Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oleix woblery jak żywe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:57

Joker nie nie nic nie obrabiałem nie mam takich zdolności i programu :) jedynie przycięte zdjęcia...

Zapewne chodzi Ci o ostrość tych niebieskich plamek na bokach ? można takie coś wyciagnąć bez problemu poprzez odpowiednie skupienie wiązki sprayu A ilość kolorów to tylko 3 sztuki :) zółty met.,ciemno zielony met., i jeden kolor którego nazwy nie pamiętam  w kazdym razie ten niebieski

 

M-M 7 w 3 wariancie malowania ale to jeszcze nie wszystko... :) strzebelki muszą być idealne...

Załączony plik  Schowek01g1.jpg   105,26 KB   61 Ilość pobrań

 

i M-M 5

Załączony plik  Schowek01h.jpg   103,19 KB   46 Ilość pobrań


  • Artech i norbert-10 lubią to

#122 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:39

A te bubble fish to kto wymyślił bo niedawno na forum widziałem bardzo podobne niemal identyczne? :ph34r:


  • oland lubi to

#123 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:11

Fajne wobki robisz, widziałem na żywo boleniowe w akcji i są naprawdę spoko ;)

PS.Kuba daj sobie spokój


  • Artech lubi to

#124 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:39

@Kondziu ma rację. Kuba skup się na robieniu woblerów. 



#125 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:41

Ok ide zakopać sie w podziemia :ph34r:



#126 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:45

Nie zakopuj się tylko rób swoje tak jak pisał Artech... chyba że chcesz przeżyć taką gównoburzę jak ja 2 lata temu nt.woblerów z jajem
nie warto sobie nerwy psuć ;)


Użytkownik Kondziu edytował ten post 24 styczeń 2014 - 20:47


#127 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:53

Kuba ja nie po to aby Tobie dowalić, tylko tak zapobiegawczo, co by kolejnego dymu nie było .... 


  • Kondziu lubi to

#128 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:01

Joker nie nie nic nie obrabiałem nie mam takich zdolności i programu :) jedynie przycięte zdjęcia...

Zapewne chodzi Ci o ostrość tych niebieskich plamek na bokach ? można takie coś wyciagnąć bez problemu poprzez odpowiednie skupienie wiązki sprayu A ilość kolorów to tylko 3 sztuki :) zółty met.,ciemno zielony met., i jeden kolor którego nazwy nie pamiętam  w kazdym razie ten niebieski

 

M-M 7 w 3 wariancie malowania ale to jeszcze nie wszystko... :) strzebelki muszą być idealne...

attachicon.gifSchowek01g1.jpg

 

i M-M 5

attachicon.gifSchowek01h.jpg

 

Myślałem, że one są odcieniach szarości, a tu proszę jakie zaskoczenie. Pozytywnie zresztą. Bardzo ciekawie, tak trzymaj :)



#129 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:13

........................................................Bo wydają się nienaturalne, obrobione w jakimś programie. 

Korpus bardzo fajny, na drugim zdjęciu z trzech ciekawy motyw, tylko nie wiem właśnie jakie są tam kolory.

:)

Moim zdaniem robione przy sztucznym świetle bez lampy błyskowej. Stąd ta barwa?


Użytkownik popper edytował ten post 24 styczeń 2014 - 22:13


#130 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:29

A te bubble fish to kto wymyślił bo niedawno na forum widziałem bardzo podobne niemal identyczne? :ph34r:

pozwolę sobie odpowiedzieć w Michała imieniu , 

spójrz na link od kiedy Michał sprzedaje te wobki   http://predator-fish...ik-c-3_141.html

, jak również jego filmy na youtube  od kiedy już łowił tymi woblerami .

Osobiście łowię tym modelem od ponad 2 lat ,   , - ale są  twórcy "debeściaki" co szczycą się -że "tworzą "  nowe modele :)  -  skopiowane  na podstawie wcześniej już wprowadzonych sprawdzonych i łownych wzorów kolegów, zmieniając tylko jego szatę graficzną . Nikt nie robi z tego powodu wojny ,bo bez sensu  szkoda nerwów .....świadczy to tylko o  pseudotwórcach... :ph34r:  bez komentarza 



#131 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 25 styczeń 2014 - 00:43

Ha !  :)  Dzisiaj jest tak, że jaki kształt woblerka by się nie zrobiło - to można by go przyrównać do modelu któregoś z woblerów znanej firmy - nieprawdaż ? 

A czy ktoś pomyślał, skąd menedżerowie tych firm - produkujących np. woblery, czerpią min. inspiracje do stworzenia nowych modeli przynęt ??? 

Przecież takie jak to forum - jest studnią bez dna dla takich firm !


  • *Hektor* i szczupak1 lubią to

#132 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 25 styczeń 2014 - 01:09

"Przecież takie jak to forum-jest studnią bez dna dla takich firm"- dobre,to w takim razie ich wiedza i doświadczenie ,są oceanem nie do przepłynięcia ,dla przeciętnego "strugacza" na tym globie. Ciekawe ilu "Kowalskich" wzorowało swoje dzieła na np.Rapali czy Salmo,a ile te dwie firmy "ściągnęły" od tego "Kowalskiego"...........?Pytanie, chyba z obszaru retorycznych ;)


  • Zwierzu, krystiano1981r i eRKa lubią to

#133 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 01:27

Ale macie problemy, kurczę i tak nie każdy podrobiony będzie łowił. :unsure: ;) Z jajcami woblera to ja zrobiłem jak byłem w 2 klasie technikum.



#134 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 05:15

Pracę uzyskuje się nie tylko obciążeniem,sterem itd.Wyprowadza się ją często z kształtu więc dużego wyboru nie ma.Dlatego woblery są do siebie często podobne i niema co robić żwiru o to.



#135 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 styczeń 2014 - 08:46

Moim zdaniem robione przy sztucznym świetle bez lampy błyskowej. Stąd ta barwa?

Fakt bez lampy błyskowej ale przy takim zdjęciu i kolorze woblera  wychodzi bardziej naturalnie niz przy lampie trzeba by było woblera zobaczyć na własne oczy, z lampą wychodziły takie dziwne nienaturalne kolory.

A co do woblera to tak jak ojciec napisał model  jakieś 2-3 lat  temu został wymyślony i doprowadzany do tej wersji końcowej najskuteczniejszej


  • michal00kn lubi to

#136 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 26 styczeń 2014 - 19:36

Wiesz "tofik" to jest tak, jak okrutne jest życie - nie ma litości dla nikogo ! Jak ten biedny żuczek "Kowalski" wystruga coś nowego , to wystruga i ? ... nic !.

Idzie w zapomnienie! Ale jak "Nostradamus" wypuści na rynek nową przynętę, zrobi za dużą kasę marketing - to jest "nius" !!! - przebój !  Nie warto w tym temacie faktycznie kruszyć kopi :) Każdy będzie miał inne opinie na ten temat - moja pozostaje niezmienna ;)



#137 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 26 styczeń 2014 - 23:21

ostatnio  chyba w telexpresie kilka dni temu była wzmianka ,że  odbyły się targi wędkarskie w jakimś kraju europejskim - nie zwróciłem uwagi jakim, prowadzący zachwycał się  imitacją żabki ,która na pokazie  do złudzenia wykonywała ruchy w wodzie jak naturalna , 

jakież było moje zdziwienie że konstrukcja owej żabki była wręcz identyczna jak Michała  zbudowana na konkurs w portalu "Na klenie" w zeszłym roku  link http://www.youtube.c...PZ6olwIS1lk#t=3

Nadmienię ,że pomysł zbudowania Michała konstrukcji ,jak i techniczne rozwiązania mechanizmu pracy tylnich nóg  nie był wzorowany na żadnych innych konstrukcjach wcześniej gdzieś  podejrzanych i opublikowanych - taki nasz uważam wynalazek :) rozwiązanie nowatorskie choć mało trwałe  ( klenie nagminnie odgryzały nóżki :) ) - chyba że faktycznie nie świadomie skopiowaliśmy gdzieś już zbudowaną wcześniej konstrukcję , w tej dziedzinie już mało jest pomysłów nowatorskich  :rolleyes:

Nikt nie ma żalu , a niesmak zostaje :wacko:    

choć satysfakcja ,że szanująca się firma łykneła pomysł -szkoda że nie ma z tego profitów  :D

 

 

 



#138 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 styczeń 2014 - 01:58

Pewnie mowisz o Kahara diving Frog. To jednak troche inna konstrukcja. Do tego zabki jak ta powyzej byly przedstawione na I cast w ameryce bodajze w 2010 czy w 2011 roku jak sie nie myle przez forme River to sea albo live target wiec nie gdybajmy kto kogo kopiuje ;-) Wiem do kogo piejecie z tymi buble fishami i tak szczerze nie rozumiem po co. Ksztalt podobny ale nie taki sam, inne stery, inne malowanie i zapewne inna praca. Nie zapominajmy ze ryby sa na swiecie miliony lat i wygladaja jak wygladaja. Probujac kopiowac nature kopiujemy nierzadko samych siebie. To tak jak by Henry Ford zarzucil mercedesowi ze tez uzywaja okraglych kol ;-)
  • azhek, Endzik22 i eRKa lubią to

#139 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 styczeń 2014 - 08:41

Kuba ja nie po to aby Tobie dowalić, tylko tak zapobiegawczo, co by kolejnego dymu nie było .... 

A nie mówiłem... Zima jest i mrozi, wystarczy tylko hasło...

 

Powtórzę swoją opinię. Michał ta żaba to jest mistrzostwo świata, chodzi przepięknie.



#140 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 27 styczeń 2014 - 10:37

Pewnie mowisz o Kahara diving Frog. To jednak troche inna konstrukcja. Do tego zabki jak ta powyzej byly przedstawione na I cast w ameryce bodajze w 2010 czy w 2011 roku jak sie nie myle przez forme River to sea albo live target wiec nie gdybajmy kto kogo kopiuje ;-) Wiem do kogo piejecie z tymi buble fishami i tak szczerze nie rozumiem po co. Ksztalt podobny ale nie taki sam, inne stery, inne malowanie i zapewne inna praca. Nie zapominajmy ze ryby sa na swiecie miliony lat i wygladaja jak wygladaja. Probujac kopiowac nature kopiujemy nierzadko samych siebie. To tak jak by Henry Ford zarzucil mercedesowi ze tez uzywaja okraglych kol ;-)

nie wiem do kogo teraz ty pijesz , swój post powyżej napisałem nie w formie skandalu , pretensji że ktoś kogoś kopiuje -wystarczy czytać ze zrozumieniem  

buble fish ?  - nie ma co wdawać się w dyskusję ..... może gdybyś poznał szczegóły sprawy,miał byś inne zdanie 

i tyle 

 faktycznie widać ,że zima 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych