Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 05 październik 2014 - 20:59

SUM na Czorsztynie jest na 100%.Widzałem złowionego ,widziałem 70 cm wyrzuconego na brzeg,widziałem sumowe łuki na echo.



#342 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 05 październik 2014 - 21:56

Osobiście  nie widziałem suma na Czorsztynie .Ale słyszałem że jacyś debile zarybili ten zbiornik sumem.Najwspanialszy okoniowy zbiornik w Polsce zarybić sumem to brzmi jak jakiś sabotarz



#343 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 06 październik 2014 - 06:14

Jeżeli faktycznie zarybili ten zbiornik sumem to dokładam grosik aby spuścić tym inteligentom łomot.
Trzeba by zobaczyć czy w operatach jest gdzieś mowa o sumie...
  • kotwitz lubi to

#344 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 06 październik 2014 - 07:42

SUM na Czorsztynie jest na 100%,widziałem sumowe łuki na echo.

Zaintrygował mnie Kolega :)

A jakie to echo posiada takie możliwości by rozróżniać gatunki ryb?


  • wojto-ryba lubi to

#345 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 06 październik 2014 - 09:06

Mam informacje że sum jest .
Mało tego ; jest od zawsze czyli od początku tego zalewu. Sumy wpuściła grupa ludzi niezwiązana z PZW i była to akcja nieformalna.
Nie miało to chyba większego wpływu na ekosystem skoro zbiornik stał się ( jak pisze Janusz ) " najwspanialszym okoniowym zbiornikiem w Polsce ".
Wiosną zeszłego roku prawdopodobnie miałem jednego z nich na haku. Szedł jak czołg ; swoją dwudziestofuntówką nie byłem w stanie go zatrzymać , w końcu rozgiął haki w woblerze i popłyną dalej.
Pisaliśmy o tym w tym wątku wiosną 2013r.

#346 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 październik 2014 - 13:15

Osobiście  nie widziałem suma na Czorsztynie .Ale słyszałem że jacyś debile zarybili ten zbiornik sumem.Najwspanialszy okoniowy zbiornik w Polsce zarybić sumem to brzmi jak jakiś sabotarz

Sum pływał w licznych wyrobiskach pożwirowych ( kilka lat wcześniej niż zaczęto

piętrzyć wodę).

Wczoraj byłem świadkiem holu - na oko 120 cm - Gruntowiec wypuścił  sumka bez

wyjmowania z wody. Odzyskałem wiarę w autochtonów :wub:



#347 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 06 październik 2014 - 13:44

Zaintrygował mnie Kolega :)

A jakie to echo posiada takie możliwości by rozróżniać gatunki ryb?

niech pomyślę długi ,duży łuk nad samym dnem......................................okoń?

 


#348 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 06 październik 2014 - 14:33

niech pomyślę długi ,duży łuk nad samym dnem......................................okoń?

Sandacz, szczupak, a nawet głowacica może przy dnie przysiąść - te ryby bez wątpienia mogą dać taki sygnał (a mają w Czorsztynie sporą populację).

W Czorsztynie pływają też ogromne leszcze, które bez wątpienia dadzą duży łuk nad samym dnem :)

Więc mnie Kolega nie przekonał, że po "łuku" na echosondzie można rozróżnić suma od innych gatunków ryb.



#349 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 06 październik 2014 - 15:21

Skąd te sumy miały się znależć w stawach pożwirowych przed zalaniem Czorsztynu skoro ten gatunek nigdy nie występował w górnym Dunajcu ?



#350 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 06 październik 2014 - 17:00

Sandacz, szczupak, a nawet głowacica może przy dnie przysiąść - te ryby bez wątpienia mogą dać taki sygnał (a mają w Czorsztynie sporą populację).

W Czorsztynie pływają też ogromne leszcze, które bez wątpienia dadzą duży łuk nad samym dnem :)

Więc mnie Kolega nie przekonał, że po "łuku" na echosondzie można rozróżnić suma od innych gatunków ryb.

JA tam w miarę po kilku latach z echem,rozpoznaję echa pewności na 100% nigdy nie ma.Zresztą mniejsza o to SUM jest na Czorsztynie bo został TAM parę lat temu WPUSZCZONY NIELEGALNIE poza wiedzą związku.



#351 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 06 październik 2014 - 17:04

Dla łowiących nad Czorsztynem leszcz zaczął brać po 2 tygodniach posuchy.



#352 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 06 październik 2014 - 17:56

A to na spinningowe metody bierze,że na tym forum to ogłaszasz?



#353 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 06 październik 2014 - 18:13

Można na paproszki ;) czego czepia????



#354 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 06 październik 2014 - 18:22

@mariusz13,oczywiście ,że można :) ,u nas w czerwcu nawet w koguty walą,tylko nie wiem czy ta dwutygodniowa posucha dotyczyła paprochów ;)



#355 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 06 październik 2014 - 19:29

Napisałem ,że się ruszyło z leszczem bo od 2 tygodni nikt nie łapał ani białej ani drapieżnika-może się komuś przyda informacja gruntowcy też tu zaglądają.W czwartek troll na 25 metrach pod zielonymi skałkami będzie info czy coś się dzieje z pływadeł.Pozdrawiam.



#356 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 październik 2014 - 19:49

Skąd te sumy miały się znależć w stawach pożwirowych przed zalaniem Czorsztynu skoro ten gatunek nigdy nie występował w górnym Dunajcu ?

Wpuszczali je tam miejscowi .Były tam również liny,karpie,płocie,szczupaki i inne "wynalazki".

W Czerwonym Klasztorze,czyli o rzut beretem była nawet hodowla suma i sterleta.Szczupaka

przykładowo przywożono z Orawy.

 

Bardziej mnie dziwi skąd w latach siedemdziesiątych w Dunajcu pojawiła się głowatka.

Zdjęcia tej ryby widziałem w albumach miejscowych matuzelmów,jednak i oni nie potrafili

odpowiedzieć na to pytanie.



#357 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 06 październik 2014 - 20:45

Suma nigdy nie było w maniowskich stawach .Sam tam łowiilem przed laty i moi przyjaciele mieszkajacy koło tych stawów.Odnosnie sumów i sterletów na Słowacji to tyczy się ostatnich kilku  może 10 lat, także ,Twoje informacje sa lekko mówiąc mało rzetelne...Też tam bywam i wiem co moi znajomi mają w stawach.Liny,karpie,szczupaki ,płocie  i inne wynalazki jak piszesz są  we wszystkich stawach pożwirowych od N.Targu po N.Sącz bo poprostu są to naturalne gatunki poza karpiem występujące w tym rejonie .Głowatką końcem lat 70 t.ych Zaczeło zarybiać PZW.Była to bardzo głośna akcja w tamtych latach przywracająca łososia Dunajcowi.Bardzo mnie dziwi Twoja nieświadomość  i twoich miejscowych matuzelmów .



#358 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 06 październik 2014 - 21:11

Janusz chciał powiedzieć ze,  glowatka została wpuszczona za lososia :( Bo po wybudowaniu zap.ziem. we Wloclawku w lat,60" lososie już nie wplynely do Dunajca :angry:  a material głowacicy pochodzil glownie z Orawy to jedyna rzeka w Pl, która należy do zlewni morza Czarnego i jedyne naturalne miejsce bytu głowacicy, zresztą innego podgatynku{Czarnomorska} ,po 10 latach prac w Lopusznej nad hodowla tej ryby  w latach 70"zaczeto   zarybiac Dunajec,Poprad ,później San Glownym promotorem tego projektu przez 35 lat był p.M.Kowalewski,Trzy lata temu w niejasnych okolicznościach został odwołany i przeszedł na emeryture .



#359 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 06 październik 2014 - 21:50

Dokładnie o tym napisałem.Przez Włocławek łosoś bałtycki, dwuśrodowiskowy  nie miał szans przejść to zarybiono Dunajec osiadłą słodkowodną  formą łososia czyli głowacicą, wypełniając lukę po jedynym  dużym drapieżniku bytującym wcześniej  w tych wodach czyli łososiu bałtyckim.



#360 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 10 październik 2014 - 20:39

Wiesz Januszku może chlopaki chcą nam zrobić drugie Ebro. Stwierdzili, że Główka za droga to wpuszczą nam sumka. Wiesz dwa trzy latka i będą metrówki. :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych