Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Photo

PowerPro Super 8 Slick a "stara" power pro


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#61 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,309 posts

Posted 16 July 2012 - 20:28

Kupi艂e艣 orygina艂, niestety. Ja te排 w pierwszej chwili pomy艣la艂em 排篹 kupi艂em podr门俠臋 ale sprzedaj膮cy jest pewny wi臋c to wina kiepskiej plecionki.

#62 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jad臋 na ryby i nie b臋dzie mnie troch臋 , trzeba odpocz膮膰 od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,964 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imi臋:MARIUSZ

Posted 16 July 2012 - 20:56

Od 6-7 lat u排簓wam wy艂膮cznie Power Pro, g艂门倃nie po艂owy morski. Zwyk艂膮 we wszystkich kolorach. Depth Hunter i ostatni膮 nowo艣膰 Super8Slick
Plecionki sprowadzam z USA i tak jak ju排 wcze艣niej kto艣 napisa艂, podane parametry USA s膮 inne ni排 w Europie. Oni podaj膮 wytrzyma艂o艣膰 na w臋藕le, a nie liniow膮 i st膮d wynika r门偱藕nica w 艣rednicach.
Ja osobi艣cie ceni臋 t臋 firm臋. Co do nowo艣ci S8S, to jest lepsza od zwyk艂ej PP pod wzgl臋dem mi臋kko艣ci, co daje dalsze rzuty, jest niepor门倃nywalnie cichsza na przelotkach. Na razie spisuje si臋 艣wietnie. Dziwne rzeczy ludzie wypisuj膮 na temat tych plecionek. Wynika to pewnie z olbrzymiej ilo艣ci podr门俠ek. Ja 艂owi臋 cz臋sto w morzu Ba艂tyckim i raz/dwa w roku jestem w Norwegii, plecionka nara排簅na jest na ekstremalne przeci膮排篹nia i mocno s艂on膮 wod臋, m臋skie jigowanie , si艂owe hole, otarcia o burt臋 i r门偱藕ne podwodne zawady. Z艂ego s艂owa nie powiem na 排篴dn膮 z plecionek PP. U排簓wa艂em, u排簓wam i b臋d臋 u排簓wa艂 :D Dla mnie osobi艣cie No 1.

Ja tam te排 mam wyrobione zdanie na temat PP STAREJ i NOWEJ. 艁owi艂em, 艂owie i b臋de 艂owi艂 na PP bo na razie nic w tych pieni膮dzach lepszego nie znalaz艂em. 艁owie duzo i jako艣 przez tyle lat nie mia艂em takich wpadek. Co do robienia gniazd to podpowiem 排篹 to nie wina pletki a raczej ko艂owrotka i uzywania jej - wysz艂o to z do艣wiadczenia (moje pocz膮tki 艂owienia pletkami)

#63 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,806 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 16 July 2012 - 20:57

Na razie nie ma podr门俠ek Super Slick, przynajmniej ja nie widzia艂em - za nowy produkt. Natomiast co do wra排篹艅 osobistych - ka排篸emu pasuje co艣 innego i r门偱藕ne s膮 sytuacje. Jednemu klientowi przy odstrzeliwaniu przyn臋ty rozwarstwia艂 si臋 P-Line - totalnie nie wiem dlaczego - jedyna taka reklamacja przez 4 lata. Po wymianie na inn膮 mega zadowolony.

#64 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Posted 16 July 2012 - 21:12

......rozwarstwia艂 si臋 P-Line - totalnie nie wiem dlaczego - jedyna taka reklamacja przez 4 lata. Po wymianie na inn膮 mega zadowolony.

Po dotarciu, chodzi u mnie od 2009 i nie widz臋 potrzeby zmiany ;)

#65 OFFLINE   w.bujalski

w.bujalski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • Lokalizacja艁贸d藕

Posted 16 July 2012 - 21:41

Co do robienia gniazd to podpowiem 排篹 to nie wina pletki a raczej ko艂owrotka i uzywania jej - wysz艂o to z do艣wiadczenia (moje pocz膮tki 艂owienia pletkami)

Slicka za艂o排簓艂em na ten sam sprz臋t, na kt门俽ym u排簓wa艂em klasycznej PP wi臋c to nie kwestia ko艂owrotka, taka charakterystyka nowej linki. W sumie spl膮tanie czy broda nie jest problemem, ale niemo排簂iwo艣膰 rozpl膮tania ju排 tak.

Zobaczymy jak b臋dzie si臋 sprawowa艂a przy kolejnych wypadach.

Mo排篹cie poda膰 nazwy konkurencyjnych produkt门倃 godnych polecenia? Spodoba艂a mi si臋 taka 艣liska i cicha plecionka. Je排篹li kto艣 produkuj臋 taka nierozwarstwiaj膮ca si臋 to z ch臋ci膮 bym przetestowa艂.

#66 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 July 2012 - 09:10

Temat mozna powiedziec..Morze...ktory to juz raz na antenie..? :D

Jeszzce korzystam ze starych zapasow PP, Strena i Spidera, nowych nie tykalem, wiec nie powiem co teraz warto kupic (a jak widac caly czas cos sie dzieje na tym froncie)

Jedna tylko rzecz akonto podpowiedzi wtrace...tak dla jaj obok popularnych plecionek j.w. nabylem sobie Spidera Ultracasta 8LB.
Mieciutka, dobrze utkana, mocna, super sie rzucalo....ale....w dosc trudnym albo trudnym lowieniu splatania zdarzyc sie musza (chocby z uwagi na warunki meteo i rozmaite przynety, w tym gorzej zachowujace sie w powietrzu).

Zeby nie przeciagac...po 1szym lowieniu nie bylo juz z 15m Ultracasta. Z uwagi na swoja miekkosc niemozliwa do rozplatania.
A stara PP ze swoja sztywnoscia pod tym wzgledem rewelacyjna, co jakis czas sie placze ale niemal zawsze da sie rozplatac.

Warto brac pod uwage na to i w nowych wyrobach roznych firm...
Coz z tego, ze moze i parametry wysrubowane, skoro nie zdazy sie ich wykorzystac.
A cenowo bylo jak 2 szpule PP <_<

Gumo

#67 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Posted 17 July 2012 - 11:15

To dla podtrzymania oceny Spidera Ultracasta. Mam mocniejsz膮, 15 lb. R门倃nie trudno rozsup艂a膰. Szlag trafia jak si臋 jaka艣 spl膮tka przytrafi <_<

#68 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 July 2012 - 14:29

Przy grubszych moze byc lepiej...

Gumo

#69 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Posted 17 July 2012 - 17:51

Przy grubszych moze byc lepiej...

Gumo

Zapewne. Ale tu masa wabika odgrywa ju排 g艂门倃n膮 rol臋 :lol:

#70 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGda艅sk

Posted 22 July 2012 - 01:45

Co艣 mi si臋 wydaje 排篹 koledzy si臋 pogubili! Kupi艂em pierwsze PP w sklepie po 95 z艂 za opakowanie w czasach kiedy by艂a to nowo艣c i hit jako艣ci! Mam te 2 nawini臋te na ko艂owrotki kt门俽e u排簓wam od 4 lat prawie bez oznak starzenia czy zu排簓cia. By艂y to o ile pami臋tam 0.14 i 0.19 . Potem kupi艂臋m na Allegro z metra chyba 4 zestawy i nie mia艂o to nic wsp门俵nego z pierwowzorem. Mechacenie, odbarwienia, wiotko艣c og门俵nie totalny syf. My艣la艂em 排篹 sprzedawca to bandyta ale okaza艂o si臋 排篹 wszystkie PP od czas门倃 przej臋cia firmy przez stawian膮 na o艂tarzach Shimano to badziew odpowiedni jako艣ci膮 do chi艅skiej podr门俠y tajwa艅skiej pletki za 35z艂. Ot i tyle - spiskowa teoria dziej门倃 - Pozdrawiam i 排簓cz臋 wi臋cej refleksji

#71 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 posts
  • LokalizacjaSilesia

Posted 22 July 2012 - 21:27

A ja mam ma艂y update do oceny nowej power pro. Jak m门倃i艂em lubi si臋 rozwarstwia膰 i jest troch臋 przygruba, ale po dobrym wyregulowaniu nawoju w battle jest ju排 o wiele mniej spl膮ta艅. Dzi艣 7 godzin rzucania lekkimi przyn臋tami i ani jednego spl膮tania. Ani raz nie zerwa艂em zestawu w karczowiskach - raz wyci膮gn膮艂em normalnie wytargany kawa艂 drewna ze 艣rodka jakiej艣 k艂ody. Co do mocy po kilkudziesi臋ciu godzinach 艂owienia w trudnych warunkach to jest super.
Podsumowuj膮c - pierwsze wra排篹nie - do dupy, ale teraz jest jakby lepiej :D

P.S.
Testuj臋 10LB

#72 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaAFG...

Posted 24 July 2012 - 16:31

Ja stosuje PP < stary model > praktycznie od poczatku jej istnienia na PL rynku i jak dla mnie rewelacja do tego sciagam w艂asnie ze stan门倃 8lb , 10lb i 15lb po 300 yard门倃 niech sobie lezy jesc i pic nie wo艂a :D

#73 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGda艅sk

Posted 24 July 2012 - 21:48

A sk膮d Ty pobierasz stary model??? Skoro od paru lat plecionka jest klepana gdzie艣 w Chinach przez Shimano? Ja kupi艂em 3 czy 4 zestawy z nowej serii, m门俲 kolega 5, inny kolega 3 i wszyscy stwierdzamy 排篹 ta pletka jest obecnie do niczego, a ju排 na 100% ma nie wiele wsp门俵nego z orygina艂em produkowanym 5 lat temu w USA! Niekt门俽e wypowiedzi s膮 w stylu: to 艣wietny kij sandaczowy - w mojej okolicy wprawdzie sandaczy nie ma ale ZAPEWNIAM 排篹 to super sandacz门倃ka!!! Je艣li kto艣 nie mia艂 do czynienia z POWER PRO to niech si臋 nie wypowiada na temat tego shitu co obecnie jest w sprzeda排簓! B艁AGAM !!!

#74 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,806 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 25 July 2012 - 10:11

Tu jeste艣 w b艂臋dzie - PP jest produkowana w USA, przez Innovative Textiles. Zak艂ad produkcyjny jest ten sam, zmieni艂 si臋 w艂a艣ciciel firmy. Je排篹li chodzi o jako艣膰, to czasami w sklepach mo排簄a trafi膰 egzemplarze kt门俽e wisz膮 2-3 lata na wystawie i s艂onko na nie grzeje. Wtedy s膮 problemy, bo PE bardzo nie lubi UV.

Pozdrawiam

Pawe艂

#75 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,700 posts
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imi臋:Mateusz

Posted 25 July 2012 - 10:31

A ja mam ma艂y update do oceny nowej power pro. Jak m门倃i艂em lubi si臋 rozwarstwia膰 i jest troch臋 przygruba, ale po dobrym wyregulowaniu nawoju w battle jest ju排 o wiele mniej spl膮ta艅. Dzi艣 7 godzin rzucania lekkimi przyn臋tami i ani jednego spl膮tania. Ani raz nie zerwa艂em zestawu w karczowiskach - raz wyci膮gn膮艂em normalnie wytargany kawa艂 drewna ze 艣rodka jakiej艣 k艂ody. Co do mocy po kilkudziesi臋ciu godzinach 艂owienia w trudnych warunkach to jest super.
Podsumowuj膮c - pierwsze wra排篹nie - do dupy, ale teraz jest jakby lepiej :D

P.S.
Testuj臋 10LB


Troch臋 o tej grubo艣ci i mocy nowej pp8 pisa艂em wy排篹j , nowa pp8 jest cie艅sza od pp o tej samej mocy , mi ple膰ka nie rozwarstwia si臋 , jedyne do czego m门俫艂bym si臋 przyczepi膰 to , 排篹 stosunkowo szybko traci kolor i cholernie mi臋kka si臋 robi - troch臋 mo排篹 za mi臋kka pod korb臋 ale pod multika super . Ma jedn膮 niezaprzeczaln膮 zalet臋 kt门俽a jest nie mniej wa排簄a dla komfortu w臋dkowania - jest cichutka :o , 排篹 a排 :huh: Mam te排 t膮 10lb i uwa排篴m , 排篹 do swojej mocy jest wr臋cz cienka ( 艣rednica ma si臋 rozumie膰)B)


#76 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGda艅sk

Posted 25 July 2012 - 12:54

Raczej nie ma opcji aby kilka os门俠 o podobnych do艣wiadczeniach mia艂o takie samo zdanie i jednak mylili si臋! Prawdziwa PP po kilku latach jest bardziej zwarta, trzyma kolor, sztywno艣c ni排 ta nowa po JEDNYM 艂owieniu. Mam 2 stare i 4 nowe! A Wy koledzy macie te排 stare i nowe czy tylko lec膮 opowie艣ci z zielonego lasu?

#77 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaAFG...

Posted 25 July 2012 - 16:38

[quote title=chris541 napisa艂(a) dnia wto, 24 lipiec 2012 10:48]A sk膮d Ty pobierasz stary model??? Skoro od paru lat plecionka jest klepana gdzie艣 w Chinach przez Shimano? Ja kupi艂em 3 czy 4 zestawy z nowej serii, m门俲 kolega 5, inny kolega 3 i wszyscy stwierdzamy 排篹 ta pletka jest obecnie do niczego, a ju排 na 100% ma nie wiele wsp门俵nego z orygina艂em produkowanym 5 lat temu w USA! Niekt门俽e wypowiedzi s膮 w stylu: to 艣wietny kij sandaczowy - w mojej okolicy wprawdzie sandaczy nie ma ale ZAPEWNIAM 排篹 to super sandacz门倃ka!!! Je艣li kto艣 nie mia艂 do czynienia z POWER PRO to niech si臋 nie wypowiada na temat tego shitu co obecnie jest w sprzeda排簓! B艁AGAM !!![/quote

Uwierz mi kolego mozna dopasc orginalana amerykanskiego pochodzenia PP :mellow:

#78 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jad臋 na ryby i nie b臋dzie mnie troch臋 , trzeba odpocz膮膰 od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,964 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imi臋:MARIUSZ

Posted 25 July 2012 - 17:01

Wszystko ma swoich zwolennik门倃 i przeciwnik门倃. A ten temat sta艂 sie udawadnianiem jednym i drugim wy排簊zo艣c 艣wi膮t bo排篹go narodzenia nad swietami wielkiej nocy Skoro sa tu ludzie zadowoleni z tych produkt门倃 to ju排 znaczy ze nie jest to badziew a jak komus nie przypad艂a do gustu no to trudno - musi szukac dalej. Pewnie sta艂o by sie to samo gdybym rzuci艂 teraz temat 排篹 STELLA to chinski badziew a Certate to sam mi门俤. :unsure: Sory za to co teraz czytali艣cie.

#79 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaGda艅sk

Posted 25 July 2012 - 21:33

.....Zak艂ad produkcyjny jest ten sam, zmieni艂 si臋 w艂a艣ciciel firmy. Je排篹li chodzi o jako艣膰, to czasami w sklepach mo排簄a trafi膰 egzemplarze kt门俽e wisz膮 2-3 lata na wystawie i s艂onko na nie grzeje........
Czyli te 2 konfekcjonowane i te 2 z metra co kupi艂em to le排篴艂y na s艂onku?? A u moich koleg门倃 tak samo by艂o??? Wszystkie na s艂onku?
Badzie to badziew i nie ma 排篴dnego znaczenia czy s膮 zadowoleni z u排簓tkowania. A to ma艂o mamy zwolennik门倃 badziewia? 90% lub wi臋cej to w艂a艣nie zadowoleni mniej lub bardziej u排簓tkownicy badziewia szczeg门俵nie w dyscyplinach trudnych do oceny przez zwyk艂ego u排簓tkownika. Okre艣lenie badziew odnosi si臋 do produkt门倃 por门倃nywalnych, a nie og门俵nie. Koledzy kt门俽zy nie u排簓tkowali w zbli排簅nym czasie prawdziwej PP i nowej PP nie powinni si臋 w og门俵e wypowiadac poniewa排 ich ocena jest czysto subiektywn膮 paplanin膮. Ale je艣li mamy prawdziw膮 PP to mamy ODNIESIENIE.

#80 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,806 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 25 July 2012 - 22:09

.....Zak艂ad produkcyjny jest ten sam, zmieni艂 si臋 w艂a艣ciciel firmy. Je排篹li chodzi o jako艣膰, to czasami w sklepach mo排簄a trafi膰 egzemplarze kt门俽e wisz膮 2-3 lata na wystawie i s艂onko na nie grzeje........
Czyli te 2 konfekcjonowane i te 2 z metra co kupi艂em to le排篴艂y na s艂onku?? A u moich koleg门倃 tak samo by艂o??? Wszystkie na s艂onku?
Badzie to badziew i nie ma 排篴dnego znaczenia czy s膮 zadowoleni z u排簓tkowania. A to ma艂o mamy zwolennik门倃 badziewia? 90% lub wi臋cej to w艂a艣nie zadowoleni mniej lub bardziej u排簓tkownicy badziewia szczeg门俵nie w dyscyplinach trudnych do oceny przez zwyk艂ego u排簓tkownika. Okre艣lenie badziew odnosi si臋 do produkt门倃 por门倃nywalnych, a nie og门俵nie. Koledzy kt门俽zy nie u排簓tkowali w zbli排簅nym czasie prawdziwej PP i nowej PP nie powinni si臋 w og门俵e wypowiadac poniewa排 ich ocena jest czysto subiektywn膮 paplanin膮. Ale je艣li mamy prawdziw膮 PP to mamy ODNIESIENIE.


Kwestia jaki sklep ma obr门倀 na towarze. Zdziwi艂 by艣 si臋 ile towar potrafi wisie膰 - szczeg门俵nie dro排簊ze rzeczy, na kt门俽e nie ma zbytu. Kupowa艂e艣 wszystkie w jednym miejscu? Mo排篹 zdarzy艂a si臋 felerna partia.