Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2536 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 20 październik 2021 - 21:45

Zrobiłem kilka przyczepek jak było można . 

Pierwsza do Romany na zawieszeniu od Fiata Tempry druga towarowa z zawieszeniem Reno Megan z dodatkowymi sprężynami .

Wszystko działa do dziś i nie jestem ślusarzem ani spawaczem z zawodu .

Przecież można kupić  przyczepkę   z wahaczami  lub  resor  z teleskopem .

Jesteśmy użytkownikami jak zaczniemy wymagać zaczną  robić to co chcemy .


  • Radbraw lubi to

#1662 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 październik 2021 - 21:59

Wiadomo że światła LED na stałe bez zdejmowanych belek są praktyczniejsze a i tak ludzie kupują światła zdejmowane . Dużo robi cena , reklama tylko że potem sami dochodzimy do tego że żle wybraliśmy i w rezultacie więcej tracimy kupując na nowo . Sam to przerabiałem

#1663 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 20 październik 2021 - 22:22

Wiadomo że światła LED na stałe bez zdejmowanych belek są praktyczniejsze a i tak ludzie kupują światła zdejmowane . Dużo robi cena , reklama tylko że potem sami dochodzimy do tego że żle wybraliśmy i w rezultacie więcej tracimy kupując na nowo . Sam to przerabiałem


Możesz trochę to rozwinąć...?

#1664 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1355 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 październik 2021 - 06:43

Podam swój przykład 

Wybierając przyczepę miałem do wyboru światła led/otwierane (lorries Branderup) a przyczepki z odpinaną belką, różnica w cenie dochodziła do 50%.

Oczywiście nie chodzi tu o same światła ale ludzie tego nie widzą, to wychodzi dopiero w użytkowaniu.

U mnie najważniejszy jest czas jaki potrzebuje od dojechania do portu do wypłynięcia. Obecnie wynosi to 10 min na wypłynięcie, 5-7 min w drugą stronę. Jak zamontuje echo i kotwicę na stałe uda się jeszcze coś uciąć. 

Światła mam otwierane ale przestałem je otwierać, świecą pod wodą od roku i nic im się nie dzieje. Jedynie musiałem przynitować rejestrację bo przy wyjeździe z wody wyrywało ją z ramki, przyczepa lorries.


Użytkownik Tresor edytował ten post 21 październik 2021 - 06:45

  • Radbraw lubi to

#1665 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 21 październik 2021 - 08:35

To dlaczego na rynku tyle (większość?) przyczepek na sztywnej osi?


Bo przyczepy na sztywnej osi są dużo tańsze i do tego dodać zdejmowana tylną belkę i wychodzi Ci niska cena.

Ja w tym roku kupiłem przyczepę od Suskiego ze światłami LED i mam resory + amortyzatory. Jechałem wcześniej z przyczepa na sztywnej osi i w porównaniu do tej to przyczepy od Suskiego praktycznie nie czuć. Zakręty ładnie zbiera i leci prawie po śladach samochodu a dodatkowo w porównaniu z tą na sztywnej osi nic nie puka podczas jazdy. Jedyny błąd to że wziąłem płozy zamiast rolek ale to raczej dlatego że mam foxa 400; Fox nie ma kila na rufie tylko wnękę na przetwornik i przez to rufa mocna opierała się na płozach i miałem problem z zepchnieciem łodzi (chyba że głęboko wjechałem). Zdemontowalem płozy i wymieniłem na rolki, teraz wystarczy mi kilka cm wody i zrzucam łódź bez problemu. Jak kolega wyżej pisał że mu wodowanie zajmuje 10 minut. U mnie wygląda to tak że podjeżdżam na slip ustawiam się do wodowania wrzucam dwie wędki i woduje, przy zmianie na rolki łódka bez wysiłku sama zjeżdża do wody. Najważniejsze, że samemu mogę zwodować i wciągnąć nawet przy sporym wietrze.
  • Radbraw i Tresor lubią to

#1666 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 październik 2021 - 09:35

Ja w tym roku miałem taki dojazd że nie mogłem wjechać do wody przyczepą bo auto by się zakopało w piachu , mam płozy i z tego miejsca wodowałem łódkę . Fakt ta łódka ma płaskie dno i pozwala na takie wodowanie ale trzeba mieć BARDZO DOKlADNIE USTAWIONE ROLKI KILOWE i łódkę sam spycham na wodę . Kol. pytał o nie trafione zakupy , ano roczną łódkę sprzedałem bo się okazało że jest za mała 320 teraz jest 400 bo wnuczki chcą pływać i parę stówek w plecy . Echo 2 letnie 7 jak nowe muszę sprzedać bo 9 mi się bardziej spodobała i taki to się robi zakupy , lepiej dołożyć i kupić to co będziemy zadowoleni

Załączone pliki


  • Radbraw i M a r a s lubią to

#1667 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 październik 2021 - 09:47

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. 400ka za rok znowu będzie do sprzedania :D wnuki rosną haha

#1668 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 październik 2021 - 09:52

No już nie przyczepa jest od 320 i ta 400 wchodzi na max . Inaczej to już za duże koszta , łódka super zostanie na długo

#1669 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 październik 2021 - 11:40

Ja w tym roku miałem taki dojazd że nie mogłem wjechać do wody przyczepą bo auto by się zakopało w piachu , mam płozy i z tego miejsca wodowałem łódkę . Fakt ta łódka ma płaskie dno i pozwala na takie wodowanie ale trzeba mieć BARDZO DOKlADNIE USTAWIONE ROLKI KILOWE i łódkę sam spycham na wodę . Kol. pytał o nie trafione zakupy , ano roczną łódkę sprzedałem bo się okazało że jest za mała 320 teraz jest 400 bo wnuczki chcą pływać i parę stówek w plecy . Echo 2 letnie 7 jak nowe muszę sprzedać bo 9 mi się bardziej spodobała i taki to się robi zakupy , lepiej dołożyć i kupić to co będziemy zadowoleni

Wizualnie nie wygląda to tak tragicznie aby nie dało rady wyjechać po tym piachu. Ale się nie wymądrzam bo nie widać co jest przed nim.

