Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Orni

Orni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 12 wrzesień 2016 - 12:15

To zupełnie podobna sytuacja jak na podkrakowskiej Wiśle. Niby zakaz trollingu a wszyscy śmigają aż miło (nawet kolega co w wątku sumowym dziarsko chwali się swoimi zdobyczami)  i mówią że to absurdalny przepis itd A jak jakiś dziad weźmie 2 wielkie sumy do domu bo powie że dla niego limit 1 to absurdalny przepis to podnosi się lament. No to o co chodzi? Po mojemu przepis jest i koniec trzeba po niemiecku respektować i będzie ok.

PS

Sorry za off topa



#1122 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 13:44

Wędkowałem w niedzielę w okolicach Niedzicy i do godziny 13 praktycznie wiatr był na 0. Patrząc na jachty żaglowe wypływające na silnikach spalinowych na wodę pod bezpośrednim okiem policji zacząłem się zastanawiać, czy są równi i równiejsi.

#1123 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 12 wrzesień 2016 - 15:09

No już nie mówiąc o tym promie między Niedzicą a Czorsztynem.

#1124 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 15:25

Coś słyszałem o tej opowieści ostatnio jak byłem, nie potrafię tego dokładnie powtórzyć ale chodzi o to że w trakcie jakiejś rozprawy sądowej na najwyższym szczeblu jak mnie pamięć nie myli to jedna ze stron było PZW Sad Najwyższy uchylił zakazu spalinowek. Jednak nigdzie taka inf się nie pokazała zatem może warto by poprosić o pomoc POGROMCY MITOW:)

Poszło podobno o to ,że PZW a dokładnie straż wędkarska kontrolowała wędkarzy z wody na spalinówce. I zostali poproszeni o jakieś zezwolenie na użytkowanie spalinówek nie posiadali , zostali upomnienii . Następnym razem sprawa się powtórzyła i dostali 500zł a oni odwołali się do sądu.

Wyrok miał się uprawomocnić (14 dni)  i od tego momentu podobno wolno pływać.Tylko tego wyroku znaleźć nie mogę ani an stronie sądu ani stronie PZW ani urzędu miasta/gminy .  Jest coś an rzeczy bo przez ostatnie dwa tygodnie a szczególnie wczoraj zauważyłem ,że wiele osób nawet przy przepływającej policji pływała na spalinówce.



#1125 OFFLINE   arturo1201

arturo1201

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW
  • Imię:Artur

Napisano 12 wrzesień 2016 - 15:49

Podobna sytuacja była kiedyś na Jeziorze Żywieckim, całe lata można było tylko na elektryku. Ktoś spróbował na spalinie dostał mandat i się odwołał i wygrał, przez jeden sezon spaliny były dopuszczone, później coś namieszali w prawie i znów są spaliny zakazane.

 

http://www.dziennikz...ziora,id,t.html



#1126 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 15:52

Tommik chyba Ci dudtkow brakuje na spaline. Wez pomysl zanim napiszesz. Zakazmy uzywac przynet sztucznych i naturalnych lowmy na sama zylke, uwalniajmy zanim zobaczymy rybe coby sie nas nie wystraszyla. Kopcące statki wycieczkowe buczaca policja ... tlukace sie jak jasny fix dwusuwy od zaglowek a wedkarzom zakaz nawet pomyslenia o spalinie i wykrywacz klamstw na wyposazeniu policji. Myslales dzis o spalinie - 1000zl!!!! Ryby wylawiaja ci z krzakow na zywca i oni sa najgrozniejsi, a jesli ktas ma ochote klusowac to zrobi to i ze spalina i na wioslach. Wystarczy bezwietrzny dzien i gdzie nie dotre na elektryku i 3x 100ah co??? Oswiec mnie

#1127 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 15:56

1. ZAKAZ POSIADANIA DWUSUWOW 2. OGRANICZENIE DO 10KONI. Bedzie cicho bez fali i bez zanieczyszczen. Spalina nie do szybkieto przemieszczania ...( bo jak zaplanuje lowic pod zapora to sie nie zwoduje na Hubie) tylko kurna dla BEZPIECZENSTWa!!!!!. Co was ludzie z tymi zakazami. Zakazmy rejestrowamia samochodow powyzej 100 koni bo potencjalnym niebezpieczenstwem. Wszystkiego zabronmy

Użytkownik Sandre edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 16:01


#1128 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2016 - 16:14

Tommik chyba Ci dudtkow brakuje na spaline. Wez pomysl zanim napiszesz. Zakazmy uzywac przynet sztucznych i naturalnych lowmy na sama zylke, uwalniajmy zanim zobaczymy rybe coby sie nas nie wystraszyla. Kopcące statki wycieczkowe buczaca policja ... tlukace sie jak jasny fix dwusuwy od zaglowek a wedkarzom zakaz nawet pomyslenia o spalinie i wykrywacz klamstw na wyposazeniu policji. Myslales dzis o spalinie - 1000zl!!!! Ryby wylawiaja ci z krzakow na zywca i oni sa najgrozniejsi, a jesli ktas ma ochote klusowac to zrobi to i ze spalina i na wioslach. Wystarczy bezwietrzny dzien i gdzie nie dotre na elektryku i 3x 100ah co??? Oswiec mnie

 

 

1. ZAKAZ POSIADANIA DWUSUWOW 2. OGRANICZENIE DO 10KONI. Bedzie cicho bez fali i bez zanieczyszczen. Spalina nie do szybkieto przemieszczania ...( bo jak zaplanuje lowic pod zapora to sie nie zwoduje na Hubie) tylko kurna dla BEZPIECZENSTWa!!!!!. Co was ludzie z tymi zakazami. Zakazmy rejestrowamia samochodow powyzej 100 koni bo potencjalnym niebezpieczenstwem. Wszystkiego zabronmy

Mi nie brakuje dutków . Spaliny mam nawet dwie. W miarę nowe czterosuwy.

Ale zakaz popieram. Zegrze, Dadaj i setki innych zbiorników jest rozjeżdżanych przez baranów pędzących na oślep. Również niektórych wędkarzy którzy na wodę 300-500 hektarów potrzebują 20-50 KM na pawęży. Najlepiej z naklejką 13,5KM 


  • Gobio Gobio lubi to

#1129 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 16:26

Zgadzam sie z @godski !! nie ma miejsca na Czorsztynie do którego bym nie dopłynął i nie spłynął z powrotem na dwóch aku 75ah...co prawda zajmuje to sporo czasu. Druga sprawa pływam na elektryku nawet przy dużej fali...śmigaliśmy w tym roku na takiej, która łódki ze spalinami przewracała - może warto pomysleć o pontonie!?!
Ps: spaline posiadam ale cenie sobie spokój nad wodą a skutery i baylinery mające wolne całe jezioro a przepływające triumfalnie 2m od mojej łupinki najchętniej bym spalił wraz z ich bananowymi właścicielami
  • godski, jacekp29 i sajdol1 lubią to

#1130 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 16:28

Poszło podobno o to ,że PZW a dokładnie straż wędkarska kontrolowała wędkarzy z wody na spalinówce. I zostali poproszeni o jakieś zezwolenie na użytkowanie spalinówek nie posiadali , zostali upomnienii . Następnym razem sprawa się powtórzyła i dostali 500zł a oni odwołali się do sądu.

Wyrok miał się uprawomocnić (14 dni)  i od tego momentu podobno wolno pływać.Tylko tego wyroku znaleźć nie mogę ani an stronie sądu ani stronie PZW ani urzędu miasta/gminy .  Jest coś an rzeczy bo przez ostatnie dwa tygodnie a szczególnie wczoraj zauważyłem ,że wiele osób nawet przy przepływającej policji pływała na spalinówce.

 

Ciekawe ciekawe - teraz jakiś oficjalny komunikat by się przydał... Generalnie jestem za a nawet przeciw  ;/



#1131 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 wrzesień 2016 - 16:41

Zgadzam sie z @godski !! nie ma miejsca na Czorsztynie do którego bym nie dopłynął i nie spłynął z powrotem na dwóch aku 75ah...co prawda zajmuje to sporo czasu. Druga sprawa pływam na elektryku nawet przy dużej fali...śmigaliśmy w tym roku na takiej, która łódki ze spalinami przewracała - może warto pomysleć o pontonie!?!
 

 

Oczywiście, ale jak to napisałem w wątku o Żarnowcu to mnie chcieli zjeść ;) . Chłopaki jeszcze nie widzieli jak się przy halnym tańczy :D .



#1132 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 16:59

Niestety nie poniosło byli przy tym dwaj koledzy po kiju ze Śląska górnicy. I byli bardzo w......ni.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Dobra rada: nie chodź z górnikami w krzaki!

#1133 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 17:42

Gobio a Ty czasem nie pyrkakałes ze dwa latka do tyłu na suzumarze na dosć sporej yamaszce >?? Jesli nie to przepraszam za pomówienie ... pomyliłem pontony. Andrzej, napisałem do 10 koni!!! płynąc na pełnym gazie nie przewroce gościa stojacego na materacu z biedry. Co do prucia wody i przewracania to od "Panów władzów" którym wszędzie się spieszy raz nie wypadłem z pontonu siedząc na balonie i mocząc stópki. Wiem co na Turawie wyprawiają skutery itp więc nie musisz mi mówić o Mazowszańskich nowobogackich bez rozumu :) Poprostu uważam, że na Czorsztynie powinno dopuścić się spaliny do 5 czy 10km. PRzychodzą tam czasem wiatry którym elektryk nie da rady, bywa tak że pogoda zmienia sie momentalnie i trzeba szybko zmykać.


Użytkownik Sandre edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 17:44


#1134 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 17:45

Nie pyrkałem, w tym roku może na jesieni"popyrkam"

#1135 OFFLINE   Mazurekarturek

Mazurekarturek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:16

Tommik chyba Ci dudtkow brakuje na spaline. Wez pomysl zanim napiszesz. Zakazmy uzywac przynet sztucznych i naturalnych lowmy na sama zylke, uwalniajmy zanim zobaczymy rybe coby sie nas nie wystraszyla. Kopcące statki wycieczkowe buczaca policja ... tlukace sie jak jasny fix dwusuwy od zaglowek a wedkarzom zakaz nawet pomyslenia o spalinie i wykrywacz klamstw na wyposazeniu policji. Myslales dzis o spalinie - 1000zl!!!! Ryby wylawiaja ci z krzakow na zywca i oni sa najgrozniejsi, a jesli ktas ma ochote klusowac to zrobi to i ze spalina i na wioslach. Wystarczy bezwietrzny dzien i gdzie nie dotre na elektryku i 3x 100ah co??? Oswiec mnie

Witam,

Sandre nie rozumiem, twojego argumentu odnośnie dutków. Obecnie nie ma problemów z zakupem mocnego silnika elektrycznego o mocy 10km czy więcej np.torqeedo cruise 10.0R za 32 tys.PLN + odpowiednie aku za kilkanaście PLN, no chyba że dutków Ci brakuje. Może nie każdy chce aby Czorsztyn zamienił się w tor wyścigowy dla motorówek czy skuterów, nie pomyślałeś o tym? Skoro jest zakaz spalin to czemu znajdą się cwaniaczki, którzy dorabiają argumenty o bezpieczeństwie na wypadek silnego wiatru? Pozwoli się na silniki spalinowe o mocy np. do 10 kW to znajdą się następni  z pretensjami czemu nie można pływać na mocniejszych i jeszcze mocniejszych, aż w końcu wszyscy wędkarze wyniosą się bo będzie taki ruch jak na autostradzie. A tak w ogóle to przejedź się na Solinę i spróbuj popływać na spalinie.


  • Lepton i krakus lubią to

#1136 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 12 wrzesień 2016 - 19:01

Witam Kolegów :)

Byłem ostatnio kilka dni nad Zb. Rożnowskim w miejscowości Rożnów gdzie jest strefa ciszy i faktycznie cisza, spokój, śpiew ptaków praktycznie zerowy ruch na wodzie po za kilkoma rowerkami wodnymi i wędkarzami z napędem elektrycznym i wiosłowym. Wyjątkiem była Policja, Wopr i stateczek turystyczny.Inaczej było gdy podjechaliśmy ze znajomymi na park linowy do Gródka n. Dunajcem i od małpiej wyspy w stronę Znamirowic i Zbyszyc gdzie dopuszczona jest już spalina jakaś masakra dziesiątki żaglówek przy bezwietrznej pogodzie pływające na spalinach, skutery wodne i inne prywatne jednostki na silnikach spalinowych.

Oby jak najdłużej był zakaz pływania na silnikach spalinowych nad Czorsztynem bo to jedno z nielicznych zbiorników w południowej części PL gdzie można jeszcze uświadczyć trochu ciszy i spokoju.

Pozdrawiam.


Użytkownik krakus edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 19:03

  • lopez77m i sajdol1 lubią to

#1137 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 19:44

Zirytowal mnie fakt ze kolega wymysla jakies dziwne historie o zakazie posiadania. Co to narkotyki ?? Przyjada chlopaki z team crazyfishermen i beda demontowac spaline za kazdyn razem ktora wazy set kilo?? Ja mam z 10tka klopot bo mam srubami poskrecane do pawezy poza tym policja i tak czepia sie czasem dlaczego spalina w wodzie dlatego plywam z podniesiona, chyba ze wieje to z predkoscia 7-8kmh splywam sobie na niej i faktycznie oststnio kolo mnie przeplywali i nic. Zeby nie bylo jestem przeciwny wszelkim rajdom ktore z rana i tak maja miejsce jak pisali poprzednicy. Temat odgrzewamy nty raz i znow dalem sie wciagnac w dywagacje ktore nie pchna tematu w zadna se stron. Dla mnie moga nawet zakazac posiadania wedek:) tyle Panowie. Pozdrawiam

Użytkownik Sandre edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 19:45


#1138 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 19:59

Tommik chyba Ci dudtkow brakuje na spaline. Wez pomysl zanim napiszesz. 

Nie zrozumiałeś mnie Darku. Finansowo sobie jakoś radzę, choć zawsze mogłoby być lepiej. Nie o to chodzi. Nawet Ci się przyznam, że zastanawiałem się nad tym czy nie popieprzyć zasady i nie zrobić jak inni. Na razie się jakoś trzymam.

Ja się po prostu obawiam tego co się stanie z Czortem gdy dopuści się tam silniki spalinowe. Jeśli wydaje Ci się, że zostanie tak jak jest, tyle, że oficjalnie w parę/ paręnaście łódek będziemy sobie łowić na spalinkach to jesteś w grubym błędzie. Presja na ten zbiornik wzrośnie wielokrotnie.

I zapomnij o obecnych zwyczajach gdzie większość łódek ze spalinami porusza się w miarę cicho i powoli na niskich obrotach. Bo skoro wolno to dlaczego nie odkręcić manetki?

Na prawdę takiego Czorta chcecie?

 

Ps. skoro zacząłeś o dudkach... Nie myślałeś może o jakimś modelu Torqeedo? Parę złotych i miałbyś i szybko i bezpiecznie i zgodnie z przepisami. No chyba, że Ci dudków brakuje...


  • Crocop80 lubi to

#1139 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 20:09

Z tymi dutkami to był taki żart. widzę, że ukłuł nie tam gdzie powinien. Jeśli czujesz się urażony to sory. Do torqedo trzeba by jeszcze jakiś aku a najlepiej ze dwa a to waży i kosztuje znacznie więcej. Nie chodziło mi o Twoja sytuację finansową, zresztą dobrze wiesz o co mi chodziło. Spaliny nie zwiększają presji tylko internet ... ktoś tam pojedzie połowi, wstawi fote doda od siebie. Zbiornik jest urokliwy, okolica zachęca do przybycia i tak z roku na rok robi się jak w Chorwacji ... i presja będzie rosnąć odwrotnie proporcjonalnie do rybostanu:) Skończmy już z tymi dutkami ... nie kupie torqedo bo nie mam dutków ... a jakbym miał to i tak będę pływał na swojej Tosi:) :). Dwa szkwały mam na koncie, jeden przyznaje z głupoty bo rybka gryzła a burza nadchodziła drugiego natomiast nie przewidziala żadna prognoza. Kiedys poprostu zapłace i tyle, za posiadanie czy za pyrkanie ...obojetne:)


Użytkownik Sandre edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 20:10


#1140 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 20:17

E tam, nie czuję się urażony.

Po za tym  jak sam pisałeś, bijemy pianę na ten temat od zawsze. I tak nic to nie zmieni. Więc EOT.

Do zobaczenia na Czorcie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych