Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 10 październik 2016 - 09:40

Nie martw się o innych wędkarzy patrz lepiej końca swojego patyka..
Myślę, że spinningista to indywidualista i cyrkowego poklasku nie szuka.

#1262 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 09:44

O tym poklasku to do kogo pijesz??

#1263 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 09:51

Pewnie do mnie wiec Ci odpowiem. Zglos do usuniecia szczupaki 16 sandacze 16 okonie 16 a najlepiej wszystkie w ktorych chlopaki chwala sie wynikami. To watek wiesci znad wody. Były zawody są i wieści, ale zawsze znajdzie sie jakis jakis madrala co nie kupił maści na ból d... i mu wszystko przeszkadza. Wg swoich mysli patrz na koniec swojego patyka rob fotki rybek i chowaj pod lozkiem coby ktos nie zobaczył i nie najechał Twojego zbiornika.
Co do samych zawodów słowa bym nie napisal bo czuje sie takim samym wedkarzem przed jak i po, wyniki to w duzej mierze kwestia przypadku (Grzesiek Minami sie tylko wydurniał na zarty;))ale ktos tam zaczał watek to czemu nie odpowiedziec. Macie racje ze zwiekszy sie presja wedkarska, ale taka jest kolej rzeczy. Zaleja swinna ruszy okon i szczupak, beda wiesci ze Świnnej. Rożnow ma milion lat i przezyl. Zamulony wszyscy jada z wywozki a Sandacza mozna zlowic jak smoka, wiec nie demonizujecie tych zawodow jako czegos co skonczy ten zbiornik na litość Boska bo problemow jest milion wiekszych.

Użytkownik Sandre edytował ten post 10 październik 2016 - 10:01


#1264 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1411 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 10 październik 2016 - 10:29

No i nagle by się okazało ,że po wprowadzeniu no-kill łodzi nie 300 a 3 :-) i wszyscy obrażeni.

 

Na Sanie w Zwierzyniu licencja kosztuje 1400, a chętnych jest wielka kupa i muszą sobie zaklepywać miejsce z wyprzedzeniem, bo nie dla wszystkich starcza.

 

Gdyby taki Czorsztyn był nołkilowy, licencja dzienna powiedzmy 50 zł, albo z 500 zł roczna, to pewnie byłoby sporo chętnych pod warunkiem, że mieliby co łowić.

 

Żeby zbiornik (rzeka) miałą obfity rybostan, przede wszystkim musi mieć gospodarza. (Niekoniecznie właściciela.)

PZW nigdy nie było, nie jest i nie będzie prawdziwym gospodarzem.

Dlatego mamy taką mizerię, jaką mamy...


  • nick lubi to

#1265 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 10:35

Dam stowke i zegarek i zaplace 1000zl i jestem za no kill. Po 5 latach od wprowadzenia zobaczycie ze ryb jest coraz mniej. Przez co przez zawody??? NIE!!! Przez KLUSOWNICTWO.
  • badtobone lubi to

#1266 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisano 10 październik 2016 - 13:45

Zacznijmy od tego co to za zegarek:)
A wracając do tematu Sandre ma racje wodę trza przede wszystkim przed klusolami bronić i przed tymi , którzy w swoim mniemaniu sa jej właścicielami bo mieszkają niedaleko.
Kiedyś w listopadzie po ostrej orce od świtu do zmierzchu w trzech chłopa nie mieliśmy nawet skubnięcie , po czym na brzegu usłyszałem od dziadka w kamperze :"co nie bierze zreszta jak macie mieć efekty na gumę jak ja od 3 dni siedzę z rybka i dupa"
Dodam tylko ze dziadzia za oknem miał maskotkę misia policjanta a kamper miał z tego co pamietam miejscowa rejestracje.

#1267 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 13:59

Ja tez uwazam, że fama o takich zawodach nie jest dobra i nie pomoze rybostanowi ale co .. mam sie chowac po kątach jak ktoś zapytał jak było? Szczególnie że jak mowiłem ta machina ruszyla juz dawno. W WW bedzie obszerna relacja z zawodow. Każdy ma swoje zdanie, i spieszmy sie cieszyc rybami ... tak szybko odchodza.

Użytkownik Sandre edytował ten post 10 październik 2016 - 13:59


#1268 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1411 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 10 październik 2016 - 14:39

Niektórzy moze pamiętają w latach 80-tych MŚ w wędkarstwie muchowym na Sanie?

Nie było wtedy internetu, maili, kumórek, etcetera, a wystarczyło ze WW o tym napisało i San został zajechany przez "szpeców", którzy łowili po kilka (dozwolonych) sztuk lipieni - i do bagażnika. Do wody po kilka następnych - i do bagażnika. I tak 10 razy...

Po kilku latach San został prawie bez ryby...



#1269 OFFLINE   arturo1201

arturo1201

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW
  • Imię:Artur

Napisano 10 październik 2016 - 14:51

Ja się nie dziwię, że Pan Janusz chwali się rybami, bo to jest jego praca. Przecież na innym portalu ogłasza się jako przewodnik wędkarski to nie robi nic innego jak tylko marketing swoich usług. Zrozumiałe

 

Na potwierdzenie mody na Czorsztyn dodam tylko to, że w niedzielę na swoim zbiorniku spotkałem wędkarzy, którzy zabierali łódkę na przyczepkę.... pytam " co już koniec sezonu" a oni " nie!!! przewozimy na Czorsztyn, tam biorą". Niestety dla nich wypuszczanie ryb to temat nie znany.



#1270 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 16:45

Ale nie zwabiły ich posty na jb.pl tylko ogólna fama o zawodach. Nie tak się ukryć 11 kilometrowego zbiornika. Eldorado ... no śmiech na sali ...wyniki były aż nad stan ...trafiliśmy na TEN DZIEŃ. Po Czorcie podobnie jak po Turawie można pływać tygodniami i PYYYYTA. Ja nie jestem żadnym ani celebryta wędkarskim ani wytrawnym łowcą, ot tak sobie lubie pomoczyć kija. Nieraz nie dwa i nie trzy w sezonie przyzeruje bez pstryku ... presja będzie się powiększać, ale uwierzcie mi zawody to tylko jedna z miliona cegiełek.



#1271 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 październik 2016 - 17:33

Ta woda ma 20 lat, nie "takich" legalnych mięsiarzy i kłusowników widziała bo najlepsze lata ma dawno za sobą a jakoś jeszcze funkcjonuje. Druga sprawa jakie to niby zwalające z nóg wyniki były na zawodach bo oprócz jednego kabana nie wyjechało nic szczególnego...co zreszta obrazuje stan tego zbiornika jego nierówną populację i zachwianą równowagę.Jest mało dużych ryb i pózniej długo, długo nic po czym spora populacja 50tek i tych 50 z małym plusem. I właśnie ten mały plus determinuje ich eksterminację! Szkoda.
Pa: zawody promowały sportowe wędkarstwo i no kill czy były sposobem na wylansowanie jakiegoś sprzętu czy sklepu wędkarskiego?

Użytkownik Gobio Gobio edytował ten post 10 październik 2016 - 17:41


#1272 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 10 październik 2016 - 17:53

Pamiętacie ciśnienie na Sandacza na mitycznym zbiorniku "Słup"? 2 sezony wystarczyły bo wyczyścić wodę do poziomu naturalnego dla reszty typowych zbiorników w Polsce. Jeżeli ma przyjść jakakolwiek nowa nawałnica na Czorsztyn to lepiej żeby szło to w parze z dostosowaniem przepisów. No ale to musi już wyjść od szanownego grona w PZW. Choćby wymiary widełkowe skoro no kill jest nie do przełknięcia dla pewnej grupy łowiącaych.


  • kondzio 77 lubi to

#1273 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 październik 2016 - 17:56

Tam są widełki 50-90.

#1274 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 18:07

Gobio dobrze prawi, zawody były towarzyskie. Promowały raczej grupe ludzi nie zaden sklep. Byli sponsorzy ktorzy zainwestowali grube tysiace w nagrody no ale kto nie zna berkleya krakowskiej Głowatki fisharrowa itp itd. Nie było żadnego chamskiego "lokowania produktu". Poprostu trzeba zakończyć temat bo wiele osób zabolało że 60ciu chłopakow miało radochę ze wspólnego spotkania.

#1275 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 18:14

Racja jest też w zachwianej populacji. Łowimy sporo rybek w zakresie 40-52cm o 6 ciezko. Łowie na Czorcie od ladnych paru lat i moj rekord to 75 i długo długo nic. Trafiaja sie kabany ale nieczesto. Swoje PB sandacza 100cm zrobiłem na ...Rożnowie, przełowionym zamulonym wykłusowanym starym dobrym Rożnowie... i co bedę żałował za 5 lat że to napisałem ??? Ale nie ma czego żałować bo tego zbiornika już nie ma hehe ot paradoks taki

#1276 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 październik 2016 - 18:37

To nie wina zawodów, właśnie te zawody pokazały że nie jest dodrze .

  Taki wynik na tylu Asów to żaden wynik, tym bardziej że w sobotę sandacz był zły a to raczej rzadko się zdarza na Czorsztynie i naprawdę w dnu zawodów nic nie złowić to trzeba by było się postarać . (byłem łowiłem prywatnie )

  Problemem jest to że teraz przez ten rozgłos i całą nagonkę medialną i podkręcanie… Czorsztn stał się sandaczowym eldorado , chodzą już słuchy że 70 cm złowić to żaden problem itd.

  Teraz mogą ściągnąć ''wędkarze '' a nie Wędkarze a ci pierwsi nie mają limitów, wymiarów, w bakistach mają duże czarne worki a w domach słoiki, mają bardzo dużo słoików, a jak wiemy oni + kłusownicy = katastrofa .

 

Ps. zapraszajmy tych których chcemy a nie wszystkich .

 

Pozdrawiam


Użytkownik lopez77m edytował ten post 10 październik 2016 - 18:41


#1277 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1411 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 10 październik 2016 - 18:40

A gdyby "rotacyjnie" wprowadzać na polskich zaporowkach no kill albo zakaz łowienia z łodzi? Ciekawe, jakby zareagował wedkarski pół-światek ☺

#1278 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 październik 2016 - 18:46

Czorsztyn no kill , łowisko specjalne -moje marzenie :)


  • Voldemort lubi to

#1279 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 październik 2016 - 18:58

A gdyby "rotacyjnie" wprowadzać na polskich zaporowkach no kill albo zakaz łowienia z łodzi? Ciekawe, jakby zareagował wedkarski pół-światek ☺

Wędkarski pół-światek :ph34r: ?

Wiadomo, będzie wielkie sznytowanie.

Kto będzie cięty? Zapewne autor pomysłu.



#1280 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 10 październik 2016 - 19:22

Ogólny paradoks jest taki ,że w Małopolsce nie ma zbyt wielu takich miejsc gdzie można połowić. Niby jest Klimkówka , Rożnów (na którym nigdy nie łowiłem ale mam wiadomości ,że w zeszłym roku i na początku tego było fajnie z okoniem) , bardzo wielka szkoda ,że nie uruchomili Dobczyc choć na bardzo rygorystycznych warunkach .Liczę ,że w najbliższym czasie ruszy Świnna. Ogólnie to jakby była Świnna i Dobczyce to by Czorsztyn trochę odetchnął.

 

Pezet ja mam (zresztą nie tylko ja mam) zupełnie inne wspomnienia z Czorsztynem z lat 1997-2000 .Wtedy to chyba najbardziej łupili ten zbiornik szczególnie ze szczupaka .Ja pamiętam jak wszyscy ładowali do aut ile się da tego szczupaka a inni przymykali an to oko bo miała być to woda krainy pstrąga .Fakt wtedy praktycznie nikt nie wędkował z łodzi bo było to dosyć drogie (do tej pory pamiętam spotkanego na brzegu prof. Dziadkowiaka z wnuczkiem wysiadających ze swojej łodzi) a po drugie nie było to potrzebne.  Szczerze żałuje bardzo ,że wtedy odpuściliśmy i to an dodatek na tyle lat bo z kim rozmawiam kto wędkował tam powiedzmy do roku 2010 (ale najlepsze efekty do 2005) to wspomina ten okres z rozrzewnieniem .Ja w tamtym czasie uskuteczniałem Dunajec... Czego teraz straszliwie żałuje...

Tak teraz mnie się przypomniało...Pamiętacie to był początek lat 2000 kiedy to WW bardzo często opisywały Czorsztyn na swoich łamach , nawet jak na tamte czasy wstawiali mapki z bankowymi miejscówkami i mapą batymetryczną.  Po tym się zrobił szał na Czorsztyn .Kilku moich starszych i lepiej sytuowanych znajomych wtedy zaczęło jeździć na Czorsztyn (wtedy ich jeszcze nie znałem). Potwierdzają ,ze w tamtych czasach (do 2010) można było wędkowanie na Czorsztynie określić jednym słowem rzeź.

 

Tez uważam ,że powinno się dać Czorsztynowi rok spokoju by te 50 podrosły do min 60cm .Powtórzę to jeszcze raz z moich obserwacji wynika ,ze kłusują tam tylko miejscowi ale także przyjezdni i wcale ich mało nie ma. Zresztą więcej nie pisze ale zauważcie stali bywalcy Czorsztyna ,że na jesień pojawiają się osoby , które łowią tam tylko od jesieni i to zwykle później jesieni .Można to tłumaczyć rożnie ale ja wiem swoje -policja jest rzadko , straż wędkarska jeszcze rzadziej a po pewnym okresie też chowa swoją łódkę. Druga sprawa goście mający sprzęt i łowiący tam lata i którym karta ale i cały wyjazd i sprzęt musi się zwrócić i takich spotykałem oni jadą i muszą zabrać min komplet okonia i szczupaka/sandacza a dobrze by było ,żeby innych ryb. Fakt szacun ,ze im się to udaje ale mnie normalnie kopara opada jak widzę jak to robią ludzie , których stać na pójście do sklepu a dwa oni tego nie przejedzą na 100% do następnego wyjazdu bo wiem ,ze są bardzo często.


  • Karas06 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych