Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Czorsztyn


  • Please log in to reply
2953 replies to this topic

#2221 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1,113 posts
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Posted 17 August 2018 - 06:02

Spokojnie ... widoki rekompensuja Ci brak echa ... pływaj w okolicach wyspy wzdłuż muru wzdłuż lasu ... wdychaj świeże powietrze i odpoczywaj, Ci co mają echo to tylko wzrok stracą ... bo ryba jak nie brała tak nie bierze.
  • szczupak1 and Krzysiu like this

#2222 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 posts
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Posted 17 August 2018 - 08:41

Jedynie troling w ciepłej zupce, tu nie ma lipy. :huh: Przynęty 16+.


Edited by szczupak1, 17 August 2018 - 08:41.


#2223 ONLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Posted 17 August 2018 - 10:02

Chodzi o tą wyspę co widać z mostu w Hubie, gdzie uchodzi Dunajec?

Wiadomo, sama przyjemność z podziwiania widoków jest już super. 

Raczej trolling odpada, chcę łowić z ręki :) .

Dziękuje wszystkim za info. 
 



#2224 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 posts
  • Imię:Andrzej

Posted 17 August 2018 - 12:13

Tak,to ta widoczna z mostu.

Jak tam będziesz, to dodatkowo (czytaj obowiązkowo) sprawdź rejon ujścia Białki.

Tam właśnie można trafić z tzw.marszu ładnego szczupaka.(oczywiście na wobka).



#2225 ONLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 653 posts

Posted 11 September 2018 - 07:28

Witam tak podsumuje obecny sezon na czorcie choć mam nadzieje ze jesienią cos sie jeszcze wydarzy :
Pływałem mało bo byłem moze z 10 razy , z obserwacji tych wyjazdów w stosunku do zeszłych sezonów widać przyrost populacji szczupaka i ogromny spadek populacji sandacza , a moze po prostu sandacza jest tak mało ze człowiek odnotowuje w głowie brania szczupaka , które kiedyś znikały w tłumie łowionych sandaczy a tak naprawdę było ich tyle samo ?
Sam już nie wiem ?
Wszystkie imprezy wędkarskie ostatnich lat i promowanie wody , spowodowały najazd nad wodę tłumów .
Najgorsze w tym wszystkim jest to ze ludzie biją w łeb ile wlezie i nie znają umiaru , np 2 lodzie łowią a trzecia kursuje z mięsem do samochodów i tak na okręta przez cały dzien , albo okonie po 15 cm stadami walone w siatę .
I co mam powiedzieć ze na większości tych łódek rejestracje tylko uświadamiają mnie ze jest pewien region polski , który mentalności nigdy nie zmieni i lowic powinien tylko u siebie do wyczerpania zapasów a potem wcale .Co to za region każdy niech odpowie sobie sam .
Kontroli praktycznie zero . Niech każdy z kolegów odpowie sobie sam ile razy widział na wodzie psr lub inny twór powołany do kontroli , bo ja osobiście raz przez ostatnie 5 lat a pływałem często .
Także najlepiej nagrajmy jeszcze ze dwa filmy o tym jak czorsztyn jest zajebisty zorganizujmy zawody i rozdajmy ludziom po granacie żeby nie musieli sie męczyć podczas szukania resztek niedobitków .
Pozdrawiam Krzysiu.
  • Gobio Gobio, coma and szczupak1 like this

#2226 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 11 September 2018 - 07:49

I co mam powiedzieć ze na większości tych łódek rejestracje tylko uświadamiają mnie ze jest pewien region polski , który mentalności nigdy nie zmieni i lowic powinien tylko u siebie do wyczerpania zapasów a potem wcale .Co to za region każdy niech odpowie sobie sam .
 

Przepraszam, czy możesz jednak podać nazwę tego regionu? Z ciekawości pytam - może być na priv, jak tu nie chcesz...


Edited by Dano., 11 September 2018 - 08:02.


#2227 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 posts
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Posted 11 September 2018 - 07:55

Ja także chętnie poznam kierunek który nie powinien brać pod uwagę w moich wędkarskich przygodach, myślę,że to nie zachodniopomorskie :-)

#2228 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 posts
  • Lokalizacjalubuskie

Posted 11 September 2018 - 09:39

Postrzeganie pewnych zachowań może być mylące, w świetle ilości osób zamieszkujących dany region. Śląsk zamieszkuje miliony ludzi, region niezbyt bogaty w wody, to i wędkarzy z tablicami na "S" jakby więcej wokół. Prośbą mentalności nie da się zmienić. Wystarczyłyby w RAPR np. 2 sandacze/2 tygodnie, wysokie kary przy częstych kontrolach i zwyczaje zmieniłyby się szybko.

Pytanie w temacie. Na ile podatny jest Czort na wiatr? Czy przy wietrze umiarkowanym ok.20-25km/h, da się łódką 4-4,5m pływać bez strachu po zbiorniku? Ograniczenie do silników elektrycznych, to niezły bodziec do wzmożonej ostrożności. Czy kontrole stwarzają problemy z silnikami spalinowymi zamocowanymi do pawęży? W razie "W" taka spalina może być nieoceniona.


  • szczupak1 likes this

#2229 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 posts
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Posted 11 September 2018 - 10:33

Nie wiem jeżdze dośc często i łowię dośc sporo sandaczy.....uważam że nawet więcej niż w zeszłych latach...wprawdzie jakoś na rekordy nie mogę trafić ale ryb jest mnóstwo jednak warunki temperatura wody w lecie i zakaz łowienia w nocy nie ułatwiają, drobnicy jest ogromna ilość że ciężko się przebić i choć pamiętam 10 lat w tył jak było to nie mogę powiedzieć że jest źle.....zapraszam na większość jezior mazurskich żeby zobaczyć co to znaczy że nie ma ryb...


  • pablo23004 and szczupak1 like this

#2230 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 posts
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Posted 12 September 2018 - 20:45

Prawdaaaaaaaaaaa .......



#2231 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 12 September 2018 - 23:39

Prawdaaaaaaaaaaa .......

Ale która ?  Bo jak wiadomo są trzy .


  • szczupak1 likes this

#2232 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1,245 posts

Posted 13 September 2018 - 06:10

Śląsk niezbyt bogaty w wody... ciekawe jest to co piszecie biorąc pod uwagę, że:

- Śląsk posiada drugą co do wielkości zaporówkę w Polsce - Goczałkowice,
- posiada 3 rzeki będące jednymi z większych w Polsce: Wisła, Odra, Warta
- posiada sporą jak nie największą w Polsce ilość zbiorników zaporowych (sztucznych)

Co do rejestracji na literę S, zgodzę się z tym, że sporo ludzi jeździ na Czorsztyn ze Śląska. Zapominacie podkreślić, że w większości są to "ryle" czyli emeryci górniczy, którzy w wieku 40- paru lat przechodzą na emeryturkę.
Czasem wydaje mi się, że do wędkarstwa podchodzą jak do wydobycia na kopalni....300% normy.
Znam wielu z tych emerytów i niestety Ci których znam, są przepastni jak świnie w chlewie - do 24:00 jeden komplet, po 24:00 drugi komplet bo można.
Niestety skłonności do mięsiarstwa ma każdy rejon w Polsce, co jeżdżąc po różnych zaporówkach w kraju widzę.
  • Gobio Gobio, Voldemort, Little Wing and 2 others like this

#2233 OFFLINE   Robbert89

Robbert89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 13 September 2018 - 08:05

Górale i Krakusy też czerpią pełnymi garściami, bo mogą. W koncu te 40zl musi sie zwrócic.
  • szczupak1 likes this

#2234 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,304 posts
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Posted 13 September 2018 - 08:29

Ślązak, krakus, warszawiak .... co za różnica ?

Niestety spora cześć wędkarzy to totalna patologia - stać ich na drogi sprzęt, auta na dojazdy nad wodę, ekstra pływadła, echosondy .... a rąbią wszystko co żyje w łeb bo .....  zapłacili za zezwolenia ! 

Chcesz zjeść rybkę - kup w sklepie, smażalni.

Jak złowioną rybę zostawisz w wodzie będziesz miał szansę na kolejne branie w przyszłości a pewnie w międzyczasie ona też urośnie, takie trudne to zrozumieć ?  Koledzy ryby to nie grzyby i po deszczu przez jedną noc nie urosną.

 

Wczoraj spotkałem wydawać by się mogło miłego wędkarza w średnim wieku, wygadany, fajnie ubrany, sprzęt który wywoływał lekką zazdrość, ale jak po 30minutach pochwalił się czym sandacze i okonie teraz się zażerają (zawsze przy patroszeniu dokładnie przegląda żołądki) to ...... czar prysnął  :(


  • kondzio 77, hm62, Little Wing and 2 others like this

#2235 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,304 posts
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Posted 13 September 2018 - 09:35

Zapomniałem dopisać powyżej - pierwszy raz od baaaardzo dawna zaliczyłem ZERO  (ryb i brań)

Pogoda i widoki były ekstra - nie żal przejechanych 110km (w jedną stronę)


  • szczupak1 likes this

#2236 OFFLINE   Robbert89

Robbert89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 13 September 2018 - 09:53

Na przełomie września i października w pieninach jest jak w bajce. A jak jeszcze trafimy na sloneczna pogode...
  • sajdol1 likes this

#2237 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 posts
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Posted 13 September 2018 - 10:03

Mięsiarstwo to stan umysłu, nie ma znaczenia skąd się pochodzi albo gdzie aktualnie mieszka. Mnie najbardziej razi fakt o którym pisze kolega powyżej, a mianowicie wędkarze ze sprzętem, ciuchach i samochodami za niewyobrażalne dla mnie kwoty, z mentalnością osoby która ledwo wiąże koniec z końcem i faktycznie zabiera ryby bo jest najzwyczajniej głodna... Najczęściej wszystko ładnie wygląda dopóki taki typ się nie odezwie. Pierwsze dwa trzy zdania i już wiadomo z kim ma się do czynienia.
  • Robbert89, pablo23004 and szczupak1 like this

#2238 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 posts

Posted 13 September 2018 - 10:13

Ja z podsumowywaniem sezonu wstrzymam się jeszcze około dwa miesiące .Jednak dwa zdania od mnie , ja nawet jeżeli nie będzie ryby na Czorsztynie to i tak będę pływał i próbował bo mnie się ten zbiornik podoba i mam do niego sentyment. Nie mniej bardzo wkurzają mnie te wszystkie filmy, live, artykuły itd. Opisujące Czorsztyn jako najlepszy zbiornik sandaczowy w Polsce. Efekty widać : np. w tamtą niedziele dawno tyle łodzi nie widziałem na jeziorze.

Ale przejdźmy do drugiej sprawy o której dziwie się ,że nie mówicie a może macie tyle fart ,że Was to nie spotyka a mianowicie mówię o chamstwu nad wodą. Prywatnie rozmawiałem z kolegą z tego forum i miał podobne  odczucia jak ja. To już zaczyna być przerażające , z roku na rok jest coraz gorzej a w tym roku to już przybrało absurdalny wymiar. I nie mówię tutaj o tylko o kapiących się i grunciarzach (brzegowcach wszystkich) ale o innych wędkujących z łodzi.  Przykłady? Nagminnie goście zostawiają po zwodowaniu łodzi , auto na slipie i wypływają sobie blokując cały slip (ostatnio widziałem akcje ,że dwóch baranów zrobiło to ustawiając auto jedne koło drugiego ,żeby mieć pewność ,ze nikt więcej się nie zwoduje).

Grunciarze rozłożeni na slipie i twierdzący ,ż eoni mają takie samo wędkować tutaj jak ja wodować się , więc ,żebym sobie poszukał innego miejsca bo tutaj mu bierze a co najważniejsze nie ma zaczepów .

 O plażowiczach szkoda gadać , matki twierdzące ,że akurat musi się pluskać na slipie a nie 5 metrów dalej bo tutaj ma fajnie . ew. żebym poszukał innego slipu bo dziecko boi się mojej łodzi :D ( fakt autentyczny!) i nie odstąpi choćby na krok.

Albo sytuacja po której zacząłem myśleć nad zakupem przynajmniej kija bejsbolowego (zresztą co on by dał przy większej grupie) .Przyjechali Romowie  w 6 osób autem max 5 osobowym , muza na full i oczywiście zaparkowali na slipie , zwrócenie uwagi spowodowało ,to ,że jedne z jegomościów złożył mnie propozycje nie do odrzucenia , majstrując przy okazji przy mojej grdyce sprężynowcem.

Sytuacje opisane są co ciekawe nie z weekendu , gdzie byłbym bardziej tolerancyjny , ale z dni wciągu tygodnia. I tutaj muszę to napisać zdecydowana większość sytuacji dotyczył a miejscowych rejestracje ( KNT lub KTT) , drudzy ( w większości byli to gruntowcy) dotyczyła osób z autami z rejestracjami zaczynającymi się na S  i jeszcze ciekawostka jeśli sytuacja dotyczyła osób wędkujących w znakomitej większość mieli kolejny argument : bo oni są społecznikami , oni: zarybiają , dbają o tarliska, krześliska a poza tym oni znają strażników PSR ,SSR itd. I żeby lepiej do nich nie podskakiwać bo jak coś to załatwią Cię na cacy .No normlanie nadludzie się zrobili niektórzy nad  tym Czorsztynem :D.


  • ts21, coma and szczupak1 like this

#2239 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Posted 13 September 2018 - 10:33

 

Albo sytuacja po której zacząłem myśleć nad zakupem przynajmniej kija bejsbolowego (zresztą co on by dał przy większej grupie) .Przyjechali Romowie  w 6 osób autem max 5 osobowym , muza na full i oczywiście zaparkowali na slipie , zwrócenie uwagi spowodowało ,to ,że jedne z jegomościów złożył mnie propozycje nie do odrzucenia , majstrując przy okazji przy mojej grdyce sprężynowcem.

 

 

Łukasz,czy coś z tym faktem zrobiłeś?



#2240 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 posts

Posted 13 September 2018 - 10:40

Nie będę kłamał. Nic , za dobrze znam zasady panujące w tych regionach... Ot nękanie mniejszości narodowej , której jest ciężko itd. Zresztą w ostatnich 10 latach miałem  dwa podobne przypadki nie tylko z Romami , powiedzmy ,że pożałowałem tego ,że to zgłosiłem... Z tym ,że przedtem były to przypadki rzadkie a jest coraz gorzej. 


  • szczupak1 likes this