Próbowałeś ? czy bardziej się obawiałeś ,że polegniesz.

Autko na ile łap jest "podkute" :) 



#1670 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 październik 2021 - 12:00

Na zdjęciu widać gałęzie tam był uskok koniec trawy  i jak wjechałem dalej to już nie mogłem wyjechać , napęd tylko ma przód . Kolega mnie na lince wyciągnoł  , tam jak tylko trawę wyrwałeś to sobie kołami dołki robiłeś , potrafili się nawet po deszczu zakopać ci z 4x4 dla tego tak musiałem stawiać autko  ;)  



#1671 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2021 - 17:48

Panowie... im więcej czytam, z iloma osobami więcej rozmawiam tym bardziej nie wiem ... Konkretne pytanie. Którą przyczepę wybrać do Skylli 450 i dlaczego?

 

Respo

https://www.respo.ee/et/haagised/5344

 

czy GALA

https://mazzo.pl/pl/...zi-do-53-m.html

 

Potrzebuję wygodnej przyczepy, z której zwoduję się sam (w jedną i drugą stronę) nawet przy niskim stanie wody. Priorytet to wygoda w użytkowaniu przyczepki. Będę wdzięczny za poradę z krótkim uzasadnieniem. 



#1672 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 21 październik 2021 - 18:38

Według mnie Respo ale tylko dla tego że na resorze z teleskopem .

Cena zawał jak na takie pierze . Dlaczego tak napisałem bo widzę że przyczepki do różnych  łódek różnią się długością 

dyszla a nie konstrukcją nośną .

Wyciągarka do wymiany na mocniejszą dwubiegową .

Skylla 450 goła waży około 300 kg do tego silnik to jest 400 kg chyba że będziesz pływał na 10 KM .

Jeśli wybierzesz na osi skrętnej Knott polecam Spawline z uchylnym dyszlem .

Jak pojedziesz do Pisza i sobie porozmawiasz kupisz za 4500 pln .



#1673 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 21 październik 2021 - 19:21

Rybkarz idealnie Tabor przedstawił argumenty, miałem taki sam dylemat ja Ty wziąłem Respo i jestem zadowolony. Obie wymienione przez Ciebie przyczepy były rekomendowane do Skylli i przez nich sprzedawane.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 21 październik 2021 - 19:26


#1674 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 październik 2021 - 19:26

Według mnie Respo ale tylko dla tego że na resorze z teleskopem .
Cena zawał jak na takie pierze . Dlaczego tak napisałem bo widzę że przyczepki do różnych  łódek różnią się długością 
dyszla a nie konstrukcją nośną .
Wyciągarka do wymiany na mocniejszą dwubiegową .
Skylla 450 goła waży około 300 kg do tego silnik to jest 400 kg chyba że będziesz pływał na 10 KM .
Jeśli wybierzesz na osi skrętnej Knott polecam Spawline z uchylnym dyszlem .
Jak pojedziesz do Pisza i sobie porozmawiasz kupisz za 4500 pln .



Mówisz o spawline?
  • Rybkarz lubi to

#1675 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2021 - 19:28

Rybkarz idealnie Tabor przedstawił argumenty, miałem taki sam dylemat ja Ty wziąłem Respo i jestem zadowolony. Obie wymienione przez Ciebie przyczepy były rekomendowane do Skylli i przez nich sprzedawane.

Dokładnie tą brałeś? Zdradzisz w jakiej cene? Znalazłem ją dostępną tylko w jednym miejscu w Polsce. Cena 8900 zl ...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • Jarek M lubi to

#1676 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 21 październik 2021 - 19:30

5300 plus 250 ledy
Edyta: 5390 dokładnej a model z faktury 750V501L199 czyli jednak inny niż podałeś w linku
To jest model na którym wożę 450-tkę https://www.respo.ee/et/haagised/5343

Użytkownik Radbraw edytował ten post 21 październik 2021 - 20:11

  • Rybkarz lubi to

#1677 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 22 październik 2021 - 08:37

Panowie
ja posiadam przyczepę TEMA ze sztywną osią,(przyznaje, kupując ją poszedłem po taniości) ale nic straconego chętnie bym ją wyposażył w resory i amorki tylko mam problem JAK JE ODPOWIEDNIO DOBRAĆ :(



#1678 OFFLINE   Analityk85

Analityk85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Lokalizacjasulecin

Napisano 22 październik 2021 - 09:55

Właśnie też o tym myśle , czy ktoś zmieniał ze sztywnej na resory?

#1679 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 22 październik 2021 - 10:48

Na resory nie , na amortyzatory tak w celu zwiększenia dopuszczalnej prędkości do 100km/h. Z montażem każdy majsterkowicz sobie powinien poradzić.

#1680 OFFLINE   tato1

tato1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 22 październik 2021 - 12:11

Z tą prędkością to bym nie przesadzał ,w Polsce i tak max prędkość z przyczepą wynosi 80km/h. Z resorem bedzie problem z homologacja przyczepy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych