Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1368 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 00:44

Nie wiem, dlaczego w przeciwieństwie do Shimano, Daiwa " nie lubi" rozkręcania. Jaki jest powód ząbkowania po serwisie. Dla mnie to co najmniej dziwne.
  • Pluss lubi to

#882 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 12 styczeń 2021 - 07:16

Fajnie by "było żeby nie było" problemów poserwisowych. Bo odpowiedź Daiwy na Vanquish'a czyli Luvias z magnezu bardzo mi się podoba..



#883 OFFLINE   1958

1958

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 08:04

Daiwe z "magnetycznym" uszczelnieniem serwisowac po 5 latach wylacznie w serwisie firmowym daiwy. Kolowrotki nie dla forumowych szmalcownikow



#884 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 12 styczeń 2021 - 09:07

Zaczyna się niszczenie LT-ków, ząbkowania czas-start...

Gucio naprawdę to wszystko robią ludzie, ja już smarowałam i wszystko gra, wiadomo można zawsze coś spartolić gwinty zerwać , źle złożyć i łowić co bezpowrotnie wpłynie na mechanizmy, ale jeśli mamy trochę smykałki i wiedzy technicznej , to jest wszystko do ogarnięcia.
  • DarekM lubi to

#885 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 12 styczeń 2021 - 09:16

To teraz się dopiero zacznie zbiorowe smarowanko... bo przeciez jak inni robia to i ja też potrafie :)

#886 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 styczeń 2021 - 09:26

Wystarczy po dłuższej eksploatacji wsadzić koło napędowe z przesunięciem o parę ząbków i już inaczej kręci.



#887 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2021 - 09:38

Wystarczy po dłuższej eksploatacji wsadzić koło napędowe z przesunięciem o parę ząbków i już inaczej kręci.

No właśnie. Jak to jest, przecież te zęby i tak w końcu na siebie trafią. Czy nie trafią?

#888 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 styczeń 2021 - 10:59

To jak się to ma do takiej instrukcji konserwacji jaka otrzymałem do kołowrotków Daiwa.

Kilka z punktów:

- standardowo raz w roku mechanizm przekładni kołowrotka należy poddawać czyszczeniu i przesmarowaniu smarem najlepiej w serwisie,

- należy smarować kilka razy  w ciągu roku rolkę prowadzącą żyłkę,

- nie wolno myć czy smarować kulkowych łożysk tocznych w kołowrotku

- do konserwacji kołowrotków należy stosować tylko przeznaczone do tego specjalistyczne smary lub oleje

 

Nie tam żebym się do tego stosował. Konserwuje Daiwy jak mi się przypomni albo po wielu latach u naszych jak to ktoś nazwał szmalcowników.

Co zważywszy na serwis Daiwy (do tej pory), uważam za wiele lepsze, pewniejsze i szybsze rozwiązanie i jakoś zawsze jak wraca taki młynek od nich to papa się cieszy bo jest tip top :)


Użytkownik nyny edytował ten post 12 styczeń 2021 - 11:00


#889 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2021 - 11:29

Przecież chodzi o to, żebyś kupował kołowrotki...

#890 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 styczeń 2021 - 11:34

Przecież chodzi o to, żebyś kupował kołowrotki...

I tak kupuje ;)



#891 OFFLINE   1958

1958

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 11:42

Daiwy są"zwykłe" które sie serwisuje normalnie i z" magnetycznym " uszczelnieniem które sie serwisuje nienormalnie



#892 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 styczeń 2021 - 12:10

To teraz się dopiero zacznie zbiorowe smarowanko... bo przeciez jak inni robia to i ja też potrafie :)


Zbiorowe, ale chyba każdy swojego

#893 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2021 - 12:26

Nie tyle zbiorowe co masowe, będzie tu lepszym terminem.
  • Guzu, smokwelski i cristovo lubią to

#894 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 12 styczeń 2021 - 12:38

To juz czas zweryfikuje jakie ono tak naprawdę będzie ;)

#895 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 12 styczeń 2021 - 13:12

Swoją drogą w grupie siła i potencjał intelektualny jest dużo większy jak przy jednostce :)
Na początek wspólnych warsztatów trzeba by brać młynki tych zamożniejszych kolegów, żeby w razie niepowodzenia, mogli sobie je później bez problemu odkupic :)
  • neronhell i GREK lubią to

#896 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2021 - 14:00

Najlepiej nic nie grzebać i łowić, gwarantuje sprawność i brak ząbkowania. Jeśli ktoś nie potrafi korzystać z kołowrotka w sposób prawidłowy to rozwali każdy egzemplarz czy to smarowany czy nieotwierany. Ja swoich nie smaruję, mało jest dni w ciągu roku kiedy nie jestem choć na trochę na rybach i wszystko działa prawidłowo.

#897 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 12 styczeń 2021 - 14:18

Certate z 2010w rozmiarze 2500 łowiła u mnie wszystko,przynętami od 2 do 40g, przez osiem lat w słońcu ,deszczu ,śniegu kręciła jak wiatrak.Poniosła mnie fantazja i oddałem na smarowanie.Po powrocie tydzień pózniej trrrrrrrrrrrr.Sprzedalem w cenie szpulki.


  • popper lubi to

#898 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 15:59

Bo pewnie nie zaznaczył przekładni. Coś musiał spieprzyć. To nie statek kosmiczny.



#899 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2021 - 19:36

To nie statek kosmiczny ale bardzo dokładnie spasowane elementy. Wystarczy, nie ujęte w schematach, źle włożyć cieniutkie podkładki, co nie stanowi najmniejszego problemu, i mamy zamiast dobrego kołowrotka, 200g nic nie wartego złomu... Do prawidłowego złożenia, poprawnie ułożonych elementów, potrzebny jest klucz/wkrętak dynamometryczny itd... Ostatecznie, można skorzystać, co nie jest obligatoryjne, z doświadczenia kogoś kto przerobił temat dokładnie w obie strony, i nie klika dyktaryjek wyssanych z sieci... Polskie, nie tylko, serwisy młynków Daiwa okazały się do tego stopnia świetne, że i słowotwórcze.

#900 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 styczeń 2021 - 21:48

Bo pewnie nie zaznaczył przekładni. Coś musiał spieprzyć. To nie statek kosmiczny.


Z tym zaznaczeniem przekładni to jest ciekawa sytuacja. Wspomniałem o tym wcześniej, że coś takiego należy robić praktycznie w każdym kołowrotku zanim się wyciągnie koło napędowe ale... jak to się ma w praktyce? tzn. dlaczego akurat jest to zalecane? Czy przekładnia po dłuższym użytkowaniu dotarła się tak, że przestawienie koła tak, że się inne ząbki będą spotykać a to sprawi, że zacznie się ząbkowanie? A kto dociera przekładnie w fabryce na montażu? Bo od nowości kręci gładko.
Rozbieranie kołowrotka dogłebniej to już inna sprawa i jak pisze kolega guciolucky lepiej się za taka daiwe nie zabierać a już tym bardziej osoby co nigdy nie miały doczynienia z rozbieraniem kołowrotków chociażby takich za 150zł.
Kiedyś smarowałem moje redy i zaubera a jednego reda udało mi się rozebrać na czynniki pierwsze, wyczyścić co trzeba, nasmarować gdzie trzeba i czym trzeba i złożyć i chodził nawet lepiej.
Taką certate bym się bał rozbierać i odradzam ale każdy jest dorosły i są to jego pieniądze.
  • Krzysiek Rogalski i saitt lubią to