Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2536 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 maj 2019 - 08:23

Mówiłem że się sprawdza, nawet przy bocznej fali.
Męczyłem się z fabrycznymi rolkami do puki mi się fala nie wlała przez burte i musialem łódkę wyciągać samochodem na linie.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 24 maj 2019 - 08:23


#882 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 maj 2019 - 07:58

Te boczne podwójne rolki to też kołyska? One są w jednej osi z kołyską kilową?

#883 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 maj 2019 - 20:37

Nie na stałe.

#884 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 26 maj 2019 - 11:17

Dość szczegółowo pokazany patent z przedłużanym dyszlem



#885 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 czerwiec 2019 - 11:29

U mnie ten patent już funkcjonuje. :)  

Załączone pliki



#886 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 czerwiec 2019 - 11:56

Sam dorobiłeś czy kupiłeś gotowca?

#887 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 czerwiec 2019 - 18:37

Sam wykonałem w piątek  na szybko. Materiały 300 PLN, robota ok. 4 godzin( z pomocnikiem było by szybciej). Jest to wersja doświadczalna , która się sprawdziła w praktyce. Do wykonania  przedłużki dyszla zmusił mnie jakiś idiota :ph34r:  , który wysypał mulisty piach z dna jeziora na slip z płyt betonowych i w ten sposób go wypłycił. Do zrobienia jeszcze dwie modyfikacje - koło na oponie pnematycznej i druga wciągarka , dopinana do haka samochodu gdyż nie zawsze (mimo auta AWD) można zjechać do wody samochodem, nie wspomnę o prawie wodnym :wacko: .


  • rafuss lubi to

#888 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:02

popatrz od 17.40min   ;) 



#889 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:34

Jak dla mnie to za dużo tych wyciągarek na filmie powyżej :wacko:

Piernik  przedłużka dyszla bardzo spoko, również się przymierzam, jak rozwiązałeś kwestię mocowania złożonej przedłużki ? Nie brzęczy po drodze ? O ile zawias to nie problem, to mocowanie drugiego końca przedłużki do przyczepy  jeszcze nie wpadło mi do głowy :)

Wrzuć więcej zdjęć jeśli możesz.



#890 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:47

Przykręć kulę haka

Załączone pliki


  • thug lubi to

#891 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:15

po browarze do "łebka" poproszę ;)


  • thug lubi to

#892 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:29

Jak dla mnie to za dużo tych wyciągarek na filmie powyżej :wacko:

Piernik  przedłużka dyszla bardzo spoko, również się przymierzam, jak rozwiązałeś kwestię mocowania złożonej przedłużki ? Nie brzęczy po drodze ? O ile zawias to nie problem, to mocowanie drugiego końca przedłużki do przyczepy  jeszcze nie wpadło mi do głowy :)

Wrzuć więcej zdjęć jeśli możesz.

Przedłużka po złożeniu  nie brzęczy jest mocowana do ramy za pomocą:

Załączone pliki


Użytkownik piernik edytował ten post 10 czerwiec 2019 - 21:23

  • thug i M a r a s lubią to

#893 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 11 czerwiec 2019 - 09:39

Zaczep dyszla super , trzeba pomyśleć nad takim zamocowaniem wioseł .

Na plaży to i dobry patent lub słabym slipie , dobre i kilka metrów  . W krzakach nad Bugiem raczej na taki zestaw nie ma miejsca .

Ostatnio łódkę wodowałem ręcznie bo karpiarze się rozstawili na  slipie . Samochodami  droga dojazdowa zastawiona trzeba zmienić 

taktykę i łowić w tygodniu  .

Robię sobie teraz wielokrążek  linowy do 700 kg z linką  70 m/1400 kg wytrzymałości . 

Drzew  dużo nad wodą jeszcze tak że będzie gdzie się podczepić .

Coraz mniej łowienia a więcej p........a z tym naszym wędkowaniem .



#894 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 czerwiec 2019 - 11:11

Masakra jakaś z ludźmi co się rozstawili na slipie, zdaje się że to służy w innych celach a zasiadka na ryby to rzecz ostatnia. Na moich terenach debili nie brakuje ale takie coś to kwalifikuje się do osobnej kategorii.

#895 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 czerwiec 2019 - 11:16

U mnie ten patent już funkcjonuje. :)  

Jaka jest średnica zastosowanej rury ??? oraz jaka jest orentacyjna jej długość ...



#896 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 11 czerwiec 2019 - 22:37

Rura ocynkowana 48.3x2.9  długość 2,6m


  • Piotrek Milupa i Karol Krause lubią to

#897 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 11:56

Chciałbym zakupić nową przyczepke podlodziowa do łódki Michał milex. Dla osób nie znających modelu przedstawiam podstawowe dane dł. 4,10, szer. 1,54, masa ok 140kg. Przyczepka musi mieć homologację pozwalająca na przekroczenie granicy, mieszkam blisko Czech i na niektóre łowiska mam bliżej i lepszy asfalt przejeżdżając kawałek( 30km) przez Czechy. Generalnie łódka będzie dużo jeździła, na łowiska mam w jedną stronę od 50 do 100 km po różnej jakości drogach, dominują kiepskie. Przyczepka musi pozwolić wodować się z brzegu bo nie wszędzie jest slip lub jest kiepskiej jakości. Oczywiście obsługa jednoosobowa. Posiadany przez mnie SAM zakupiony z łodzią to wielkie nieporozumienie, podobno budowany specjalnie pod tą łódź ale chyba przez osobę którą nie ma pojęcia o transporcie łodzi.
Miałem okazję obejrzeć przyczepy 2 producentów.
SUSKI resort +amortyzator, plozy, ledy, dwie wiązki do lamp od wtyczki. Jednak profile grubość 2mm. Pierwsza rolka to 2 sztuki zamocowane na stałe pod różnym kątem, podobno wahliwa nie sprawdzała się.
Przyczepka na którą się wstępnie podpaliłem. Jednak po obejrzeniu na żywo mam mieszane uczucia jakość wykonania i grubość profilu a co za tym idzie sztywność i wytrzymałość konstrukcji.
CYMERMAN tylko belka skrętna + ewentualnie amortyzator, profil 3mm, ciekawe rozwiązania techniczne, niebieskie kółka do załadunku podobno wystarczają do stabilizacji łodzi w transporcie i nie potrzeba ploz. Przyczepka zdecydowanie lepiej zrobiona niż powyższa, masywne profile, sztywna konstrukcja, uchylne lampy, wahliwa rolka.
Różnica w cenie jest duża ok. 1500zł.
Czy w Cymerman kółka niebieskie wystarczają do stabilizacji łódki w transporcie i czy nie powodują uszkodzenia dna jak mogą to robić małe rolki boczne? Jak wygląda wodowanie z tej przyczepy i wyciąganie np. Przy bocznym wietrze /fali? Jak zachowuje się zawieszenie czyli belka + dodatkowo amortyzator?
SUSKI Jak wygląda wodowanie z tymi rolkami na stałe? Czy plozy zaczynające się prawie na jednej wysokości z pierwszą rolką nie utrudniają wodowanie/ wsiagania? Czy jednak powinny być przesunięte do przodu i np. Między pierwsza rolka a początkiem ploz powinno być kilkadziesiąt centymetrów przesunięcia do przodu?
Jak oceniacie trwałość tej konstrukcji? W starych postach zwracano uwagę na kiepskie łożyska i problemy z instalacją elek.

Może inne propozycje przyczep dostępne na rynku? Generalnie chyba tylko Suski ma resory, które są bardziej chwalowe w poprzednich wątkach.
SUSKI
http://www.suskiprzy...lodziowe,12.htm

CYMERMAN PC 500S tu koła czarne a nie niebieskie

http://www.przyczepy...podlodziowe.php

#898 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 czerwiec 2019 - 12:21

Chciałbym zakupić nową przyczepke podlodziowa do łódki Michał milex. Dla osób nie znających modelu przedstawiam podstawowe dane dł. 4,10, szer. 1,54, masa ok 140kg. Przyczepka musi mieć homologację pozwalająca na przekroczenie granicy, mieszkam blisko Czech i na niektóre łowiska mam bliżej i lepszy asfalt przejeżdżając kawałek( 30km) przez Czechy. Generalnie łódka będzie dużo jeździła, na łowiska mam w jedną stronę od 50 do 100 km po różnej jakości drogach, dominują kiepskie. Przyczepka musi pozwolić wodować się z brzegu bo nie wszędzie jest slip lub jest kiepskiej jakości. Oczywiście obsługa jednoosobowa. Posiadany przez mnie SAM zakupiony z łodzią to wielkie nieporozumienie, podobno budowany specjalnie pod tą łódź ale chyba przez osobę którą nie ma pojęcia o transporcie łodzi.
Miałem okazję obejrzeć przyczepy 2 producentów.
SUSKI resort +amortyzator, plozy, ledy, dwie wiązki do lamp od wtyczki. Jednak profile grubość 2mm. Pierwsza rolka to 2 sztuki zamocowane na stałe pod różnym kątem, podobno wahliwa nie sprawdzała się.
Przyczepka na którą się wstępnie podpaliłem. Jednak po obejrzeniu na żywo mam mieszane uczucia jakość wykonania i grubość profilu a co za tym idzie sztywność i wytrzymałość konstrukcji.
CYMERMAN tylko belka skrętna + ewentualnie amortyzator, profil 3mm, ciekawe rozwiązania techniczne, niebieskie kółka do załadunku podobno wystarczają do stabilizacji łodzi w transporcie i nie potrzeba ploz. Przyczepka zdecydowanie lepiej zrobiona niż powyższa, masywne profile, sztywna konstrukcja, uchylne lampy, wahliwa rolka.
Różnica w cenie jest duża ok. 1500zł.
Czy w Cymerman kółka niebieskie wystarczają do stabilizacji łódki w transporcie i czy nie powodują uszkodzenia dna jak mogą to robić małe rolki boczne? Jak wygląda wodowanie z tej przyczepy i wyciąganie np. Przy bocznym wietrze /fali? Jak zachowuje się zawieszenie czyli belka + dodatkowo amortyzator?
SUSKI Jak wygląda wodowanie z tymi rolkami na stałe? Czy plozy zaczynające się prawie na jednej wysokości z pierwszą rolką nie utrudniają wodowanie/ wsiagania? Czy jednak powinny być przesunięte do przodu i np. Między pierwsza rolka a początkiem ploz powinno być kilkadziesiąt centymetrów przesunięcia do przodu?
Jak oceniacie trwałość tej konstrukcji? W starych postach zwracano uwagę na kiepskie łożyska i problemy z instalacją elek.

Może inne propozycje przyczep dostępne na rynku? Generalnie chyba tylko Suski ma resory, które są bardziej chwalowe w poprzednich wątkach.
SUSKI
http://www.suskiprzy...lodziowe,12.htm

CYMERMAN PC 500S tu koła czarne a nie niebieskie

http://www.przyczepy...podlodziowe.php


Myślę że Suski jest firmą elastyczną i jest duża szansa że mogą zrobić Ci na profilu 3mm i wg własnych upodobań.Mi zrobili co chciałem, nawet wymiar między kołami zrobili dokładnie jaki chciałem.Są otwarci na wszelkie pomysły i sugestie😉

#899 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 12:30

.

Użytkownik sumo edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 12:32


#900 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 12:31

Wczoraj u nich byle i pani przekonywala mni że 2 mm jest zupełnie wystarczające. Nawet pokazywała zdjęcie dużej łodzi coś typu semper 500 albo większej na przyczepce z takim profilem. Jakoś nie chciała podjąć tematu 3mm, ja nie naciskalem. Później byłem u cymerman i tu widziałem solidną konstrukcje ale drogo.
Jeszcze podrąże temat grubszego profilu przynajmniej tych belek wzdluznych.

Sławek a możesz zdradzić jakie modyfikacje wprowadziles?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych