G Rod Custom - Czyli moja przygoda z Rodbuildingiem
#21 OFFLINE
Napisano 20 marzec 2012 - 10:08
Doszlem do wniosku ze nie ma sensu pokazywac tu moich kijkow no bo po co?
zdr i Milej Niedzieli
[/quote]
A może po to aby ktoś, kto nie ma pojęcia o budowaniu wędek i tajemniczym JDM (co to znaczy ) mógł pooglądać takie cukiereczki. Pewnie nigdy na żywo czegoś takiego nie zobaczę.
Nie myśl tylko o sobie, pomyśl o bliźnich, nawet tych nieznanych. Może tych pięciuset, którzy w ostatnim czasie tu zaglądali, po prostu oniemiało z wrażenia
zdr i Miłego Wtorku
[/quote]
Moze a moze poprostu jestem z innej parafi. Jeden czort, nie licze na oklaski a zdziwilo mnie tylko brak jakiejkolwiek reakcji. Krytyka to tez reakcja
#22 OFFLINE
Napisano 20 marzec 2012 - 22:50
Pierwszoligowe komponenty + jakość wykonania ,połączona z konkretną wizją i zmysłem plastycznym.Bardzo podobają mi się zestawienia kolorystyczne nici z pozostałymi materiałami.Moim zdaniem właśnie pianka daje tu duże pole manewru i chyba bardziej pasuje niż korek.Pewnie właśnie to powstrzymuje mnie przed powiedzeniem A.Ale jak wspomniałem powoli coś świta
I nie miej wisielczych myśli tylko wstawiaj kijki ,bo jest co podziwiać szczególnie dla tych ,którzy jeszcze się nie mogą zdecydować aby dołączyć chorego grona wędkorobów.A ci co już dołączyli ,nic nie napiszą bo zazdroszczą
Pozdro
#23 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 00:16
Nie rozpędzaj się z ta zazdrością. Każdy kto dołączył do tego chorego grona wkłada kawałek serca we własne patyki. Możliwości, dostęp do materiałów, doświadczenie często mają decydujący wpływ na efekt końcowy. Popatrzeć na dobre/lepsze zawsze miło, a i podpatrzeć też czasem można.
#24 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 00:23
#25 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 01:06
Ja dopiero zaczynam i wcale się nie obrażam. Mam też nadzieję, że nie obrażą się ci starsi jak od nich ściągnę to co mi się spodoba.
A jak mawiają praktyka czyni mistrza. Sam widzę to u siebie. Robię 4 kijek i już nawijanie idzie lepiej, lakier też jakoś inaczej się układa niż za pierwszym razem. No cóż najpierw nauki, na indywidualizm przyjdzie czas.
A tak w ogóle to jest super, ze się za to zabrałem. A bez podglądania pewnie by się nie zaczęło. I niech zazdroszczą ci którzy muszą czekać aż ktoś im coś ukręci.
Pozdrawiam kręcących.
#26 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 01:25
zdr
#27 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 09:56
Napisałem tylko tyle, że niech zazdroszczą ci którzy musza czekać aż ktoś im ukręci.
Napisałeś, że zmiany nastąpiły po 7 patyku, ja, że jestem na etapie 4, czyli jeszcze trochę. Co do komponentów to warto podglądać u innych bo to nauka, która nie kosztuje. Co do naszego rynku też już wyrobiłem sobie zdanie, bo jak potrzebowałem uchwyt cast większy niż 18 to miałem ból głowy (cóż by było gdybym potrzebował czegoś więcej niż zwykły uchwyt). Oczywiście można by zamówić w jakiejś firmie (choćby za wodą)ale czy nie lepiej na początku przeznaczyć kasę na inne dostępne komponenty niż płacić za przesyłkę. Gdybym tak bez żadnej praktyki zamówił drogie elementy i coś sp.... . A tak jak nie podobały mi się omotki to sobie zmieniłem (koszta śmieszne a wprawa rośnie).
No cóż aby otrzymać papiery mistrzowskie trzeba przejść okres praktyk i czeladnictwa.
Pozdr..
#28 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 10:10
Wiem ze wyrozniam sie stylem na tle calej reszty tutaj ale nie uwazam sie w zadnym stopniu za kogos lepszego
Nie bierz tego do siebie... jednak jakoś trudno mi tutaj zauważyć szczególne wyróżnianie się Twojego stylu na tle całej reszty... bo czym że jest ta cała reszta ??? Wystarczy popatrzeć na poszczególne galerie i od razu widać, że nie ma czegoś takiego jak JA i cała reszta.
Patyki w stylu Japan na komponentach Matagi czy jakichkolwiek innych kolorowych cukierkach są w pewnym stopniu wyróżnieniem, ale nie takim aby od razu stawiać ten styl przed szereg. A dlaczego?... Ano dlatego, że po pierwsze Japan style to żaden indywidualizm, a po drugie nie ma czegoś takiego jak szereg, czyli cała reszta...
Oczywiście nie ujmuję Ci w żadnym calu Twojego stylu, podejścia do tematu i pomysłowości. Twoje wędki są bardzo fajne. Jednak pozostali amatorzy rodbuildingu tak samo jak Ty zasługują na dobre słowo bo każdy z nich ma swój styl nie gorszy od innych.
Nie ma czegoś takiego jak lepszy czy gorszy styl. To indywidualne podejście każdego z nas wynikające z wielu czynników takich jak: pomysłowość, umiejętności, poświęcony czas czy w końcu grubość portfela. Jeden będzie tunningował na maxa VW Golfa zakładając mu złote felgi, a drugi woli kupić Audi A8 i wstawić do niego LPG.
To, że na 500 odsłon Twojego wątku nikt nie skomentował absolutnie nic nie znaczy i może po prostu trochę nadinterpretujesz ten fakt. Głowa do góry, naprawdę jest OK. Dawaj kolejne fotki swoich pomysłów.
#29 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 10:19
zdr
#30 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 10:38
Mowisz ze nie ma japan style? To sie troszke mylisz bo w polsce owszem moze go nie ma ale w Europie zachodniej czy za oceanem jest on jak najbardziej.
Ale ja nie napisałem, że nie ma Japan Style. Napisałem jedynie, że budowanie patyków w tym stylu to nie jest indywidualizm.
Indywidualny, wyróżniający styl to nie robienie w czyimś stylu, w tym przypadku Japończyków. Tutaj to tylko oni mogą powiedzieć, że mają indywidualny styl, który reszta świata podpatrzyła od nich
#31 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 10:51
EDIT: Wstawiam fotki Karpiowki zwanej spinem Kijek na szybko i mozna powiedziec na freestajlu.
Załączone pliki
#32 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 11:52
nic a nic nie podoba mi się ten split grip z pozwyższej foty
jak dla mnie zbyt jamnikowaty - bez urazy dla jamesty
zdecydowanie wole krotsza czesc golego blanku pomiedzy poszczegolnymi piankami. no i jeszcze zakonczenie piany... nie lubie takiego zakonczenia na ostro bo mi sie kojarzy z prostym cięciem nożem
za to czest estetyczna samego wykonaniu calkiem smaczna...
#33 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 12:10
Jeszcze jedno foto
Załączone pliki
#34 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 18:21
Ale dobór nici w połączeniu z resztą bardzo trafiony,i do strony technicznej bardzo ładnie i czysto to wyglada.Z każdym Twoim kijkiem widać coraz dokładniej położony lakier
Tak trzymaj i dawaj więcej
Pozdro
Rafał
#35 OFFLINE
Napisano 21 marzec 2012 - 19:02
#36 OFFLINE
Napisano 22 marzec 2012 - 09:21
Witaj.Pepe79 Ja nie pisze ze lepszy i jak bys moj post u gory przeczytal to bys zauwazyl ze pisalem to samo co ty choc nie do konca. Nie obrazajac nikogo do jakiej galeri nie wejde to w 90% kije sa na korku aglomerowanym o prostych rekojesciach i praktycznie tych samych uchwytach, jedyne roznice to ilosc i inne polozenie Burla czy korkogumy. Mowisz ze nie ma japan style? To sie troszke mylisz bo w polsce owszem moze go nie ma ale w Europie zachodniej czy za oceanem jest on jak najbardziej. Zasady japan style sa o tyle proste ze kazdy se z tym poradzi. A z 500 odslonami nie przesadzam bo poprostu czaesem nie grzesze i jak mam wystawiac fotki a tak naprawde ludzie maja to w nosie to wole te 5 minut wykorzystac na zabawe z corka Ja uwazam ze wyrobilem se swoj styl i mam swoje upodobania na tyle ze wyrozniam sie na tle RB masy tego forum, wyrozniam stylem czyli samym wygladem a nie jakoscia wykonania bo tu wielu z Jerkowych rodmakerow jest lata swietlne z przodu. To mialem tylko na mysli i nic innego bo ja dalej sie ucze
zdr
Tak się zastanawiam na czym polega Twój styl,moj styl, czy styl wielu innych kolegów wstawiających swoje dzieła. Na doborze kolorystycznym, podtoczeniu korka/ pianki, użytych komp., lakierowaniu lepszym lub gorszym?? Czy wędki Gucia, Masiaka, Kawalca, czy Matuszewakiego aż tak bardzo się różnią?(pomijam oczywiste walory typowo użytkowe) Ostatecznie są to tylko wędki.Który styl jest lepszy? Dlaczego aglomerowany jest gorszy od pianki??
Czy wymierna wartość komp. decyduje o powodzeniu projektu?
Chyba nie o to chodzi. Taki czy inny rodzaj ubrania,pierścionki,duperelki, itp.
Obojętne czy buduję na tytanach Fuji czy badziewiu za 2 zeta, każdy kolejny kij sprawia mi wielką frajdę, radość czy jak to tam nazwać.
Jesli kjaszek którego fotki wstawiam, ucieszy czyjeś oczy- to super, jesli nie trudno.
I własnie w tak widzę R.B. Na radości czerpanej z każdego nowego projektu, nie na analizowaniu liczby odsłon czy ilości postów.
Pozdrawiam i powodzenia Artur.
#37 OFFLINE
Napisano 22 marzec 2012 - 10:11
Podsumowując, Gugcio, masz interesujące i dopracowane projekty chętnie zobaczę więcej fotek , a jeszcze chętniej połowiłbym niektórymi kijkami, ale po to, żeby docenić ich walory użytkowe.
Pozdrawiam.
#38 OFFLINE
Napisano 22 marzec 2012 - 10:13
zdr
@JD
Ciekawe spojrzenie na sprawe Ja jednak stawiam rowniez na estetyka jak i na walory uzytkowe. Jesli bylo bylo by inaczej lapal bym na mlynki z lat 60 - 70 i jezdzil Mercedesem z tych samych lat. Kij ma nie tylko byc dobry uzytkowo ale tez ladny i cieszyc oko, ale to tylko moje skromne zdanie
#39 OFFLINE
Napisano 22 marzec 2012 - 10:47
#40 OFFLINE
Napisano 22 marzec 2012 - 10:48
Z drugiej strony, jeżeli samo składanie kija z ogromną starannością z niepowtarzalnych (czyt. rzadko stosowanych) komponentów sprawia frajdę to jestem jak najbardziej za! Gugcio, zakładam, że sama budowa takiego kijka sprawia Ci ogromną frajdę, podobnie jak samo łowienie na niego. I tego się trzymaj!
Tak mi się przypomniało, że jak składałem dla siebie wędki to na zdecydowaną większość pytań jakie zadawał mi wędkorób odpowiadałem - obojętnie.
Jakie omotki? - obojętnie
Jakie korki na dolnik - obojętnie.
Jakaś dedykacja/podpis - obojętnie, może być, a może nie być, ważne, żeby kij był opisany parametrami właściwymi dla danego blanku. Stwierdziłem, że nawet nie musi być opisany ale może być ta mała naklejka, która dołącza producent.
przelotki - obojętnie, byleby ich plecionka nie załatwiła. Oczywiście dobrane do danego blanku wagą i rozmiarem. Nie upierałem się, że mają to być Fuji sic na całej długości bo to chyba nie miałoby znaczenia. Sic poszedł tylko na szczyt a reszta przelotek to jakaś mi nieznana firma, która on niedawno odkrył.
itd - obojętnie
Nieobojętne były mi tylko długość dolnika, samej wędki i inne mające wpływ na parametry użytkowe.
W pewnym momencie odniosłem wrażenie, że facet był zawiedziony, że nie mam jakiś szczególnych preferencji .
Jak oddał mi kija to mówiąc tak oględnie był ładny . Oczywiście powiedział, że zamiast naklejki opisał go ręcznie, dodał jakieś wstawki ze srebrnej nitki, omotki zrobił bordowe, ogólnie kij był taki jak chciałem . Wędkorób, dzięki, zapewne wrodzonemu zmysłowi artystycznemu, którego ja jestem pozbawiony, upiększył wędkę po swojemu. Ja nie oponowałem, bo to nie zmieniło jego wartości użytkowej ani nie kazał mi za to dopłacać .
* wędkorób - nie jest to dla mnie określenie pejoratywne. Po prostu piekarza piekarzem będę nazywał, a nie bakerem.
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
WZ RodsNapisany przez Wojtek Zwolski , 13 gru 2022 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Konsultacje pierwszego projektuNapisany przez mestre16 , 26 lis 2021 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Powoli ale dokładnie - BartekNapisany przez vBartek , 25 lis 2020 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Moment zwrotny w mojej pasjiNapisany przez ksywa , 17 lis 2020 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Projekty danieloNapisany przez danielo571 , 13 wrz 2020 |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych