dlatego zdecydowalem sie dac pare zloty wiecej i moc pracowac w spokoju

#46 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 13:35

@Gugcio. Nie przejmuj się i nie denerwuj, szkoda czasu na wirtualne pałowanie. Masz swój styl, co nie jest wcale takie powszechne, to się ceni. RB jest odpowiedzią na potrzebę posiadania czegoś, czego nie można kupić w sklepie i to nie podlega dyskusji. Wszystko jedno czy pod względem użytkowym, czy estetycznym. Co do upodobań , to niech 10 ludzi zaczepionych na ulicy wypowie się. 9ciu powie, że im się podoba, a jeden, że nie. Kto ma rację? Wszyscy. :D

#47 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 13:43

Kamil luuuuz :D Dyskusja prowadzi do nikąd .Generalnie chidzi o to że każdy z prezentujących tu swoje wędki ma własny styl lub stara się go wypracować.Właśnie po tych ,czasami bardzo podobnych i dla niektórych może nudnych wyglądem rękojeściach można powiedzieć ,że ktoś ma jakiś tam styl. Jedni wolą bardziej stonowane tradycyjne kształty rękojeści i koloryomotek, inni krzykliwe ,kolorowe nowoczesne.Ale tylko na tej podstawie nie powinno się wyrokować , które lepsze.

Nie miałem najmniejszego zamiaru Cię obrażać ,a jeśli tak się stało to przepraszam.Ale jak chłodnym okiem spojżysz na ostatnie posty ,przyznasz że trochę niefortunnie postawiłeś się wszeregu z Tymi ,którch zadaniem jest właśnie kształtowanie trendów i kierunków w RB, uznając jednocześnie całą resztę za powiedzmy zaścianek. :D

#48 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2012 - 14:49

Dabek, ja jestem wyluzowany. I wiem ze ta rozmosa prowadz donikad. Nikomu tez nie ujmuje ani nie robie z siebie RB roku. Wywyzszac tez sie wywyzszam poprostu mam inne zdanie na temat RB. Moze zle dobralem slowa ale pisalem z doskoku. Nie probuje nikomu narzucic jakiekolwiek stylu ale milo bylo by popatrzec na cos innego. Wielu z Was ma ogromny talent co widac od razu i wydaje mi sie ze robiac standardowe rekojesci go marnujecie. Choc z drugiej strony moze niepotrzebnie dyslutije o gustach. Kogo urazilem serdecznie przepraszam.

@Krzysiek musze przyznac ze otworzyles mi oczy. Moze za duzo porownuje Polski RB z Niemieckim czy ogolnie zachodnim ktory prtesiakniety jest Japonskim stylem itd. Dzieki


zdr

EDIT: Takie omotki sobie ubzduralem :lol: Osobiscie nie chce za duzo srebra dawac na przelotki. Mysle ze ok z takim malym akcencikiem.

Załączone pliki



#49 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2012 - 02:54

Widze ze chciales zablysnac? Mrytyka nie dotyczyla moich prac a mojego zdania o kijkach Artura wiec albo czytaj ze zrozumieniem albo poprostu odpusc sobie Ja jakos wyjasnilem sobie z chlopakami co nie co i jest ok, ale zawsze znahdzie sie taki ktos ktory lubi grzebac w g.....e

zdr

#50 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2012 - 15:14

Kamil nie ślęcz nad kompem ,tylko lakieruj i wstawiaj foty , bo ciekawie sie zapowiada :mellow: Czerń i sreberko, nie za dużo, też tak lubię ;) I napisz co to za blank ,bo świeci sie prawie jak Avid ale jekby ciut inaczej, a może CTS :D

#51 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2012 - 15:32

Dabek dzis wieczorem moze sie uda wstawic jakies foty, Robilem kija do 3 rano a o 7 musialem wstac. W kole robote mielismy i przydzielili mi z kumplem lodz ktora trzeba bylo oproznic z Wody i troche przetrzec zeby zobaczyc jaki stan.

#52 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 26 marzec 2012 - 11:21

@JD
No to ciezki z Ciebie klijent ale wiadomo kazdy jest inny i ma inne zapotrzebowania. Najwazniejsze ze mu sie udalo najwazniejsze walory trafic po twojemu.

Oj nie zgodzę się :D ja jestem bardzo dobrym klientem bo po prostu nie wybrzydzam jeśli projekt od strony technicznej nie jest skopany :D. Czy omotka czerwona, czy zielona mi to wsio ryba, a dla wędkoroba to dodatkowe ułatwienie bo nie musi dla mnie jakiś ekstra materiałów zamawiać, robi z tego co ma na stanie :D.
edit
tak mi się przypomniało, że jedyne co chciałem to to, żeby wykorzystać uchwyt karpiowy (chyba dobrze się wyraziłem?) bo nie ma metalowych elementów i jest ciepły - w moim przypadku podejście typowo pragmatyczne, a nie estetyczne.
ps.
podobne omotki mam w moich Phenix'ach - taka srebrna nitka na ciemnych omotkach - inwencja twórcza mojego wedkoroba. On tak zrobił, a ja nie protestowałem :D i nie sapałem, że wolałbym np złotą nitkę :D


PS 2
Zazdroszczę wszystkim, którzy mają więcej zdolności manualnych i samozaparcia niż ja :D ja jakoś nie mogę się zabrać za robienie kijków... a może po prostu za leniwy jestem :D.

pzdr.

#53 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 12:20

Jack Daniels ,masz bardzo zdrowe i jak najbardziej prawidłowe podejście :mellow: Kumpel ,którego uzbroiłem w trzy kije na pytanie o szczegóły oprócz oczywiście parametrów technicznych wędki ,odpowiada zawsze tak samo : rób jak chcesz ,aby nie za krzykliwie co by mi ryb i innej źwierzyny nie straszyło.Ma mi to działąć i tyle w temacie. :lol:
Pewnie jak sam bym był klientem, też bym tak podchodził do sprawy .Ale składając kijki i wstawiając foty na JB jesteś skazany na opinie posiadaczy przeróżnych gustów :D

#54 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2012 - 19:52

Nareszcie :lol: Mialem niezle urwanie dupy i dopiero na weekend skonczylem bo dostalem sie do kola i podarowali mi lodz ktora musze wyremontowac. Tak to wyglada. Po godzince nad woda i wyprobowaniu go w boju w 110% spelnia moje oczekiwania.

Załączone pliki



#55 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2012 - 19:54

:mellow:

Załączone pliki



#56 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 kwiecień 2012 - 20:14

no tym razem znacznie lepiej.. Choć lakieru miejscami mogło by być deczko mniej :D

#57 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 kwiecień 2012 - 18:15

Dzieki, z kija na kija coraz lepiej i to mnie cieszy

#58 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 07 kwiecień 2012 - 20:53

Po Twoich wpisach czuję jakiś niesmak, owszem lubię Japan Style, ale nie widzę w tym żadnego indywidualizmu, a już na pewno nie widzę podstaw stawiania siebie przed szereg tylu znamienitych Rodbuilderów.
U Matagi kupuje się gotowce, które składać można na różne sposoby.
Wychodzi Ci fajnie, ale uwagi też mam co do kładzenia lakieru i właśnie braku szlifowania rantów gotowej pianki.

#59 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 kwiecień 2012 - 22:42

Yankis, temat indiwidualzimu juz rozwiazalismy. Co do gotowcow Matagi to jest taka sprawa. Skoro sa dla mnie idealne to nie widze potrzeby toczenia szlifowania czy czegos kolwiek. Jak chcialbym zaokraglone ranty to bym se inne pianki zamowil. Dzieki za komentarz i obiecuje poprawe na przyszlosc jesli chodzi o lakierowanie. Kijek na Korku moze tez se zrobie pomyslimy

#60 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 02:27

Jakbym coś kiedyś tworzył a zabieram się za to już chyba 3rok jedynie czas mnie trzyma,jak by to miało być w Japan Style a pewnie by tak było,to tylko na gotowcach Matagi bym bazował i w piance.Gugcio fajne kijaszki naprawdę, ja bym się trochę kolorkami pobawił bardziej śmiało zarówno w uchwytach jak i samych blankach.Po designie widać że lubisz Evergreen Temujin.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb