Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PowerPro Super 8 Slick a "stara" power pro


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:26

Mimo wszystko zaryzykuje wypowiedz... B)

1.Ocena kazdego wedkarza bedzie raczej czysto subiektywna.

2.PP, nawet w czasie najwiekszego rozkwitu miala swoich zagorzalych fanow i zacieklych wrogow.

Moim zadaniem jest szukanie prawdy i pewnie skonczy sie tak jak w przypadku starej PP - wezne sie i kupie...

Gumo

#82 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Napisano 25 lipiec 2012 - 23:36

Raczej wyraziÅ‚em siÄ™ jasno. Nie ma moÅźliwoÅ›ci aby moje 4 czy 5 zakupÃÅ‚w w rÃÅ‚Åźnych miejscach (jedynie 2 zestwy z metra od tego samego na Allegro) oraz zakupy moich kolegÃÅ‚w polegaÅ‚y na zakupieniu zleÅźaÅ‚ej lub nasÅ‚onecznionej. MogÄ™ Ci wysÅ‚ac (kaÅźdemu) sample 2mb PP 4 letnie (uÅźywane mniej wiÄ™cej 30 razy w sezonie) oryginalne i po 2 prÃÅ‚bki PP nowej po 3-4 poÅ‚owach. RÃÅ‚Åźnica jest tak ewidentna Åźe Twoje dywagacje przyjmujÄ™ jedynie za prÃÅ‚bÄ™ poprawy samopoczucia z powodu nabycia badziewia. Ot i tyle

#83 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2012 - 10:10

Jesli o mnie chodzi to dziekuje za deklaracje ale zrobie po swojemu, kupie plecionke nawine i pojde z tym na ryby...

Gumo

#84 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • GieÅ‚da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 lipiec 2012 - 07:43

Raczej wyraziÅ‚em siÄ™ jasno. Nie ma moÅźliwoÅ›ci aby moje 4 czy 5 zakupÃÅ‚w w rÃÅ‚Åźnych miejscach (jedynie 2 zestwy z metra od tego samego na Allegro) oraz zakupy moich kolegÃÅ‚w polegaÅ‚y na zakupieniu zleÅźaÅ‚ej lub nasÅ‚onecznionej. MogÄ™ Ci wysÅ‚ac (kaÅźdemu) sample 2mb PP 4 letnie (uÅźywane mniej wiÄ™cej 30 razy w sezonie) oryginalne i po 2 prÃÅ‚bki PP nowej po 3-4 poÅ‚owach. RÃÅ‚Åźnica jest tak ewidentna Åźe Twoje dywagacje przyjmujÄ™ jedynie za prÃÅ‚bÄ™ poprawy samopoczucia z powodu nabycia badziewia. Ot i tyle


Akurat od ponad sezonu nie uÅźywam PP, bo przesiadÅ‚em siÄ™ z rÃÅ‚Åźnych powodÃÅ‚w na innÄ… markÄ™ - bo sÄ… na rynku lepsze plecionki. Jednak uÅźywaÅ‚em plecionek z obu okresÃÅ‚w o ktÃÅ‚rych piszesz. I z wÅ‚asnego doÅ›wiadczenia wiem, Åźe byÅ‚ czas, kiedy PP kulaÅ‚o z jakoÅ›ciÄ…. Natomiast pisanie Åźe jest to badziew jest naduÅźyciem - bo badziew to sÄ… plecionki robione z butelek, ktÃÅ‚re po jednym wyjÅ›ciu na ryby siÄ™ rozÅ‚aÅźą w rÄ™kach - a takich produktÃÅ‚w nie brakuje.


#85 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:25

Od Å‚adnych paru lat braÅ‚em od Ciebie z allegro PP, potem Strena. W tym roku diabeÅ‚ mnie podkusiÅ‚ na coÅ› innego i juÅź widzÄ™, Åźe pletka nie dotrwa do jesieni, jeÅ›li moÅźesz napisz coÅ› wiÄ™cej o tej „innej marce” na ktÃÅ‚rÄ… teraz Å‚owisz, moÅźe warto rozwaÅźyć bo zakup mnie na bank nie minie.

#86 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • GieÅ‚da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 lipiec 2012 - 10:57

UÅźywam P-Line, ale znajomi uÅźywajÄ… Sonic Braid i bardzo sobie chwalÄ… - zuÅźywa siÄ™ wolniej niÅź PP.

#87 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2012 - 11:41

Kolejny raz mam nauczkę by nie bawić się w eksperymenty tylko trzymać sprawdzonego, podziękował.

#88 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Napisano 29 lipiec 2012 - 00:22

Ile razy moÅźna powtarzac - mam stare PP i sÄ… doskonaÅ‚e i duÅźo nowych (okazaÅ‚o siÄ™ Åźe 6 zestawÃÅ‚w a nie 4 jak pisaÅ‚em wczeÅ›niej) i sÄ… beznadziejne. Nie braÅ‚em pod uwagÄ™ 2 grubych na morze bo o nich zapomniaÅ‚em z racji rzadkiego uÅźywania. Ale i te grubsze sÄ… sÅ‚abiutkie w relacji do innych marek poniewaÅź po paru poÅ‚owach szumiÄ… na przelotkach jak sznur konopny. OczywiÅ›cie ma to degradujÄ…cy wpÅ‚yw na odlegÅ‚oÅ›c rzutu. Na morzu jest to bez znaczenia, ale jak uÅźyÅ‚em multika z takim sznurem PP 0.28 (bodajÅźe) do ciÄ™Åźkich jerkÃÅ‚w to raczej rzuciÅ‚ bym dalej lassem!!!! Dla przykÅ‚adu mogÄ™ tylko dodac Åźe Daiwa Tournament i jakiÅ› model Dragona HM spisuje siÄ™ o 3 nieba lepiej niÅź te nowe PP.

#89 OFFLINE   NaSpinning

NaSpinning

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 00:32

Ale i te grubsze sÄ… sÅ‚abiutkie w relacji do innych marek poniewaÅź po paru poÅ‚owach szumiÄ… na przelotkach jak sznur konopny.


zmieÅ„ źrÃÅ‚dÅ‚o zaopatrzenia w PP, bo nowe PP Slick na 1000% tak siÄ™ nie zachowuje...


#90 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Napisano 29 lipiec 2012 - 00:44

To w takim razie PP miaÅ‚a co najmniej 2 sÅ‚abe lata co jest raczej trudne do zrozumienia i zaakceptowania. Poza tym podobne obserwacje majÄ… moi koledzy wiÄ™c o co tu chodzi? NagÅ‚e olÅ›nienie PP po latach bÅ‚Ä™dÃÅ‚w czy jedynie subiektywna ocena kolegÃÅ‚w co kupujÄ… 1 pletkÄ™ co 2 lata. Ocena moÅźe by w miarÄ™ obiektywna jedynie gdy mamy źrÃÅ‚dÅ‚o odniesienia. Ja mam starÄ… PP nie mÃÅ‚wiÄ…c o innych a koledzy majÄ…???? czy tylko tak siÄ™ im wydaje?

#91 OFFLINE   NaSpinning

NaSpinning

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 16:16

PowerPro Super 8 Slick jest od zeszÅ‚ego roku, wiÄ™c nie moÅźesz mieć jej 2 lata, ja uÅźywam jej od zeszÅ‚ego sezonu i jedyna jej wada to to Åźe nie ma cienkich Å›rednic, najcieÅ„szej 0,15 gruboÅ›ciÄ… znacznie bliÅźej do 0,19 niÅź do 0,15 a jak ktoÅ› siÄ™ uprze Åźe plecionka Å›rednicy nie posiada to wytrzymaÅ‚ość 10lb i 15lb slicka to rÃÅ‚Åźnica tylko ok. 1kg.

jakość produkowanej rÃÅ‚wnolegle http://www.powerpro.com/publish/content/global_fish/en/nl/po wer_pro_v2/products/powerpro_super_lines.html faktycznie siÄ™ w ostatnich latach pogorszyÅ‚a, w dodatku jest caÅ‚a masa na rynku podrÃÅ‚bek.

#92 OFFLINE   Mediam

Mediam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 22:22

chris541 MoÅźe faktycznie powinienes zmienić dstawcÄ™ tak jak napisaÅ‚ NaSpinig.OprÃÅ‚cz wad ktÃÅ‚re wczeÅ›niej wymieniÅ‚em czyli szybkiej utraty koloru,przegrubienia i rozwarstwiania nowa PP 8 slick jest dla mnie plecionka idealnÄ….ZrobiÅ‚em maÅ‚y teÅ›cik i jednym i tym samym odcinkiem Å‚owiÅ‚em okoÅ‚o miesiÄ…ca i ani troche nie zaczęła szumieć ani teÅź wcale nie osÅ‚abÅ‚a Moja jest z Polskiej dystrybucji z Normarku.Nic nie szumi chodzi po przelotkach tak cicho jak ÅźyÅ‚ka.

#93 OFFLINE   tajfun82

tajfun82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 15:57

aktualnie uzywam pp ale nie jestem zadowolony,wracam do p-line najlepsza jaka miałem 30lb

#94 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 21:21

A ja zapytam,jak wyglÄ…da przeÅ‚oÅźenie wytrzymaÅ‚oÅ›ci Power Pro w wersji europejskiej w kilogramach,ktÃÅ‚ra jest podawana jako liniowa do wytrzymaÅ‚oÅ›ci w funtach na węźle w wersji amerykaÅ„skiej?
Chodzi mi o odpowiednik europejskiej wersji 0,19 13 kilo,czy 20lbs bÄ™dzie mieć zbliÅźonÄ… wytrzymaÅ‚ość liniowÄ…,czy jest mocniejsza?
Pozdrawiam :D.

#95 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2012 - 21:54

Na stronie Aspius.pl masz porÃÅ‚wnawcza tabelkÄ™. Niestety - strona w przebudowie. Uzytkownik PaweÅ‚ @PsuÅ‚ek na tym forum jest hersztem tego sklepu. :mellow:

#96 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • ImiÄ™:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2012 - 22:17

A ja zapytam,jak wyglÄ…da przeÅ‚oÅźenie wytrzymaÅ‚oÅ›ci Power Pro w wersji europejskiej w kilogramach,ktÃÅ‚ra jest podawana jako liniowa do wytrzymaÅ‚oÅ›ci w funtach na węźle w wersji amerykaÅ„skiej?
Chodzi mi o odpowiednik europejskiej wersji 0,19 13 kilo,czy 20lbs bÄ™dzie mieć zbliÅźonÄ… wytrzymaÅ‚ość liniowÄ…,czy jest mocniejsza?
Pozdrawiam :D.


Na stronie 3 tego wÄ…tku wkleiÅ‚em takÄ… lub chyba takÄ… tabelkÄ™ o ktÃÅ‚rÄ… Ci chodzi , to mi przyszÅ‚o z us.

#97 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 15 wrzesień 2012 - 07:40

[quote]
A ja zapytam,jak wyglÄ…da przeÅ‚oÅźenie wytrzymaÅ‚oÅ›ci Power Pro w wersji europejskiej w kilogramach,ktÃÅ‚ra jest podawana jako liniowa do wytrzymaÅ‚oÅ›ci w funtach na węźle w wersji amerykaÅ„skiej?
Chodzi mi o odpowiednik europejskiej wersji 0,19 13 kilo,czy 20lbs bÄ™dzie mieć zbliÅźonÄ… wytrzymaÅ‚ość liniowÄ…,czy jest mocniejsza?
Pozdrawiam :D.
[/quote]

Na stronie 3 tego wÄ…tku wkleiÅ‚em takÄ… lub chyba takÄ… tabelkÄ™ o ktÃÅ‚rÄ… Ci chodzi , to mi przyszÅ‚o z us.
[/quote]
O tak,dokÅ‚adnie o to chodziÅ‚o,wielkie dziÄ™ki,Å›lepy byÅ‚em i nie zauwaÅźyÅ‚em :mellow:.

#98 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 15 wrzesień 2012 - 11:17

JeÅ›li mogÄ™ coÅ› dodać po czasie - odcinaÅ‚em po kilka razy odcinek 5-10m plecionki, poniewaÅź byÅ‚a niebezpiecznie postrzÄ™piona... ZwykÅ‚a PP chyba jest jednak lepsza, choć na poczÄ…tku miaÅ‚em odmienne zdanie :D

#99 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • ImiÄ™:Mateusz

Napisano 27 wrzesień 2012 - 11:43

No i staÅ‚o siÄ™ , otrzymaÅ‚em dzisiaj varivas asb max power 1.0 i 1.5 :huh: To siÄ™ oficjalnie chciaÅ‚em z pp8 poÅźegnać for good , bye bye pp8 ;)

ps. moÅźe sobie zostawiÄ™ 10lb , taka Å‚adna jasnobrÄ…zowa jest jeszcze

#100 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 16:09

Czy ktoś miał do czynienia z grubszymi plecionkami PP8? Widziałem w sklepie w dobrej cenie i się zastanawiam czy takie brązowej 0.36, bądź 0.41 nie kupić na próbę.