Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2540 odpowiedzi w tym temacie

#2261 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 marzec 2023 - 22:52

Kurcze jest sporo przyczep resorowanych z ledami. Jest Meers, Thomas Trailers co robi dla Bremy (można kupić bezpośrednio), teraz Tangiri robi własne przyczepki z alu. Odbieram Bremę za jakieś 2 tygodnie z przyczepką Thomas. Podzielę się fotkami.
  • Gadget i mario70 lubią to

#2262 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 10 marzec 2023 - 14:59

U mnie klamka zapadła, ale ponieważ nie mam doświadczenia, zapytam. 

Jakiej mocy samochodami holujecie Wasze zestawy. Tzn. moc samochodu (KM) i waga (kg) zestawu?



#2263 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 10 marzec 2023 - 15:47

U mnie klamka zapadła, ale ponieważ nie mam doświadczenia, zapytam. 

Jakiej mocy samochodami holujecie Wasze zestawy. Tzn. moc samochodu (KM) i waga (kg) zestawu?

Zestaw łódka alu ok. 500 kg ciągałem autem 140KM, dawał sobie spokojnie radę na trasie i pod górę. Teraz ciągam 180 KM.



#2264 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 10 marzec 2023 - 17:35

Nie tylko moc się liczy, ważny jest też również moment obrotowy. Zwłaszcza przy ruszaniu co przydaje się głównie podczas wodowania i manewrów z przyczepą.
  • tryt lubi to

#2265 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 marzec 2023 - 18:46

Moment chyba nawet zdecydowanie wazniejszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Biesan lubi to

#2266 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 marzec 2023 - 18:53

Moje zdanie.

 

Ma mieć reduktor i automat. AMEN



#2267 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 10 marzec 2023 - 20:25

Nie chcecie napisać, ile samochód KM (ew moment obrotowy) i jaka waga zestawu? 



#2268 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 marzec 2023 - 20:40

210 KM ,430 Nm,napęd 4x4,automat, zestaw 590 do 720 kg.

Użytkownik piernik edytował ten post 10 marzec 2023 - 20:41


#2269 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2023 - 20:46

A co to ma za znaczenie? Ja ciągałem:

Uniakiem 1,0l ile mógł mieć? 50km?

Ibizą 75km (przyczepę na konia np)

octavią 110km

vectrą 110km

focusem 120km

kiją 110km?

Mondeo 110km

mondeo 150km i tu jest róznica ale nie w mocy tylko 4x4 robi robotę.

Znajomy ciąga łódkę jakąś starą corsiną z max 60km i na "pionowym" slipie nie ma problemów

I to nie ciągałęm łódki 500kg tylko motory z bagażami tak minimum 750kg (w czechy, słowację, węgry), drzewka, beton, kamienie, drewno, miałem nawet przyczepę na konia to i dwie tony sie targało ...

 

Do przyczepy moc niepotrzebna tylko umiejętność operowania gazem/sprzęgłem. I płynna jazda. Wyprzedzałem nie raz nawet tą bidą Ibizą z koniową przyczepą.

 

Jak masz wybór 4x4 się nie zająknie, nawet w błocie, niezależnie od mocy i na ryby, w błoto, w to warto zainwestować.

 

Tylko uważaj bo np Vitara 4x4 może ciągnąc bez hamulca tylko 400kg :)

 

Kup dobre auto. Takie na jakie Cię stać. I ciągaj co tam potrzebujesz - dasz radę. Ja to nie wiem ... takie pytania Was nurtują ...


Użytkownik Qh_ edytował ten post 10 marzec 2023 - 20:48


#2270 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2023 - 20:54

Ja to na etapie kupowania przyczepy polecam zainwestować w hamulec najazdowy (trochę gorzej z moczeniem hamulców) ale to naprawdę robi różnicę.

Przyczepę nie problem napędzić. Ale jak się hamuje nie daj buk  ;)  awaryjnie to jest różnica. I jak Cię wyprzedza przyczepa można popuścić w gacie a wiele aut przyczepy zrolowały.

Nawaliłem z przyczepami ze 50tysi km i hamulec najazdowy najważniejsza rzecz. Kiedyś jak mi z górki przyczepa pełna drzewek bez hamulca podniosłą koła w Vectrze to wyjechałem na głowną na środek, dobrze że nic nie jechało.


  • Ardoro lubi to

#2271 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 10 marzec 2023 - 21:11

U mnie klamka zapadła, ale ponieważ nie mam doświadczenia, zapytam.
Jakiej mocy samochodami holujecie Wasze zestawy. Tzn. moc samochodu (KM) i waga (kg) zestawu?


Mi sie bardzo dobrze sprawuje alhambra 4motion (4x4) mk2 1.9 tdi podniesiona do 160km, lodka ok 800kg - radzi sobie bez problemu ale ogolnie tak jak ktos wyzej pisal 4x4 reduktora byc wcale nie musi ale automat pomaga:)

#2272 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 10 marzec 2023 - 21:23

Miało być przyczepa do łodzi a zrobiło się samochód do przyczepy :D
  • M a r a s lubi to

#2273 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 marzec 2023 - 21:40

Mi sie bardzo dobrze sprawuje alhambra 4motion (4x4) mk2 1.9 tdi podniesiona do 160km, lodka ok 800kg - radzi sobie bez problemu ale ogolnie tak jak ktos wyzej pisal 4x4 reduktora byc wcale nie musi ale automat pomaga:)

NIe musi być, ale na moich dzikich slipach bardzo pomaga, stąd o nim wspomniałem.

 

Dla pełnego komfortu brakuje mi hamulca w przyczepce. Ale powolutku i też będzie.



#2274 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 10 marzec 2023 - 21:42

taaa - ja po kupnie łodzi z przyczepą planuję upadłość konsumencką ogłosić, a Wy mi doradzacie 4x4 kupić do zestawu ;) ....


  • M a r a s i 12345 lubią to

#2275 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 10 marzec 2023 - 22:02

A co to ma za znaczenie? Ja ciągałem:

Uniakiem 1,0l ile mógł mieć? 50km?

Ibizą 75km (przyczepę na konia np)

octavią 110km

vectrą 110km

focusem 120km

kiją 110km?

Mondeo 110km

mondeo 150km i tu jest róznica ale nie w mocy tylko 4x4 robi robotę.

Znajomy ciąga łódkę jakąś starą corsiną z max 60km i na "pionowym" slipie nie ma problemów

I to nie ciągałęm łódki 500kg tylko motory z bagażami tak minimum 750kg (w czechy, słowację, węgry), drzewka, beton, kamienie, drewno, miałem nawet przyczepę na konia to i dwie tony sie targało ...

 

Do przyczepy moc niepotrzebna tylko umiejętność operowania gazem/sprzęgłem. I płynna jazda. Wyprzedzałem nie raz nawet tą bidą Ibizą z koniową przyczepą.

 

Jak masz wybór 4x4 się nie zająknie, nawet w błocie, niezależnie od mocy i na ryby, w błoto, w to warto zainwestować.

 

Tylko uważaj bo np Vitara 4x4 może ciągnąc bez hamulca tylko 400kg :)

 

Kup dobre auto. Takie na jakie Cię stać. I ciągaj co tam potrzebujesz - dasz radę. Ja to nie wiem ... takie pytania Was nurtują ...

No nie wiem. Raz spróbowałem Passatem 140 KM wodować na betonowym slipie, dość stromym nad Odrą. Łódkę zwodowałem, ale w drugą stronę, gdyby nie koledzy z napędami 4x4 to nigdy bym stamtąd nie wrócił do domu :) . Teraz mam też Passata ale Alltraca 177 KM z automatem i z fajną funkcją offroad. Teraz ja mogę pomóc  B)



#2276 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2023 - 22:14

We wrocku najbardziej stromy slip jest przy progu Malczyce. Szutrowy. Z 4x4 ruszam tam delikatnie i bez szurnięcia. Ale to tam właśnie znajomy tą corsiną swoją łódkę targa i tez nie ma problemów. Tylko nie wolno gazować.

ja to się po polach tyle osobówkami FWD najeździłem że … tylko trzeba sie nauczyć.



#2277 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 10 marzec 2023 - 22:34

To właśnie było w Malczycach, z tym że ten slip jest betonowy. A co umiejętności poruszania się w trudnym terenie, mam doświadczenie praktycznie od dzieciaka różnymi pojazdami. I nie ruszyłem pod górę



#2278 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 11 marzec 2023 - 13:31

Nie znam slipu w Malczycach (chętnie bym sie tam kiedyś umówił jakby mi ktoś kumaty pokazał) ale tam chyba podobnie jak we wrocku przy rancho (ujście ślęzy)
ja pisałem o progu Malczyce przy Rzeczycy tam jest naprawdę stromo i szutrowy.



#2279 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 11 marzec 2023 - 15:47

Dobrze piszą 4x4 i automat to dwie bardzo fajne rzeczy -trzecią rzeczą jest to by samochód był jak najlżejszy. Ja wodowałem rożnymi samochodami : Passatem B4, Seatem Alhambrą -i z nią maiłem ogromny problem bo auto się zapadało , a miałem tylko napęd na przód .Po niej kupiłem Passata 4 motion i jest bajka .Od tamtej pory tylko 4x4 uznaje do takich rzeczy , ale np. koło mnie gość wodował Mazdą 323 ( w której nie zaciągnął ręcznego i ją utopił) .Automat jest fajny bo tak sprzęgła się nie pali -ale z drugiej strony jak się przegnie to się skrzynię uszkodzi.

Jak chcesz wiedizeć moc / NM

to 130/ 175 -najlepiej mnie się sprawdza

130/310-prawie 2 razy więcej niutów ale auto dużo cięższe przez to gorzej się wyciąga

Mam inne auto o podobnych parametrach do tych wyżej -najnowszy nabytek tylko zamiast przy 4000 obr/min mam ten moment od 1800 i jest spora różnica -zupełnie inny komfort .Wagowo chyba nawet gorzej w nowym nabytku.

Mam też przednionapędówkę -sporo nim targałem 90/234 -nawet spoko

Alhambra miała 110/235 ale jej ciężar zabijał wszystko Passat B4 90/220 i był lepszy od Alhambry



#2280 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 marzec 2023 - 19:38

Witam
 przed nowym sezonem planuję  trochę  usprawnić  moją  przyczepkę  czyli wymienić  piasty na takie z łożyskami krytymi bo te stożkowe  które  siedzą tam obecnie     mają  tendencje  do rdzewienia przez kiepskie uszczelnienie  dlatego  chcę  zamontować  tam inne  tylko od czego  dopasować ?

 aktualnie zamontowane są chyba od  fiata  126p   do tego koła 12 cali  od "kaszlaka"  , wolałbym te koła zostawić bo oponki  z racji niedawnej wymiany opon na nowe .
Ma ktoś z forumowiczów  pomysł od czego zaadoptować  piasty ?