Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bóbr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:14

Żaden normalny, dbający o swoje wody okręg porozumień na wody górskie nie honoruje. Dulny ślunsk to całościowo kibel. Nie dośc, że nie zadba to zniszczy. Dodatkowe pasożytnictwo obcych okręgów dopełnia stan obecny. Z drugiej strony jak sie jedzie tyle kilometrów to aż żal rybki nie zabrać ! :D


Użytkownik Erin edytował ten post 20 styczeń 2020 - 11:16


#82 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:31

Zwłaszcza takiej dobrej sic.

#83 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:31

 Odry nie wylowisz,

Chciałbym aby to była prawda. Z dużą większą Wisłą rybacy, wędkarze i kłusownicy radzą sobie bez problemu. Kwestia paru sezonów.

Bóbr czy Kwisę można "wyczyścić" w jeden sezon. I to siłami jedynie wędkarzy.
 



#84 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:35

Bóbr czy Kwisę można "wyczyścić" w jeden sezon. I to siłami jedynie wędkarzy.
 

Tak. Właśnie tacy są w Polsce wędkarze ! Niewielki promil "tych dobrych" niczego nigdy nie zmieni ! Widać to nawet na jerkbajcie ! :D


  • jacekp29 i woblery L.E. lubią to

#85 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:37

Nie powiem , miłe zaskoczenie że nie musiałem płacić dodatkowo za Jelenią Górę  :)  - rozczarowałem się gdy pojechałem nad wodę , wszyscy nagle łowią pstrągi masakra ,całe wycieczki po kilka osób  niestety i mięsiarze :( -  strzał w kolano z tymi porozumieniami   .Wcześniejsze opłaty jednak trochę przerzedziły szeregi przypadkowych łowców   :ph34r:


  • bohors lubi to

#86 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:49

Nie powiem , miłe zaskoczenie że nie musiałem płacić dodatkowo za Jelenią Górę  :)  - rozczarowałem się gdy pojechałem nad wodę , wszyscy nagle łowią pstrągi masakra ,całe wycieczki po kilka osób  niestety i mięsiarze :( -  strzał w kolano z tymi porozumieniami   .Wcześniejsze opłaty jednak trochę przerzedziły szeregi przypadkowych łowców   :ph34r:

Nie chce burzyć twojej równowagi prawdziwego łowcy, ale w Jeleniej też jesteś tylko przypadkowym łowcom. Tym bardziej że gratisowym ! :P


  • strary lubi to

#87 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 12:12

W bak to sie leje i jedzie 250km co tydzień w obie strony a zapłacić pozwolenie u sąsiada to jak zniszczenie rocznego budżetu już w styczniu ! Jeleniogórzakom na widok prawdziwych łowców z Wrocławia to sie pewnie nóż w kieszeni otwiera



#88 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 20 styczeń 2020 - 12:19

mam tylko nadzieję, że po kilku wypadach bez ryby, to się skończy, a w przyszłym roku porozumienie będzie na innych warunkach.



#89 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 20 styczeń 2020 - 12:27

W bak to sie leje i jedzie 250km co tydzień w obie strony a zapłacić pozwolenie u sąsiada to jak zniszczenie rocznego budżetu już w styczniu ! Jeleniogórzakom na widok prawdziwych łowców z Wrocławia to sie pewnie nóż w kieszeni otwiera

zwłaszcza, że na 4 taniej. Co tam na kaczawie?



#90 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 20 styczeń 2020 - 12:45

To działa w 2 strony zawsze...Do Wrocławia i okolic również przyjeżdżają przyjezdni z innych okręgów łowić.Łowią tutaj i w okolicach i co? Trzeba mieć mocno na*ebane w głowie traktując wodę jak swoją prywatę bo ja tutaj łowię od X lat i opłacam składki, a oni za frytki mi tu przyjeżdżają. Jak by każdy miał zdrowy rozsądek i zdrowe podejście do wędkowania i zabieraniu ryb,było by inaczej. PZW,PSR i zarząd jest tutaj najbardziej winny wraz z tymi tumanami nad wodą co z wody to do torby. Jak by był rybostan wód dobry wszędzie to nagle by się problemy skończyły z przyjezdnymi.



#91 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 20 styczeń 2020 - 13:07

To działa w 2 strony zawsze...Do Wrocławia i okolic również przyjeżdżają przyjezdni z innych okręgów łowić.Łowią tutaj i w okolicach i co? Trzeba mieć mocno na*ebane w głowie traktując wodę jak swoją prywatę bo ja tutaj łowię od X lat i opłacam składki, a oni za frytki mi tu przyjeżdżają. Jak by każdy miał zdrowy rozsądek i zdrowe podejście do wędkowania i zabieraniu ryb,było by inaczej. PZW,PSR i zarząd jest tutaj najbardziej winny wraz z tymi tumanami nad wodą co z wody to do torby. Jak by był rybostan wód dobry wszędzie to nagle by się problemy skończyły z przyjezdnymi.

to nie działa w dwie strony, bo rzeki górskie są specyfczne i bardzo łatwo je przełowić. juz przerabialismy autokary z całej Polski nad bobrem i przez jeden sezon wytłuczono całą rybę. Do tego jest okres do maja, kiedy można łowić tylko pstrągi na spinning.


  • GBP lubi to

#92 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 20 styczeń 2020 - 13:18

Tutaj pisałem bardziej ogólnikowo nie odnosząc się tylko do Bobru. Małe rzeki to mały ekosystem i bardzo podatny. Chodzi bardziej o zachowanie nad wodą i potrzebną wstrzemięźliwość wśród wędkarzy której brakuje. Rybostan wód też w tej kwestii ma znaczenie. Nie powinno się najeżdżać na Henia czy Mariana który chcę sobie pojechać na daną rzekę łowić, wskazując ich że to ci źli co ryby w torbę ładują i niszczą rzekę. Jak widać nie jedna osoba tam pojechała i przekonała się jaka jest presja na tej rzece. Często patrzymy na innych a siebie i znajomych nie widzimy.Zazwyczaj jest tak że to właśnie miejscowi czynią to co złe...

 

Miałem sam jechać w tym sezonie nad wodę górską np. Bóbr. Stwierdziłem że uganianie się za złowieniem jednej rybki,= brak sensu(jedyne co na + to walory środowiskowe)... w PL to raczej najlepiej tylko jechać przy okazji jakiejś rekreacji a nie typowo nastawienie.

Co innego jak się ma taką wodę pod nosem.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 20 styczeń 2020 - 13:27


#93 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 13:56

zwłaszcza, że na 4 taniej. Co tam na kaczawie?

Na Kaczawie to samo co na Bobrze tylko woda mniejsza przez co szybsza do wyłowienia. Rejestracje DW częśćiej widziane nad rzeką niż legnickie. Wszystko praktycznie z wody wyjezda a to i tak wszystko małe ryby. Zarybień nie ma, pilnowania nie ma a z resztą poco by żywić w sumie przyjezdnych z Wrocłąwia co mają niby swoje a jadą obok do okręgu. Kiedyś myslałem z kumplami że dobrze by było zorganizować coś na poważnie u nas ale ganiać po rzece i coś robić by inni przyjeżdzali na gotowe to jak mam to w d.



#94 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 14:08

To działa w 2 strony zawsze...Do Wrocławia i okolic również przyjeżdżają przyjezdni z innych okręgów łowić.Łowią tutaj i w okolicach i co? Trzeba mieć mocno na*ebane w głowie traktując wodę jak swoją prywatę bo ja tutaj łowię od X lat i opłacam składki, a oni za frytki mi tu przyjeżdżają. Jak by każdy miał zdrowy rozsądek i zdrowe podejście do wędkowania i zabieraniu ryb,było by inaczej. PZW,PSR i zarząd jest tutaj najbardziej winny wraz z tymi tumanami nad wodą co z wody to do torby. Jak by był rybostan wód dobry wszędzie to nagle by się problemy skończyły z przyjezdnymi.

To tylko teoria. Chesz łowić na Odrze to sie zapisz we Wrocławiu na płacenie składek. Chcesz Bobru to płać w Jeleniej. A jak jesteś obcy to płać x3. Skończyły by się wypady po pstrąga do zżarcia bo z Odry to jak ktoś zabiera ryby i zjada to już w ogóle głowy nie ma. Całe życie w Odrze łowią i nagle 1 stycznia wszystcy stają się pstrągarzami i to w cudzusłowie bo pstrągarz to ktoś więcej niż wędkarz co łowi pstrągi. I najlepiej coby za darmo było bo nikogo nie stać, a na plecionke to lekką ręką dadzą i 200zł. DZIADOSTWO ! Kolego "@woblery" ty raczej pstrągarzem nie jesteś i raczej nie wiesz do końca o czym piszesz, choć intencje masz może i dobre.



#95 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 14:19

.... bo duża większość kolegów albo z komuny nie wyszła, albo bardzo by chciała by nadal trwała ! :D :D :D Było już napisane o wyczynach wrocławiaków choćby w samym mieście. Dlaczego nie mieliby przenosić swojej mentalności na ościenne okręgi ?  ;) Osobiście w swoim wędkarskim życiu mocno otarłem się o teren wrocławski i poznałem tylko jednego wędkarza, który rzeczywiście nie zabiera ryb. A poznałem wielu. Także zdanie mam fatalne. Można mi.  ;)  :D  :D 



#96 OFFLINE   Cezarx

Cezarx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 styczeń 2020 - 14:37

Na Kaczawie słabo. Na Bobrze całkiem ok coś trafiło się. Jeden większy 50/60 spięty. Pozdrawiam

#97 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 14:45

mam tylko nadzieję, że po kilku wypadach bez ryby, to się skończy, a w przyszłym roku porozumienie będzie na innych warunkach.

Ratuje Was wprowadzenie okresu ochronnego na pstrąga w styczniu i lutym, a od marca zaczynają się jazie więc farbowanych pstrągarzy pozbędziecie się bez trudu.



#98 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 20 styczeń 2020 - 14:46

Dałbym i z tysiaka za sezon aby wyeliminować tymczasowych pseudopstragarzy. Gdy się zagląda w auta "pstrągarzy" to widać nawet wiadra po zanęcie czy żywcówki z zeszłego sezonu! Masakra!!! Okręg JG zniósł chyba dotychczas obowiązujący wymiar pstrąga 35cm i jest ponownie ledwie 30cm. Choć przeskoczenie 35cm w zeszłym sezonie było trudne bo zapewne sporo powyżej 35 dostało w łeb, to co będzie teraz?? hmmm??  Pewnie większość powyżej 30cm dostanie w łeb. I jak tu wzmacniać populację pstrąga gdy JG tak "osłabia" przepisy??



#99 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 styczeń 2020 - 14:48

W sumie nie planowałem, ale taka gościnność, że grzech nie odwiedzić... Wpadam w weekend B)



#100 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 15:04

W sumie nie planowałem, ale taka gościnność, że grzech nie odwiedzić... Wpadam w weekend B)

:P Promocja zawsze lepiej smakuje ! :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych