Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe echosondy Raymarine Element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#301 ONLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 29 marzec 2021 - 18:51

Wiele ustawień nie było, jednak ta wartość  prędkości nie wyświetla się (tak mi się wydaje na 95%) od pierwszego włączenia. następnym razem spróbuję zrobić ustawienia fabryczne, jestem dobrej myśli.

Puki co -dzięki



#302 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 29 marzec 2021 - 21:23

Odpaliłem swojego Elementa i w lewym dolnym rogu pokazuje  0.0 km/h i tak pokazuje z kartą mapy jak i bez karty . A w ustawieniach znalazłem przestawienie na mile lub km/h , czyli coś powinno pokazać nawet bez pływania ,  moje echo  teraz stoi na stole  ;)  i pokazuje 



#303 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 marzec 2021 - 22:36

Odpaliłem swojego Elementa i w lewym dolnym rogu pokazuje  0.0 km/h i tak pokazuje z kartą mapy jak i bez karty . A w ustawieniach znalazłem przestawienie na mile lub km/h , czyli coś powinno pokazać nawet bez pływania ,  moje echo  teraz stoi na stole  ;)  i pokazuje 

tak ale w ustawieniach zaawansowanych możesz to pokazywanie wyłaczyc

w opcjach standardowych masz przestawianie tylko kilometry na mile czy węzły

w zaawansowanych ma pokazywac lub nie ma

tak samo jest z tempreraturą  i co tam jeszcze pokazuje na ekranie

można to wyłaczyc



#304 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 30 marzec 2021 - 07:00

To napisz koledze gdzie to włáczyć .

#305 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 30 marzec 2021 - 07:25

To napisz koledze gdzie to włáczyć

 

czy koledze ciezko zajrzec do instrukcji ? tam jest cały rozdział o przywracaniu ustawień fabrycznych ,,..... ehhhh

 

Jestem w pracy nie mam przy sobie ani echo ani instrukcji i nie pamietam nazw zakładek - ale:

 

tak na szybko dla temperatury wody przepis który sobie zanotowałem ale to  samo menu  jest dla prędkości tylko inna zakładka w ŚRODOWISKO

 w ekranie echosondy nacisnąć MENU>USTAWIENIA(na samym dole ekranu menu trzy kółka zębate)>NAKŁADANIE DANYCH>ZAKŁADKA od 1 do 4  zatwierdzić przez OK > EDYTUJ > ŚRODOWISKO > WATER TEMP.

 

 

w podobnym miejscu menu jest gdzies przywracanie ustawień fabrycznych

 

uwaga nalezy wyjąc karte pamięci przed  przywracaniem ustawień


Użytkownik selk edytował ten post 30 marzec 2021 - 07:26

  • dżemik lubi to

#306 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 01 kwiecień 2021 - 16:31

Witam. Po aktualizacji Element 9 HV100 z ver3.10.10 do 3.13.76 nie mam możliwości obejrzenia map RealBathy, które pieczołowicie tworzyłem w ub roku. Nie posiadam map Navionics, C-Map, itp na karcie SD
Z tego co podaje instrukcja nowego LightHouse 3, potrzebne są LightHouse NC2 charts. Dla Polski "chwilowo" brak.
Co proponujecie zakupić (nawet najtańsza opcja), żeby można było Mapy RealBathy obejrzeć i tworzyć dalej?
Pozdrawiam



#307 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 01 kwiecień 2021 - 20:06

Wiele ustawień nie było, jednak ta wartość prędkości nie wyświetla się (tak mi się wydaje na 95%) od pierwszego włączenia. następnym razem spróbuję zrobić ustawienia fabryczne, jestem dobrej myśli.
Puki co -dzięki

Zeesetowales/ ustawiles wg mojej recepty ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#308 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 kwiecień 2021 - 20:22

Witam. Po aktualizacji Element 9 HV100 z ver3.10.10 do 3.13.76 nie mam możliwości obejrzenia map RealBathy, które pieczołowicie tworzyłem w ub roku. Nie posiadam map Navionics, C-Map, itp na karcie SD
Z tego co podaje instrukcja nowego LightHouse 3, potrzebne są LightHouse NC2 charts. Dla Polski "chwilowo" brak.
Co proponujecie zakupić (nawet najtańsza opcja), żeby można było Mapy RealBathy obejrzeć i tworzyć dalej?
Pozdrawiam

 

Witam. Po aktualizacji Element 9 HV100 z ver3.10.10 do 3.13.76 nie mam możliwości obejrzenia map RealBathy, które pieczołowicie tworzyłem w ub roku. Nie posiadam map Navionics, C-Map, itp na karcie SD
Z tego co podaje instrukcja nowego LightHouse 3, potrzebne są LightHouse NC2 charts. Dla Polski "chwilowo" brak.
Co proponujecie zakupić (nawet najtańsza opcja), żeby można było Mapy RealBathy obejrzeć i tworzyć dalej?
Pozdrawiam

Zapytam na grupie echosondowej fb czy faktycznie up wyciął te mapy. 

Rozwiązania 4: wykupienie boatapp Navionics, byś miał jakiekolwiek mapy, kupno subsrypcji w sonarchart, poczekanie na up softu lub po prostu zmiana na inny brand, który ma społecznościówki, rysuje normalnie sam z siebie. 


  • mural lubi to

#309 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 02 kwiecień 2021 - 07:41

Od momentu aktualizacji (18.02.2021) staram się znaleźć najsensowniejsze rozwiązanie. Znaczy się najtańsze, bo zawartość map Navionics nie jest mi do niczego potrzebna na wodach, na których wędkuję. Szkoda tylko mojej pracy z ub. roku.
Może wiecie, gdzie najtaniej kupić chociaż mapę bazową Świata lub jakąkolwiek inną, by mieć "podkład"?



#310 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 kwiecień 2021 - 08:17

Od momentu aktualizacji (18.02.2021) staram się znaleźć najsensowniejsze rozwiązanie. Znaczy się najtańsze, bo zawartość map Navionics nie jest mi do niczego potrzebna na wodach, na których wędkuję. Szkoda tylko mojej pracy z ub. roku.
Może wiecie, gdzie najtaniej kupić chociaż mapę bazową Świata lub jakąkolwiek inną, by mieć "podkład"?

Dobra, to w ten deseń- jeśli active captain Garmina pozwoli się zarejestrować tobie - bez urządzenia i mapy socjalki interesujące będą dostępne- może warto zakłusować u nich?



#311 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 02 kwiecień 2021 - 08:33

Chyba nie tędy droga. Mapa musi być przypisana do urządzenia. Nie wyobrażam sobie, żeby można było tak bezkrytycznie mapy Garmina wykorzystać w Raymarine. Co innego samo "oglądanie" na ekranie fona, tabletu bądź laptopa. Tu i mapy społeczności Lowrance są przydatne.
Przejrzę ofertę Navionics dzisiaj wieczorem. Czekam też na odpowiedź z centrali Raymarine.


 



#312 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 kwiecień 2021 - 10:37

Chyba nie tędy droga. Mapa musi być przypisana do urządzenia. Nie wyobrażam sobie, żeby można było tak bezkrytycznie mapy Garmina wykorzystać w Raymarine. Co innego samo "oglądanie" na ekranie fona, tabletu bądź laptopa. Tu i mapy społeczności Lowrance są przydatne.
Przejrzę ofertę Navionics dzisiaj wieczorem. Czekam też na odpowiedź z centrali Raymarine.

 

Ja mam na myśli viewer przez androidowe apki. Nie znam sposobu na konwersję danych do Ray, niestety. 



#313 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 02 kwiecień 2021 - 12:33

Właśnie chodzi o to, żeby widzieć mapy RealBathy na ekranie Elementa. Bez sensu to ograniczenie w nowym sofcie, które uniemożliwia uzupełnianie/tworzenie map, bez obecności karty LightHouse Charts, Navionics, C-Map. Strzał w kolano.



#314 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 kwiecień 2021 - 12:51

Chyba nie tędy droga. Mapa musi być przypisana do urządzenia. Nie wyobrażam sobie, żeby można było tak bezkrytycznie mapy Garmina wykorzystać w Raymarine. Co innego samo "oglądanie" na ekranie fona, tabletu bądź laptopa. Tu i mapy społeczności Lowrance są przydatne.
Przejrzę ofertę Navionics dzisiaj wieczorem. Czekam też na odpowiedź z centrali Raymarine.

 

Dobra, a jest opcja downgrade sofotwego?  W innych branach bywa, robiłem dla sprzętów Navico, Garmina. 



#315 OFFLINE   mr-perch

mr-perch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjaolsztyn

Napisano 02 kwiecień 2021 - 13:19

Godzinę temu Eljacht odpisał mi, że jak powieszą poprzedni soft na swoim serwerze, to powiadomią mnie i podadzą link.
Nie ma (poniekąd) możliwości zmiany LH3 na LH2.



#316 ONLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 02 kwiecień 2021 - 21:43

Zeesetowales/ ustawiles wg mojej recepty ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

Jeszcze nie pływałem od tamtego czasu. Może w przyszłym tygodniu coś popływam, to spróbuję pierw od Twojej recepty "na piechotę" - może dam radę, a jak nie pomoże to zrobię jej "kuku". 



#317 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 kwiecień 2021 - 06:52

Możesz to sprawdzić w domu , jak nie będzie pokazywać 0.0 km w domu to na wodzie też nic Ci nie pokaże , patrz dolny lewy narożnik

#318 ONLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 03 kwiecień 2021 - 07:42

Instrukcja ostrzega przed uruchamianiem na sucho...  B)  -żebym nie zjarał przetwornika... 



#319 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 kwiecień 2021 - 09:59

Nie podłączaj przetwornika.



#320 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 03 kwiecień 2021 - 10:10

Swoją drogą czy ktoś kiedyś zjarał przetwornik? Jest chociaz jeden potwierdzony przypadek?czy to wciąż powielany mit🤔

Użytkownik IntruZ9 edytował ten post 03 kwiecień 2021 - 10:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych