Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2542 odpowiedzi w tym temacie

#2201 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 luty 2023 - 18:26

Prędkość  - masz zdjęcie  autka z prędkością bezdyskusyjne przekroczysz i płacisz . W dowodzie masz zapisane 585 i  jeżeli przyczepę masz na 500 kg , a policjant uważa że waży 700 kg to wtedy może cię warzyć żeby udowodnić że przekroczyłeś wagę   .  Natomiast jak będziesz miał przyczepę i w dowodzie 750 kg i jest pusta  :D  to masz problem ,  tak ja miałem  



#2202 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 luty 2023 - 18:30

Miałeś przyczepę pustą, czy załadowaną?



#2203 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 luty 2023 - 18:47

:D  Tak się składa że wiozłem balony helowe  na imprezę festynową , to nawet ją podnosiło  :)  . Jak będziesz widział inspekcję na drodze proponuję się zatrzymać i pogadać  , tylko napisz prawdę co Ci powiedzieli i podziel się tu na forum , bo ja mam dwa razy złe doświadczenie 



#2204 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 luty 2023 - 19:06

:D  Tak się składa że wiozłem balony helowe  na imprezę festynową , to nawet ją podnosiło  :)  . Jak będziesz widział inspekcję na drodze proponuję się zatrzymać i pogadać  , tylko napisz prawdę co Ci powiedzieli i podziel się tu na forum , bo ja mam dwa razy złe doświadczenie 

Tak jak pisałem - będę miał MMC samochodu wyższe od DMC przyczepy. Co nie zmienia faktu, że uważam, że kontrolujący, jeżeli chce mnie ukarać, to musi mi udowodnić przekroczenie przepisów, a nie ja udowadniać niewinność.



#2205 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 luty 2023 - 19:18

Teraz tylko uważaj , bo z przyczepkę nie wolno  za szybko jechać  , żeby nie wyszło że się dowiadujesz o sprawy które były tu poruszone w przerwie jak będą wypisywać mandacik za prędkość , sam się nie raz na tym łapie że jadę szybciej  ;)



#2206 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 luty 2023 - 19:26

Teraz tylko uważaj , bo z przyczepkę nie wolno  za szybko jechać  , żeby nie wyszło że się dowiadujesz o sprawy które były tu poruszone w przerwie jak będą wypisywać mandacik za prędkość , sam się nie raz na tym łapie że jadę szybciej  ;)

80/70/50

w sam raz dla mnie



#2207 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 luty 2023 - 19:42

.

Załączone pliki



#2208 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 luty 2023 - 20:17

I to jest koniec naszej dyskusji. Jest przepis (nielogiczy, ale jest) mówiący, że DMC przyczepy nie może przekraczać MMC samochodu. Kropka


  • karkoszek lubi to

#2209 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 luty 2023 - 21:25

Drogówka mnie zatrzymuje, patrzy w dokument - napisane 585 kg. I mówią - według nas tu jest 700 kg. 

To MUSZĄ to udowodnić wagą. Tak samo, jak muszą udowodnić przekroczenie prędkości, aby wystawić mandat. 

A w DMC przyczepy jest napisane, ile może ona łącznie ważyć ze względu na swoją konstrukcję. 

Mogą jak najbardziej ale muszą mieć powody a jak już do takiej dyskusji dojdzie to po ich stronie jest udowodnić Tobie ,że jesteś przeładowany i wagę zorganizują.

Z przekroczeniem prędkości to każdy wie  albo pokażą Ci wynik z suszarki albo przyjdzie pocztą kwit do zapłaty .

Oczywiście ,że w DR  jest napisane  jej DMC i tyle samo widnieje w homologacji.

 

Ja podtrzymuję to co napisałem  odnośnie wpisu w DR samochodu odnośnie przyczepy.

 

A na koniec zadam proste pytanie ?

Dlaczego producent na tą samą przyczepę ,tej samej konstrukcji z tą samą osią ,zaczepem itd. wydaje różne DMC ?

Stoi na placu sześć identycznych przyczep i diler jest w stanie na pełnym legalu wystawić różne DMC  powiedzmy 

480 , 500 ,550 ,600 ,650 , 750 po co , w jakim celu ?

Przecież gdyby było tak jak nam tu sugerujecie to by była jedna DMC przyczepy i nikt by się nie bawił w różne DMC .



#2210 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 20 luty 2023 - 21:51

...:)

Użytkownik mepps edytował ten post 20 luty 2023 - 22:47


#2211 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 21 luty 2023 - 06:36

Maras a dlaczego handlarze kręcili liczniki do tyłu? Bo kupujący tego chcieli, wręcz prosili ich o to:)

#2212 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 luty 2023 - 07:54

Kupujący byli zachwyceni , jak wyszło że auto miało zamiast 200 000 miały 450 000 km mina bezcenna

Użytkownik pawlo29 edytował ten post 21 luty 2023 - 07:55


#2213 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2023 - 08:40

Maras a dlaczego handlarze kręcili liczniki do tyłu? Bo kupujący tego chcieli, wręcz prosili ich o to:)

 

Liczniki kręcili do tyłu bo auto z większym przebiegiem było tańsze w zakupie .To takie odmłodzenie auta : pacz pan jaki ma mały przebieg . Mały przebieg podnosił cenę auta więc handlarz teoretycznie więcej zarabiał .

 

Diler razem z producentem( homologacja)  który "kręci" DMC przyczepy sprzedaje ją w tej samej cenie ,jemu to lotto.

 

Nie obraź się na mnie i nie przyjmuj tego jako atak na Twoją osobę ale porównanie bez sensu z tym kręceniem.   

Wiesz ja mam swoje zdanie a Ty masz swoje  no takie życie , pozdrawiam serdecznie . 



#2214 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 21 luty 2023 - 11:53

To chyba proste,że po to jest sprzedawana z różną dmc aby każdy mógł dopasować do auta który aktualnie ma.

#2215 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 luty 2023 - 11:54

No niby tak, ale nie dla każdego

#2216 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 luty 2023 - 15:05

To chyba proste,że po to jest sprzedawana z różną dmc aby każdy mógł dopasować do auta który aktualnie ma.

To jest proste ale tylko dla nas Polaków i generalnie wschodnich nacji. Kombinowanie mamy w genach i stąd takie szopki.

Ja się osobiście ludziom nie dziwię, bo przepisy odnośnie, chociażby płacenia myta, za auto osobowe z przyczepą są dla mnie kompletnie z zadka wyjęte.

 

Niech ktoś z Was spróbuje zadzwonić do któregoś z wielu Wam znanych producentów przyczep na przykład z Holandii i poprosić, żeby wystawili inną, zaniżoną homologację.

Powodzenia. Przyczepa ma homologację na 1300 DMC lub 1150 DMC (inna oś skrętna) i taką dostaniesz. Jak chcesz inną, zadzwoń do producenta przyczep Radomia to Ci zrobią nawet na 2 kg


  • nadel i M a r a s lubią to

#2217 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 21 luty 2023 - 16:29

...

Użytkownik mepps edytował ten post 21 luty 2023 - 16:34


#2218 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 luty 2023 - 16:30

To jest proste ale tylko dla nas Polaków i generalnie wschodnich nacji. Kombinowanie mamy w genach i stąd takie szopki.

Ja się osobiście ludziom nie dziwię, bo przepisy odnośnie, chociażby płacenia myta, za auto osobowe z przyczepą są dla mnie kompletnie z zadka wyjęte.

 

Niech ktoś z Was spróbuje zadzwonić do któregoś z wielu Wam znanych producentów przyczep na przykład z Holandii i poprosić, żeby wystawili inną, zaniżoną homologację.

Powodzenia. Przyczepa ma homologację na 1300 DMC lub 1150 DMC (inna oś skrętna) i taką dostaniesz. Jak chcesz inną, zadzwoń do producenta przyczep Radomia to Ci zrobią nawet na 2 kg

 

 

Mniej nie zrobią niż jej masa własna. Ale obniżając DMC przyczepy obniżamy jednocześnie jej ładowność.

Przyczepy kempingowe też mają jakąś tam ładowność i też obniżają jej DMC aby dopasować do tego co widnieje w DR samochodu ale przy tym zabiegu automatycznie obniżamy jej ładowność.  



#2219 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 luty 2023 - 16:37

Marek ja z tymi 2 kg to tak nie na serio.

Ale jak sama przyczepa wazy 200 i poprosisz, zeby Ci zrobili 250 to pewnie problemu nie bedzie zadnego
  • M a r a s lubi to

#2220 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 21 luty 2023 - 18:57

A jaki niby problem w tym, że przyczepa ma homologację DMC DO 750 kg i zostanie ona zmniejszona na DO 550 kg? To tylko ograniczenie ładowności, prawda?