Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boczny trok.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 29 sierpień 2005 - 19:52

To w zasadzie jedyna metoda na Zalew Zegrzynski, ktora pozwala miec nadzieje na kontakt z...zywym stworzeniem. Choc znam ludzi, którzy grube okonie powyciagali z Zalewu na toto.
Ja sie nie przekonalem. Wolalem przestac korzystac z Zalewu.
A na rzeke nie wydaje sie godny polecenia...


#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18597 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2005 - 20:05

@Kuba

na klasycznego paprocha na bocznym troku rzeczywiscie w rzece lowi sie trudno, przede wszystkim trzeba wybierac miejsca o bardzo slabym uciagu. Probowalem montowac grubszy zestaw i lowic w bardziej bystrych odcinakach ale nieodmiennie konczylo sie to skreceniem zylki w sprezyne po kilku rzutach (pod wplywem pradu wody twister kreci sie wokol wlasnej osi jak szalony, kretlik niewiele daje)

jesli jednak trafi sie na odpowiednie miejsce, to - zwlaszcza wiosna, szansa na jazia czy leszcza jest naprawde spora. Trafia sie takze bolen, niestety z reguly maly.

Z tematow okolotrokowych:

W tym roku bede chcial przymierzyc sie powazniej z bocznym trokiem na sandacze, z tym ze w roli przynety widzialbym tu maly wobler. Probowalem juz tego troche ale jak dotad z fatalnym skutkiem na rzece, niestety

pozdrawiam
friko

#23 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3549 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 sierpień 2005 - 01:02

@ Kuba: nie jest tak źle na zalewie jak piszesz. ja np. w ub. czwartek miałem 75cm szczupaka (z trola) oraz kilkanaście ładnych okoni (najdł. 34cm). przepływający obok dziadek chwilę po moim szczupaku podebrał podobnej wielkości sandacza. zresztą, zapytaj o zalew huntera (castera) B)

#24 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 30 sierpień 2005 - 08:10

Witam gadda. Jeżeli chodzi o trok boczny to jest tak:
nie wiem jakie ryby będą do tego skakać w Szwecji ale ja u nas na trok łowiłem oknie takie pomiędzy 25 a 35 cm. Sprzęt jaki używam - ogólnodostępny tzn. kij - Champin Tango 270, 1-10g, kołowrotek Shimano wielkość 1000, żyłka na jednej szpulce o,16, na drugiej 0,18. Częściej jednak używam tej cieńszej i tu nawijam czasami nawet 0,14 - firma żyłki dla mnie nie ma zbyt dużego znaczenia, ale z reguły jest to siglon.
Pozdrawiam

#25 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 30 sierpień 2005 - 08:21

Dzięki Shogun!
Używam podobnego sprzęty (kij Ultraviolet do 10g i Shimano 1000), ale jak do tej pory nie stosowałem żylki grubszej niż 0,14.
Po informacjach o zasobach rzeki Svartan (okonie od 0,5 do 1 kg. to podobno tamtejszy standart)chyba zastosuję zestaw żyłek proponowanych orzez Ciebie (jedna szpula 0,16 druga 0,18)
Pozdrawiam,
Gadda
  • Paweljar lubi to

#26 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 30 sierpień 2005 - 08:28

Hej i jeszcze jedno Gadda. Biorąc pod uwagę wielkość rybek oraz to że jest to rzeka to można nawet spróbować 0,20 ale do tego już paproszka nie założysz - ale 4-5cm gumka i haczyk 6-4 powinien być w sam raz. Poza tym to dobrej klasy osiemnastka spisywać się będzie bez zarzutu. Czekam relacji z połowów.
Połamania kijka

#27 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2005 - 12:08

nawet na 0,20 połowisz na paprocha tylko nie ten mikroskopijny tylko troszkę większy rozmiar gumki, hak gamakatsu F11 nr 6 i zbrojenie z pętlą :mellow:

#28 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:28

Może w bocznym troku nie idę za bardzo z postępem(wklejanki itp)ale całkiem przyjemnie mi sie łowi Shimano Perfection 7-15gr z matchową szpulą na starym AeroGTM.A z żyłek wybieram właśnie matchówki ze względu na ciutkę mniejszą rozciągliwość,w przedziale 0.14-0.18.Mile wspominam nieosiągalną już Cormoran Cortest Match-jeśli tylko była świeża.Teraz wybór jest naprawdę duży i trudno polecić coś konkretnego.Ostatnio próbuję plecionkę 0.08 ale ze względu na słabe brania i małe rozmiary rybek ciężko wyciągać sensowne wnioski.Myślę sobie ,że na rzekę z większymi okoniami i obecnością zaczepów? zmuszającą do twardszego holu założyłbym 0.18.Tak poza tym ,to cholernie ci Gadda zazdroszczę-uwielbiam łowić okonie :mellow: :angry: :lol:

#29 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:33

Mariusz!
To trza było się zdeklarować na wyjazd z nami - od 3 tygodni szukamy chętnego!
A ja od paru tygodni denerwuję Friko podsyłając mu co ładniejsze okonie zamieszczone w galerii http://fiskesnack.dy...org/fiskesnack/
Ostatnio już o litość prosił ! :lol:
Gadda

#30 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:35

0,18, firma stroft.

#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:35

Gadda nie daj się. NIE MA LITOŚCI :mellow:

#32 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 01 wrzesień 2005 - 10:45

@Gadda
Każwa a skąd ja miałem wiedzieć ,szkoda że nie dałes cynku przez GSM :( :( :mellow:

#33 OFFLINE   asknet

asknet

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPiaseczno

Napisano 01 wrzesień 2005 - 12:31

najczesciej lowie na mocna zylke glowna powiedzmy 0.16-0.18 a dotego poprzez muchowe kuleczko wiaze gorille powlekana fuorocarbonem 0.12-0.14..... calkiem skuteczne :D

#34 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:00

Odświeżam - szukam węzła, którym przywiąże przypon z twisterkiem do linki głównej - bez krętlików itp. :D

#35 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:14

Jeśli trok, to po co jakikolwiek węzeł? Robisz na żyłce dużą pętlę, przecinasz ją tak, żeby został odcinek o długości 1/4 i 3/4 całości. Do krótkiego wiążesz ciężarek, do długiego hak. Oczywiście to uproszczenie, długościami obu kawałków trzeba kuglować.

Swoją drogą, odgrzebałeś prawdziwego trupa z szafy. :mellow:

#36 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:17

Jeśli trok, to po co jakikolwiek węzeł? Robisz na żyłce dużą pętlę, przecinasz ją tak, żeby został odcinek o długości 1/4 i 3/4 całości. Do krótkiego wiążesz ciężarek, do długiego hak. Oczywiście to uproszczenie, długościami obu kawałków trzeba kuglować.
:mellow:


Przy żyłce ten sposób jest dobry, ale jeśli Maciek chce dowiązać przypon do plecionki, to trzeba coś innego.
Co, to nie wiem, bo nie używam.

#37 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:26

Powiedzmy, że żyłka z przynętą będzie cieńsza od głównej. Chcę taki węzełek, żeby dało się też regulować odległość przyponu z przynętą od ciężarka :D Teraz dopiero sprecyzowałem chyba o co mi chodzi :D Jest coś takiego ?

#38 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:27

/

#39 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:49

Jeżeli będą to żyłki to węzeł zderzakowy, przy którym można wypuścić dodatkowo jeden wąs z grubszej żyłki na ciężarek, lub ciężarek dowiązujesz powyżej zderzaka podobnie jak skoczka przy nimfie.

#40 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 czerwiec 2012 - 22:01

Oooo zderzak może być dobry. Przetestuję - dziękuję Thymalusie