Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Silniki ePropulsion Spirit 1.0 - informacje, uwagi, opinie


  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#181 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 posts

Posted 08 October 2021 - 12:32

Nie wiem czy warto aż tyle dopłacać do modelu Evo żeby mieć podświetlenie. Mój spirit plus udało się wyrwać za niecałe 6500zl, niestety import...

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

#182 OFFLINE   zenekk

zenekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 posts

Posted 08 October 2021 - 12:34

Jeśli ktoś szuka klasycznej wersji tego silnika to pojawiło się ogłoszenie na jednym z portali.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

#183 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 posts

Posted 08 October 2021 - 12:37

I to z dwoma bateriami...

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

#184 OFFLINE   KrystianS

KrystianS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaŚlask
  • Imię:Krystian

Posted 13 October 2021 - 10:00

Witam. Widział ktoś gdzieś w promocji spirita? Odnośnie ogłoszenia z dwoma bateriami, mają one już 3 lata, jak z żywotnością?

#185 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 posts

Posted 13 October 2021 - 10:09

Na eBayu masz za 1624€ z wysyłka gratis. 5f1286fb3731e61878cd6fa07a5a444d.jpg

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

#186 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,501 posts
  • Imię:adam

Posted 13 October 2021 - 13:32

Tam są ogniwa lipoly ,do 500 cykli. Rozmawiałem kiedys z gościem co użytkował dość intensywnie . Po dwóch latach można było odczuć spadek pojemnosci vs nowy (dokupił druga baterie).

#187 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 posts
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Posted 26 October 2021 - 17:56

Hej.
Kilka dni temu podczas zawodów wędkarskich mój silnik ePropulsion Spirit 1.0 PLUS odmówił posłuszeństwa . Po prostu przestał działać .
Po zgłoszeniu reklamacji silnik został wysłany do dystrybutora. I dziś dostałem odpowiedz:
„Witam,
poniżej informacja z serwisu.
W wyniku wkręcenia żyłki, drutu bądź czegoś podobnego w propeller uszkodzeniu uległa część chroniąca i uszczelniająca silnik. Silnik został rozszczelniony i zalany (zdjęcia w załączniku)
Jest to uszkodzenie mechaniczne, które nie podlega wymianie gwarancyjnej.”
I teraz chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów czy wkręcenie kawałka żyłki w śrubę może skutkować stratą gwarancji.
Dodam , że koszt naprawy to 1600 zł.
Jeśli ktoś ma doświadczenie w takich sprawach to proszę by coś napisał na ten temat.

#188 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 posts
  • LokalizacjaAFG...

Posted 26 October 2021 - 21:59

A pewny jesteś ze wkręciła się żyłka lub drut w śrubę ? Może chcą Cię naciągnąć.
Mów że nic takiego nie miało miejsca i niech działają. Tyle kasy i koleś pisze o żyłce porażka bo drut to rozumiem ale to byś chyba poczuł.

#189 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,501 posts
  • Imię:adam

Posted 26 October 2021 - 22:17

Serwis jest zdany na decyzję producenta... fotografują, wyslaja zdjęcia i tyle. Jeśli Góra nie pozwoli zrobic reklamacji, to oni z własnej kieszenie nie dołożą. Tak to wygląda. Oczywiście, mogli by zrobić zdjęcie nie wyraźne, mniej wyraźne, pomoc klientowi. Bo swoje za robote i tak dostaną a części zapewnia producent... pozostaje rzecznik konsumenta, opinia innego serwisu /biegłego. Ale.jesli nie masz zdjec z przed wysłania , pokazujące brak zewnętrznych uszkodzeń mechanicznych to szanse nikłe... mnie w podobny sposób załatwili, bo przy ściąganiu sruby zrobilem wgniecenia, a awaria była nieskrecona przekładnia... jedno do drugie ni jak się mialo, ale zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne...

Edited by siarq, 26 October 2021 - 22:27.


