Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2957 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   japa

japa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:50

Co tam  słychać na czorsztynie byłem tam w połowie sierpnia nawet  połowiłem  sandaczy,  macie  fajną wodę dołowienia. pozdrawia . Jędrzejów  


  • xbart lubi to

#102 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:44

Mam nadzieje że pogoda się utrzyma i w przyszłym tygodniu jeszcze wyskocze popływać.

#103 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:36

Spokojnie Gobio, nie zapowiadają jeszcze zimy.

#104 OFFLINE   0ktopus

0ktopus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPodhale
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Pojedyniec

Napisano 17 grudzień 2013 - 12:37

Pewnie wcale lodu nie będzie w tym sezonie,nie raz już tak było



#105 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 17 grudzień 2013 - 17:50

Ja sie modle żeby na Czorsztynie był lód ale tylko tej grubości co by kormoran sobie z nim nie dał rady a człowiek na niego nie wszedł niech sobie rybki odpoczną  :)


  • Wobi lubi to

#106 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:42

Ja sie modle żeby na Czorsztynie był lód ale tylko tej grubości co by kormoran sobie z nim nie dał rady a człowiek na niego nie wszedł niech sobie rybki odpoczną  :)

I najlepiej żeby takie warunki były od listopada do maja :)



#107 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 17 grudzień 2013 - 21:41

I najlepiej żeby takie warunki były od listopada do maja :)

 

pozwole sobie wydłużyć do czerwca :)



#108 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:51

Dla niektórych to do września :):) Niech się trochę porozbiegają zanderki , bo na kontrole i policje wodną nie ma co liczyć, może jak na obiad na cicha wode będą płynąć to kogoś skontrolują, ale marne szanse ... chyba że za spaline. Mnie przez dwa sezony kiedy to jeżdżę regularnie i dużo ani razu. 


Użytkownik Sandre edytował ten post 17 grudzień 2013 - 22:53


#109 OFFLINE   0ktopus

0ktopus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPodhale
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Pojedyniec

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:55

Tylko jak jezioro zamarza to kormoranki przenoszą się do Sromowiec na Dunajec i robią  tam pustynię :(



#110 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:25

NA terenie okregu prowadzony jest odstrzał:

 

Komunikat - odstrzał kormorana czarnego na terenie użytkowanych obwodów rybackich do dn. 15.03.2014 r.

  Okręg PZW w Nowym Sączu otrzymał zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie na odstrzał kormorana czarnego na terenie użytkowanych obwodów rybackich do dn. 15.03.2014 r.
Chętnych myśliwych do pomocy przy odstrzale prosimy o kontakt z Biurem Okręgu tel. 18 441-42-40 w godz. 7,30 – 15,00. Wędkarzy, którzy zaobserwują stada kormoranów na naszych wodach prosimy o pilną informację do Biura Okręgu pod w/w numer telefonu lub mailem na adres biuro@pzwns.info.pl.


Użytkownik Sandre edytował ten post 17 grudzień 2013 - 23:30


#111 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:35

Z tym zakazem używania silników spalinowych to lekka przesada, może jak któregoś radnego czy osób przychylnych temu zakazowi, utopi się bliska osoba, bo elektryk pod wiatr i wysoką falę nie dał rady, pójdzie ktoś po rozum do głowy...

#112 OFFLINE   ts21

ts21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2013 - 07:52

Z tym zakazem używania silników spalinowych to lekka przesada, może jak któregoś radnego czy osób przychylnych temu zakazowi, utopi się bliska osoba, bo elektryk pod wiatr i wysoką falę nie dał rady, pójdzie ktoś po rozum do głowy...

Bądźmy poważni przecież na Czorsztynie bez spaliny pływają chyba tylko ci wędkarze którzy jej nie posiadają  :), nie lubię takiego stanu rzeczy, przepis jest i albo powinien być respektowany, co więcej każdy powinien dołożyć cegiełkę do jego przestrzegania (analogiczna sytuacja z wymiarami i limitami złowionych ryb), albo powinno go nie być i wtedy każdy osoba wodująca swoją spaline zrobiłaby to z czystym sumieniem. 



#113 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 18 grudzień 2013 - 10:22

Jest zakaz pływania na spalinie to pasuje go przestrzegac.

Wiem ze to ciezki zbiornik i w ciagu kilku minut moze sie rozpetac naprawde niezła haja ale zadnego wytłumaczenia nie ma wedkarz który z premedytacja pływa po zbiorniku mając podpieta TYLKO  spaline a lustereczko na wodzie az miło.

Znajomi maja elektryka i spaline w razie W odpalaja spaline i do brzegu < sa usprawiedliwieni nawet jak sprawa obije sie o Sąd >

Dla spaliniarzy 500 zł bez pieprzenia o hawajach pozdro :D
 



#114 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 18 grudzień 2013 - 10:25

Zakaz .. jest nałożony pod naciskiem protestów mieszkańców terenów nad zalewem i nie chodzi tutaj o małe spalinki przy łódkach tylko sporty wodne i jednostki o dużych mocach, tyle że ciężko to rozdzielić, dziwne jest jednak to że nad samym Czorsztynem jest na razie mało domków, linia brzegowa jest w porównaniu do np. rożnowa wyludniona.

 

 

A.D Krakus ... A za brak gaśnicy koła ratunkowego i odbojników na łajbie  itp itd 1000zł ... pływasz zawsze ze wszystkim ??? Jeśli tak czapki z głów jeśli nie " zadnego wytłumaczenia nie ma wedkarz który z premedytacja pływa po zbiorniku" bez w/w wymaganych przepisami akcesoriów.

Jeśli ktoś ma 20 kucy na pewęży i płynie tym tak że chce mnie wywrócić potem fala ... oczywiście precz, ale jeśli ktos sobie pyrka po cichutku ... mnie to nie przeszkadza bo sam tak robie i 95% posiadajacych spalinki :):) :):) 

 

A na koniec ... na razie największe sputoszenie na zbiorniku robi władza na swoim supernowoczesnym ekologicznym i cichym mercurze 90kM :)

 

Bez osobistych uprzedzeń Krakus ;) pozdrawiam


Użytkownik Sandre edytował ten post 18 grudzień 2013 - 10:35

  • kotwitz lubi to

#115 OFFLINE   0ktopus

0ktopus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPodhale
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Pojedyniec

Napisano 18 grudzień 2013 - 20:26

Ja tam pływam na elektryku i daję radę

 

NA terenie okregu prowadzony jest odstrzał:

 

Komunikat - odstrzał kormorana czarnego na terenie użytkowanych obwodów rybackich do dn. 15.03.2014 r.

  Okręg PZW w Nowym Sączu otrzymał zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie na odstrzał kormorana czarnego na terenie użytkowanych obwodów rybackich do dn. 15.03.2014 r.
Chętnych myśliwych do pomocy przy odstrzale prosimy o kontakt z Biurem Okręgu tel. 18 441-42-40 w godz. 7,30 – 15,00. Wędkarzy, którzy zaobserwują stada kormoranów na naszych wodach prosimy o pilną informację do Biura Okręgu pod w/w numer telefonu lub mailem na adres biuro@pzwns.info.pl.

W zeszłym roku też było pozwolenie na odstrzał kilkudziesięciu kormoranów,raptem odstrzelono bodajże dwie sztuki



#116 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 18 grudzień 2013 - 20:40

Pewnie ze mozna na elektryku, ale na 10 lodek 7 ma spalinki i czynnie z nich korzysta, wiadomo że jak masz do przeplyniecia 100 metrow szkoda nawet odpalac silnik, ale jak trzeba płynąć dalej ,spalinka daje komfort i oszczędność czasu. Jeżeli korzysta się z tego z głową nie mam nic przeciwko, a prawo ustanowione jest przez ludzi o których wiadomo jakie wędkarze mają zdanie. Kiedyś prawo zezwalalo na tępienie szczupakow bez limitu jak w tmobile.... Jedni pływają inni nie, to kwestia indywidualna, a jak ktoś przesadza zawsze można zadzwonić do na posterunek w Niedzicy, przyplyna i ukarza delikwenta.

Użytkownik Sandre edytował ten post 18 grudzień 2013 - 20:45


#117 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 18 grudzień 2013 - 21:26

Taki mały ot na Rożnowie można legalnie pływać na spalinie?

#118 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 18 grudzień 2013 - 21:31

Do malpiej wyspy można, dalej w kierunku zapory nie .. dokładnie boje wyznaczaja strefę.
  • Tb01 lubi to

#119 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 18 grudzień 2013 - 23:02

Zakaz .. jest nałożony pod naciskiem protestów mieszkańców terenów nad zalewem i nie chodzi tutaj o małe spalinki przy łódkach tylko sporty wodne i jednostki o dużych mocach, tyle że ciężko to rozdzielić, dziwne jest jednak to że nad samym Czorsztynem jest na razie mało domków, linia brzegowa jest w porównaniu do np. rożnowa wyludniona.

 

 

A.D Krakus ... A za brak gaśnicy koła ratunkowego i odbojników na łajbie  itp itd 1000zł ... pływasz zawsze ze wszystkim ??? Jeśli tak czapki z głów jeśli nie " zadnego wytłumaczenia nie ma wedkarz który z premedytacja pływa po zbiorniku" bez w/w wymaganych przepisami akcesoriów.

Jeśli ktoś ma 20 kucy na pewęży i płynie tym tak że chce mnie wywrócić potem fala ... oczywiście precz, ale jeśli ktos sobie pyrka po cichutku ... mnie to nie przeszkadza bo sam tak robie i 95% posiadajacych spalinki :):) :):) 

 

A na koniec ... na razie największe sputoszenie na zbiorniku robi władza na swoim supernowoczesnym ekologicznym i cichym mercurze 90kM :)

 

Bez osobistych uprzedzeń Krakus ;) pozdrawiam

 

Krótko bo szkoda sie rozpisywac możesz czapke z głowy ściągnąć < full opcja + dodatki typu rzutka > a co do silników spalinowych juz sie wypowiedziałem zakaz to zakaz choc w tym kraju wszystko co zakazane jest jakby legalne ;)

Po za tym smiesznie jest jak sie patrzy na łajbe pod 150 kg plus 3 lub 4 rosłych gosci + bety tu elektryk niestety roboty nie zrobi chyba ze jest flauta dla tego czesto kupuja tanie 2 takty gdzie efekt jest taki ze nikogo nie widac a słychac :)

Co do niektórych 4 taktów z wieksza iloscią KM faktycznie kultura pracy

Pozdrawiam i myśle ze bedzie okazja spotkać sie osobiscie na wodzie w przyszłym sezonie :)


Użytkownik krakus edytował ten post 18 grudzień 2013 - 23:13

  • Sandre lubi to

#120 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 23:06

Ja pływałem na spalinie i pływał będę.
Kto jest bez grzeszku wędkarskiego na koncie niech rzuci we mnie kamień.

Użytkownik francisco scaramanga edytował ten post 19 grudzień 2013 - 06:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych