Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2542 odpowiedzi w tym temacie

#2181 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 19 luty 2023 - 22:32

Dowód z Crv3
Bardzo wdzięczne auto było do ciągania przyczepki z łódka ale niestety aspekty prawne ( przyczepka DMC 750 ) nie pozwalały na bezstresowe eksploatowanie... nie daj Boże jakieś zdarzenie drogowe itp... raczej skutkowały by konsekwencjami prawnymi...

Załączone pliki


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 19 luty 2023 - 22:37

  • rower26 lubi to

#2182 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2023 - 22:38

Albo nie umiem czytac albo tam nic nie pisze o dmc a o zupelnie innym parametrze-czy pokaze ktoś ze pozyvja O2 to dmc przyczepy?

Chyba ze mam jakis treflny DR

Musi być ,chyba ,że oglądasz DR przyczepy 



#2183 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 19 luty 2023 - 22:52

No nie nie, ogladam DR samochodu i nigdzie nic nie widze o dmc przyczepy a o zupelnie innym parametrze :)

Mam za to atest od gryfu - napisane jest ze maksymalne obciazenie to 300 kg, waga samego gryfu to 25kg ale ja boore tylko 80:)

Mam tez auto, ma 260 km/h na liczniku wow:) a jakos mamdatu nie dostaje jak jade na zabudowanym jedyne przepisowe 50 km/h, nawet nikt prawka nie chce mi zabrac:)

@Maras Ty wiesz co mam na mysli :)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 19 luty 2023 - 23:18


#2184 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1400 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2023 - 09:44

Dowód z Crv3
Bardzo wdzięczne auto było do ciągania przyczepki z łódka ale niestety aspekty prawne ( przyczepka DMC 750 ) nie pozwalały na bezstresowe eksploatowanie... nie daj Boże jakieś zdarzenie drogowe itp... raczej skutkowały by konsekwencjami prawnymi...

W szoku jestem że w dieslu jest tak samo. Mam crv4 1,5 i niestety również 600 kg. 2k więcej za hamowaną przyczepę ale może komfort jazdy z hamowaną przyczepką będzie lepszy na dłuższe trasy. 



#2185 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2023 - 10:04

Niby komfort większy, ale trzeba bardzo uważać. Woda plus hamulce to prosta droga do odpadnięcia koła lub pożaru. Kolega tak spalił sobie camping. Duży amerykański SUV (też Honda ale Pilot) więc nie czół oporu większego. Dopiero w lusterku zobaczył dym. Ledwie auto odratował z przyczepy zgliszcza. 


Użytkownik Tresor edytował ten post 20 luty 2023 - 10:05


#2186 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 20 luty 2023 - 10:07

No dobrze to napisze bo widze ze nie ma nikt ochoty odpisac :)
DR pojazdu poz. O. 2 mowi o masie calkowotej przyczepy w kg,
DR przyczepy - wpis o dopuszczalnej masy calkowotej przyczepy (DMC) ,
Zatem czy O. 2 z dr pojazdu to jest to samo co dmc przyczepy? NIE tu juz nawet nazewnictwo jest inne:)

Wiec jesli w dr pojazdu O. 2 ma 600 kg a masa wlasna przyczepy to np 150 kg + lodka z gratami to 400 kg co daje 550kg to ciągnąć może - co najzwyzej czeka nas przejazdzka na wage i tyle. Oczywiscie zadnego mandatu nie przyjmowac jesli jestesmy pewni ze nas zestaw przyczepa z lodka nie przekracza masy z pozycji O. 2 Z DR pojazdu.
  • Tresor lubi to

#2187 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 20 luty 2023 - 10:30

Masa zestawu z dowodu rejestracyjnego F1 ,F2 przyczepy ma być mniejsza lub równa pozycji Q2 z dowodu rejestracyjnego pojazdu... wszystko co ponad jest niezgodne z przepisami i skutkuje odpowiedzialnością z kodeksu drogowego...
Osobiście nie miałem przyjemności ale mój serdeczny kolega poległ w konfrontacji z Inspekcją Drogową...finalnie odbyło się ważenie zestawu...mandat (srogi) i zakaz kontyucji jazdy...
Coraz częściej smutni panowie podczas kontroli zwracają uwagę na papiery i dane w nich zawarte... I weryfiują z stanem faktycznym...

Załączone pliki


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 20 luty 2023 - 10:41

  • GrzesM lubi to

#2188 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 20 luty 2023 - 11:50

Masa zestawu z dowodu rejestracyjnego F1 ,F2 przyczepy ma być mniejsza lub równa pozycji Q2 z dowodu rejestracyjnego pojazdu... wszystko co ponad jest niezgodne z przepisami i skutkuje odpowiedzialnością z kodeksu drogowego...
Osobiście nie miałem przyjemności ale mój serdeczny kolega poległ w konfrontacji z Inspekcją Drogową...finalnie odbyło się ważenie zestawu...mandat (srogi) i zakaz kontyucji jazdy...
Coraz częściej smutni panowie podczas kontroli zwracają uwagę na papiery i dane w nich zawarte... I weryfiują z stanem faktycznym...

Dokladnie tak jak piszesz - "masa" ale nie z dowodu a masa rzeczywista

Użytkownik womaly23 edytował ten post 20 luty 2023 - 12:10


#2189 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 luty 2023 - 12:45

Niestety z dowodu rejestracyjnego też.

https://magazynauto....na-kare,aid,415
  • Karol Krause lubi to

#2190 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 20 luty 2023 - 13:29

No nie do konca

Załączone pliki



#2191 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 20 luty 2023 - 13:32

I teraz co wazniejsze artukul z internetu czy odp z GITD?
I tu juz nie chodzi o daty ustaw itd tu chodzi o logike i zrozumienie zapisu w dowodzie pojazdu w ktorym to nie pisza o dmc przyczepy a o zupelnie innym parametrze.

Oczywiście wiem ze ciezko bedzie kontrolujacemu wyjasnic różnice wiec ja kserowke wożę ze soba w aucie:)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 20 luty 2023 - 13:34

  • adiplo lubi to

#2192 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 luty 2023 - 13:58

No ok nie piszą o dmc przyczepy tylko o maksymalnej masie całkowitej, którą masz podaną w dowodzie przyczepy w rubryce F1. I jeżeli wartość w dowodzie przyczepy w rubryce F1 jest większa niż wartość w dowodzie pojazdu w rubryce O2 możesz zostać ukarany mandatem karnym w kwocie do 300 zł. "Za ciągnięcie przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej większej niż dopuszczalna w odniesieniu do określonego rodzaju pojazdu ciągnącego"

#2193 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 20 luty 2023 - 14:05

No zupelnie nie zrozumiales odp:)

#2194 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 luty 2023 - 15:24

Jeszcze raz napiszę . Nawet jak ciągniesz pustą przyczepę a suma DMC z DR przyczepy i auta przekracza 3.5t to za drogi płatne musisz dokonać opłaty etoll. 

Mimo ,że ten nie załadowany zestaw w tej chwili waży grubo poniżej 3,5t .Nikogo nie interesuje ,że w samochodzie jedzie tylko kierowca a jego dodatkowy ładunek to telefon i ładowarka do niego a przyczepa jest  pusta.

 

Porównując ten tok myślenia ,inny od przepisów można też wymyśleć sobie tłumaczenie ,że mając tylko kategorię PJ  C+E prowadzę autobus i w razie kontroli powiem ,że przecież żadnych osób w tej chwili nie przewożę  no pacz pan jest cały pusty ! 

 

Nikt nie będzie się bawił w żadne podstawianie wagi aby każdemu zważyć zestaw czy też samą przyczepę.

Trzeba kupić taką przyczepę aby pasowała do auta i po to producent wypisuje różne homologacje mimo ,że jest to cały czas taka sama przyczepa .  Tobie wypisze DMC 600 a kumpel będzie miał 750.   


  • pawlo29 i GrzesM lubią to

#2195 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 20 luty 2023 - 15:52

Gadasz glupoty Maras:) mylisz wszysyko co po drodze....
Rozmawiamy teraz o oplatach etoll czy o tym czy moze ciągnąć przyczepe czy nie :)

O oplatach mozna otworzyc nowy wątek ale my zupelnie nie o tym. Co do wagi - oni nie musza sie bawic ale kierujacy o ile jest pewny ile wazy zestaw na haku nie przyjmuje mandatu, nalega na wage i tyle - dowidzenia:)

Nie na autobusy bo takie przeznaczenie jest pojazdu musi miec kat D + przewoz osob jesli te osoby wozi, jesli wozi powietrze nie musi miec przewozu osób.

#2196 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 luty 2023 - 16:51

Można się przekamarzać  ,  z własnej przygody i syna . KRÓTKO  ciągłem przyczepę 750 kg a w dowodzie mogłem 680  pod Szczecinem , syn pod Kutnem przyczepa 750  auto mogło ciągnąć 600 kg  w obu przypadkach nikogo nie interesowało żeby coś ważyć i było tak  ..  zastępcze autko lub laweta i parking  w obu przypadkach uszy po sobie i grzeczna rozmowa  . Jak ktoś chce inaczej jego sprawa jak zamiast na urlop będzie oglądał przyczepę z łódką na parkingu do wyjaśnienia sprawy . A co do warzenia powiedzieli mi tak jak by widzieli że jest przeładowana to wzywają krokodyli a Ci  ODPOWIEDNIO POTRAKTUJĄ . Jak ktoś ma dużo czasu i pieniędzy na sądy jego sprawa . Tu można się rozpisywać  , ale na drodze przyczepę odepniesz i taki będzie finał jak trafisz na kawał sławka .  Czemu zmniejszamy ciężar przyczepy przy kupnie ???  ano po to żeby takich sytułacji uniknąć  , powodzenia na drogach i unikania kontroli bo nie jeden  dopiero oczy otworzy  :blink:


  • Mateos_74, M a r a s i GrzesM lubią to

#2197 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 luty 2023 - 17:37

Kupuję nową przyczepę. Po tej całej dyskusji poprosiłem o wersję z DMC niższą od DMC mojego auta. Tylko po to, aby nie kłócić się w razie kontroli, bo zdaję sobie sprawę z tego, że nawet jeżeli będę miał rację, to może to być pyrrusowe zwycięstwo.

Ale uważam, że istotna jest faktyczna waga załadowanej przyczepy, bo tak mam zapisane w dokumentacji samochodu. W aplikacj mObywatel i zakładce mPojazd widnieje jak byk: "Maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy bez hamulca 585 kg" . Przecież bardziej jasno się nie da. A dane z przyczepy dotyczą przyczepy - tyle, ile jest tam zapisane minus jej waga możesz załadować, aby się ona nie ropadła po drodze. I jeżeli masz przyczepę DMC750 pustą. która waży 150 kg to możesz jechać autem o MMC 585. A jeżeli załadujesz tę przyczepę i całość waży 750 kg, o musisz zmienić auto, aby ją ciągnąć.


  • womaly23 lubi to

#2198 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 20 luty 2023 - 17:47

Kupuję nową przyczepę. Po tej całej dyskusji poprosiłem o wersję z DMC niższą od DMC mojego auta. Tylko po to, aby nie kłócić się w razie kontroli, bo zdaję sobie sprawę z tego, że nawet jeżeli będę miał rację, to może to być pyrrusowe zwycięstwo.
Ale uważam, że istotna jest faktyczna waga załadowanej przyczepy, bo tak mam zapisane w dokumentacji samochodu. W aplikacj mObywatel i zakładce mPojazd widnieje jak byk: "Maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy bez hamulca 585 kg" . Przecież bardziej jasno się nie da. A dane z przyczepy dotyczą przyczepy - tyle, ile jest tam zapisane minus jej waga możesz załadować, aby się ona nie ropadła po drodze. I jeżeli masz przyczepę DMC750 pustą. która waży 150 kg to możesz jechać autem o MMC 585. A jeżeli załadujesz tę przyczepę i całość waży 750 kg, o musisz zmienić auto, aby ją ciągnąć.


Bravo :)

#2199 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 luty 2023 - 17:58

Konia z wozu temu kto warzy jaki ciężar ładuje na przyczepę , drogówka jak Cię ZATRZYMUJE TO NIE MA WAGI PRZY SOBIE  , krokodyle mają    ich interesuje co jest napisane w dowodzie tak mi POKAZAŁ PALCEM policjant . Może  ktoś napisze co przeszdł taką kontrolę ???  , bo ja przeszedłem  ;)  a każdy zrobi po swojemu sezon za pasem . Autko  mam co maże ciągnąć 750 kg   , ale przyczepkę zmiejszyłem na 600 kg żeby był zapas na inny pojazd  :)


Użytkownik pawlo29 edytował ten post 20 luty 2023 - 18:02


#2200 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 luty 2023 - 18:05

Konia z wozu temu kto warzy jaki ciężar ładuje na przyczepę , drogówka jak Cię ZATRZYMUJE TO NIE MA WAGI PRZY SOBIE  , krokodyle mają    ich interesuje co jest napisane w dowodzie tak mi POKAZAŁ PALCEM policjant . Może  ktoś napisze co przeszdł taką kontrolę ???  , bo ja przeszedłem  ;)  a każdy zrobi po swojemu sezon za pasem 

Drogówka mnie zatrzymuje, patrzy w dokument - napisane 585 kg. I mówią - według nas tu jest 700 kg. 

To MUSZĄ to udowodnić wagą. Tak samo, jak muszą udowodnić przekroczenie prędkości, aby wystawić mandat. 

A w DMC przyczepy jest napisane, ile może ona łącznie ważyć ze względu na swoją konstrukcję. 


Użytkownik tryt edytował ten post 20 luty 2023 - 18:08

  • womaly23 lubi to