#190 OFFLINE   Mazurski Okoń

Mazurski Okoń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 posts
  • LokalizacjaMuntowo
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Horbacz

Posted 27 October 2021 - 19:09

Dorzucę swoją opinię po roku intensywnego użytkowania na jeziorach mazurskich - zalety są fajnie opisane - pominięta jedna wada i to nie u mnie bo na zagranicznym forum użytkowników występuje powszechnie - tze. Błąd baterii kod 123. Średni w co drugim połączeniu kabla z baterią trzeba to robić 2 raz ze względu na błąd połączenia. Na forum użytkowników jest to powszechny problem zalecają nawet przeróżne specjalistyczne smary do elektroniki które trochę pomagają. Piny wtyczek są niezwykle wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne i trzeba je wtykać z nabożnym skupieniem o co nie jest czasami łatwo w warunkach polowych. Słabe są też plastiki obudowy gniazd ja już swoje połamałem mimo wydaje się ostrożności. Po roku w mojej ocenie bateria - 10procent dobrze będzie jak dociagnie do 5 lat pływania, na rybach ok. 60-70 razy. Ale za to że pływając na nim słyszę tylko szum wody i za mną zostaje piana nie zamieniłbym na żaden inny

#191 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 27 October 2021 - 19:36

Dorzucę swoją opinię po roku intensywnego użytkowania na jeziorach mazurskich - zalety są fajnie opisane - pominięta jedna wada i to nie u mnie bo na zagranicznym forum użytkowników występuje powszechnie - tze. Błąd baterii kod 123. Średni w co drugim połączeniu kabla z baterią trzeba to robić 2 raz ze względu na błąd połączenia. Na forum użytkowników jest to powszechny problem zalecają nawet przeróżne specjalistyczne smary do elektroniki które trochę pomagają. Piny wtyczek są niezwykle wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne i trzeba je wtykać z nabożnym skupieniem o co nie jest czasami łatwo w warunkach polowych. Słabe są też plastiki obudowy gniazd ja już swoje połamałem mimo wydaje się ostrożności. Po roku w mojej ocenie bateria - 10procent dobrze będzie jak dociagnie do 5 lat pływania, na rybach ok. 60-70 razy. Ale za to że pływając na nim słyszę tylko szum wody i za mną zostaje piana nie zamieniłbym na żaden inny

Plus ma chyba metalową obudowę wtyczki gniazda?



#192 OFFLINE   Mazurski Okoń

Mazurski Okoń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 posts
  • LokalizacjaMuntowo
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Horbacz

Posted 27 October 2021 - 19:43

Chodzi mi o gniazdo ładowania - otoczka z cienkiego plastiku; co do kabla silnik-bateria piny wtyczki(połowa) są cieńsze od włosa...

#193 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,501 posts
  • Imię:adam

Posted 27 October 2021 - 20:21

Piny sa cienkie , bo i prady obciazenia max 25A . Baterie są lipo , mają okolo 500cykli, więc ich żywotność nie jes zawrotna. Za to są lekkie , coś za coś...

#194 OFFLINE   tomro

tomro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Posted 01 April 2022 - 10:40

Witam forumowiczów, przyszedł czas wymiany silnika elektrycznego w łodzi. Niestety ale już nie da się go naprawić.

 

Chcę kupić nowy, najlepiej w dobrej cenie w stosunku do jakości. Zależy mi również na tym aby korzystać z niego sporo:

https://elektrykajac...iki-epropulsion

 

Jakieś opinie na temat epropulsion? 



#195 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Posted 02 April 2022 - 07:55

Jest na temat tego silnika cały temat.
Osobiście posiadam i jestem zadowolony.

#196 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 29 May 2022 - 21:15

Witam,

Będzie Ktoś tak dobry i zmierzy mi dwa wymiary spirita 1.0 plus ,zaznaczone na zdjęciu.

 

Będę bardzo wdzięczny.

 

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   22.24KB   17 downloads


#197 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 posts
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Posted 30 May 2022 - 19:40

Około 48 cm i 11 cm

#198 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 posts
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Posted 30 May 2022 - 19:40

Około 48 cm i 11 cm
  • lopez77m likes this

#199 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 posts
  • LokalizacjaKraków

Posted 01 June 2022 - 05:53

Około 48 cm i 11 cm

Wielkie dzięki.

#200 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 posts
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Posted 24 June 2022 - 17:15

Przedwczoraj spłynąłem i było wszystko ok, dzisiaj silnik nie chce się załączyć. Bateria naładowana do pełna. Miał może ktoś podobny przypadek?