Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2540 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2021 - 12:30

Z tą prędkością to bym nie przesadzał ,w Polsce i tak max prędkość z przyczepą wynosi 80km/h. Z resorem bedzie problem z homologacja przyczepy.

W Polsce to prawda że 80 km/h ale znajdź ciężarówkę na naszej drodze która tyle jedzie. Po za zachodnią granicamax wynosi 100, często jak jadę ciężarówka 89 to mnie osobówki z przyczepa wyprzedzają.

#1682 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 październik 2021 - 12:39

Podsumowując, to wszystkie produkowane przyczepy to są tzw. składaki.

Każdy producent posiłkuje się podstawowymi elementami takimi jak : osie ,zaczepy ,felgi ,rolki wciągarki itd  od zewnętrznego dostawcy .  Oni tego nie wytwarzają ani nie produkują .Producentami tych podzespołów są AL-KO, KNOTT ,SPP jest jeszcze Niewiadów. 

I tu  przy zakupie przyczepy należałoby zerknąć na to jakie elementy zamontował producent i jakich profili użył do budowy przyczepy . Czy "pojechał " po taniości czy jednak naszpikował przyczepę droższymi częściami dał grubsze profile np. ze ścinką 2 ,- 2,5mm zamiast 1,5mm .Czy jest to pomalowane czy może ocynk ogniowy i jeszcze malowana proszkowo . Taka oś na wałkach gumowych może być najtańsza ale też może być z uszczelnionymi łożyskami tzw. Waterproof która zapewne jest droższa w zakupie przez producenta przyczep. Takie np. rolki koloru czarnego są najtańsze ale już np. niebieskie czy też żółte na pewno dużo droższe. Instalacja elektryczna : ilość lamp i jakich lamp itd.   Tych elementów składowych jest sporo więc i cena końcowa będzie inna.

Co z tego ,że np. taka pod łodziowa Niewiadów jest najtańsza. Jest bo to jest całkowity golas i doposażając ją do stanu używalności dochodzimy do całkiem innej ceny.      


  • thug i Tabor lubią to

#1683 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 22 październik 2021 - 15:14

Maras i tu napisałeś wszystko co powinien wiedzieć kupujący przyczepę pod łodziową  .

Musisz to w następnym poście wypunktować  dla potomnych .

Ja kupiłem golasa i doposażyłem pod swoje potrzeby i mam taniej  inni użytkownicy  nie chcą albo 

nie maja pomysłu na początku i kupują ful wypas i wtedy musza sypnąć kasą .

Ja kupiłem przyczepkę 4 lata temu za 50 % obecnej ceny 

nie wiem dlaczego tak zdrożały.



#1684 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 22 październik 2021 - 15:33

Właśnie też o tym myśle , czy ktoś zmieniał ze sztywnej na resory?


Podłączam się do pytania.
Ja mam oś w przyczepie niewiadów jak na zdjęciu. Knott.

Da się coś dołożyć żeby usprawnić to zawieszenie i mniej będzie skakać?

Ktoś może coś przerabiał i się podzieli doświadczeniem?

71950e1370553e87d88b8e185b4e924b.jpg

#1685 OFFLINE   czeburaszka710

czeburaszka710

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 22 październik 2021 - 15:48

Z tymi osiami na resorach nie wszystko tak różowo jak by mogło wydawać się . Po za  lepszymi zdolnościami tłumienia na wybojach , nic nie wygrywają , ale w przypadku płytkiego slipu czy wodowania z brzegu są problemy z wysokością łódki nad osią . Dla tego tyle przyczep produkowanych na osiach skrętnych , zwyczajnie niżej do wody i nie trzeba tak daleko wjeżdżać żeby  zwodować . Coś za coś , na przykład sąsiedzi za wschodniej granicy mające nieco inne odległości do jazdy i nieco gorsze drogi ( czasami ) preferują resory i płozy . Ale tak jak u nas są dyskusje co jest lepsze .


  • Faja lubi to

#1686 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 październik 2021 - 16:20

Nie zgadzam się ( przynajmniej jeżeli chodzi o suskiego na resorach)
Profile poprzeczne są wklęsłe i dzięki temu rolki kilowe zamnotowane są nisko.(w porównaniu z niewiadowem , gdzie rolki kilowe są na dyszlu i dochodzi jeszcze wysokość uchwytu rolki - takie rozwiązanie jest częste w tańszych przyczepach z przegubem skrętnym w osi) ( miałem niewiadowa p415)
Wyższe to są przyczepy SAM na resorach -jak ktoś do płaskiej ramy dał resor od poloneza.

PS. Dla porównania:
Ile cm macie od asfaltu do dna łodzi.
Ja w suskim mam ok 40cm do spodu kila

Użytkownik binio1111 edytował ten post 22 październik 2021 - 16:25


#1687 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 październik 2021 - 16:32

Z tymi osiami na resorach nie wszystko tak różowo jak by mogło wydawać się . Po za  lepszymi zdolnościami tłumienia na wybojach , nic nie wygrywają , ale w przypadku płytkiego slipu czy wodowania z brzegu są problemy z wysokością łódki nad osią . Dla tego tyle przyczep produkowanych na osiach skrętnych , zwyczajnie niżej do wody i nie trzeba tak daleko wjeżdżać żeby  zwodować . Coś za coś , na przykład sąsiedzi za wschodniej granicy mające nieco inne odległości do jazdy i nieco gorsze drogi ( czasami ) preferują resory i płozy . Ale tak jak u nas są dyskusje co jest lepsze .

Tłumienie na wybojach to mało ?
Jeśli przyczepa jest nieco wyższa to można zamontować wahliwą rolkę znacznie ułatwia wodowanie, wyciąganie też.

#1688 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 październik 2021 - 17:36

5300 plus 250 ledy
Edyta: 5390 dokładnej a model z faktury 750V501L199 czyli jednak inny niż podałeś w linku
To jest model na którym wożę 450-tkę https://www.respo.ee/et/haagised/5343


Kolego dokładałes dodatkowe rolki kilowe lub boczne w przedniej części przyczepki,czy w zupełności wystarcza to co przewidział producent?

#1689 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 październik 2021 - 20:54

Miałem zamiar podpierać ale jest wystarczająco solidnie. Przy spięciu 3 pasami jest beton. Podróż ekspresowką super na dziurach polnych też.
Edyta: Możliwe że chłopaki ze Skylli przestawiali rolki kilowe, bo coś o tym wspominali ale ilość ta sama co dał producent. Mega fajna przyczepa 100 kg na błotniku przy wchodzeniu bez najmniejszego szmeru.
Zastanawiam się tylko nad trapem.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 22 październik 2021 - 20:57


#1690 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 październik 2021 - 21:15

Miałem zamiar podpierać ale jest wystarczająco solidnie. Przy spięciu 3 pasami jest beton. Podróż ekspresowką super na dziurach polnych też.
Edyta: Możliwe że chłopaki ze Skylli przestawiali rolki kilowe, bo coś o tym wspominali ale ilość ta sama co dał producent. Mega fajna przyczepa 100 kg na błotniku przy wchodzeniu bez najmniejszego szmeru.
Zastanawiam się tylko nad trapem.


A to na spokojnie pewnie mi tez chłopaki przestawią tylko ciekawe kiedy? Co prawda ja mam zamówią 420 ale myśle ze wielkiego problemu z tym i różnicy nie powinno być jak przy 450 jest wszystko oki.O trapie tez już pomyślałem i się tak zastanawiam czy można gdzieś dostać firmowe Respo czy raczej trzeba kombinować na własną rękę?

#1691 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 październik 2021 - 22:16

Możesz domowić ale chyba lepiej kupić ławę kominiarską wyciąć otwory na rolki i przykręcić na środkowej belce.

#1692 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 październik 2021 - 22:18

Ile teraz ten model przyczepy cenią ?

#1693 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 październik 2021 - 22:42

Ile teraz ten model przyczepy cenią ?


Teraz z tego co wiem to ich nie ma.Wcześniej zapłaciłem normalnie 5300.
Jakie kolego zastosowałeś ledy?Mozesz wkleić linka.

#1694 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów

Napisano 22 październik 2021 - 23:01

Nie zgadzam się ( przynajmniej jeżeli chodzi o suskiego na resorach)
Profile poprzeczne są wklęsłe i dzięki temu rolki kilowe zamnotowane są nisko.(w porównaniu z niewiadowem , gdzie rolki kilowe są na dyszlu i dochodzi jeszcze wysokość uchwytu rolki - takie rozwiązanie jest częste w tańszych przyczepach z przegubem skrętnym w osi) ( miałem niewiadowa p415)
Wyższe to są przyczepy SAM na resorach -jak ktoś do płaskiej ramy dał resor od poloneza.

PS. Dla porównania:
Ile cm macie od asfaltu do dna łodzi.
Ja w suskim mam ok 40cm do spodu kila

U mnie resory coś około 37 cm dwie osie 2100kg przyczepa zrobiona pod łódkę.


Użytkownik Faja edytował ten post 22 październik 2021 - 23:37


#1695 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 23 październik 2021 - 06:48

Drogi Faja a powiedz proszę jaka masz łódkę ?? Co leży te 40 cm nad zmienia na suskim ?? (Zakładkam że to jakaś wąska łódka co wpada między nadkola )

#1696 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 23 październik 2021 - 07:42

Drogi Faja a powiedz proszę jaka masz łódkę ?? Co leży te 40 cm nad zmienia na suskim ?? (Zakładkam że to jakaś wąska łódka co wpada między nadkola )


Moja lezy jeszcze nizej :) ma 185 szer

#1697 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 23 październik 2021 - 07:46

Proponuję wstawiać zdjęcia ... To może być dobra pomoc/inspiracją. Dla osób poszukujących przyczepek

#1698 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 23 październik 2021 - 07:52

Teraz z tego co wiem to ich nie ma.Wcześniej zapłaciłem normalnie 5300.
Jakie kolego zastosowałeś ledy?Mozesz wkleić linka.

Wszystko miałem przygotowane na odbiór, poprosiłem tylko o światła ledowe, zakup i montaż Skylla.

#1699 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 23 październik 2021 - 08:15

Drogi Faja a powiedz proszę jaka masz łódkę ?? Co leży te 40 cm nad zmienia na suskim ?? (Zakładkam że to jakaś wąska łódka co wpada między nadkola )

Tak wąska ma 155cm szer. Ale to mało istotne bo suski między błotnikami ma 164cm szerokości.

#1700 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 październik 2021 - 08:23

Tak wąska ma 155cm szer. Ale to mało istotne bo suski między błotnikami ma 164cm szerokości.

Akurat to bardzo istotne bo nie wszystkie łodzie mieszczą się między błotniki w suskim. Moja na przyczepie suskiego miała od asfaltu do kila ponad 62cm . Co z tego że wygięta i nisko rama skoro szpilki od rolek kilowych wykrecone maxa. Zresztą z czasem zaczęły się wyginać .

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • 12345 lubi to