Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 02 listopad 2014 - 09:22

Święte słowa Sandre ale chłopaki fajne także można im troche pokazać B)



#402 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 09:23

Jak złapać rybę na Czorsztynie?Wystarczy przyjechać wypłynąć na 2 godziny i sandacz 80 cm jest.

Szkoda pisać w tym wątku.



#403 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 02 listopad 2014 - 10:25

Uehehehehehe co wy się tak spinacie, niech chłopcy przyjeżdżają na te zaje...ste zbiorniki, niech próbują

i niech pieniążki zostawiają w kwaterach, na przystaniach itp. Co w tym złego.

Film chyba numer 23 opowiada o Turawie, nawet nasz kolega z j.pl zachwala jakie metrowe

zedy tam pływają i co? i żaden wymiar nie padł przez cały film, tylko okonki.

To że woda ma potencjał to jedno, umiejętność namierzenia i złapania dobrej rybki to drugie.

Ani Turawa ,ani Pilichowice , ani Czorsztyn to nie burdeliki że przyjeżdżasz i łapiesz. Tu również należy poznać wodę

znaleźć miejsca, trafić w kolor, gramaturę  itd.

 

 Co do filmów to osobiście widziałem jak najbardziej znana grupa kręcąca filmy z Wawy

na pajkowym eldorado "pożyczała" 2 duże sztuki do filmu-hehehehehhe od wędkarza który

złapał. Od tamtej pory traktuje filmiki z dużym przymrużeniem powieki.



#404 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 02 listopad 2014 - 16:02

Dobre czasy na Czorsztynie już minely czas szczupaka, okonia, sandacza tez szybko minie ,koledzy z Tv. mieli dobre info,i byli tam gdzie powinni, ten rok jest dziwaczny ryba siedzi tam gdzie jej już nie powinno być ,ale złowienie sandacza z reki na wobler o tej porze hmmm szczerze niewidze tego,pozdrawiam.



#405 OFFLINE   zielu

zielu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 listopad 2014 - 18:32

Przepisy o silnikach spalinowych na niektórych zbiornikach powinny się zmienić dla wędkarzy.

Łodzie i pontony służące do wędkowania nie potrzebują wielkiej mocy i nie robią dużo hałasu a czasami naprawdę pomagają.

Pewnie nie jeden z Was się o tym przekonał jak wracał na przykład w mglistą pogodę używając wiosełek bo moc elektryka i akumulatorka nie dała rady, a i nocka zastała - trudno co zrobić.

Fajnie się wędkuję jak 10 metrów od naszego środka pływającego "przelatuje" zdezelowany skuter wodny ściągnięty okazyjnie z jakimś pustym drajwerem nie mającym pojęcia o przepisach.

To są problemy ale to, że ktoś dopłynie na oddalone miejscówki z rozsądną prędkością.

Wędkowałem na Czorsztynie i zimą ten zbiornik dał mi dużo frajdy, natomiast latem sandaczyki trafiły mi się niewielkich rozmiarów ale przecież nie zawsze jest dzień dziecka.Zgadzam się, że trzeba swoje wypływać i wypracować ale kiedyś przychodzi ten dzień i trafiamy na fajne ryby i spełniamy się w naszej pasji.Reklamy będą zawsze i rozmowy, że u nas nie ma ryb -byłem na 2 wyjazdach w Laponii i na Szkierach na 4 łowiących przez tydzień trafiały się ryby zupełnie podobnie jak w naszych wodach ale nie był to maraton brań i naprawdę trzeba było się napracować by osiągnąć sukces.

Myślę a nawet stwierdzam fakt, że jest wielu wędkarzy, którzy zawsze komentują innych wędkarzy nazywając ich mięsiarzami a sami robią to samo.

Program z TV Trwam moim zdaniem jest ok. bo nie jest sztuczny jak inne i dobrze, że choć cokolwiek jest do obejrzenia w tej tematyce.

Nie łowią codziennie okazów co potwierdzają wcześniejsze odcinki więc jak raz się udało trafić na fajne ryby to zaraz afera tak źle a tak niedobrze.

Pozdrowienia dla wszystkich zapalonych wędkarzy!!!!!!Połamania kija!!!!!!!!!!!!!!!

A Wasz Czorsztyn jest piękny i pięknie położony i tylko się cieszyć, że ktoś ma pod nosem tak piękną okolicę.


  • matusiak lubi to

#406 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 02 listopad 2014 - 19:55

Kolego Matusiak .Wszyscy zdrowi w domu ?



#407 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 02 listopad 2014 - 20:19

Mam zasadę że jak jakiś kretyn wprowadzi zakaz używania spalinówek na Czorsztynie to się dostosowuję . Inny idiota wprowadza ograniczenie prędkości do 50 km na odcinku gdzie nie ma pasów ,domów poprostu nic, też się dostosowuję do obowiązującego prawa .Poprostu współczesny patriotyzm.Wkurza mnie takie polskie pecie pecie .Jak się uda ominąć przepisy to jest się gościem.Dla mnie to przejaw naszego polskiego dziadostwa i cwaniactwa za które w całej Europie uchodzimy za ludzi myślących inaczej.Sześć lat temu kupiłem spalinę pod Czorsztyn.Było super, ale silnik stoi  w garażu trzeci rok i bo  nie mam zamiaru robić z siebie głupka tłumacząc się jakiemuś prymitywowi mającemu w tym momencie rację bo prawo jest za nim.



#408 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 02 listopad 2014 - 21:14

Panowie pokój i wracamy do tematu. Dziś fumfle były i krociakow kilka zlowili, jednego na 15m wodzie na wobka schodzacego do 3m... Dodam że rzutu wiec Mariuszu ryby robią nas w konia, a dużych nawet hds7 nie chciał pokazywać za bardzo. Pogodę mieli piękna i wrocili zadowoleni. Ja ruszam niebawem po dłuższej przerwie testować nowe nabytki :):)


Użytkownik mario edytował ten post 02 listopad 2014 - 21:27


#409 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3572 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 listopad 2014 - 21:26

Wracamy do tematu wątku, Panowie.

Koniec wycieczek osobistych (załatwiajcie je via priv, o programie wędkarskim w TV Trwam możecie podyskutować w 'Cafe').

 

 



#410 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 22:27

Dobra dobra Pany teraz jest temat, czy ktoś może podrzucić jakieś dobre sprawdzone noclegi w miejscowości Niedzica Zamek.....

A co do brań ryb przyjmijmy, że nic nie bierze, ryba wytruta i woda cuchnie szambem :D :D :D



#411 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 03 listopad 2014 - 05:22

Jak w Niedzicy to najlepiej na zamku.
http://zamekwniedzicy.pl/page6.php
Niestety , o ile pamiętam nie ma pokoi z widokiem na zalew.

#412 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1904 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 listopad 2014 - 06:09

Dobra dobra Pany teraz jest temat, czy ktoś może podrzucić jakieś dobre sprawdzone noclegi w miejscowości Niedzica Zamek.....
A co do brań ryb przyjmijmy, że nic nie bierze, ryba wytruta i woda cuchnie szambem :D :D :D


Pensjonat Czardasz

#413 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 21:46

Mam zasadę że jak jakiś kretyn wprowadzi zakaz używania spalinówek na Czorsztynie to się dostosowuję 

Panie Januszu z całym szacunkiem.Niech pan pomyśli.Spalinówki to nie tylko wędkarze i ich łódki,jak Pan sobie wyobraża łowienie jak co 5 minut koło Pana łódki,przpływały by łodzie sportowe i skutery wodne tego w wakacje było by setki.



#414 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 listopad 2014 - 22:18

Mam zasadę że jak jakiś kretyn wprowadzi zakaz używania spalinówek na Czorsztynie to się dostosowuję 

Panie Januszu z całym szacunkiem.Niech pan pomyśli.Spalinówki to nie tylko wędkarze i ich łódki,jak Pan sobie wyobraża łowienie jak co 5 minut koło Pana łódki,przpływały by łodzie sportowe i skutery wodne tego w wakacje było by setki.

Racja , każdy kto był czy łowi gdzie spalina jest dopuszczona wie co to za patologia , przykładów wiele , ale kurcze nikt mi nie powie że pływanie po tak sporych zbiornikach jak Czorsztyn na elektrykach jest bezpieczne. Nie można pójść na kompromis ? Dopuścić maksymalna moc i po sprawie , jeśli chodzi o hałas to umówmy się buszujący po lasach na Crosach czy Terenówkami robią go więcej , ba kosiarka czy piła spalinowa często bardziej hałasują niż przepływający od czasu do czasu wędkarz . Przy tym wk....a mnie fakt że cały rok pływają po zbiorniku święte krowy na potężnych silnikach którym nikt złego słowa nie powie za to wędkarz z dwoma kucykami ma przewalone. 



#415 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 04 listopad 2014 - 22:19

cyt:Panie Januszu z całym szacunkiem.Niech pan pomyśli.Spalinówki to nie tylko wędkarze i ich łódki,jak Pan sobie wyobraża łowienie jak co 5 minut koło Pana łódki,przpływały by łodzie sportowe i skutery wodne tego w wakacje było by setki

"

:Nie rozumiem???? Januszowi chodziło oto, że zakaz to zakaz i trzeba go respektowac B) chociaż można by pewnie dopuscić silniki spalinowe z mała ilością Km...no ale to dalej zakaz, a co do świętych krów to się przylączam do kolegi


Użytkownik Piotr Boruch edytował ten post 05 listopad 2014 - 08:14

  • Filip14 lubi to

#416 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 listopad 2014 - 22:21

Nie rozumiem???? Januszowi chodziło oto, że zakaz to zakaz i trzeba go respektowac B) chociaż można by pewnie dopuscić silniki palinowe z mała ilością Km...no ale to dalej zakaz

Fakt z tym nikt nie dyskutuje.



#417 OFFLINE   gerro28

gerro28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 23:46

Czytajcie ze zrozumieniem Pan Janusz respektuje ale jest przeciwnikiem zakazu.

Co do bezpieczeństwa i elektryka ja się nie czułem nigdy zagrożony dobry elektryk i aku żelowy co najmniej 100ah nie ma fali na niego oczywiście konkretny ponton.



#418 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 00:38

Szczupaki po 160 cm, trocie powyżej metra, 60 sandaczy na dzień ...

Jak ja kocham polskie opowieści dziwnej treści. A naród łyka jak pelikan szmatę ...


  • ts21 i ZAN KR lubią to

#419 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 listopad 2014 - 00:39

Nikt a na pewno nie ja Janusza nie atakuje , bronić go też nie trzeba , da sobie rade ;) ,a dla tych co nie wiedzą o czym mowa https://www.youtube....h?v=D6qEVITxwVo wprawdzie na co dzień tak tu nie bywa ale ....


  • Tomek88 lubi to

#420 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 05 listopad 2014 - 06:23

Gerro z całym szacunkiem nie pisz bzdur. W wolnej chwili ( nie wiem kiedy ona nastąpi) wrzucę filmik z Czorsztyna. Słoneczko, flauta gadka szmatka, stoimy przy wyspie i nagle od zamków jakby ktoś zwijal wodę w rulon... Po kilku chwilach fale miały metr.. Na spalinie 5km plynelismy pół h do pola namiotowego Frydman, wody w pontonie od groma my cali mokrzy, a bak prawie pusty :) uwierz mi miałem mandaty głęboko w poważaniu. I to bez burzy bez chmur... tak poprostu.

 

A jeśli nie czujesz się zagrożony na tym swoim elektryku znaczy to, że Twoje jeziorko jest mniejsze od mojej działki :) Nie no poważnie to jest forum dyskusyjne i trzeba dyskutować no ale nie o szansach trabanta z zderzeniu czołowym z lokomotywa, a wiatr na Czorsztynie to niestety lokomotywa która jak się rozpędzi nijak ją wyhamować ;/ 

 

Filmik kolegi "Jazia z kleniem ;) " bardzo ciekawy ... zastanawiam się czy przy takim wietrze jest opcja że podniesie mi dmuchawca i wywróci do góry dnem ? Oczywiscie piszemy o pontonie powiedzmy 360cm dołądowanym z dwoma osobami na pokładzie ... ???


Użytkownik Sandre edytował ten post 05 listopad 2014 - 08:27

  • gam8it i Piotr Boruch lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych