Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#4821 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 30 kwiecień 2018 - 19:07

 Pomimo notorycznego czarnego PR, na przystaniach (gdzie można wypożyczyć ok 80 szt.) - wolnych łódek brak na 1 i 2 maja!!! Tak wygląda presja na tym zbiorniku. Do tego setki łódek prywatnych i tysiące ludzi na brzegu.

A większość chce zjeść jakąś rybkę w majówkę.

 

To prawda ale co z tego. Ładna pogoda, karta opłacona, rodzina z grillem na brzegu więc sobie popływamy za Szczupakiem z kolegami lub ze szwagrem. Łódka zarezerwowana już wcześniej. Tyle, że 90% z nich wyzeruje. Taka prawda o Zegrzu. Ludzie się łudzą, że jednak coś złowią. Wcale im się nie dziwę bo gdzie mają jechać. Świadomych wędkarzy którzy planowo zaczynają tam sezon z łódki nie ma za wielu a jak są to chyba z sentymentu. To samo będzie jutro nad Wisłą gdzie dziesiątki będą biczować wodę, za tydzień już ich nie będzie. 


Użytkownik luk_80 edytował ten post 30 kwiecień 2018 - 19:08

  • Pisarz.......ewski Piotr, ati i Pinciu lubią to

#4822 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 kwiecień 2018 - 19:54

Pomimo notorycznego czarnego PR, na przystaniach (gdzie można wypożyczyć ok 80 szt.) - wolnych łódek brak na 1 i 2 maja!!! Tak wygląda presja na tym zbiorniku. Do tego setki łódek prywatnych i tysiące ludzi na brzegu.
A większość chce zjeść jakąś rybkę w majówkę.


Łowię na Zegrzu już z 20 lat, mam porównanie rybostanu na przestrzeni tych lat. Powiem krótko, nie jest dobrze.

#4823 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 kwiecień 2018 - 21:40

To prawda ale co z tego. Ładna pogoda, karta opłacona, rodzina z grillem na brzegu więc sobie popływamy za Szczupakiem z kolegami lub ze szwagrem. Łódka zarezerwowana już wcześniej. Tyle, że 90% z nich wyzeruje. Taka prawda o Zegrzu. Ludzie się łudzą, że jednak coś złowią. Wcale im się nie dziwę bo gdzie mają jechać. Świadomych wędkarzy którzy planowo zaczynają tam sezon z łódki nie ma za wielu a jak są to chyba z sentymentu. To samo będzie jutro nad Wisłą gdzie dziesiątki będą biczować wodę, za tydzień już ich nie będzie. 

Zamiast pływać bez sensu ze szwagrem proponuję abyś koło 14-15.00 podpłyną do którejkolwiek przystani i zobaczył co wędkarze zabierają do domu. Zaręczam że nie będą to wyłącznie puszki po piwie. Ludzie sami pokarzą co w danej wodzie pływa i czym się to łowi. To najtańsza i najprostsza forma nauki o wodzie którą ponoć znasz. Rzecz w tym też, żebyś wybrał w tym czasie właściwe przystanie.



#4824 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 21:53

Podbijam. To na której rzece łowili? Jakieś foto może masz, czy znów wieści z formaliny(WŚ)? Dzwoniłeś na PSR?

Stawiali sieci na Narwi. Zdjęcia i filmy widziałem na fb Satiego Jabaji.Była nawet Policja.Normalny odłów gospodarczy.To ,że tuż przed Świętami to pewnie przypadek...
Opowieści z formaliny nie zwykłem serwować.Przejrzyj na oczy.Nie wierzysz to zadzwoń do dyrektora K.

Użytkownik Darek P edytował ten post 30 kwiecień 2018 - 21:55


#4825 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 30 kwiecień 2018 - 22:27

Zamiast pływać bez sensu ze szwagrem proponuję abyś koło 14-15.00 podpłyną do którejkolwiek przystani i zobaczył co wędkarze zabierają do domu. Zaręczam że nie będą to wyłącznie puszki po piwie. Ludzie sami pokarzą co w danej wodzie pływa i czym się to łowi. To najtańsza i najprostsza forma nauki o wodzie którą ponoć znasz. Rzecz w tym też, żebyś wybrał w tym czasie właściwe przystanie.

 

Rada od dobrego wujka,jedź do dowolnej przystani ale wybierz tą właściwą...Ech ta wiedza tajemna.

https://ompzw.pl/new...6-13-16-10-2016

Kwiat polskiego spinningu złowił jak dobrze pamiętam 1/3 szczupaka na osobę. Czyli jeden na trzech wędkarzy złowił szczupaka. No eldorado, po prostu eldorado. Nie byli to majowi wędkarze tylko ludzie którzy przeszli długa drogę eliminacji.

Zaręczam, że nikt tam nie liczył puszek po piwie.


  • mdziam_78 lubi to

#4826 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 maj 2018 - 03:50

Jeśli dobrze pamiętam to ten kwiat polskiego wędkarstwa w czasie 3 tur złowił 13 szczupaków i kilkanaście okoni. Reasumując wyszło mi co najmniej po 4 szczupaki i okonie na turę. Życzę dziś tobie również tak słabych wyników.

Pozdrawiam M.

PS. Nazw konkretnych przystani nie podaję, bo nie nie jest mi potrzebny najazd wygłodniałych Hunów. O tej porze roku miejsca te są po prostu oczywiste i trzeba być laikiem by nie wiedzieć gdzie.


Użytkownik vako edytował ten post 01 maj 2018 - 03:55


#4827 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 01 maj 2018 - 06:44

Jeśli dobrze pamiętam to ten kwiat polskiego wędkarstwa w czasie 3 tur złowił 13 szczupaków i kilkanaście okoni. Reasumując wyszło mi co najmniej po 4 szczupaki i okonie na turę. Życzę dziś tobie również tak słabych wyników.

Pozdrawiam M.

PS. Nazw konkretnych przystani nie podaję, bo nie nie jest mi potrzebny najazd wygłodniałych Hunów. O tej porze roku miejsca te są po prostu oczywiste i trzeba być laikiem by nie wiedzieć gdzie.

 

141 szczupaków złowione przez 122 seniorów w ciągu 3 dni to nam daje dokładnie 0,3852459016 szczupaka na osobę. Matematyka matka nauk mówi, że co trzeci najlepszy wędkarz skupiony przy PZW złowił szczupaka podczas zawodów rangi mistrzostw Polski. Mistrz Polski wdaje mi się że nie przyjedzie na Zegrze bo ma lepsze miejsca do rozpoczęcia sezonu w swojej okolicy. Natomiast ja ze szczerego serca życzę wszystkim aby mieli takie wyniki jak mistrz a nawet i lepsze, myślę jednak, że będzie to wynik słabszy niż jeden szczupak na trzy osoby.



#4828 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 01 maj 2018 - 08:07

Mam nadzieje ze wszyscy matematycy i narzekajacy na Zalew z JB ani razu w tym roku nie beda wedkowac na Zaegrzu. Jezeli to zrobicie bedziecie zwyklymi frajerami.
  • Bolesław lubi to

#4829 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 01 maj 2018 - 08:16

Mam nadzieje ze wszyscy matematycy i narzekajacy na Zalew z JB ani razu w tym roku nie beda wedkowac na Zaegrzu. Jezeli to zrobicie bedziecie zwyklymi frajerami.


A mógłbyś rozwinąć swoją myśl?


Pozdrawiam
Daniel

#4830 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 maj 2018 - 08:28

Zamiast pływać bez sensu ze szwagrem proponuję abyś koło 14-15.00 podpłyną do którejkolwiek przystani i zobaczył co wędkarze zabierają do domu. Zaręczam że nie będą to wyłącznie puszki po piwie. Ludzie sami pokarzą co w danej wodzie pływa i czym się to łowi. To najtańsza i najprostsza forma nauki o wodzie którą ponoć znasz. Rzecz w tym też, żebyś wybrał w tym czasie właściwe przystanie.

Koledzy , co tu gadać po próżnicy.wall.gif

Trzeba przyjąć do wiadomości , że na wodach OM jest z rybą bardzo dobrze.facepalm.gif

A to by oznaczało -_-  , że lepiej nie będzie :(  , a może być tylko gorzej . Choć trudno to sobie wyobrazić :D .omg.gif


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 01 maj 2018 - 08:29


#4831 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2018 - 11:08

Kolega dziś na zalewie ośmiu(szczupaków) złapał ale co z tego jak przedszkole😂z brzegu padło parę większych ciekawe czy do pt coś zostanie🤔😁bo dziś w robocie😂

Użytkownik Karas06 edytował ten post 01 maj 2018 - 11:09


#4832 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 maj 2018 - 11:12

Taki duży zbiornik, a zdjęć jakoś brakuje. Juz to o czymś swiadczy. Wystarczy porównać z warszawska Wisłą

#4833 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 maj 2018 - 12:55

141 szczupaków złowione przez 122 seniorów w ciągu 3 dni to nam daje dokładnie 0,3852459016 szczupaka na osobę. Matematyka matka nauk mówi, że co trzeci najlepszy wędkarz skupiony przy PZW złowił szczupaka podczas zawodów rangi mistrzostw Polski. Mistrz Polski wdaje mi się że nie przyjedzie na Zegrze bo ma lepsze miejsca do rozpoczęcia sezonu w swojej okolicy. Natomiast ja ze szczerego serca życzę wszystkim aby mieli takie wyniki jak mistrz a nawet i lepsze, myślę jednak, że będzie to wynik słabszy niż jeden szczupak na trzy osoby.

Ponieważ wspomniałeś o kwiecie wędkarstwa i matematyce, to zwracam uwagę że na ten tytuł zasługuje na pewno pierwsza szóstka z klasyfikacji ogólnej, która złowiła łącznie podczas 3 tur: 36 szczupaków i 103 okonie. Daje to średnio na głowę  po 2 szczupaki i prawie 6 okoni. Mistrz Polski w tym czasie złowił 11 szczupaków i 14 okoni bo wiedział co w tym czasie dzieje się nad wodą. Zwracam uwagę, że nie jest to zawodnik z mazowieckiego który na wspomnianej wodzie spędza 100 dni w roku. Jemu wystarczą 3 dni treningu, żeby ogarnąć co się dzieje(pod warunkiem że nie bierze w tym czasie okoń). Na imprezie tej rangi występują reprezentanci okręgów co nie oznacza, że wszyscy reprezentują ten sam poziom. Często jest tak, że łatwiej jest zostać mistrzem danego okręgu niż mistrzem koła w którymś z warszawskich kół(nie obrażając innych kół z innych okręgów).

PS. Wiedza tajemna jest wtajemniczonych lub tych tych, którzy umieją czytać ze zrozumieniem. Już wyniki z tych zawodów podpowiadają gdzie się udać. Jeśli przyjmiesz, że A to Pogorzelec, B to....... :)

A i zdjęcie jest jakieś(miejscówka znana):

http://jerkbait.pl/t...-2#entry2380180


Użytkownik vako edytował ten post 01 maj 2018 - 13:15

  • Tabor lubi to

#4834 OFFLINE   z@nder

z@nder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 01 maj 2018 - 19:14

Zna ktoś dzisiejsze wyniki zawodów z 13

#4835 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2018 - 19:46

To już wiadomo czemu łódek nie było ;)

#4836 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 02 maj 2018 - 09:14

Na stronie kola jest krotka relacja.

#4837 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 maj 2018 - 18:02

https://pzw13.pl/Zaw...-Koła-2018.html



#4838 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 03 maj 2018 - 09:33

Miło popatrzeć na zegrzyńskie mordki 13-tki...ale zdjęcia szczupaków mnie rozśmieszyły do łez...od razu mi przypomniały się zawody na Zegrzu i hol takich właśnie okazów:

-Tyyyy będzie wymiar!!!]

-Kurde chyba nie...

-Ty no ma...

Mierzenie, oczekiwanie jak w totka...

-Jest! 50m,5cm !

-Ty, dzwoń po sędziego bo się skurczy w siatce!

Ach wrócę kiedyś jeszcze do tego koła i nad tą wodę bo tam atmosfera zastępuje ryby...pozdrówka...

 

Ps. Może mało szczupaków połowili koledzy na Zegrzu bo 3/4 łódek łowiła na boczny trok jak zawsze :P...he..he (na pierwszych zawodach w tym kole i na tej wodzie kolega z łódki robił mi prawie pretensje czemu ja nie mam wędki na boczny trok)...



#4839 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 03 maj 2018 - 20:29

Witam
Relacja od znajomego:
Dzisiaj wedkowanie zeszlo na drugi tor po zaczepie ktory okazal sie siecia bez konca ze zgnilymi leszczami w srodku. Przy kooperacji z PSR i Policja siec zostala zostala wydobyta. Po jej stanie mozna stwierdzic ze zostala postawiona kilka miesiecy temu.

#4840 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 maj 2018 - 23:24

Jeśli sieć była rybacka, to na początku lub końcu powinna mieć metalową markę z numerem obwodu/rybaka. Miała znacznik ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych