Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   diamel

diamel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNT

Napisano 09 styczeń 2015 - 18:16

W Mapedicie tez są problemy czorsztyńskiego nie generuje ale sromowickie i Dunaj z dopływami i okolice spokojnie(jak chcesz daj namiar na priv,to mogę ci  podeslac LCMa co na biegu stworzyłem)nad dopracowaniem trzeba by niestety posiedzieć trochę, żeby to wszystko recznie obklikać

 

do HDI mam AT5 Polski. pisałem o tym wcześniej. są wszystkie wody w PL, zatem gdziekolwiek będziesz, nigdy nie wpłyniesz na trawę. nie ma co prawda batymetrii, są drogi, lasy i wody. jakaś kolej i inne pierdoły. podałem w poprzednich postach numer telefonu. wystarczy zadzwonić, zapytać, ustalić sposób "dostawy". ja nic za to nie chcę. nie bójcie się pytać i nie bójcie się tego, że wody jest więcej niż potrzebujecie. dziś potrzebujesz wodę X, jutro Y i znów będziesz szukał, a jest przecież zoom i pozycjonowanie. jak tylko echo określi gdzie się znajduje, ten obszar będzie wyświetlać, reszta idzie w tzw. pizdu (czyt. stanowi szeroko pojęte tło). pod telefonem jestem od wczesnych godzin porannych (rozsądnie rzecz jasna) do godz. 10:30. później gdzieś tak od 21:00 do chwili gdy padnę na ryj ;-).

aaa, nie przejmuj się tym, że to AT5. jest (że tak brzydko napiszę) gówniane, porównywalne z lcm, nic lepsze. ponadto masz możliwość dopisania z czasem własnej batymetrii w formacie lcm (nałożenie drugiej mapy na już istniejącą) nie tracąc nic z wcześniejszej mapy (czyt. cała reszta będzie wskazywać tylko wodę jako wodę)

Dziękuję rafalc oraz StCroix za zainteresowanie moim tematem oraz OGROMNĄ pomoc. Irku nawet PolskaAT5 nie ma jez.Czorsztyńskiego, ma zaraz poniższe(przylegające) małe jeziorko Sromowieckie i w sumie wszystkie szczegóły wokoło wyglądają idealnie. Niestety zarysu zbiornika i błękitu wody niestety już nie;( A już się cieszyłem.. Niestety łatwo nie będzie, dlatego prośba jak to ręcznie wyklikać i załadować do mapy at5? 


Użytkownik diamel edytował ten post 09 styczeń 2015 - 20:29

  • szczupak1 lubi to

#282 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 09 styczeń 2015 - 18:39

No właśnie  problem raczej tkwi tylko w oryginalnych kartach z mapami AT5(maximapa,navionics itp.,itd.)Ja natomiast zrobiłem mape AT5 swojego zbiornika,wrzucilem ja na karte 16GB (klasy 10) pływałem na mapie i spokojnie zapisywałem logi,ale na karcie Navionicsa która dostałem w komplecie niestety nie mogłem nic zapisać.Z tąd zatem chyba pomysł producentow echosond żeby robić 2 sloty na karte(jednego używamy do odczytu orginalnej karty z mapą,drugiego zaś do zapisywania logów)Co do zapisywania loga i jednoczesnego zrobienia zrzutu ekranu to zrobiłem probe na sucho w domu(odpaliłem demo>wlączyłem odtwarzanie loga>potem dałem zapisz loga i podczas trwania zapisu wcisnołem jednocześnie przycisk zoom+ i przycisk wylączania echa i zrzut się spokojnie zapisał na karte.Na koniec dodam że echo  to Elite 7HDI z softem w wers.3.0 karta użyta do proby to zwykle 8 GB klass 10(ponoć sa najszybsze więc takie zakupiłem i póki co nie mam jakiś problemów z zawiechą sprzętu itp.)Aha i póba zapisu i zrzutu była wykonana na całym ekranie nie podzielonym na pól z mapą(jak tak chciałem zrobić to nie mogłem się wstrzelić,brakło mi cierpliwości.Wykonanie tej operacji nie jest takie proste żeby wcisnąć jednocześnie te 2 przyciski)


Użytkownik rafalc edytował ten post 09 styczeń 2015 - 18:41


#283 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 09 styczeń 2015 - 19:31

Diamel spoko nie zostawimy cie tak z tym problemem(jak się powiedziało A to trzeba i powiedzieć B)Można wyklikać ręcznie zbiornik i zrobić LCMa który spokojnie powinien się nałożyć na mapke którą ci wysłałem w tym formacie,nie wiem jak to będzie w formacie AT5 czy się nie pogryzie coś.Na mapke niestety będziesz musial trochę poczekać bo mam trochę innych spraw na głowie ale obiecuje że zrobie ci ten zbiornik.Pozdro,Rafal

Ps.co do pomocy zrobienia mapy samemu co i jak,to temat raczej rzeka,ja osobiście od paru miesięcy męcze po trochu od czasu do czasu ale im dalej w las tym więcej drzew(jest pare sposobów,niektórych sam jeszcze nie ogarniam a co nowy program to zaś jakieś operacje ,ustawienia itp.)Ale jak masz trochę w sobie samozaparcia to poszperaj tu na forum bo ktoś już napisał piękny artykuł w tej kwesti,tylko jak siądziesz na jakimś etapie to zaczynają się schody.Ale co nas nie zabije to nas wzmocni



#284 OFFLINE   diamel

diamel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNT

Napisano 09 styczeń 2015 - 20:30

Super, dzięki bardzo, poczekam;) Próbowałem właśnie samemu ale cały czas pod górkę. Jak nie karta SD, to niemożliwość zapisu do danego formatu, to jakieś skrypty nieaktualne. Do tego mętlik w głowie po przeczytaniu zbyt dużej ilości informacji dotyczący map, lowrenców i innych. A w tym momencie dochodzi grypa, która właśnie zaczęła mnie zwalać z nóg;( Ech.. niech już będzie ciepło, sezon i rybki... ;)



#285 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 09 styczeń 2015 - 21:52

https://www.youtube....h?v=YGxoyQ2LtwE

 

nie sugeruj się tytułem. mapy do HDI też robi się tym sposobem.


Użytkownik StCroix edytował ten post 09 styczeń 2015 - 21:54

  • tommik lubi to

#286 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2015 - 21:02

Witam

 

Stworzyłem sobie mapkę .lcm i nawet się pokazuje w symulatorze elitki ale jest to tylko niebieska plama na zielonym tle. Pytanie jak dodać teren zabudowany do tej mapki a na wiosnę jak już zacznę pływać i zbierać logi to batymetrię? 

 

Jaki soft ugryzie batymetrię poza reefmasterem jest jakaś darmowa alternatywa?

 

Pozdr.



#287 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 05 luty 2015 - 21:31

okolice w całej krasie zrobisz w sposób jaki podałem nieco wyżej. kwestia zaimportowania danego obszaru z mapy OSM. można też jako obraz satelitarny, przy czym na HDI szału nie ma (bynajmniej mnie moja mapa nie powaliła). batymetria i inne rzeczy to już ReefMaster i/lub DrDepth. innych programów nie znam. w kwestii łączenia takiej mapy z cieniowaną mapą zbiornika (przy czym całość robiłem w formacie AT5) nie bardzo wiem jak to ogarnąć. być może jako zwykły lcm pójdzie, AT5 nie umiem ruszyć. chwilowo się poddaję, mam inne, poważniejsze problemy. za jakiś czas wrócę do rozgryzania tego łączenia map w całość.


  • Wookash lubi to

#288 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 marzec 2015 - 16:08

Witam wszystkich

Czy ktos z szanownych kolegow moglby wzucic zdiecie mapy cieniowanej zrobionej w reffmaster i pracującej w echu z serii lowrance elitę . (Zzut  ekranu )



#289 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 05 marzec 2015 - 06:56

w poście o nowych Elite 7 HDI wrzuciłem obraz cieniowanej mapy z ReefMaster'a. nie jest to co prawda zrzut ekranu, a baza służąca do stworzenia gotowej mapy, niemniej jednak w urządzeniu wygląda ona dokładnie tak samo.



#290 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 marzec 2015 - 16:25

Spoko dzięki :)

 

Ja dodam od siebie dla zainteresowanych ze  reefmaster  można jechać na trial non stop :)

Oto przepis :

Program acronis do odzyskiwania partycji bądź inny podobny

20gb miejsca na dysku

Czas reanimacji 7min

Czas instalacji

 wszystkiego 1h  . myk w pełni legalny :) jak ktoś zainteresowany to pisac



#291 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 16 marzec 2015 - 13:17

Koledzy,mam pytanko:

-Czy zna ktoś sposób jak zapisac obraz mapy w postaci pliku PNG po wygenerowaniu mapy 3D w Reefmasterze?W 2D jest to proste po skalkulowaniu mapy dajemy prawy przycisk myszy,nastepnie komenda export map image i można zapisac sobie mape w jednym z podanych formatow,natomiast w opcji 3D ten przycisk myszy jest nieaktywny.Ma ktoś może jakiś pomysl jak to wyciagnac?Może gdzies w opcjach menu?


Użytkownik rafalc edytował ten post 16 marzec 2015 - 13:19


#292 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 16 marzec 2015 - 20:22

kurde, Rafał! robiliśmy to przecież.

zdzwonimy się w tygodniu (do południa. rano wracam z nocki) i przypomnę Ci temat.

 

generujesz mapę 3D, klikasz ją prawym przyciskiem myszy, zaznaczasz export shaded relief,  otwiera się nowe okno z mapą w której możesz zmienić sposób wyświetlania mapy (dwie opcje po prawej stronie okna), jak również takie parametry jak: kąt padającego światła, ilość światła i skalę "trójwymiarowości" (pobaw się suwaczkami, a zobaczysz w czym rzecz). zapisujesz obraz jako png i... pewnie rzucisz tym do IMC.

miłej zabawy ;-)


Użytkownik StCroix edytował ten post 16 marzec 2015 - 21:40


#293 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 marzec 2015 - 06:03

Irku, ale to w 1.8? W 1.7 wczoraj się bawiłem i nie ma tam takiej możliwość. Chyba, že coś przeoczyłem.

#294 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 17 marzec 2015 - 11:00

nic nie przeoczyłeś.

jest dokładnie tak, jak piszesz.

to ja popełniłem błąd nie mówiąc w której wersji programu tak to działa.



#295 OFFLINE   michal008

michal008

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 21:51

Witam Panowi. Śledzę wątek od początku nie mogę ogarnąć. Potrzebuję dla zaprzyjaźnionego rybaka mapę Polski/małopolski na Lowrance lcx 112c. Jak to ogarnąć, czy może ma ktoś coś...? Próbowałem z GPS Mapedit ale coś mi nie idzie.Z góry dziękuje za pomoc.



#296 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 30 marzec 2015 - 22:00

Rybakowi to chyba tu nikt nie pomoże :D

#297 OFFLINE   michal008

michal008

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 16:56

No jasne :D Poprawka- wędkarzowi :) Ktoś pomoże?



#298 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 06 kwiecień 2015 - 07:31

Super wątek :)
StCroix wysłałem do Ciebie wiadomości SMS i PW :)
Chętnie pobawie się w mapowanie krakowskiej Wisły.
Na koniec maja potrzebuję jeszcze mapkę Jez. Powidzkiego.
Jak można proszę link do wspominanego w temacie artykułu o robieniu map.

Użytkownik K-Pon edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 07:32


#299 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 06 kwiecień 2015 - 12:46

tutaj są wszelkie informacje: http://www.anglingch.../tutorials.html



#300 OFFLINE   michal008

michal008

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 21:47

Witam. Jestem o krok dalej w edycji map jednak jak na razie po obrysowaniu jeziora exportuje je do formatu Lowrance. Eksport wykonuje w  mapedit++. Tworzy kilka plików, praktycznie kazdy waży 17KB. Wgrywam na kartę, potem do sondy i nic. Nie widzi go. Doradzicie co robię źle?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych