Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2540 odpowiedzi w tym temacie

#2401 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2023 - 09:17

To jest proste ale tylko dla nas Polaków i generalnie wschodnich nacji. Kombinowanie mamy w genach i stąd takie szopki.

Ja się osobiście ludziom nie dziwię, bo przepisy odnośnie, chociażby płacenia myta, za auto osobowe z przyczepą są dla mnie kompletnie z zadka wyjęte.

 

Niech ktoś z Was spróbuje zadzwonić do któregoś z wielu Wam znanych producentów przyczep na przykład z Holandii i poprosić, żeby wystawili inną, zaniżoną homologację.

Powodzenia. Przyczepa ma homologację na 1300 DMC lub 1150 DMC (inna oś skrętna) i taką dostaniesz. Jak chcesz inną, zadzwoń do producenta przyczep Radomia to Ci zrobią nawet na 2 kg

Tak zrobiłem i chyba najbardziej znany producent Kalf wystawił mi 200 kg mniej oraz wysłał właściwe dokumenty pocztą. Nie pobrał nawet hajsu za przesyłke dokumentów. 
Potrzebowałem obniżyć DMC  zestawu, żeby się zmieścić w 3,5t i z 1350 kg zrobiłem przyczepkę 1150 kg, co wciąż sprawiało że nie miałem przeładowanego zestawu i nie przekraczałem DMC 3,5t per zestaw.
Jedynym punktem było - a po co to tak? Więc po moim wyjaśnieniu w tydzień miałem kwit u siebie.
Więc tak - da się. 
Pozdrawiam
Daniel


  • Biesan i Karol Krause lubią to

#2402 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2023 - 09:20

Sam się nad tym mocno zastanawiałem . Ale finalnie stwierdziłem że szkoda mi na to kasy . Pas mam przygotowany zwykły i zapinam w 2 minuty . A to chyba trzeba dokręcić na stałe do przyczepki z tego co kojarzę a to generuje dodatkowo możliwość utraty nad wodą w wypadku kradzieży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przez dwa sezony i jakieś 400 wodowań nie ukradli mi pasów z przyczepki. 
Ale tak, można to zrobić. Zestawy rolek w sumie są droższe i tez można je odkręcić. Przyczepkę całą też mogą ukraśc.
BTW - bardzo wygodne rozwiązanie, takie samonapinające pasy i nie przewiduję powrotu do klasycznych



#2403 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 grudzień 2023 - 16:18

Cześć. Moja rejestracja po ostatniej próbie rozkruszenia lodu wygląda jak na foto. Jeszcze 2 pływania w tym roku i zaraz po nowym roku muszę to ogarnąć więc 2 sprawy.
1 szukam fajnego podświetlenia tablicy któremu nie straszne 70cm wody. Jakieś sprawdzone Ledy najlepiej. Zimna katoda...
2 robię ruchomą tablice, szukam czegoś aby wracała na swoje miejsce najlepiej jakaś sprężyna a z nierdzewki to już by było extra. Ktoś tu pokazywał swoje rozwiązanie ale nie potrafię znaleźć. Tablica bedzie przykręcona do blachy nierdzewnej i będzie wisiec na zawiasie. Najlepsza była by sprężyna, ostatecznie od spodu dam jakieś obciążniki ale będzie sie gibać przy większej prędkości...
.16ea7492cb9ad1187518535e59805150.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • Tabor lubi to

#2404 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 26 grudzień 2023 - 16:59

Tresor są  fajne rozwiązania odchylania lamp do góry .

Trzeba sobie załatwić tablice prostokątną w urzędzie jak w motorze  .

Masz okazje przy takim remoncie sobie zrobić tak jak trzeba .



#2405 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 grudzień 2023 - 18:57

Kolego jeśli się przeglądniesz to zobaczysz że to Lorries pp75 z otwieranymi lampami. Jednak od 3 lat ich nie otwieram pięknie świecą pod wodą. Czas to pieniądz i nie mam czasu się bawić w otwieranie. Samo Loriess od 2 lat doszło do tego samego wniosku i nowe modele tej przyczepy nie mają już otwieranych lamp tylko uchylne... Tablica musi bych uchylna bo np obecnie woda jest powodziowa i muszę się wodować w dziwnych miejscach (chaszcze dziury itp) po każdych rybach żeby osuszyć ponton podnoszę przyczepę do góry i spuszczam wodę. W tych momentach tablica mi się odgina. Ileś tam set razy i w końcu odpadła. Tablica kwadratowa była by jeszcze gorsza ponieważ była by większa. Zrobię na zawiasie i będzie bezobsługowa. 1a84c1a796a84cdbed3d06ed9c756b21.jpgf27d80ea65e35def0aa72268289fb194.jpg9dbb0c205545f9f70082d66ee0e96edf.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2406 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 grudzień 2023 - 20:22

Suski ma jak dla mnie całkiem dobre rozwiązanie z ruchomą tablicą w czwartek mogę wstawić fotę ;)
  • Tresor i Przemek_M lubią to

#2407 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 grudzień 2023 - 20:25

Suski ma jak dla mnie całkiem dobre rozwiązanie z ruchomą tablicą w czwartek mogę wstawić fotę ;)


Wstaw prosze

#2408 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 26 grudzień 2023 - 20:26

Ja mam zwykłą Wiolę wiec musze odpinać i dźwigać całą belkę.

 

I tak myślę zimą wykombinować taki myk. Z prawej strony zapięcie. Bo pełna belka w sumie fajnie podpiera silnik, a z lewej zawias. Ale zawias dać pod katem, tak, żeby belka po przekręceniu i zapięciu była podniesiona do góry, a tak pod katem 45*. Wtedy lampy by nie były zawsze w wodzie.

 

Tresor, jak dasz zawiasy do tablicy na gorze to dając sprężynę z boku ona będzie dociskać tablicę w stanie normalnym i uniesionym. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale musisz ja dać na „mimośrodzie” z maksymalnym napięciem pomiędzy stanami otwarte zamknięte. Coś w tym stylu, kreski to tablice, gwiazdka mocowanie sprężyny. Zawias Oczywiście pomiędzy kreskami. W położeniach złożone i rozłożone średnie napięcie spreżyny pomiędzy max. Będzie samograj.

  __

|*


Użytkownik Qh_ edytował ten post 26 grudzień 2023 - 20:45


#2409 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 grudzień 2023 - 21:15

Wstaw będzie super.
Co do sprężyny no właśnie nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2410 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 26 grudzień 2023 - 21:49

Tak jest w Suskim. Zawias pod lampą. Ciasny, tablica nie opada sama. Jeżeli gdzieś przychaczę ustawiam ją(obuwiem :) ) w mniej więcej pozycji trochę odchylonej do tyłu, tak żeby była czytelna.

Załączony plik  20230924_174602(1).jpg   110,99 KB   18 Ilość pobrań


Użytkownik Ardoro edytował ten post 26 grudzień 2023 - 22:28

  • Sławek77 i Tresor lubią to

#2411 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 grudzień 2023 - 05:58

Tak chce zrobić tylko właśnie myślałem nad samo wracającą ale to nie jest koniecznością. Ciężko że sprężynami z nierdzewki a zwykłą zgnije szybko.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2412 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 grudzień 2023 - 06:26

Tak chce zrobić tylko właśnie myślałem nad samo wracającą ale to nie jest koniecznością. Ciężko że sprężynami z nierdzewki a zwykłą zgnije szybko.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Jak zrobisz luźniej śruby to ona sama wraca do pionu,chyba że będziesz zapier...

#2413 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 27 grudzień 2023 - 06:42

Załączony plik  IMG_3259.jpeg   53,76 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_3260.jpeg   73,18 KB   17 Ilość pobrań


U mnie nie ma żadnych sprężyn i jestem pewien , że w poprzedniej przyczepie Suskiego ,którą miałem też nie było 😳. Wszystko działa na zasadzie grawitacji i wg mnie jest to fajny prosty i działający patent .

Przy okazji zobaczyłem , że ja tez przywaliłem o coś w wodzie podczas wodowania bo lampa pęknięta :

Załączony plik  IMG_3261.jpeg   55,34 KB   19 Ilość pobrań

Orientuje się ktoś jaki to model lampy i czy jest gdzieś dostępna czy też muszę panią Suską mitygować ?

#2414 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 grudzień 2023 - 08:56

Jak zrobisz luźniej śruby to ona sama wraca do pionu,chyba że będziesz zapier...

No jeżdżę przepisowo do 120km/h : i właśnie się boję że będzie dyndac. Ale patrząc na fotki powyżej dam poprostu jakoś obciążnik. Kawałek wałka z nierdzewki.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 27 grudzień 2023 - 09:08


#2415 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 grudzień 2023 - 08:58

No jeżdżę przepisowo do 120km/h u właśnie się boję że będzie dyndac. Ale patrząc na fotki powyżej dam poprostu jakoś obciążnik. Kawałek wałka z nierdzewki.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Wierz mi że nic nie będziesz musiał dawać, ja tak jeżdżę i jest ok...

#2416 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 27 grudzień 2023 - 09:12

Ja tez jeżdżę 120 i nic się nie dzieje ;)
  • Tresor lubi to

#2417 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 grudzień 2023 - 09:25

attachicon.gif IMG_3259.jpeg

attachicon.gif IMG_3260.jpeg


U mnie nie ma żadnych sprężyn i jestem pewien , że w poprzedniej przyczepie Suskiego ,którą miałem też nie było . Wszystko działa na zasadzie grawitacji i wg mnie jest to fajny prosty i działający patent .

Przy okazji zobaczyłem , że ja tez przywaliłem o coś w wodzie podczas wodowania bo lampa pęknięta :

attachicon.gif IMG_3261.jpeg

Orientuje się ktoś jaki to model lampy i czy jest gdzieś dostępna czy też muszę panią Suską mitygować ?


Lampa to bardzo popularny model: FRISTOM FT-170. Tylko występują w kilku wariantach i tutaj nie pomogę.

#2418 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 27 grudzień 2023 - 09:29

Kiedyś spotkałem rozwiązanie najprostsze z możliwych. Mianowicie tablica była przykręcona do wyciętego kawałka pasa z przenośnika. Prościej i skuteczniej się nie da nie stety nie zrobiłem foty.

Użytkownik rafaldslbi edytował ten post 27 grudzień 2023 - 09:30

  • Tresor lubi to

#2419 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 grudzień 2023 - 09:42


Orientuje się ktoś jaki to model lampy i czy jest gdzieś dostępna czy też muszę panią Suską mitygować 

 

Prawdopodobnie Fristom. Jak wybierzesz model z podświetleniem dolnym to oszczędzisz sobie osobnej instalacji pid tablicę

Fristom FT-170 TD



#2420 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 27 grudzień 2023 - 11:12

Dzięki panowie za pomoc .

Bo jeżeli chodzi o współpracę z panią Suską to mam raczej nie najlepsze odczucia …