Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:29

Nie wszyscy maja ciśnienie na rybę. Ja lubię sam klimat Czorta- oczywiście jak nie wieje :) a jak coś skubnie to jeszcze lepiej.

Użytkownik Gobio Gobio edytował ten post 07 grudzień 2015 - 22:30

  • BartoszC i fiszka lubią to

#842 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:39

Co by się musiało dziać, żeby OgÓlnie szał był?
10 sekundowy hol łodzi podwodnej i poza tym 10-20 miarowych i drugie tyle krótkich? Moja wyobraźnia chyba wapnieje.. ;)

Było by super ale wystarczyłoby 2 foty z ta mini łodzią podwodna co ciachla fluo
  • pitfish lubi to

#843 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1639 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 00:32

Kij z wynikami. Presja przeraza:( w 2o12 plywalem calymi dniami jak na alasce. Teraz ... kolejki do wodowania, woda zbiczowana wszelkiej masci silikonem i innym zelastwem. Jak PZW nie bedzie prowadzić gospodarki majacej na celu zwiekszania populacji sandacza to bedzie zle. Za presje nie ma kogo winic... kazdemu wolno ... ale "zeby wyjac trzeba włożyć" ... i niedługo moze nie byc co wyjmowac. Iles lat wstecz kolego Pitfish 40 ryb (niecpatrzac na cm) na dwoch to przecietny wynik. Teraz polowa z tego to juz jest dobrze. Co bedzie za 10 lat ?...

To wiesz jak jest na Zegrzu , a pewnie nie tylko
Tomek

#844 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 08 grudzień 2015 - 06:10

Kij z wynikami. Presja przeraza:( w 2o12 plywalem calymi dniami jak na alasce. Teraz ... kolejki do wodowania, woda zbiczowana wszelkiej masci silikonem i innym zelastwem. Jak PZW nie bedzie prowadzić gospodarki majacej na celu zwiekszania populacji sandacza to bedzie zle. Za presje nie ma kogo winic... kazdemu wolno ... ale "zeby wyjac trzeba włożyć" ... i niedługo moze nie byc co wyjmowac. Iles lat wstecz kolego Pitfish 40 ryb (niecpatrzac na cm) na dwoch to przecietny wynik. Teraz polowa z tego to juz jest dobrze. Co bedzie za 10 lat ?...

 

Wg mnie żeby wyjąć, nie trzeba wkładać, tylko wyjmować mniej. Za presje nie ma kogo winić? No moim zdaniem jest. To jest problem. Moim zdaniem gospodarka mająca na celu zwiększenia populacji sandacza to bzdura. Sandacza powinno być tyle ile natura potrzebuje ;) I na ile pozwoli ;) A my powinniśmy ograniczyć presję nie tyle połowów co odłowów. Choć tą pierwszą też - może nawet bardziej dla komfortu psychicznego.

40 ryb - nawet w okoniach robi na mnie wrażenie :) Ba! 4-6 ryb na sandaczowej wodzie robi na mnie wrażenie. I Czorsztyn robi na mnie wrażenie, choć czasu brakuje, żeby tam bywać częściej. Mam nadzieję, że charakter tej wody obroni jeszcze trochę rybostanu i za 10 lat też będzie fajnie na Czorcie ;)


  • hlehle lubi to

#845 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 08 grudzień 2015 - 09:50

Kolego Krakus, to ze tutaj napiszemy ze jic nie bierze nie ma ryb itd nie zmieni presji.
Kolega powie koledze ten jeszcze jednemu. Ci co lowili we trzech kupili swoje lajby dobrali po jednym i juz jest 3x tyle.
Programy wedkarskie w ktorych to przyjeżdża Pan X rzuca cokolwiek bach siedzi :) drugi trzeci
.. i tak zbiornik obrasta w legende :) kolega pisze aby mniej wyjmowac. Prócz sumienia wedkarza jakie narzędzia do tego istnieja;)? Ograniczyć pozwolenia? Przecie to kasa;) Limity ? Policje interesuje nie to czy masz 10sandaczy przyczajonych w bakiscie tylko czy 2konna spalina byla w wodzie czy nie. Zarybiac i pilnowac innej rady nie ma.

#846 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 08 grudzień 2015 - 10:35

Presja jest ogromna ryby są ale to tylko przez to że ktoś je tam wpuszcza. W kolejce do wodowania w Mizernej można spędzić długą chwilę i usłyszeć parę ciepłych słów jak robi się to nieudolnie. Kontrole - ostatnio dwóch Panów z KRK kontrolowało mnie jak już wędki miałem w bagażniku nie wysiadając z samochodu ale lepsze to niż nic. Co do ryb to przy tak niskiej wodzie są łatwiej dostępne ale nie mają skłonności samobujczych. Co do presji obrazowo przedstawię. W miejscu gdzie łowiłem w piątek i coś tam skubało w sobotę o 7 rano stało siedem łodzi. Koledzy pytali czy jakiś namiar GPS-u wrzuciłem do netu. Pamiętam jak zaczynąlem tu łowić sandacze na jeziorze było jedna dwie łodzie w każym razie na palcach jednej ręki można je było policzyć. W tej chwili wystarczy parę postów na Jerku, że coś tam stuka łodzi jest kilkadziesiąt. To, że ktoś weźmie sandacza takie jego prawo, zmienić świata odrazu nie sposób byle z umiarem i tak jest niebo lepiej. Więc co pisać czy nie?? Pewnie tak ale z rozwagą i nie na wszystkie tematy - zawsze pozostaje priv gdzie można bardziej się rozwinąć, a co do ryb wpuszczać bo wystarczy jedno wahnięcie wody po tarle i jednego rocznika brak. Kontrolować i karać tych którzy nie rozumieją że tak na prawdę źle robią samym sobie POzdrawiam do zobaczenie jutro na wodzie

#847 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 08 grudzień 2015 - 11:18

[quote name="Sandre" post="1788293" timestamp="1449517396"]Kij z wynikami. Presja przeraza:( w 2o12 plywalem calymi dniami jak na alasce. Teraz ... kolejki do wodowania, woda zbiczowana wszelkiej masci silikonem i innym zelastwem. Jak PZW nie bedzie prowadzić gospodarki majacej na celu zwiekszania populacji sandacza to bedzie zle. Za presje nie ma kogo winic... kazdemu wolno ... ale "zeby wyjac trzeba włożyć" ... i niedługo moze nie byc co wyjmowac. Iles lat wstecz kolego Pitfish 40 ryb (niecpatrzac na cm) na dwoch to przecietny wynik. Teraz polowa z tego to juz jest dobrze. Co bedzie za 10 lat .
Jak chce sie zmian to najlepiej zaczac od siebie wiec moze zaprzestanie kolega bywac na czorcie i namowi swoich znajomych do tego samego i od razu presja bedzie mniejsza.
Straszne ludzie jezdza na czorsztyn i lowia ryby a to przeciez ja bylem pierwszy.
Rece opadaja.

#848 OFFLINE   Kosa1982

Kosa1982

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaPszczyna

Napisano 08 grudzień 2015 - 11:21

Nie wiem gdzie tych łodzi tyle było, w niedzielę spotkałem może ze trzy w okolicy Niedzicy, co do presji -zapraszam na Śląsk, tutaj dowiecie się co to presja, co do ryb,jak dotąd byłem tu trzy razy, zlowilem 11 miarowych, ani jednego nie zabrałem,
  • pitfish lubi to

#849 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 08 grudzień 2015 - 13:12

Czorsztyn - kontra np Przeczyce. Pod każdym względem niebo a ziemia, jakby za granicą ;) Tak to niestety, albo stety wypada.

Tyle, ze za granicą płaci się za tydzien łowienia więcej niż u nas za ROK. I zwykle obowiązuje zakaz zabierania ryb, albo są o wiele większe limity - np 1 ryba na łodź. A gdyby za łowienie u Nas kasować tyle, żeby na ochronę wystarczyło? Nie potrzebne byłyby zarybienia ;) Czego wszystkim (w tym sobie) życzę ;)

 

Do zobaczenia na wodzie, czy będą brały czy nie ;) Pzdr


  • hlehle lubi to

#850 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 08 grudzień 2015 - 14:08

Boje sie tylko ze nawet jakby kasowali 2 razy tyle co za granica to by dalej na ochronę nie starczyło , bo były by inne priorytety np. cotygodniowe zarybianie karpiem i teczakiem wszystkich akwenów ,premie dla stanowisk kierowniczych i bóg wie co jeszcze .
  • wobler129 lubi to

#851 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 08 grudzień 2015 - 16:38

Fester, ja napisalem ze presja to czyjas wina czy ze kazdemu wolno ??? Poskladaj literki, zrozum kontekst, a potem wyciagnij wnioski i sie produkuj:) A to czy bede jezdzil niech zostanie pod moja kontrola. Pozwolisz ? Święta za pasem, czas poluznic gumke w majtach i nie brac wszystkiego do siebie.

Kosa mysle ze 30 pływadel sie przewinelo lekko. Najwiecej stan mniej wiecej po srodku zbiornika.

Użytkownik Sandre edytował ten post 08 grudzień 2015 - 16:42


#852 OFFLINE   Kosa1982

Kosa1982

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaPszczyna

Napisano 08 grudzień 2015 - 21:35

To dlatego nie widziałem, nie wyplynalem w sumie poza zamek w Czorsztynie
Zdaje się, że od Mizernej lepiej brały? W Niedzicy nie było tłoku

#853 OFFLINE   ts21

ts21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Tomek

Napisano 09 grudzień 2015 - 08:41

Fester, ja napisalem ze presja to czyjas wina czy ze kazdemu wolno ??? Poskladaj literki, zrozum kontekst, a potem wyciagnij wnioski i sie produkuj:) A to czy bede jezdzil niech zostanie pod moja kontrola. Pozwolisz ? Święta za pasem, czas poluznic gumke w majtach i nie brac wszystkiego do siebie.

:)  :D  :lol:  :)  :D  :lol:  :)  :D  :lol:  Dobre rady zawsze w cenie.



#854 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 grudzień 2015 - 10:12

:):)Kosa ...gdzie braly ?? "Czort" wie. Ja do zamkow nie mam szczęścia, poza tym mniej m do wciagania kotwicy to plus :) Legendy mowia jakie to rybska powyjezdzaly przy zamkach ... ja osobiscie swoje rekordy zlowilem na wodzie do 6m.

#855 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 09 grudzień 2015 - 14:39

Cos w tym jest przy normalnym stanie wody nie pływamy ze znajomymi głębiej niż 12 do 15 m ale przeważnie łowiący na wodzie do 10 m.
I choć prubowalem nawet na 30 to wiem ze nie dla mnie takie łowienie ,ale dwukrotnie w zimie spotkałem znajomego który łowi na czorcie tylko pozna jesienią i tylko pod zamkami , nie powiem bo daje radę i to niezle .
W sezonie łapie kilka naprawdę ładnych ryb widziałem zdjęcia sandaczy 90 + .
Szkoda tylko ze gość jeździl po mięso .

#856 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 grudzień 2015 - 15:13

Trzeba miec cierpliwosc zeby czekac 3h na opad.
Poza tym sandacz 90+ wyholowany silowo z glebokosci 30 ma marne szanse chocby lowiacy byl nie wiadomo jak nastawiony na uwalnianie. Siedzi przed zima w swoich glebinach. Niech siedzi i rosnie do nastepnego sezonu.

#857 OFFLINE   Kosa1982

Kosa1982

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaPszczyna

Napisano 09 grudzień 2015 - 18:54

Ja pomimo, że lowilem przy zamkach też nie rzucalem głębiej jak 8 m,choć w jednym miejscu rzucalem na górkę 5m a brania były na 15 pod łodzią prawie,że heh bywa i tak

#858 OFFLINE   Kosa1982

Kosa1982

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaPszczyna

Napisano 09 grudzień 2015 - 18:57

Sandre, próbowałem załatwić łódź od gościa do którego dałeś nr ale na ten weekend zajęte, masz jeszcze kogoś może? Chciałbym jeszcze się wybrać teraz a kolega, z którym lowilem do tej pory nie może w ten weekend jechać

#859 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:22

A jak z wynajęciem łajby na piatek?

#860 OFFLINE   Kosa1982

Kosa1982

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaPszczyna

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:43

W piątek ponoć wolne, ja chciałem na niedzielę




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych