Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 08 październik 2016 - 16:06

Trwa liczenie, poki co sandacz 95cm i szczupak 96 cm pretendują do ryb zawodów ;)
  • wujek, Gobio Gobio i sajdol1 lubią to

#1242 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 08 październik 2016 - 17:37

Dzien należy udać do udanych :) ;)

#1243 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 09 październik 2016 - 07:46

Daro nie pierdziel tylko dawaj foty! Chcialem jeszcze raz pogratulować wyników teamu kolegi Sandre, który rozgromil konkurencje  :-) przy takich zawodnikach czuje się jak 10latek trzymający wedke pierwszy raz  reku ;-) pozdrawiam i rozkazuję Ci skontaktować się ze mna za każdym razem Twojego wyjazdu na Czorsztyn hehe :-)



#1244 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 październik 2016 - 09:15

Ja tam tylko kotwice podnosił i z podbierakiem ganiał, ale skontaktuje Cię z odpowiednimi ludzmi;)

#1245 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 09 październik 2016 - 10:06

taaaaa na pewno, widziałem z daleka jak odpalasz agregat i na zywca ladujesz :-p hehehe


  • darsio lubi to

#1246 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 październik 2016 - 10:46

Szzzz kurna mowiłem kumplowi, żeby po zjeściu mgły zwinąć żywcówki;/
A tak na poważnie to rybki żerowały bardzo dobrze od 6 do 8 rano i przed samym końcem II tury. Mnóstwo farta, trafione miejscówki i .... coś my tam wudłubali;)

#1247 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 09 październik 2016 - 19:43

Brawo Wy, daliście radę graty......też dla Fenwick Polska, i chłopaków z Crazy, w kolejnym roku na pewno nie odpuszczę :)



#1248 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 październik 2016 - 19:59

Mega kaban wyszedł. Zdjęcia na FB fajne. Niezłe "szajbusy" z Was.

#1249 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 październik 2016 - 21:09

Gdzie można zobaczyć oficjalne wyniki końcowe?

#1250 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 październik 2016 - 21:16

Mega klimacik był. Mam nadzieję, że obligatorynie mamy miejsce w nastepnych zawodach, ale kolejka bedzie niesamowita, bo zawody (pisze to jako laik amator) w moim odczuciu mega mega udane. Jeden giga zander sie trafił 95, zębaty nam siadł na 96 (też grubas) ale niewyszalany i cudem zrobiliśmy mu fote na reczniku i do wody bo chciał nam roznieść łódź. Probowaliśmy mu wytłumaczyć, że odzyska wolność, ale nie uwierzył toteż łowca nie ma nawet foty z rybą:) poza tym sandaczki 50-60 to 85% ryb. Było kilka fajnych oksów ... i chyba tyle. Między nami a 4 miejscem było 6cm różnicy a między 2gim a 4tym bodajże 2:)

Użytkownik Sandre edytował ten post 09 październik 2016 - 22:05

  • sajdol1 lubi to

#1251 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 09 październik 2016 - 21:26

Gobio wyniki bedą jak je Michał-organizator podliczy, ale z moich info wynika, że byli tacy co im szczęście dopisało, a widziałem też puste kartki. Było kilku znakomitych zawodników ktorym mogę wędki nosić ... popłynęli tak a nie inaczej i zakręcili się koło zera. Wędkarski nos to 30% wędkarski fart 70%. Fama o zawodach poszła w świat ... osobiście spodziewam się najazdu wędkarzy spragnionych dziesiątek sandaczy ... ale to nie tak do końca. W tej wodzie troche ryby jest, ale swoje frycowe nieraz zapłacić trzeba o czym się nie jeden przyjezdny z daleka daleka przekonał:)

Użytkownik Sandre edytował ten post 09 październik 2016 - 21:30

  • sajdol1 lubi to

#1252 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 10 październik 2016 - 06:40

Świetnie się czyta Wasze posty. Jednak zastanawiam się czy za parę lat nie będziecie tego żałować?!?

#1253 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 10 październik 2016 - 07:15

Będą żałować chyba . Wiem ,że fajne te zawody były , organizacja super. Jednak to jest Polska i spodziewam się w najbliższym roku podwojenia ilości osób na wodzie .Fakt woda niełatwa ale z moich obserwacji dadzą jej radę. Jej siłą jest paradoksalnie to co w niej nienawidzę głębokość .Gdyby ten akwen był o połowę płytszy to by go już dawno wyczyścili do zera.


  • Gobio Gobio i sajdol1 lubią to

#1254 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 07:40

No będzie więcej wędkarzy z Polski i co z tego ?? Złowią tyle w rok co miejscowi w tydzień na trupa w nocy. Jak pływałem w dzień powszedni  w roku 2012 to widząc łódkę mówiłem ufff ...ktoś tu jest. Teraz ciężko się opędzić. Wiadomo, że po takich zawodach presja an zbiornik wzrośnie ... za rok będe kolejne i kolejne ... co mamy ogrodzić zbiornik i nakazać kasować wszystkie posty o nim ??? NA 60 osób padło pare sandaczy 50-60cm i dwa fartowne klocki ... czy to zrobi większą rozpierduchę niż fota Pana Janusza Widła z kabanem 104 i opisami że ma zajebisty sezon ? Czy może z wędka nad wodę gdzię Pan Piotr Mirecki gdzie nie wrzuci gumy to niby "siedzi" ... internety Pany internety ... najbardziej żałować będą mieszkańcy pobliskich wiosek i ich gangi, że nie oszczędzali zbiornika tylko kłusowali w najlepsze i wytłukli rybostan. 

Jak się wczytacie w moje posty to zobaczycie, że nigdzie nie zachwalam zbiornika pod niebiosa, nie probuję opowiadać o swoich cudownych wynikach żeby wcisnąć komuś kilka swoich kogutów więcej. Chłopaki pytali o zawody to kto coś wiedział to odpowiadał. Ale w sumie ok mogę nic nie pisać jeśli to ma uratować zbiornik, ale moim zdaniem nie bo kości zostały rzucone wiele lat temu :) Jeśli władze staną na wysokości zadania i obronią go przed kłusolami to wędkarze krzywdy mu nie zrobią, zbiornik należy bronić przed tymi z krzaków z żywcóweczkami a nie Warszawiakiem Łodzianinem czy Białostotczaninem który przyjechał z rodziną uiścił opłaty i chce pomachać wędka w pięknej podhalańskiej scenerii.



#1255 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 10 październik 2016 - 08:34

Do mnie dzwonili już znajomi wiedzący ,ze często łowie na tym zbiorniku z pretensjami czemu nie powiedziałem ,że tam jest aż tak dużo ryb. I w tym roku może się wybiorą a w następnym to na 100% nastawiają się na niego bo tam podobno eldorado. A oni uwierzcie nie będą się cackać z każdą miarowa ryba.  Zresztą ich prawo .Poszła w eter informacja ,że nałowili ma tyle ryb ,że średnio wypadało po prawie 1,7 ryby na uczestnika. Wiadomo ludzie przesadzają ale jak to działa na innych sami wiecie.Czekam na potwierdzenie Michała (a najlepiej żeby tego nie robił jeżeli to prawda ) ale nie wydaje mnie się to prawdą .

 

 

Co do kłusowania to uwierz mnie nie tylko miejscowi kłusują i nie tylko z brzegu. Problem jest bardziej złożony niż nam się wydaje. Powiem tylko ,że z moich obserwacji są dwie silne grupy kłusoli na Czorsztynie jedni to miejscowi a drudzy mieszkający daleko od jeziora . Może jestem przewrażliwiony ale dobrze pamiętam sceny z innych akwenów w tym z Wisły gdzie jak pogadałeś z wędkarzami to tak 1/3 przyjechała bo im kolega polecał miejsce (tego się nie wypleni) a 2/3 bo przeczytał w internecie. Miesiąc czasu i nikogo na brzegu nie było bo wybuli wszystko w danym miejscu- wiem na Wiśle  ryba do roku z powrotem napłynie. Ale mnie dało to do myślenia jaka siłę ma internet.

Druga sprawa na Czorcie łowię krótko bo dopiero 5 lat , ale uważam  ,ze np. limit okonia jest zdecydowanie za wysoki i właśnie co ciekawe ,,warszawiacy" mający zwykle lepszy sprzęt tłuką go niemiłosiernie.

wiem ,że moje podejście jest jak psa ogrodnika .sam nie potrafię złowić a drugiemu nie dam.

 

Trzecia sprawa dobrze wiecie ,że składka za wędkowanie na tym jeziorze wcale nie jest wysoka i nawet jakby nie było kłusownictwa a nowo przybyli wędkarze zaczną zabierać ryby wszystkie ryby przestrzegając tylko limitu i widełek wielkościowych to szybciutko wytrzebia rybę na tym pięknym akwenie. Ja już to pisałem , ale ja mogę pływać raz , dwa , trzy razy nie łowiąc nic ale z którymś razem to zaczyna mnie się coś robić nie mając nawet dotknięcia a jest teraz coraz częściej i wcześniej .



#1256 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 10 październik 2016 - 08:45

Tak jak mówię za góra 5 lat będziecie żałować tych postów o Czorsztyńskim i dobrze, że można szybko wrócić do wątków i postów sprzed lat.

Niestety sami fundujecie temu zbiornikowi los Głębinowa, Turawy, Przeczyc i wiele innych mógłbym wymienić, tylko po co.

 

Jedyny pozytywny aspekt to taki, że na Goczałkowicach łowienie z łódek jest zabronione. Lub kto wie o co chodzi zaporo ograniczone.



#1257 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 08:59

Tak Fransisco zabronić łódek ... po co ma ktoś kłusolom się krecić koło nosa ... jeszcze z nerwów źle ukleje nabije i co to będzie. Jeśli coś to sama idea zawodów zabije zbiornik setki postów i polubień na fb ... najlepiej usuńmy go z mapy ... może zapomną. Aż się kawą oblałem z tego Twojego dziwnego gadania;). Zesz w morde


Użytkownik Sandre edytował ten post 10 październik 2016 - 09:01


#1258 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 09:03

Łukasz a gdzie na jerku napisane jest ile ryb złowiono ?

 

 

Niech Ci Twoi znajomi przyjeżdzają. Bez urazy jak połowią podobnie do Ciebie to będą dzwonić, że te zawody to ściema bo tu nie ma ryb. 

Uważam, że na Turawie jest więcej ryb a na pewno większych niż na Czorcie ... i co ... 200 300 łodek a jeszcze im nie dali rady


Użytkownik Sandre edytował ten post 10 październik 2016 - 09:09


#1259 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1411 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 10 październik 2016 - 09:08

Smutne, co piszecie...

 

Ja znam Czorsztyn taki, na którym nie było żadnej łódki, a wędkarza na brzegu trudniej było spotkać niż czaplę siwą.

Jeździłem tam od jesieni 1997 (po słynnej powodzi) do - bodajże 2005.

Zachwycałem się urodą zbiornika, pustymi brzegami, szachownicą złotych modrzewi i tak sobie myślałem, czy nie zostanie on zniszczony podobnie jak Rożnów - z pierdylionem kempingów, dacz, ośrodków wczasowych i innego gówna.

 

Nie myślałęm wtedy nawet o presji wędkarskiej.

 

A moze zrobić psikusa wszyskim mięsiarzom i wprowadzić na zbiorniku no-kill?


  • kudraj lubi to

#1260 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 październik 2016 - 09:37

No i nagle by się okazało ,że po wprowadzeniu no-kill łodzi nie 300 a 3 :-) i wszyscy obrażeni.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych