Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

ZEGRZE


  • Please log in to reply
5913 replies to this topic

#101 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 02 November 2005 - 10:07

@Phala,

...złowiłem jeszcze 10 kilowy ciężar do kotwiczenia łodzi wraz z 15m liny...

- to miałeś przygodę... :D Pewnie w pierwszej chwili myślałeś, że masz niezłego kabana?


...Łowisko faktycznie z roku na rok jest coraz słabsze ale nie zmienia to faktu, że nadal można liczyć tam na spotkanie ze wspaniałą rybą. Lubię to jezioro. Przeżyłem tam wiele wspaniałych wędkarskich chwil...

- mam podobne odczucia. Też bardzo lubię to jezioro, szczególnie że zawsze będę wspominał rekordowego okonia, którego tam złowiłem.
Na pewno można liczyć na Wiartlu, na branie pięknego szczupaka, o czym nieraz mówiłem @Remkowi i jak się okazało przekonał się on na własnej skórze. :mellow:

Tak sobie myślę, że te wszystkie łowiska specjalne robią się dość specyficzne po kilku latach ekspoloatacji. Ryby są stanowczo przekute, przepłoszone i wydaje mi się, że coraz trudniejsze do złowienia, mimo tego, że jest ich więcej niż w normalnych jeziorach.
  • timons5 likes this

#102 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Posted 02 November 2005 - 19:21

to miałeś przygodę... Pewnie w pierwszej chwili myślałeś, że masz niezłego kabana?

Dokładnie tak, płynąłem po kilkunastometrowej wodzie a mój wobler szedł gdzieś na 8-9m więc co innego mogło to być. Jednak po krótkiej chwili się zorientowałem, że to nie ryba :lol: Ale bez odchaczacza się nie obeszło. B) :D <_<

#103 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,227 posts
  • LokalizacjaBp

Posted 10 January 2006 - 17:08

Jeżeli macie namiary na jakieś fajne kwatery, pokoje gościnne lub agroturystyki to piszcie (nawet na prv). Mozliwe, że się przyda w tym roku ponieważ zamiast corocznego wyjazdu na Mazury pojade zapewne nad Zegrze.

#104 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,419 posts

Posted 10 January 2006 - 22:21

Jeżeli macie namiary na jakieś fajne kwatery, pokoje gościnne lub agroturystyki to piszcie (nawet na prv).

Moze tu? http://www.wdwrynia....ntakt/index.php


#105 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 posts
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Posted 13 March 2006 - 14:17

słyszałem ostatnio od paru osób że na zegrzu dzieją się straszne rzeczy,podobno policja zajmuje się tylko kontrolowaniem kart wędkarskich a na kłusoli których jest zatrzęsienie nie zwraca najmniejszej uwagi,czy ktoś może to potwierdzić ??

#106 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 March 2006 - 12:06

Potwierdze o tyle, ze ktos z miejscowych skarzyl sie, ze w sezonie cieplym, jak klusole wyplywaja na wode to miejscowa policja nie odbiera telefonu. Ale to na pewno zbieg okolicznosci...
Gumo

#107 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 March 2006 - 16:25

Ja też potwierdzę. Z tego co się orientuję dla Policji na ZZ, ważniejsze jest to czy wędkarz ma Kartę wędkarską oraz kapok, koło ratunkowe i gaśnicę na łodzi, niż samo ganianie kłusoli, którzy w biały dzień wyrybiają tą biedną wodę! :huh:

#108 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3,547 posts
  • LokalizacjaP L

Posted 14 March 2006 - 18:04

O zimie nic nie powiem, bo nie wiem.

Natomiast latem, fakt, policja szczególnie 'przykładała się' do kontroli łodzi wędkarskich (autopsja), ale reakcja na zgłoszenia telefoniczne była natychmiastowa- to także wiem z własnego doświadczenia:
1) Z. Zegrzyński, 01.05.2005, ujście Bugu: pływam w wolnym trolu i nagle zaczep. Niby nic nowego, ale ten nie jest 'twardy', a raczej 'rozciągliwy'. Napływam, podciągam i widzę... siatkę... Dzwonię więc na 112, policja przypływa po 30 min. (z Nieporętu), dziękują za zgłoszenie, wyciągają sieć, a ja płynę łowić dalej :mellow:
2) Z. Zegrzyński, połowa listopada, sandaczowy dołek k. Serocka, łowimy 'z opadu'. Po kolejnym rzucie łapię zaczep, który daje się podciągnąć do łódki i widzę.. siatkę. Zachowanie jak wyżej - tel. na policję w Nieporęcie i po 30 min. mam zamówionych 'gości'. Tym razem okazuje się, że nie jest to kłusownicza siatka, ale... rybaków, której nie zdjęli przed świtem (w weekend na ZZ-cie sieci nie mogą być na stawiane). Rybacy dostają... pouczenie :( , a my podziękowanie.

#109 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Posted 17 March 2006 - 16:01

.....Rybacy dostają pouczenie....
:lol: :lol: :lol:
Obśmiałem się jak norka !!!!!!!
:lol: :lol: :lol:

Nie wiem czy wiesz, że to właśnie policmajstry są jednymi z odbiorców ryb łowionych przez ekipę z Wierzbicy i to od wielu lat.....to jest Towarzycho Wzajemnej Adoracji kolego !!!

pozd.

#110 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 March 2006 - 23:39

Sam Zalew mi obrzydl, chcialbym zeby bylo inaczej ale prawda jest brutalna i naga....w pewien wieczor w ujsciu Buga zaczepilismy kilka siatek, obylo sie bez 112... :lol: ...6 calowy noz uporal sie szybko z rozstawionymi dopiero co...
Mam lowic czy sciagac siatki i czekac na policje???

Gorzej jest z tymi, ktore spowijaja nierownosci(zalegajace juz do zbutwienia), wzniesienia dna w roznych m-cach Zalewu...z reguly leza gleboko i prawie nigdy nie da sie wyjac woblera.
Olewam takie lowienie bom za biedny na nie, a najczesciej lowi sie tyle co kot naplakal i niewymiarki... :(

Informacja z mojego postu poprzedniego pochodzi od czlowieka, ktory siedzi nad ta woda od kilkudziesieciu lat, szczegolow nie podam ze zrozumialych wzgledow....
Gdzie sa ryby z zalewu to widac, przy drodze czesto widac bude z napisem swieze ryby.

W sumie rozumiem, z tymi gasnicami, to bardzo podobne do stania w krzaczorach z suszara... :D ...a wszystko dla dobra uzytkownika drogi (wody)
Gumo

  • tom_mich_ likes this

#111 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3,547 posts
  • LokalizacjaP L

Posted 31 March 2006 - 14:35

@petrus 33
Miło mi, że sprawiłem, iż uśmiech rozświetlił Twoją twarz.

Natomiast skoro posiadasz tak rozległą wiedzę nt. przeróżnych powiązań prowadzących do wyrybiania Zalewu, to dlaczego z niej nie korzystasz próbując ten proceder wyeliminować?

#112 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Posted 31 March 2006 - 17:11

@mario
...nie mam ochoty dostać mocno po ryju drugi raz...teraz wiesz dlaczego kłusownictwo i rybacy wiszą mi kalafiorem...

#113 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 April 2006 - 20:16

Witam po długiej nieobecności.
W zimę wybraliśmy się z HUNTEREM parę razy na lód, ale po pierwsze ja boję się chodzic po lodzie Embarassed i to bardzo sie boje, wiec byliśmy tylko w miejscach płytkich (przynajmniej tak mówil HUNTER :unsure: ), po drugie nic nie brało :angry: i pisac nie było o czym.
Słyszałam , że w tej chwili na ZZ biorą płocie, ale łowienie z czymś takim jak spławik Panów nie interesuje :D))
HUNTER zacznie sezon w maju i juz zaklepałam sobie miejsce w jego wannie, a narazie zaczęłam sezon letni na kanale bródnowskim trenując właśnie na płotkach, uklejach i małych leszczach. Może to nie tak ekscytujące jak łowienie szczupaków i sanadaczy na pokładzie u HUNTERA, ale zawsze to juz normalna wędka w dłoni, a nie te krótkie patolki do potrząsania nad dziurą w lodzie :D)))
HUNTER wpadł dziś na moment zobaczyc wyniki, spławikówki do ręki odważyć sie nie wziął, dzielnie zalożył robaka na maleńki haczyk, pomalkontencił o braku ryb w ZZ (ale w zeszłym roku tez tak marudził)i tyle.
Więc relacji narazie żadnej do tego wątku nie mam (jeszcze), ale już niebawem mam nadzieję, uda nam się z HUNTEREM popisać .

Pozdrawiam

#114 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 09 April 2006 - 20:28

Cześć Micoona,
No wreszcie bo myślałem, że wypłynęliście na tym Zegrzu i do domu trafić nie możecie by do nas wskoczyć. Mam nadzieję, że doczekamy się stałych raportów z Zegrza.

Pozdrawiam
Remek


#115 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 April 2006 - 20:44

Jak tylko ryby dopiszą, to napewno popiszemy, no chyba, że HUNTER nie zechce mnie na swoim pokładzie to wtedy założę konkurencyjny wątek ZZ z brzegu <_<

#116 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 posts
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Posted 14 April 2006 - 13:29

@micoona
mam madzieję że na majówkę odwiedzicie mnie z Piotrkiem i zrobimy jakiegoś małego grilka

#117 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 April 2006 - 15:00

Jeśli tylko Piotrek się zgodzi to bard chętnie :D

#118 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 April 2006 - 10:13

postaramy się ale jest jeden mały problem...
nie zrobiłem jeszcze obsługi w swej flocie, zwyczajnie nie było kiedy powinienem cos podłubać a tu już maj tuż tuż :lol:
w tym roku przewiduje wymianę floty :lol: :lol:
na większą jednostkę.....
nawet wstyd powiedzieć jeszcze kółowrotki nie rozkonserwowane, a w zasadnie nie zostały zakonserwowane. Nicw sumie nie gotowe do sezonu
taki LIFE taka robota i 100% zajętości....

Dzieki Adasio za zaproszenie zdzwonimy sie....

#119 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 27 April 2006 - 09:58

Niedługo maj i długi weekend i wybieramy sie na polowanie. Podobno gryzą okonie, ja mam nadzieje, na powtórzenie sukcesów zeszłorocznych .

Więc 2 maja strzeżcie się ryby :angry: :angry: :angry:

Hunter Ty wiesz <_<

#120 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 27 April 2006 - 10:08

2 maja może nic z tego nie wyjść mam problemy techniczne w swojej flocie natomiast jeśli mi się uda je usunąć kto wie.
jak wiesz wanna w zasadzie nie jest już moją własnością a i na maszynie nie było kiedy wykonać wiosennego przeglądu, ale tak jak mówiłem do 2 jeszcze pare dni......
ryby czekają tylko ten chroniczny brak czasu.......
  • tom_mich_ likes this