Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe echosondy Raymarine Element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   raffi

raffi

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Arent

Napisano 04 marzec 2020 - 11:21

Chcesz to dzwoń . To pogadamy. 798 278 779

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#262 ONLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 04 marzec 2020 - 11:27

....... Pływam głównie po trzech, czterech akwenach, które i tak znam dość dobrze, mam sporo waypointow z lodu i z lata z ręczniaka garmina, mnóstwo górek i z tym głównie pomykam odwiedzając miejscowki. ale np Na sniardwach czy Orzyszu ciężko pływać bez dobrej mapy dna, bo jezioro duże i mocno pofałdowane dlatego chciałbym porysować swoje mapki. ..........Co mi da navionics względem  zwykłego realbathy? 

Cokolwiek kupisz.....kup także Navionicsa, tego Plus Small 404. Nawet jeśli będziesz robił własne mapy, nadgrywane na podkładzie navionicsa, to ilość informacji i szczegółów na takim bajorku jak ...Śniardwy, czy Orzysz.... jest warta tych 600zł

 

Czas  w jakim pokryłbyś taką mapą "wstępną" tak duży akwen ma się nijak w porównaniu do ww. kosztów.



#263 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 marzec 2020 - 12:07

Cokolwiek kupisz.....kup także Navionicsa, tego Plus Small 404. Nawet jeśli będziesz robił własne mapy, nadgrywane na podkładzie navionicsa, to ilość informacji i szczegółów na takim bajorku jak ...Śniardwy, czy Orzysz.... jest warta tych 600zł

 

Czas  w jakim pokryłbyś taką mapą "wstępną" tak duży akwen ma się nijak w porównaniu do ww. kosztów.

Tym bardziej, że poza realbathy i w/wym nie porobisz map- brak danych wyjściowych z Raymarine, maximapa działa na sprzętach Lowrance/Simrad.  



#264 OFFLINE   gorylla

gorylla

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 12:22

Czyli jak element fajnie rysuje mapy, to pewnie na nim jednak zostanę. Rozumiem, że sam Navionics small wystarczy? Jeśli tak to fajnie. Mapy można też kupić oddzielnie to wyjdzie gdzieś koło 4300 za zestaw z 9' co jestem w stanie dać. Poczekam troszkę może gdzies przed świętami będzie promo. Jakiś czas temu 9 była za bodajże 850 ojro a to by była bajka, bo bym wyrobił się w okolo 4 kaflach. Dzięki panowie. Raffi dzięki za namiarym. Jak będę miał pytania to będę dzwonił. A Twój film analizowałem dokładnie, dobra robota. 



#265 OFFLINE   raffi

raffi

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Arent

Napisano 04 marzec 2020 - 12:29

Uważaj tylko na strony ze szwecji bo często sprzedają same echo bez przetwornika. Musisz dobrze doczytać.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#266 OFFLINE   gorylla

gorylla

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 13:45

Wiem to. Szukam wersji "combo device" albo w opisie szukam czy w zestawie jest wskazany przetwornik hv100. 



#267 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 marzec 2020 - 15:58

Realbathy ma największą rozdzielczość mapowania 1m pomiędzy izobatami- gradacja co 1m,  czyli bez SonarCharta płatnego nie ma szans na dokładność- zwłaszcza na płytszych, mniejszych wodach. 



#268 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 kwiecień 2020 - 09:15

Wczoraj z  nudów sprawdziłem dokładność GPS w echosondzie Element 7 jaki nie dawno zakupiłem . przetwornik powędrował do oczka wodnego  ,  namiastka jeziora   ;)  i wyszło że  , wspórzędne  jakie pokazała echosonda ,  a potem sprawdziłem to samo położenie na komputerze i różnica pokazana wynosiła  + -  5 m , wydaje mi się że nie jest tak zile  dopłynąć do punktu  na otwartej wodzie i stanąć 5 m w tą czy w tą  stronę . Może ktoś ma większe doświadczenie  jak to wygląda w realu na otwartej wodzie ,  przecież w końcu epidemia się skończy i wreszcie wypłyniemy na wodę czego Wszystkim  życzę 



#269 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 kwiecień 2020 - 19:31

Dajta spokój polityce, tu o elementach ma być.....Moim zdaniem wynik jest w normie. Dokładność systemu GPS+dokładność i jakość anteny GPS w echu, w teście statycznym może dać taki odczyt. Gps potrzebuje ruchu, by sygnał nie pływał- odświeżanie załatwia temat dokładności. 

Nawiasem mówiąc- duża odległość od przetwornika do ekranu powiększa ten błąd na wodzie. 



#270 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 kwiecień 2020 - 19:52

Bo gps jest w ekranie A nie w xdcr

#271 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 kwiecień 2020 - 20:14

Dajta spokój polityce, tu o elementach ma być.....Moim zdaniem wynik jest w normie. Dokładność systemu GPS+dokładność i jakość anteny GPS w echu, w teście statycznym może dać taki odczyt. Gps potrzebuje ruchu, by sygnał nie pływał- odświeżanie załatwia temat dokładności. 

Nawiasem mówiąc- duża odległość od przetwornika do ekranu powiększa ten błąd na wodzie. 

Musimy brać na to poprawkę  , inaczej  będziemy mieli duuużo metrów zanęcone w kilku dniowej zasiadce   :P



#272 OFFLINE   raffi

raffi

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Arent

Napisano 12 czerwiec 2020 - 06:21

Witam. Może komuś się przyda taka informacja.

Pisałem już o tym w tamtym roku zaraz po zakupię Echosondy Raymarine Element.
Przetwornik musi być ustawiony wyżej lub na równo z silnikiem mniej-więcej żeby boczne widzenie nie łapało silnika a przez to nie było zakłóceń na ekranie.
Do tej pory sporo osób robi ten błąd.
Poniżej link do filmiku.
Pozdrawiam.

https://youtu.be/b_nvAiG6gqQ

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#273 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 czerwiec 2020 - 06:57

Fascynujące wyjmowanie zawartości opakowania przez  3 minuty 15 sekund :blink: . Naprawdę sporo wnosi do  problemu właściwego montażu przetwornika.



#274 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 czerwiec 2020 - 07:29

Fascynujące wyjmowanie zawartości opakowania przez  3 minuty 15 sekund :blink: . Naprawdę sporo wnosi do  problemu właściwego montażu przetwornika.

Poza tym jest osobny temat o sonarach Element, ten powstał chyba po to, jako prezentacja artystyczna unboxingu tytułowego urządzenia. Btw, jak ktoś chce na przyssawce umieszczać tak głęboko w wodzie przetwornik, do tego pływając na spalinie- jego sprawa. Duży opór, możliwość odcinki przez śrubę po ewentualnym oderwaniu się takiego mocowania. A co do merytoryki- wszelkie dostępne materiały na ten temat pokazują jasno, że ducer powinien być tylko zanurzony, uwzględniając zanurzenie obciążonej łodzi. Wystarczy naprawdę niewiele wysunąć go poniżej poziomu dna łodzi. Przecież jest zdjęcie od teamu Raymarine z linijką przy przetworniku.... Nie wiem, czy Element ma możliwość softowego odwrócenia stron sonaru bocznego, jeżeli tak, to równie dobrym rozwiązaniem może być montaż odwrotny przetwornika, schowanego pod łódkę, bliżej kila- co pozwoli zniwelować zaciemnianie obrazu przez stopę silnika. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 12 czerwiec 2020 - 07:32


#275 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 12 czerwiec 2020 - 09:49

Dokładnie jak Maciek mowi, ducer aż prosi się sam na odcinke w przypadku oderwania się przyssawki chyba że ktoś na ektryku plywa.  Ameryki na tym filmie nie odkryles.



#276 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:56

Ale na FB robi furorę :)

#277 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 czerwiec 2020 - 12:01

Ale na FB robi furorę :)

Tutaj ciut trudniej o marketingowe podchody....



#278 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 czerwiec 2020 - 12:02

Na szczęście nie korzystam z tego medium.



#279 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 22:28

Mam pytanie jaki szeroki stożek ma to echo jeśli chodzi o zwykły sonar bo wydaje mi się że jest bardzo wąski. praktycznie nie da się tego używać łowiąc sumy wertykalnie na tesera. Opuścisz przynętę dosłownie 10 cm za daleko od przetwornika i już jej nie widać masaka jakaś. Czy ten typ tak ma czy mamy jakiś problem z ustawieniami albo czymś innym?



#280 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 20 wrzesień 2020 - 13:51

Witam

Krótkie pytanie czy przy montowaniu sondy na stałe do instalacji elektrycznej w łódce montujecie na zasileniu dodatkowy bezpiecznik jeśli tak to jaki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych