Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2542 odpowiedzi w tym temacie

#2161 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 19 luty 2023 - 11:38

i chyba ważniejsze 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   11,98 KB   15 Ilość pobrań


#2162 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2023 - 11:54

tryt najważniejsze jest, że jak w DR pojazdu masz DMC przyczepy 585 kg to możesz nim ciągnąć przyczepę która w swoim DR ma DMC max 585 kg.

#2163 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2023 - 12:19

Czyli, jak rozumiem, twierdzicie, że jak mam w dowodzie rejestracyjnym samochodu w polu O.2 585 kg to nie mogę ciągnąć pustej przyczepy o DMC 750kg i wadze 150 kg? 

Gdzie jest ten przepis?

Gdzieś jest. My Ci mówimy jak jest w czasie kontroli. 
Chcesz się kłócić w trakcie kontroli? Chcesz przepisu? Wertuj przepisy i nie rób z nas sekretarek  ;) . Powodzenia. W ustawie masz co chwile powołanie na jakies rozporządzenie jakiegoś ministra, rozporządzenia wyglądają jak wklejone jedno przez Marcipasa.

Uwierz, policjant wie za co Cię może ukarać i ma na to podstawę w którymś z tych rozporządzeń. Co więcej, jak sie będziesz kłócił i się wykażesz „rażącą nieznajomością przepisów” to może Ci zatrzymać prawko i wystawić wniosek o ich odebranie do sądu albo o skierowanie na ponowny egzamin.

Dlatego ja przy kontroli grzecznie zadaję pytania, ale się nie kłócę. I jakoś mandatów nie płacę. I staram się spełniać wszystkie choćby najgłupsze wymagania. Jak np posiadanie w Czechach kompletu wszystkich żarówek, kamizelek w liczbie pasażerów w kabinie auta. Drugi trójkąt ostrzegawczy jak ciągniesz przyczepę, itd itp.

 

Za granica jest tak samo. Policjant patrzy w dwa dowody (u nas już w CEPiK) i porównuje DMC auta i przyczepy.

Wiem bo kiedyś pojechałem z bookmaną 1000kg, ciągnąć ją Ibizą z dowodem na przyczepę 900kg i mimo, ze miałem w środku tylko jeden motocykl 200kg i pare opon to srałem w gacie. Bo u pepików pokuta zawsze była jak u nas teraz po podwyżkach.

 

Za granicą polecam przy jakiś brakach formalnych iść w turystę. W Czechach odpuszczają jak jedziesz na Brno, mijasz granice Słowacji i jedziesz na Slovakiaring, a po przekroczeniu węgierskiej na Pannonie. Mieliśmy sporo kontroli i to działa. Oni naprawdę na turystów patrzą z przymróżeniem oka - w Czechach słyszałem mieli nawet takie zalecenie. A kiedyś mnie złapali z łysą oponą jak wracałem z Niemiec maluchem ale sam Czech spytał wracacie znad jeziora? (co było za nami nawet nie wiem jak sie nazywało) Oczywiscie potwierdziłem (bo jezioro minąłem) i tylko pogroził palcem i powiedział mi „co mi zrobi następnym razem”. Oczywiście z łódką jedziesz na jakieś jezioro na terenie kraju kontroli.  :D


Użytkownik Qh_ edytował ten post 19 luty 2023 - 12:22


#2164 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2023 - 12:26

Dokładnie o ten zapis mi chodzi. Ale cóż, czasami żeby się przekonać to trzeba spróbować 😉.
Dmc jest wiążące. A czy waży rzeczywiście 150kg. A jak przykreciłeś 4 dziobnice, 5 plozów, 15 zestawów rolek i 2 wyciągarki, to jeszcze jest pusta?
Właśnie o to chodzi. Może być pysta a jednak prawie pełna.
Trochę mnie poniosło 😜

Użytkownik Marcipas edytował ten post 19 luty 2023 - 12:34


#2165 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 luty 2023 - 12:31

Kurcze w lato wybieram się nad morze nasze Polskie 300km S3. Chcę zabrać psy. Żeby mieć miejsce w bagażniku myślałem aby rowery i torby wsadzić do towarowej. A tam 750kg (nie chcieli mi zmieniać w markecie). W podłodziowej mam 600 tyle właśnie dopuszczone mam w obu moich samochodach. No i teraz będę myślał, jechac czy nie... Co do prędkości nie raz jadąc przelotowa 120-140 wyprzedzają mnie z przyczepkami ale to już wiadomo...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2166 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2023 - 12:40

Tresor jak się załapiesz na kontrolę mandat wynosi od 100 do 300. No i zakaz kontynuowania jazdy.

#2167 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2023 - 12:43

Ja proponuję bagaże normalnie w bagażniku. A psy na podłodziówkę. Jak tak zrobisz nikt się nie odważy Cię zatrzymać. :D

 

Teraz mnie poniosło.

 

A tak na poważnie, to na S3 rzadko kontrolują. 750 nie rzuca się w oczy przy żadnej osobowce. Ja wtedy ciągnąłem Ibizą przyczepę na konia … :D . Na Skach większość mandatów przychodzi ze zdjeć i z dronów.

A w trakcie kontroli, jak ne będziesz sie rzucał to ja mam takie doświadczenia, ze jak źle nie trafisz i będziesz grzeczny to oni tez nie są tacy źli. No chyba, ze będziesz miał pecha.

A to nad morze nie chcesz brać łódki? Ja bym wziął i wtedy rowery i graty do środka, plandeka i spoko jedziesz.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 19 luty 2023 - 12:45


#2168 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2023 - 12:48

Tresor, czekaj bo ja nie skumałem. Ta przyczepa z marketu to nie pożyczona tylko Twoja?

Bo jak tak to możesz spróbować na stacji kontroli pojazdów obniżyć jej DMC. Jedz na jakaś okręgówkę i powinno być to do zrobienia. Ja w tej na konie w pewnym momencie chciałem podnieść z 1000 na 1200 - ale wtedy trzeba świadectwo homologacji czy coś. Jest wykonalne ale jest trudniej, natomiast obniżenie nie powinno być problemem.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 19 luty 2023 - 12:50

  • Tresor lubi to

#2169 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2023 - 12:54

🤔 Z tego co wiem potrzebny jest papier od producenta przyczepy, że taka zmiana jest zgodna i ich homologacją i wtedy jest to do ogarnięcia.

#2170 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 19 luty 2023 - 13:38

  Jak chcesz jechać tą przyczepą to musisz szczegulnie uważać na przepisy i prędkość  , bo sam się tak wpieprzyłem przy prędkości zaczeli wszystko sprawdzać i kazali odpinać przyczepkę i szukać autko które może ciągnąć przyczepe 750 kg , ale ubłagałem bo i tak już jeden mandat miałem za prędkość a gdzie teraz szukać samochodu pod Szczecinem jak ja z Łodzi  , taka moja przestroga 


  • Tresor lubi to

#2171 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2023 - 14:52

Ł

 

Kurcze w lato wybieram się nad morze nasze Polskie 300km S3. Chcę zabrać psy. Żeby mieć miejsce w bagażniku myślałem aby rowery i torby wsadzić do towarowej. A tam 750kg (nie chcieli mi zmieniać w markecie). W podłodziowej mam 600 tyle właśnie dopuszczone mam w obu moich samochodach. No i teraz będę myślał, jechac czy nie... Co do prędkości nie raz jadąc przelotowa 120-140 wyprzedzają mnie z przyczepkami ale to już wiadomo...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Łukasz w markecie to wiedza co do DMC i homologacji jest nieznana a do tego czy im się chce ?

Przygotuj wszystkie papiery od przyczepy razem z homologacją producenta i DR. Zadzwoń do producenta odpowiedni dział  i powiedz ,że chciałbyś obniżyć jej DMC bo masz za wysokie do samochodu. Jak trafisz na pomocną osobę to Ci dostarczą nową homologację z tym samym Vin-em przyczepy który teraz masz. Z nową homologacją jedziesz na OSKP diagnosta robi kolejny papier i do urzędu do WK.

 

Opcja może być taka :

- producent wydaje nową homologację - diagnosta nabija nową  zastępczą tabliczkę 

- producent wydaje nową homologację razem z tabliczką /naklejką -diagnosta montuje tabliczkę od producenta 



#2172 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 luty 2023 - 16:22

Kolega kupował w OBI i w tydzień dostał nowe papiery. Ja kupowałem w Liroju i nikt nawet nie chciał że mną rozmawiać na ten temat. Dobra uderzę do Temared może oni pomogą.
Jak kupowałem Loriess było pytanie ile DCM sobie Pan życzy...
Dziwne niby SUV (Honda CRV x2) a tu 600kg.
Wcześniej jeździłem Pathfinder i też był problem bo tam samo auto miało 3050 DCM i cokolwiek na haku = viatol...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2173 OFFLINE   jkos

jkos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kosiorek

Napisano 19 luty 2023 - 16:28

Ł
 

Łukasz w markecie to wiedza co do DMC i homologacji jest nieznana a do tego czy im się chce ?
Przygotuj wszystkie papiery od przyczepy razem z homologacją producenta i DR. Zadzwoń do producenta odpowiedni dział  i powiedz ,że chciałbyś obniżyć jej DMC bo masz za wysokie do samochodu. Jak trafisz na pomocną osobę to Ci dostarczą nową homologację z tym samym Vin-em przyczepy który teraz masz. Z nową homologacją jedziesz na OSKP diagnosta robi kolejny papier i do urzędu do WK.
 
Opcja może być taka :
- producent wydaje nową homologację - diagnosta nabija nową  zastępczą tabliczkę 
- producent wydaje nową homologację razem z tabliczką /naklejką -diagnosta montuje tabliczkę od producenta

Podobnie wyglądało to w moim przypadku. Nowa obniżona homologację załatwiał z producentem market „O” i trwało to tydzień, ale doliczył opłatę 100pln.

#2174 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2023 - 16:59

Kolega kupował w OBI i w tydzień dostał nowe papiery. Ja kupowałem w Liroju i nikt nawet nie chciał że mną rozmawiać na ten temat. Dobra uderzę do Temared może oni pomogą.
Jak kupowałem Loriess było pytanie ile DCM sobie Pan życzy...
Dziwne niby SUV (Honda CRV x2) a tu 600kg.
Wcześniej jeździłem Pathfinder i też był problem bo tam samo auto miało 3050 DCM i cokolwiek na haku = viatol...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

SUV 600kg?. :blink:

To ja miałem więcej w focusie … chyba. Mogę się mylić bo i tę na konie i towarówke mam z najazdówką. Dopiero łodziówka jest moja pierwsza bez najazdowego.

 

To ja bym na Twoim miejscu sprawdził czy to nie pomyłka i spróbował podnieść O1 w dowodzie dla hondy …

Czekaj sprawdzę ile mam w Mondeo i ile moja ma w gitarze. Tylko musze gdzies dowody wyszperać

 

 

Oj dziwne dość. Ja mam w Mondeo 750 bez hamulca i 1800 z hamulcem. Żona w gitarze ma oczywiście 6 strun  :D . Ale za to w Vitarze i tu zonk! Z hamulcem 1200 a bez … kurła tylko 400! I to znaczy ze 4x4 vitarą nie moge ciagnąć łódki która ma DMC 500 …

 

Czyli też będę kombinował jak przerobić vitary dowód … albo do łódki dorobić najazdówkę, żeby więcej miało co rdzewieć … Patrz nawet mi do głowy nie przyszło …


Użytkownik Qh_ edytował ten post 19 luty 2023 - 17:27

  • Tresor lubi to

#2175 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 19 luty 2023 - 18:46

Honda CRV 600kg... na haku...miałem 2 i 3 generację i w obu to samo...🫣😉
  • Tresor lubi to

#2176 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2023 - 19:11

I jeszcze obleci ale Vitara 400! A focus 1,6 680 …

 

Wiedziałem ze suvy się do niczego nie nadają  :D



#2177 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2023 - 20:07

Honda CRV 600kg... na haku...miałem 2 i 3 generację i w obu to samo...


Tyle samo ma peugeot 207 1.4 mojej żony 🤣

Użytkownik GrzesM edytował ten post 19 luty 2023 - 20:07


#2178 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 19 luty 2023 - 22:07

Panowie bo znalezc nie moge - gdzie w dow rej pojazdu pisza o dmc przyczepy (lekkiej)?

#2179 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2023 - 22:16

Panowie bo znalezc nie moge - gdzie w dow rej pojazdu pisza o dmc przyczepy (lekkiej)?

Kilka postów wyżej napisałem   post   #2155 

jest fota DR poz 0.2


Użytkownik M a r a s edytował ten post 19 luty 2023 - 22:17


#2180 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 19 luty 2023 - 22:20

Kilka postów wyżej napisałem post #2155
jest fota DR poz 0.2

Albo nie umiem czytac albo tam nic nie pisze o dmc a o zupelnie innym parametrze-czy pokaze ktoś ze pozyvja O2 to dmc przyczepy?

Chyba ze mam jakis treflny DR

Użytkownik womaly23 edytował ten post 19 luty 2023 - 22:20