Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 08:45

Ocenienia w internecie kto jest gorszy kłusol czy "miejscowy" czy "przyjezdny" to śliski temat- tu każdy jest anonimowy do pewnego stopnia a przez to nie jesteśmy całkiem obiektywni.

 

Pewne jest tylko jedno- kłusole są i pewnie jeszcze długo będą...



#242 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 kwiecień 2014 - 11:26

Zwrócisz takiemu uwagę to Cię wyśmieje,jak dzwonisz do strażników to są na innym zbiorniku i nie dadzą radę przyjechać,a na policję możesz czekać i pół dnia...już to przerabiałem.

Tu nie chodzi o to że bronię miejscowych tylko o to że nie można przez kilku którzy mają gdzieś przepisy, wszystkich pakować do jednego wora.Wszędzie są i będą tacy ludzie,jak to pisze Sandre.

Żeby nie być gołosłownym podam przykład o miejscowych.

Jadąc w grudniu z Nowego Sącza koło północy,zauważyłem że ktoś łowi ryby pod zaporą w Sromowcach.Zatrzymałem się pod wyciągiem narciarskim i podszedłem zobaczyć co się tam dzieje.Ośmiu gości,niektórzy w kominiarkach,czterech z jednej strony czterech z drugiej strony śmigają sobie bezstresowo.Zadzwoniłem na policję i po przeszło godzinnym czekaniu sam podszedłem nagrywając zajście telefonem.Goście pozbierali reklamówki,sprzęt i odeszli kawałek,ale jak tylko wróciłem do auta oni wrócili do wyławiania ryb.

Co więcej można było zrobić ? I tak miałem stracha podchodząc do nich bo choć do słabeuszy nie należę to ośmiu chłopa raczej bym nie dał radę

Nie znaczy to jednak że wszyscy miejscowi tak robią,z resztą nie tylko oni bo przyjezdni wędkarze którzy spędzają święta na polanie sosny robią to samo.

Smutne to wszystko,prawie jak na Ukrainie.

 

Jednak dostrzegam pewne symptomy radosnej działalności autochtonów,która doprowadzi

w niedalekiej przyszłości do poprawy czystości brzegów i wód zbiornika.

Wyjaśnię na czym opieram swoje przypuszczenie : Całą zimę spędziłem w górach (Zakopane,Poronin,N.Targ),

zaobserwowałem ciekawe zjawisko - wszystkie plastiki tj. butelki PET,wszelakie folie i inne syfy,które do tej pory

trafiały do zlewni Dunajca są teraz skrzętnie zbierane i ........spalane w paleniskach domowych.Problem innych

odpadów też niebawem zniknie wraz z mieszkańcami którzy wytrują sami siebie i ceprów płacących tzw klimatyczne. :ph34r:


Użytkownik Lepton edytował ten post 16 kwiecień 2014 - 11:27


#243 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 13:59

Eno kolego Lepton trochę teraz trafiłeś kulą w płot:) opierając się na Twoich danych odnośnie zamieszkania to trochę głupio zwracać komuś uwagę że ma brudno w domu jak w swoim nie ma się lepiej:)

 

http://eko.pb.pl/337...-europy-ranking

 

Zaznaczam, że nie piszę tego złośliwie. Problem o którym piszesz występuję gęsto i często, także w moim NS nie jest wiele lepiej..



#244 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 16 kwiecień 2014 - 14:31

Panowie . To do niczego nie doprowadzi jak się zaczniemy przegadywać i nawzajem obrażać podpierając stereotypami.
Wszędzie są ludzie którzy kłusują , wszędzie też są tacy którzy palą śmieci i tacy którzy robią znacznie gorsze rzeczy.
Wśród tych " złoczyńców " są tacy którzy robią to z chęci zysku lub z głupoty, ale są też tacy których zmusza do tego sytuacja.
W każdym wypadku ( moim zdaniem ) takie zachowanie w jakimś stopniu bierze się z niewiedzy i krótkowzroczności , po części pewnie też z egoizmu.
Ludzie w swej masie nie uświadamiającej sobie szkodliwości swojego postępowania , nie rozumieją konsekwencji , nie myślą też globalnie ;
Dla każdego ważny jest jest jego mały doraźnych zysk i nie dostrzegają że wśród tysięcy tak samo myślących , stają się trybikiem machiny zniszczenia.
Myślę że każdy z nas ma na koncie takie różne małe grzechy.
Jeździmy samochodami z niesprawnym katalizatorem , lub cieknącymi olejem.
Opalamy domy węglem - bo taniej.
Wykładamy sobie tarasy drewnem egzotycznym.
Wyrzucamy na śmietnik zużytą elektronikę. Itd itp.
Dla kogoś o innej perspektywie , być może niektóre nasze zachowania wydają się bezmyślnie i barbarzyńskie.
Dlatego uważam że nie należy od razu potępiać w czambuł tylko tłumaczyć , wyjaśniać i dawać przykład. Mentalność ludzi powoli się zmienia .
Ja wielokrotnie byłem świadkiem jak zwykli prości wędkarze biorą swoje ryby z łowiska ale wydają się być przy tym nieco zawstydzeni i tłumaczą się innym że to tak wyjątkowo bo zwykle wypuszczają , ale dzisiaj na kolację ...... A przecież mają prawo je wziąść ; a przecież mieszkam na Śląsku gdzie podobno wszystko trafia do lodówki.
A propos zmiany mentalności.
Przypomnijcie sobie ile ludzi pięć lat temu zbierało psie kupy ? ..A ile teraz ?

#245 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 16 kwiecień 2014 - 21:42

To zasługa zmieniajacych się czasów. Pamiętajcie ze wiele krajow moglo inaczej kształtować swe pokolenia nie mając takich przejść jak my. Idziemy w kierunku normalności ale tempo jest ślimacze, kierują nami lenie pozoranci i spece od PR. Fakt że szerzej zaczynamy patrzec na świat to efekt wolności która się cieszymy. Można swobodnie podróżować, uczyć się od innych i patrzec jak to jest zrobione ze dziala. Jest Internet fora itp można się wymieniać poglądami, wiele nauczyć.
Natomiast fakt srania we własne gniazdo (inaczej się tego nie da ująć) to zjawisko powszechne ale niezrozumiale, i cechuje ludzi prymitywnych i zacofanych do ktorych świadomości nie dotarło ze dzieciak czy wnuk już sobie nie połowi bo dziadzia wszystko przepil przejadl sprzedał ... Wszystko jedno. Tacy są już niereformowalni i powinno się ich traktować odpowiednio..czyli batem, bo w resocjslizacje gościa który x lat łowi na siaty nie wierze.
Ale właśnie .. brak jest bata.
Psr w niektóre miejsca to się nawet boi zaglądać moim zdaniem, albo nie chce, bo po co im problemy. Podjada spisza kilku za brak wpisu, jakaś spalinka może się trafi, i dniowka jest.
Zarządy nadal nie widzą ze dużo ryb to dużo wędkarzy i dużo kasy, promocja regionu.. To dla mnie fenomen w pewnym sensie. Myślę że nie ma co się goraczkowac tylko patrzeć pod swoją kołdrę i działac w zgodzię z własnym sumieniem.

Użytkownik Sandre edytował ten post 17 kwiecień 2014 - 04:43

  • Lepton lubi to

#246 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 17 kwiecień 2014 - 18:41

:) Słownik wyrazów obcych w pigułce polecam:)



#247 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:18

Za mały podbierak.

 



#248 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:20

Metr dwajścia mioł?Chyba go wydłużyli trochę.

#249 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:00

Metr dwajścia mioł?Chyba go wydłużyli trochę.


Super rybka tylko proponuję podbierak zmienić bo ten chyba za duży ;-)

Użytkownik KLANAD edytował ten post 17 kwiecień 2014 - 20:01


#250 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:28

Kolego Oktopus. Zagalopowałeś się Pan nieco..
Chciałbym się jakoś odnieść do Pańskiego komentarza , ale nie mogę się zdecydować czy jest Pan tylko śmieszny , czy już żenujący.

 

Sir Octopus, zapomniał, że cielęciem był.

 

A Czorsztyn tak samo jak każdy inny zbiornik ogołacany jest z ryb nie przez kosmitów lecz wędkarzy.



#251 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 19 kwiecień 2014 - 09:09

chopy te meter dwadzieścia wyjęty, bo urwało film?

macie fajny zbiornik, kiedyś napewno odwiedzę  ;)



#252 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2014 - 09:23

postanowili pewnie oszczędzić widzą swoich dalszych rozmyślań na temat podbierania tego potwora :)



#253 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 19 kwiecień 2014 - 19:39

Ja nad Czorsztynem świetnie się relaksuje bo zbiornik położony jest mega malowniczo . Stojąc między wyspą a murem mogę podziwiac jednoczesnie majestatyczne czasem ośnieżone szczyty Tatr .. Babia Górę .. i Trzy Korony, lubię podpłynąć pod zielone skałki lub zamek w Czorsztynie .. a ryby ??? Czasem są, a czasem wracam bez jednego pstryku...bywa. Kto się nastawia na rybne eldorado zastanowilbym się przed przyjazdem, ale jak ktoś chce poplywac i odpocząć od codziennosci mysle że warto

Użytkownik Sandre edytował ten post 19 kwiecień 2014 - 19:43

  • Lepton, Robertpl i Janusz Wideł lubią to

#254 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 czerwiec 2014 - 09:34

Koledzy sezon "Czorsztyński" bardzo blisko.

 

Z pływadeł możemy łowić od 16.06 czyli poniedziałku. Zadzwoniłem do Okregu i miła Pani powiedziala ze wypływac na rybki mozemy dopiero 16tego, ale w RAPR pisze jak dzwon ze jezeli koniec okresu przypada na dzien wolny od pracy to okres ulega skroceniu. Dwie osoby z Zarządu koła z okolic NS potwierdzają tę wersję.

 

To jak to w końcu jest wolno w niedziele czy nie wolno ???



#255 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 09 czerwiec 2014 - 13:15

Koledzy sezon "Czorsztyński" bardzo blisko.

 

Z pływadeł możemy łowić od 16.06 czyli poniedziałku. Zadzwoniłem do Okregu i miła Pani powiedziala ze wypływac na rybki mozemy dopiero 16tego, ale w RAPR pisze jak dzwon ze jezeli koniec okresu przypada na dzien wolny od pracy to okres ulega skroceniu. Dwie osoby z Zarządu koła z okolic NS potwierdzają tę wersję.

 

To jak to w końcu jest wolno w niedziele czy nie wolno ???

 

 

 

ps. proponuje ochłonąć spuścić ciśnienie i darować sobie JEDEN dzień :lol:



#256 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 czerwiec 2014 - 14:51

A co nie masz wolnego w niedzielę:):):) ??

Już sie dowiedziałem .. więc dzięki :)
W niedziele statki w portach :)

Użytkownik Sandre edytował ten post 09 czerwiec 2014 - 15:39

  • Stary i wasaty lubi to

#257 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:47

A co nie masz wolnego w niedzielę :):) :) ??

Już sie dowiedziałem .. więc dzięki :)
W niedziele statki w portach :)

 

tak się akurat składa, że mam wolne ale początek sezonu choć wiem, że potrafi ładnie obdarować rybką to sobie odpuszczam z wiadomych względów :)

ps mam nadzieje, że flauty nie będzie pozdr. :)



#258 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 czerwiec 2014 - 15:19

:) w poniedziałek nie będzie źle a killerow z cichej wody będziemy omijać sZerokim łukiem. A wyniki ... powiem jak wędkarze z najpiękniejszej Polskiej rzeki .. Bug zechce Bug da ... :) Czort potrafi obdarować wrażeniami ale i sprowadzić "wszystkowiedzacych" na ziemię.
Co do flauty im większy upał i flauta tym metnookie skurczybyki lepiej gryzą.

#259 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 11 czerwiec 2014 - 09:19

Cześć. 

Podłączam się do wątku, bo planuję urlop w sierpniu nad Czorsztynem (Kluszkowce) i pytanie jedno mam. Czy można i gdzie ewentualnie wypożyczyć łajbę, żeby popływać wędkarsko?



#260 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 11 czerwiec 2014 - 21:23

W Kluszkowcach u Krzyśka (łódki i kwatery) albo w Czorsztynie w zatoce. Trzeba mieć swój silnik i echo jezioro jest mało wiosłowe... :D ps odezwij się na priwa dam ci nr tel. Krzyśka


  • bartek19176 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych