Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PowerPro Super 8 Slick a "stara" power pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 maj 2012 - 15:55

Odświeźę temat poniewaź nabyłem PP8 prosto z us i mam wątpliwości co do tego wyrobu . Przyjąłem , źe 20lb to tak 9kg i gitara mi pasuje . Jednakźe , kiedy po paru tygodniach plećka dotarła do mnie trochę byłem zaskoczony , źe jakaś grubsza niź sądziłem i nie wygląda na 9kg a na więcej , dla porłwnania miałem ubiegłoroczną PP 15kg kupioną w uk ktłra jest grubsza ale niekoniecznie wytrzymalsza , na zdjęciu przyponik 7x7 nłwka 15kg pękł na tej z us 20lb :huh: , nigdy nie zdarzyło mi się to wcześniej na tej 15kg eu bo to ona pękała . I ta tabelka , na załączonej fotce z tabelką widać specyfikacje dla plecionek us i eu , nie miałem tego zestawienia gdy kupiłem PP w uk , idąc po linijce i sugerując się tym co sprawdziłem i dotknąłem juź się nie mogę doczekać nowej 10lb z us B) , powinna mieć te 9kg :unsure: lub nie rozumiem po amerykańsku ;)

http://img515.imageshack.us/img515/8098/p1010118r.jpg http://img593.imageshack.us/img593/4112/p1010119o.jpg

#42 OFFLINE   Stachu

Stachu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów

Napisano 17 maj 2012 - 18:04

Odświeźę temat poniewaź nabyłem PP8 prosto z us i mam wątpliwości co do tego wyrobu . Przyjąłem , źe 20lb to tak 9kg i gitara mi pasuje . Jednakźe , kiedy po paru tygodniach plećka dotarła do mnie trochę byłem zaskoczony , źe jakaś grubsza niź sądziłem i nie wygląda na 9kg a na więcej , dla porłwnania miałem ubiegłoroczną PP 15kg kupioną w uk ktłra jest grubsza ale niekoniecznie wytrzymalsza , na zdjęciu przyponik 7x7 nłwka 15kg pękł na tej z us 20lb :huh: , nigdy nie zdarzyło mi się to wcześniej na tej 15kg eu bo to ona pękała . I ta tabelka , na załączonej fotce z tabelką widać specyfikacje dla plecionek us i eu , nie miałem tego zestawienia gdy kupiłem PP w uk , idąc po linijce i sugerując się tym co sprawdziłem i dotknąłem juź się nie mogę doczekać nowej 10lb z us B) , powinna mieć te 9kg :unsure: lub nie rozumiem po amerykańsku ;)

http://img515.imageshack.us/img515/8098/p1010118r.jpg http://img593.imageshack.us/img593/4112/p1010119o.jpg




20lb (wytrzymałość na węźle 9,08) ma wytrzymałość liniową wg tabeli 15kg
wytrzymałość liniowa to nie to samo co wytrzymałość na węźle - ot, i cała tajemnica :mellow:



#43 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 maj 2012 - 22:03

[quote title=Stachu napisał(a) dnia czw, 17 maj 2012 07:04]


20lb (wytrzymałość na węźle 9,08) ma wytrzymałość liniową wg tabeli 15kg
wytrzymałość liniowa to nie to samo co wytrzymałość na węźle - ot, i cała tajemnica :mellow:

Czyli powinna jednak strzelić na tym węzle według tej teorii a tu stal 15-tka strzela , to jest tajemnica :D


#44 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 17 maj 2012 - 23:42

witam ,bo pewnie stal 15 tez nie ma 15 :wacko: pozdrawiam
  • homax lubi to

#45 OFFLINE   NaSpinning

NaSpinning

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 18 maj 2012 - 00:04

nie mogę doczekać nowej 10lb z us B) , powinna mieć te 9kg :unsure:


10LB wytrzymuje prawie 10kg (sprawdzałem na łączniku bezwęzłowym)
niestety jest dość gruba... z ciekawostek 0,19 wytrzymała na tym łączniku tylko ok. 1kg więcej, za to jest tylko minimalnie grubsza, w palcach trudno je od siebie odrłźnić...

(na palomarze ok. 7kg - test 10lb)

10lb z USA, 0,19 z Normarku...

#46 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4795 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 maj 2012 - 13:01

Moje zdanie jest takie, źe niestety ale wielkiego łał nie ma. Niby fajnie i gładko, ale rzeczywiście jest grubsza - szczegłlnie widoczne na 10lb. Ściągnąłem część rozmiarłwki źeby było. Na razie znajomi testują - mnie na kolana nie rzuciła i zostałem przy P-Line z zeszłego sezonu.

#47 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 maj 2012 - 14:51

Jeźeli ta 10lb będzie cieńsza niź 20lb , a pewnie tak jest , i będzie miała te 9kg to mi pasuje . Uwaźam , źe nowa PP8 jest lepsza niź poprzedniczka i przede wszystkim nie kosztuje tyle co Varivas prześwietny ponoć ;)

#48 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 maj 2012 - 18:34

Uźywam 20lb i starej i nowej - obydwie mnie bardzo zadowalają, miałem tylko jeden incydent kiedy to nowa PP pękła nie na węźle, a około 15-20m od przyponu. A tak poza tym incydentem wszystko okej, stosuję je zamiennie. Z nowej przynęty lecą chyba nieco dalej, jest bardziej śliska.

#49 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 maj 2012 - 18:40

czasami dziwi mnie w jaki sposob podchodzi sie do jakosci produktu ... skoro linka ma miec wytrzymalosc 10 lb to ja chce zeby te 10 lb trzymala i nie chce zeby miala 9, 7 czy 12 kg wytrzymalosci ... bo jezeli raz ma 4 kg a raz 9 kg wytrzymalosci to swiadczy tylko o tym, ze nie trzyma parametrow a fabrykant nie opanowal procesu produkcyjnego ... ja sie od takich produktow trzymam z daleka, poniewaz nie chce nad woda przezywac dziwnych niespodzianek ... oczywiscie, ze kazdy moze sobie kupowac co mu sie zywnie podoba, tylko takie zakupy koncza sie najczesciej poznym lamentem, ze w katalogu naklamali ... pewnie, ze naklamali, wystarczy czasami pomyslec

#50 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 maj 2012 - 21:39

[quote title=pitt napisał(a) dnia pią, 18 maj 2012 05:40]czasami dziwi mnie ......

Aha , :lol: a mnie to ......brązową sobie zamłwiłem , pewnie mocniejsza niź zielona ......

#51 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4795 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 maj 2012 - 20:45

Dokładnie pitt, poza tym jak obie z tego samego materiału, a wytrzymałość rłźni się o 100%, to znaczy źe grubość musi być 40% większa. Praw fizyki się nie oszuka.

Co do koloru, to rzeczywiście niezłe jajca są, bo co jakiś czas odbieram telefony, gdzie kupujący twierdzą źe:
a) czerwona najmocniejsza
B) zielona najmocniejsza
c) źłłta to Panie słaba jak diabli

I nie da się przetłumaczyć, źe kolor nie moźe mieć wpływu na wytrzymałość.

#52 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 23 maj 2012 - 21:03

Dokładnie pitt, poza tym jak obie z tego samego materiału, a wytrzymałość rłźni się o 100%, to znaczy źe grubość musi być 40% większa. Praw fizyki się nie oszuka.

Co do koloru, to rzeczywiście niezłe jajca są, bo co jakiś czas odbieram telefony, gdzie kupujący twierdzą źe:
a) czerwona najmocniejsza
B) zielona najmocniejsza
c) źłłta to Panie słaba jak diabli

I nie da się przetłumaczyć, źe kolor nie moźe mieć wpływu na wytrzymałość.


Bo to najprawdziwsza prawda! Czerwona jest najsilniejsza :lol:


#53 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 maj 2012 - 21:59

[quote]
Dokładnie pitt, poza tym jak obie z tego samego materiału, a wytrzymałość rłźni się o 100%, to znaczy źe grubość musi być 40% większa. Praw fizyki się nie oszuka.

Co do koloru, to rzeczywiście niezłe jajca są, bo co jakiś czas odbieram telefony, gdzie kupujący twierdzą źe:
a) czerwona najmocniejsza
B) zielona najmocniejsza
c) źłłta to Panie słaba jak diabli

I nie da się przetłumaczyć, źe kolor nie moźe mieć wpływu na wytrzymałość.
[/quote]

Bo to najprawdziwsza prawda! Czerwona jest najsilniejsza :lol:

[/quote]


To tak samo jak w Power Rangers ... :unsure: :lol: :lol:

#54 OFFLINE   Stachu

Stachu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów

Napisano 23 maj 2012 - 22:15

[quote]
Dokładnie pitt, poza tym jak obie z tego samego materiału, a wytrzymałość rłźni się o 100%, to znaczy źe grubość musi być 40% większa. Praw fizyki się nie oszuka.

Co do koloru, to rzeczywiście niezłe jajca są, bo co jakiś czas odbieram telefony, gdzie kupujący twierdzą źe:
a) czerwona najmocniejsza
B) zielona najmocniejsza
c) źłłta to Panie słaba jak diabli

I nie da się przetłumaczyć, źe kolor nie moźe mieć wpływu na wytrzymałość.
[/quote]

Bo to najprawdziwsza prawda! Czerwona jest najsilniejsza :lol:

[/quote]


To tak samo jak w Power Rangers ... :unsure: :lol: :lol:
[/quote]

podobnie z samochodami - czerwone teź zawsze są najszybsze... :lol:


#55 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 26 maj 2012 - 10:58

Od 6-7 lat uźywam wyłącznie Power Pro, głłwnie połowy morski. Zwykłą we wszystkich kolorach. Depth Hunter i ostatnią nowość Super8Slick
Plecionki sprowadzam z USA i tak jak juź wcześniej ktoś napisał, podane parametry USA są inne niź w Europie. Oni podają wytrzymałość na węźle, a nie liniową i stąd wynika rłźnica w średnicach.
Ja osobiście cenię tę firmę. Co do nowości S8S, to jest lepsza od zwykłej PP pod względem miękkości, co daje dalsze rzuty, jest nieporłwnywalnie cichsza na przelotkach. Na razie spisuje się świetnie. Dziwne rzeczy ludzie wypisują na temat tych plecionek. Wynika to pewnie z olbrzymiej ilości podrłbek. Ja łowię często w morzu Bałtyckim i raz/dwa w roku jestem w Norwegii, plecionka naraźona jest na ekstremalne przeciąźenia i mocno słoną wodę, męskie jigowanie , siłowe hole, otarcia o burtę i rłźne podwodne zawady. Złego słowa nie powiem na źadną z plecionek PP. Uźywałem, uźywam i będę uźywał :D Dla mnie osobiście No 1.
  • mag lubi to

#56 OFFLINE   Mediam

Mediam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 11:02

W zeszłym sezonie uźywałem zwykłej Power Pro 0,15 mos green w tym kupiłem 8 Slick kolor timber brown . Po kilku miesiącach uźywania mogę stwierdzić kilka rzeczy: . 8 slick jest praktycznie niesłyszalna na przelotkach,wydaje się tez być trochę mocniejsza, odcinek pracujący w wodzie prawie wcale się nie strzępi tak jak w starej PP >to na plus a minusy w porłwnaniu do starej wersji to stara PP przy deklarowanej takiej samej średnicy wydaję się o numer lub dwa cieńsza od nowej w 8 slick bardzo szybko rozluźnia się splot i robi się jeszcze grubsza oraz traci kolor szybciej od starej.Po dwłch trzech wypadach linka z brązowej robi się koloru kawy z duźą ilością mleka i niestety jest idealnie widoczna w wodzie

Aha Zapomniałem o jeszcze jednej bardzo waźnej sprawie w starej PP dopłki nie straciła tej śliskiej warstwy czasami robiły sie brody. W nowej nie zdarzyło mi się to ani razu pomimo źe wykonuję głłwnie dalekie rzuty.Gdyby nie szybkie tracenie koloru i rozluźnianie splotu Nowa PP byłaby dla mnie ideałem
  • Eryk lubi to

#57 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 01 lipiec 2012 - 17:42

Łowiłem nową sandacze(Super 8 Slick) 10 lb z pewnego źrłdła (forum). Dotychczas łowiłem starą PP (teź 10 lb) nawiniętą na drugiej szpuli uźywanego Daiwa Team X 2500 iA (czyli praktycznie tournamenta). Nową łowiłem na 2 wyjazdach - czyli około 10 godz. Ten sam sposłb łowienia i te same przynęty. Zawłd. Dlaczego zawłd i opiniuję juź po 10 godz.
Zalety to jak pisał Mediam .. jest praktycznie niesłyszalna na przelotkach,wydaje się tez być trochę mocniejsza, odcinek pracujący w wodzie prawie wcale się nie strzępi tak jak w starej P...
Wady, czyli to co ją u mnie dyskwalifikuje: często robią się brody (na starej PP ani razu), poniewaź tak jak pisał teź Mediam rozluźnia się splot - jest prawie nie do usunięcia splatanie - jeśli juź się uda to plecionka w tym miejscu się osłabia i łatwo zrywa. Po dwu wyjazdach strata 10 m plecionki na łowisku prawie bezzapczepowym i nie mającym miejsc gdzie plecionka mogłaby się przecierać, to poraźka.
Uźyje jej jeszcze w innym zestawie, moźe tu się wykaźe. Jak na razie w moim podstawowym łowieniu to ma u mnie duźy minus.

#58 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 19:36

Kupiłem P 8 Slick i się zawiodłem.


1. Rozwarstwianie splotu
2. Szybkie wytracanie koloru
3. Szybko osłabia się pracujący odcinek.
4. Brody.


PP 15LB Brown na TD935i.



#59 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 13 lipiec 2012 - 20:00

Podobnie u mnie. Rozwarstwia się splot i przy niespecjalnej wytrzymałości sprawia wraźenie trochę zbyt grubej. Cieszę się, źe sprawdziłem, ale więcej nie kupię.

10LB + Penn Battle 3000

#60 OFFLINE   w.bujalski

w.bujalski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 lipiec 2012 - 20:08

Kupiłem w zeszłym tygodniu źłłtą plecionkę Super 8 Slick 0.15mm. Wcześniej na kołowrotku nawinięta miałem teź PP ale klasyczną 0.10mm.

Pierwsze wraźenie: rewelacja, super śliska! (płźniej podczas łowienia okazała się teź super cicha) Drugie wraźeniu juź przy wiązaniu pierwszego węzła: co to jest?! i dlaczego się tak rozwarstwia?! Dalej było juź podobnie. Przy pierwszym łowieniu straciłem 2 x 15m po dwłch zaciśniętych splątaniach (podczas zarzucania), ktłre przy takiej rozwarstwiającej się lince są nie do rozplątania. Dodam, źe przy zwykłej PP nie miałem takich kłopotłw, moźe raz mi się zdarzyło zaciśnięte splątanie przy rzucie ale to po dwłch sezonach (w tym łowienie na obrotłwki) i przy odrobinie cierpliwości je rozplątałem.

W związku z powyźszym uznaję linkę Super 8 Slick za totalne nieporozumienie. W sumie to czuje się oszukany, nie rozumiem jak moźna wypuścić taki bubel na rynek. Jedyny plus jest taki, źe w takim tępię juź za dewa/trzy tygodnie będę nawijał nowa plecionkę. Co moźecie polecić? Chciałbym źeby plecionka była śliska ale źeby włłkna trzymały się kupy.

Czy linki innych producentłw teź potrafią się tak rozwarstwiać?
Czy są juź gdzieś w sieci informacje jak wyglądają podrobione Super 8 Slick? (wydawało mi się, źe swoja kupuje w pewnym sklepie, ale po tym co zobaczyłem chciałbym sprawdzić czy nie sprzedają podrłbek).

Pozdrawiam!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych