Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 29 luty 2016 - 20:50

Zrzut echa to lowrance?

Takie widoki również generuje Elitka 7 HDI(wycinek mapy z RM a zrzut ekranu z elitki)

Załączony plik  mapa na elite 7HDI.jpg   181,05 KB   11 Ilość pobrań



#402 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 29 luty 2016 - 21:00

Przepraszam ze sie wtrace ale dla mnie kolega @rafalc jest mistrzem :) i na dodatek nie ma zadnych oporow zeby komukolwiek pomoc w kwestiach mapek, jak mialem Elitke zawsze chcial pomoc choc nie musial. Rafal oby wiecej takich zyczliwych ludzi jak ty (oczywiscie sa inni koledzy ktorzy chetnie pomoga :) , ale z Rafalem mam fajne wspomnienia 


  • rafalc lubi to

#403 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 luty 2016 - 21:38

Nie wiem jak w Humku ale żeby taka mape zobaczyć w Lowrance elite hdi ,bądź hds gen3 trzeba wlaczyc opcje cieniowanie terenu.Bez tego mapy poprostu niebedzie widać.Wiec  może tu tkwi tylko problem,raczej rzekłbym ze na pewno. Jak sprzedawałem elitke to chciałem koledze pokazac cieniowana mape.Wlączam sprzet a tu tylko niebieska plama,przelączylem w opcjach mapy na cieniowanie terenu i "włala" pokazala się piekna kolorowa mapka.Taka drobnostka a potrafi zabic ćwieka w głowie.Powodzonka w odpaleniu mapki

Mapę odpaliłem, w zasadzie trudno nazwać to mapą - to izobaty, linia brzegowa i w zasadzie to wszystko.  Opcji cieniowania map nie widziałem/zwróciłem uwagi. Jutro poszperam, ale jestem sceptyczny. C. Karpiński kiedyś mi już pisał o trudnościach wgrywania map cienowanych do HB, mieli coś z tym robić, jutro dryndnę do nich.

Edyta Edyty - muszę pokombinować w ustawieniach wyświetlania linii w echu. Tam chyba jest kluczyk do czytelności map RM w HB. Szału nie będzie, ale powinno być lepiej niż "surowe" linie izobat


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 29 luty 2016 - 22:21


#404 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 luty 2016 - 22:46

No niech mi się wierzyć że nie ma sposobu na mapy kolorowe pod HB. Przecież hb to tega firma zawzieta konkurencja dla lowrance . I  posiadająca wielu użytkowników sprzętu. Trzeba pogrzebać w czelusciach internetu o tym ☺



#405 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 01 marzec 2016 - 18:37

Tez nie mogę w to jakos uwierzyć ze Humek nie uporalby się z takim problemikiem,przeciez możliwości sprzętowe ma ku temu żeby mapy cieniowane wyswietlac.Hmmmm,zabiliście mi ćwieka i chyba się za to wezme choć czasu coraz mniej i cala masa innych rzeczy na glowie.



#406 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 marzec 2016 - 18:55

Patrząc jak wyglądają zrzuty z ekranu Autochartu - szału w HB nie ma. Cieniowanie bardzo skromnie, poszczególne głębokości można wyświetlić na zasadzie wyfiltrowania w ustawieniach echa. Ja jadę na RM i mam coraz większe wątpliwości co do obsługi map w HB.

Do lowrance'a  AT5 to w ogóle nie ma startu.

Na forum RM założyłem temat o cyfrach głębokości dla izobat w RM, nie uzyskałem ich dotąd, nie widziałem w tutorialu na ich stronie.



#407 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2016 - 11:10

Ale patrzyłem gdzieś na YouTube to autochart robi ładne mapy kolorowe.... może poprostu wyższe modele hb nie mają z tym problemu

#408 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2016 - 11:11

z innej beczki ktoś ogarnia jak zrobić plik pokładowy mtb z mapy googla pod rm ?

#409 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 marzec 2016 - 14:28

Ale patrzyłem gdzieś na YouTube to autochart robi ładne mapy kolorowe.... może poprostu wyższe modele hb nie mają z tym problemu

Ten zaimplementowany w seriach helix9-12 jest lepszy, faktycznie widać kolory.

 

P.s. Matt odpisał mi, że RM nie jest w stanie wygenerować cyfr  głębokości na mapach dla HB.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 marzec 2016 - 14:42


#410 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2016 - 15:10

Czyli jest podobnie jak w lowrance gdzie echa z niższej półki czytają tylko .lcm , czyli same izobaty na tle plamy niebieskiej .
a półka wyżej ogarnia at5... także ceny sprzętu to nie tylko przetworniki ale i cala ,reszta mapy . Szybkość działania itp

Użytkownik siarq edytował ten post 02 marzec 2016 - 15:11


#411 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 marzec 2016 - 15:38

Masz może wiedzę, które z mniejszych elitek czytają at5?



#412 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 02 marzec 2016 - 16:07

elite 4 chirp



#413 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2016 - 18:05

Kiedyś nad wodą przekładlem kartę z elite 7hdi do elite 4hdi i niestety ona at5 nie czytała. Może chrip czyta napewno 4hdi nie trawila map. Napewno 5hdi/chrip czytają bo tj to samo co 7"

Użytkownik siarq edytował ten post 02 marzec 2016 - 18:09


#414 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 02 marzec 2016 - 18:55

hmm zaznaczam, że nie posiadam elite 4 chirp, ale:

http://jerkbait.pl/t...ark-4-hdi-mapy/

 

tutaj SzymonK pisze, że na elite 4 hdi at5 chodzi.



#415 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2016 - 19:41

nie wiem, nie neguje w kazdym badz razie w tamtym sezonie spotkalem gosci nad woda gadka szmatka mieli 4hdi . Wlozylismy moja karte i klops mapa sie nie ukazala a na 7 hdi chodzila. takze mowie z doswiadczenia



#416 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 02 marzec 2016 - 19:51

właściciel musiałby zweryfikować



#417 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4752 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 marzec 2016 - 21:54

W międzyczasie wymodziłem mapkę z RM według instrukcji Matta

Załączony plik  m.png   123,17 KB   8 Ilość pobrań

Wyszło to jakoś, nie ma oczywiście podpisanych izobat, chyba łopatologicznie - waypointami zacznę to opisywać. Nie wiem jeszcze jak(i czy w ogóle ) przenieść waipointy naniesione w RM na projekt mapy do HB. Jeżeli się nie da - to wtedy żmudna dłubanina i ręczne wklepywanie wp w charakterystycznych punktach mapki. 



#418 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2016 - 22:31

W rm jest możliwość masowego exportu wp. Hm nie trawi tego ? Możesz napisać w jakim formacie są logi z hm? Kolega mi przysłał .dat i coś jeszcze ale za ch. Rm niechęć ich zaimportować. ...

#419 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 02 marzec 2016 - 22:34

No to faktycznie szalu niema zadnego w porównaniu do AT5 Lowranca(wygląda podobnie jak Lcm na starsze modele)W takim razie póki co jeśli chodzi o mapy to Lowrance chyba lepszy,bo mapka generowana pod niego  z RM to raczej pikuś(zero problemu)



#420 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 02 marzec 2016 - 22:41

Kiedyś nad wodą przekładlem kartę z elite 7hdi do elite 4hdi i niestety ona at5 nie czytała. Może chrip czyta napewno 4hdi nie trawila map. Napewno 5hdi/chrip czytają bo tj to samo co 7"

Na 99,9 procent nie była zaktualizowana.Wgranie nowego softu pomagalo(z tego co co się orientuje to soft od wer.4 xxx zalatwia sprawę)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych