Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#4781 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 02 kwiecień 2018 - 19:05

A niech tam, ja też dołączam flaszkę. Chętnie pooglądam chociaż na zdjęciach zegrzyńskie okazy.
Dziwne z tym stwierdzeniem że Zegrze to jakieś wybitne łowisko. Gdzie bym nie pojechał nad byle jaką kałużę, rzucam i coś tam się łowi. Na Zegrzu i owszem zawodnicze okonki w ilościach takich jak na zawodach...choć nie wiem jakbym nie rozgryzał tej wody z sezonu na sezon coraz bardziej nie umiem łowić ryb na Zegrzu.
Przypadek? Nie sądzę...

Mam podobne wrażenia. Im dłużej tam łowię tym bardziej nie umiem.



#4782 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 kwiecień 2018 - 20:01

W 2017 poświęciłem dużo czasu na Zegrze. Prawda okazała się brutalna. I smutna. Złowiłem mniej sandaczy przez cały sezon... niż w swój pierwszy sandaczowy dzień na pomorskich wodach. To był moment, w którym uznałem że takie wędkarstwo mnie nie interesuje.

I już. Koniec. Kropka...

A tym, którzy nie widzą innego świata - współczuję. To jest prawdziwy dramat. Tak - da się połowić ryby, ale  w czasie zimowiska, gdy ryby spłyną z Narwi i Bugu, gdzie indziej w tym czasie,  dzieje się znacznie bardziej.  Tak jak napisał Tomek - na pewno są tam ryby, ale ich ilość jest tak biedna, tak zatrważająca że aż żal. Wszyscy obrońcy tego miejsca - ruszcie dupę na wody, gdzie są ryby, połówcie z sukcesem kilka razy lepiej, złówcie okonie 40+ i to kilkanaście dziennie, zrozumiecie co mam na myśli. Ta woda jest martwa, jest biedna, jest uboga. PZW Was dyma i to tak, że dupa boli za każdym razem, tylko Wy nie znacie innego świata. 

Wielu z nas poznało i czuje niesmak, odrazę i żal.... 

Wędkarsko woda z mega potencjałem - jak napisał Marcin.... Tylko ten potencjał nie ma szans na odrodzenie i obudzenie w takiej formie, jaka ma miejsce na tej wodzie....

Szanowni łowcy na tutejszej wodzie, obrońcy Zegrza i umiejętności.... Mój polski rekord sandaczowy, wymiarowych ryb, z jednego dnia jest tak abstrakcyjny, że nawet Wam się nie śni. Na Zegrzu potrzebujecie kilka lat, żeby się do niego zbliżyć.  TO bzdura, która nie ma prawa się wydarzyć, to nierealne, niemożliwe, kłamstwo i budowanie ego. Tylko ja tego doświadczyłem.... I Zegrza też. 

Smutek, żal i nostalgia. Wiedza i doświadczenie z zasobnych wód mówi - człowieku, uciekaj, nie wracaj, spier...aj. 

Dwa weekendy w miesiącu na wodach zasobnych w ryby (tak, w tym kraju) dają więcej niż cały sezon na Zegrzu...

Ech...


Użytkownik Dano. edytował ten post 02 kwiecień 2018 - 20:20


#4783 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 02 kwiecień 2018 - 21:30

Ale biba się szykuje  :D

- gorzałka - jest 

- kucharz - jest 

- mistrz - dojedzie .

- termin bibki - do ustalenia 

Będzie co wnukom opowiadać  .


  • kostom63 i klim lubią to

#4784 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 02 kwiecień 2018 - 21:59

Bo z zalewem to jak z robotą w Berlinie...
Jednego ziandary pochwyciły i nakłaniają by zawołał kolejnych, na co on krzyczy machając dłonią ku Sobie:
"KAZIU!SP.ERDALAJ!! WYP.ERDALAJ!!!".
  • Dano. lubi to

#4785 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 23:56

Dziękuję wszystkim za lajki, niestety z wyprawy raczej nici, zero odzewu na priv również. Zdaje się naród niepijący jest . Mogę tylko dodać , że mój najlepszy wynik z Zegrza to jakieś 8 lat temu 17 ryb ( głównie szczupak ) w jakieś 7 godz początek października , okolice Dzierżenina czyli właściwie Narew
  • Dano. lubi to

#4786 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 03 kwiecień 2018 - 05:30

Teraz nawet na uklei trudno byłoby to powtórzyć.Pamiętam jak bolenie tłukły na powierzchni zbiorowo...

Użytkownik klim edytował ten post 03 kwiecień 2018 - 05:30


#4787 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 06:38

W 2017 poświęciłem dużo czasu na Zegrze. Prawda okazała się brutalna. I smutna. Złowiłem mniej sandaczy przez cały sezon... niż w swój pierwszy sandaczowy dzień na pomorskich wodach. To był moment, w którym uznałem że takie wędkarstwo mnie nie interesuje.

I już. Koniec. Kropka...

A tym, którzy nie widzą innego świata - współczuję. To jest prawdziwy dramat. Tak - da się połowić ryby, ale  w czasie zimowiska, gdy ryby spłyną z Narwi i Bugu, gdzie indziej w tym czasie,  dzieje się znacznie bardziej.  Tak jak napisał Tomek - na pewno są tam ryby, ale ich ilość jest tak biedna, tak zatrważająca że aż żal. Wszyscy obrońcy tego miejsca - ruszcie dupę na wody, gdzie są ryby, połówcie z sukcesem kilka razy lepiej, złówcie okonie 40+ i to kilkanaście dziennie, zrozumiecie co mam na myśli. Ta woda jest martwa, jest biedna, jest uboga. PZW Was dyma i to tak, że dupa boli za każdym razem, tylko Wy nie znacie innego świata. 

Wielu z nas poznało i czuje niesmak, odrazę i żal.... 

Wędkarsko woda z mega potencjałem - jak napisał Marcin.... Tylko ten potencjał nie ma szans na odrodzenie i obudzenie w takiej formie, jaka ma miejsce na tej wodzie....

Szanowni łowcy na tutejszej wodzie, obrońcy Zegrza i umiejętności.... Mój polski rekord sandaczowy, wymiarowych ryb, z jednego dnia jest tak abstrakcyjny, że nawet Wam się nie śni. Na Zegrzu potrzebujecie kilka lat, żeby się do niego zbliżyć.  TO bzdura, która nie ma prawa się wydarzyć, to nierealne, niemożliwe, kłamstwo i budowanie ego. Tylko ja tego doświadczyłem.... I Zegrza też. 

Smutek, żal i nostalgia. Wiedza i doświadczenie z zasobnych wód mówi - człowieku, uciekaj, nie wracaj, spier...aj. 

Dwa weekendy w miesiącu na wodach zasobnych w ryby (tak, w tym kraju) dają więcej niż cały sezon na Zegrzu...

Ech...

chyba rozmawialiśmy na ten temat jak przypłynąłeś do 13 sprzedać łódkę :)


  • Dano. lubi to

#4788 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 03 kwiecień 2018 - 07:29

chyba rozmawialiśmy na ten temat jak przypłynąłeś do 13 sprzedać łódkę :)

i nic sie nie zmieniło :)


  • paawelek83 lubi to

#4789 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 03 kwiecień 2018 - 07:35

Zmienia się z każdym dniem...na gorsze!?ale potem się polepszy.;-)))

#4790 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 03 kwiecień 2018 - 07:46

W 2017 poświęciłem dużo czasu na Zegrze. Prawda okazała się brutalna. I smutna. Złowiłem mniej sandaczy przez cały sezon... niż w swój pierwszy sandaczowy dzień na pomorskich wodach. To był moment, w którym uznałem że takie wędkarstwo mnie nie interesuje.

I już. Koniec. Kropka...

A tym, którzy nie widzą innego świata - współczuję. To jest prawdziwy dramat. Tak - da się połowić ryby, ale  w czasie zimowiska, gdy ryby spłyną z Narwi i Bugu, gdzie indziej w tym czasie,  dzieje się znacznie bardziej.  Tak jak napisał Tomek - na pewno są tam ryby, ale ich ilość jest tak biedna, tak zatrważająca że aż żal. Wszyscy obrońcy tego miejsca - ruszcie dupę na wody, gdzie są ryby, połówcie z sukcesem kilka razy lepiej, złówcie okonie 40+ i to kilkanaście dziennie, zrozumiecie co mam na myśli. Ta woda jest martwa, jest biedna, jest uboga. PZW Was dyma i to tak, że dupa boli za każdym razem, tylko Wy nie znacie innego świata. 

Wielu z nas poznało i czuje niesmak, odrazę i żal.... 

Wędkarsko woda z mega potencjałem - jak napisał Marcin.... Tylko ten potencjał nie ma szans na odrodzenie i obudzenie w takiej formie, jaka ma miejsce na tej wodzie....

Szanowni łowcy na tutejszej wodzie, obrońcy Zegrza i umiejętności.... Mój polski rekord sandaczowy, wymiarowych ryb, z jednego dnia jest tak abstrakcyjny, że nawet Wam się nie śni. Na Zegrzu potrzebujecie kilka lat, żeby się do niego zbliżyć.  TO bzdura, która nie ma prawa się wydarzyć, to nierealne, niemożliwe, kłamstwo i budowanie ego. Tylko ja tego doświadczyłem.... I Zegrza też. 

Smutek, żal i nostalgia. Wiedza i doświadczenie z zasobnych wód mówi - człowieku, uciekaj, nie wracaj, spier...aj. 

Dwa weekendy w miesiącu na wodach zasobnych w ryby (tak, w tym kraju) dają więcej niż cały sezon na Zegrzu...

Ech...

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA" :good:

 

Wielkie mi Zegrze. Mój pierwszy i ostatni sezon na tym zbiorniku. Jeszcze większy pigalak niż warszawska Wisła z tą różnicą, że na tym mniejszym potrafię jeszcze ryby łowić. Wiem wiem, nie znam wody, nie mam odpowiedniego koloru przynęty, nie to prowadzenie. Połąmania ;)


  • mario, chulo i Dano. lubią to

#4791 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 03 kwiecień 2018 - 08:32

Bartku zgadzam się z Tobą w 100%,ale Zegrze zawsze było trudnym i nie szablonowym łowiskiem... A tak naprawdę ,brakuje tu tylko dobrego Gospodarza, bo zbiornik ma ogromny potencjał!

Wyniki na zawodach osiąga się albo poprzez setki wypływanych wcześniej godzin,albo czystym fartem i jedną konkretną rybką!

Szkoda,że już nie będzie nam dane razem połowić,choć jak znam życie " Pucharu Zegrza" nie odpuścicie..?

Nie no Marcinie nie będzię tak źle ...Puchar Zegrza zazwyczaj odpuszczamy ze względu na to, że z  niektórych wędkujących wychodzą zooombie widząc te nagrody które tam są i nie poznajemy kolegów...raczej skromniej a na pewno spotkamy się na teamowym Eldorado...oczywiście zapraszam do siebie a że lubią Twoje przynęty to będzie możliwość uzupełnienia arsenału... :D...no i ta strefa ciszy...pełny relaks...

...u nas pływamy całym rokiem z przerwą jak lód stoi nie bacząc na to co napisane na papierze czyli pływanie od maja...liczymy się z mandatem ale to jedyna możliwość przypilnowania miejscowych którzy w tym okresie walą szczupaki i okonie na tarliskach...


  • cyprys19 lubi to

#4792 OFFLINE   MichalN

MichalN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2018 - 08:39

Ot taka ciekawostka: https://ompzw.pl/gal...a-zegrzynskiego



#4793 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3940 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 04 kwiecień 2018 - 08:57

Chyba trzeba zrobić akcję pomocy rybakom!

 

Panowie kupujemy baty,bolonki i feedery - pomóżmy im zniszczyć białoryb!

 

Że też żaden "gamoń" nie wpadł na to,że to drapieżników jest za mało (których należało by dopuścić) , a nie białorybu za dużo (który tak chętnie niszczą i tępią )


  • S.N. lubi to

#4794 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 kwiecień 2018 - 09:15

A wystarczyłoby wprowadzić zakaz zabierania ryb drapieżnych. Chociaż czasowo.

Proste, tanie, wystarczy jeden punkt w regulaminie.



#4795 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 04 kwiecień 2018 - 09:41

Zabronili wędkarzom zabierania ryb z miejsc gdzie się grupuje w w sezonie zimowym żeby rybacy mogli na wiosnę stawiać sieci w miejscu gdzie się białoryb gromadzi bo trzeba z nim walczyć. Ja tego nie ogarniam.

Użytkownik Pinciu edytował ten post 04 kwiecień 2018 - 09:44

  • Dano. lubi to

#4796 OFFLINE   Maro 123

Maro 123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Bojanowski

Napisano 04 kwiecień 2018 - 10:19

Madra wypowiedz, dodam do tego czemu nie zakazac spiningu od stycznia do maja by spokojnie mogly sie wytrzec okonie, szczupaki sandacze, skoro zabronili polowu na martwa rybkie, gdzie w marcu lowilem mietusy w wisle

#4797 OFFLINE   knd

knd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2018 - 10:20

Co Wy tak na brak okoni narzekacie??

Cytat z linku:

"obecność nicieni w mięsie okoni pochodzących z Zegrza jest między innymi wynikiem przegęszczenia populacji".

 

A okoniożercom życzę smacznego, a gospodarzom wody piątej klepki.


  • cyprys19 lubi to

#4798 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 kwiecień 2018 - 10:43

Co Wy tak na brak okoni narzekacie??

Cytat z linku:
"obecność nicieni w mięsie okoni pochodzących z Zegrza jest między innymi wynikiem przegęszczenia populacji".

[/font][/color]


Może chodziło o populację nicienia.... Że przegęszczona...




Pozdrawiam
Daniel
  • cyprys19, knd i fonix lubią to

#4799 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 kwiecień 2018 - 11:01

Nie chodzi o przegęszczenie populacji nicienia, o nie...

W stosunku do okoni i nicieni OM PZW kieruje się wyszukaną logiką, poniżej cytat z odpowiedzi na wnioski kół (maj 2017): https://ompzw.pl/fil...1/file-3633.pdf

 

Problem nicienia występującego u okonia w ZZ jest nam znany. Przyczyną jego wystąpienia jest przegęszczenie populacji tego gatunku. Jedynym skutecznym problemem jest rozgęszczenie populacji. Z tego względu w zezwoleniu na rok 2017 zniesiono zaostrzony przez Okręg wymiar ochronny (18cm) na obowiązujący ustawowo (15cm) oraz zniesiono limit (10szt.) do ustawowo obowiązującego (przy połowie samego okonia 5kg w ciągu doby).

:doh: :blink:

 

W skrócie: nie będzie okoni, to nie będzie problemu z nicieniem...


  • homax, Durzy i cyprys19 lubią to

#4800 OFFLINE   nowy76

nowy76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 11:23

tylko z białą rybą też jest problem na ZZ


  • grzesiekp. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych