Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2540 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   czeburaszka710

czeburaszka710

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 23 październik 2021 - 08:46

Nie chodzi kto ma wyżej a kto niżej , zakładając jednakowe parametry przyczepy i montując oś skrętną rama przyczepy będzie niżej z racji konstrukcji tej osi i jak by kto nie wydziwiał , przy jednakowych parametrach ramy na resorach będzie wyżej . Pozwoliłem wstawić dwa filmiki z YouTube gdzie porównywalne dwie przyczepy podobne konstrukcyjnie ale z różnymi osiami , wyraźnie widać po kolie na ile niżej siedzi rama w przyczepie z osią skrętną .

Oś skrętna    

 

oś na resorach  

 

i też ładnie widać przewagę lepszego tłumienia drgań u resora



#1702 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 23 październik 2021 - 09:26

Dla mnie zasada jest prosta ... Masz ładny profesjonalny głęboki slip ... Bierz resory i płozy ... Wodujesz się na dziko - os skrętna i rolki . KONIEC :)
  • gooral lubi to

#1703 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 23 październik 2021 - 09:34

To nie jest żadna zasada,nie ma czegoś takiego czy do dzikich slipów lepszy resor czy os,resor zawsze będzie lepszy niż os,ameryki nikt nie odkrył...to jest ta zasada,reszta to zmienne indywidualne

#1704 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 23 październik 2021 - 10:03

Dla mnie zasada jest prosta ... Masz ładny profesjonalny głęboki slip ... Bierz resory i płozy ... Wodujesz się na dziko - os skrętna i rolki . KONIEC :)

Do jakiegos czasu myslalem tak samo, bylem anty przyczepom USA do momentu az nie sprowadzilem pierwszej lodzi. Najbardziej czego sie obawialem to wodowania i wyciagania i tu najwieksze zaskoczenie - pomimo ze lodka wazy z siknikiem z szpejem pewnie ok 700 kg wodowanie to bajka - przyczepa nie ma zadnych rolek, lodka lezy na dwoch plozach - do tej pory dla mnie rozwiazanie nie do przyjecia oczywiscie do pierwszego wodowania:) wszytsko dzieje sie samo, nie potrzeba zadnej sily, tak naprawde to nawet wciagarka nie jest potrzebna...
Przy drugiej lodzi i przyczepie mam rolki kilowe i plozy - lodka z silnikiem i szpejem wazy ok 380kg. Przy wodowaniu trzeba uzyc sporo sily, przy wciaganiu trzeba uwazac i niezle sie naszarpac, ulatwielem sobie zycie i zamontowalem elektryczna wyciagarke z bezprzewodowym pilotem i jest okej ale rozwiazanie USA pomimo ze moze nie wyglada moze jakos najlepiej jest najwygodniejsze jakie do tej pory widzialem i mialem doczynienia.

Użytkownik womaly23 edytował ten post 23 październik 2021 - 10:05


#1705 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów

Napisano 23 październik 2021 - 11:03

Drogi Faja a powiedz proszę jaka masz łódkę ?? Co leży te 40 cm nad zmienia na suskim ?? (Zakładkam że to jakaś wąska łódka co wpada między nadkola )

Łódka 250 szeroka 5,8 długa w dnie ma 210 cm wpasowuje się miedzy błotniki slipowanie gładkie, z uwagi na ciężar i kąt dna na pawęzy 22 stopnie musi być trochę wody. Drugą mam na osi skrętnej do łodzi płaskodennej 5 metrów na 1.9m tez wpada pomiędzy błotniki, łódka leży jeszcze niżej na 35 cm . Obydwie prywatnej roboty na płozach po jednej tylko rolce na napłynięcie.


  • 12345 lubi to

#1706 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 październik 2021 - 11:06

Do jakiegos czasu myslalem tak samo, bylem anty przyczepom USA do momentu az nie sprowadzilem pierwszej lodzi. Najbardziej czego sie obawialem to wodowania i wyciagania i tu najwieksze zaskoczenie - pomimo ze lodka wazy z siknikiem z szpejem pewnie ok 700 kg wodowanie to bajka - przyczepa nie ma zadnych rolek, lodka lezy na dwoch plozach - do tej pory dla mnie rozwiazanie nie do przyjecia oczywiscie do pierwszego wodowania:) wszytsko dzieje sie samo, nie potrzeba zadnej sily, tak naprawde to nawet wciagarka nie jest potrzebna...
Przy drugiej lodzi i przyczepie mam rolki kilowe i plozy - lodka z silnikiem i szpejem wazy ok 380kg. Przy wodowaniu trzeba uzyc sporo sily, przy wciaganiu trzeba uwazac i niezle sie naszarpac, ulatwielem sobie zycie i zamontowalem elektryczna wyciagarke z bezprzewodowym pilotem i jest okej ale rozwiazanie USA pomimo ze moze nie wyglada moze jakos najlepiej jest najwygodniejsze jakie do tej pory widzialem i mialem doczynienia.


Czyli najlepiej rolki kilowe wywalić i tylko płozy?

#1707 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 23 październik 2021 - 11:06

Do jakiegos czasu myslalem tak samo, bylem anty przyczepom USA do momentu az nie sprowadzilem pierwszej lodzi. Najbardziej czego sie obawialem to wodowania i wyciagania i tu najwieksze zaskoczenie - pomimo ze lodka wazy z siknikiem z szpejem pewnie ok 700 kg wodowanie to bajka - przyczepa nie ma zadnych rolek, lodka lezy na dwoch plozach - do tej pory dla mnie rozwiazanie nie do przyjecia oczywiscie do pierwszego wodowania:) wszytsko dzieje sie samo, nie potrzeba zadnej sily, tak naprawde to nawet wciagarka nie jest potrzebna...
Przy drugiej lodzi i przyczepie mam rolki kilowe i plozy - lodka z silnikiem i szpejem wazy ok 380kg. Przy wodowaniu trzeba uzyc sporo sily, przy wciaganiu trzeba uwazac i niezle sie naszarpac, ulatwielem sobie zycie i zamontowalem elektryczna wyciagarke z bezprzewodowym pilotem i jest okej ale rozwiazanie USA pomimo ze moze nie wyglada moze jakos najlepiej jest najwygodniejsze jakie do tej pory widzialem i mialem doczynienia.

Może "konflikt" tkwi w ustawieniu rolek kilowych względem wspomnianych płóz . 

W pierwszej jest odpowiedni luz a w drugiej kadłub "szoruje" po płozach mimo ,że łódka stoi na rolkach kilowych -IMO 

 

Dawno temu jak jeszcze byłem małolatem to z kotłowni z ojcem wyciągaliśmy stary piec stalowy ,który ważył ponad 300kg ! po deskach było to nie wykonalne ale już na dwóch rurach stalowych to sam z nim "jechałem" bezproblemowo. 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 23 październik 2021 - 11:09

  • Radbraw i pawlo29 lubią to

#1708 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 23 październik 2021 - 13:27

Łódka 250 szeroka 5,8 długa w dnie ma 210 cm wpasowuje się miedzy błotniki slipowanie gładkie, z uwagi na ciężar i kąt dna na pawęzy 22 stopnie musi być trochę wody. Drugą mam na osi skrętnej do łodzi płaskodennej 5 metrów na 1.9m tez wpada pomiędzy błotniki, łódka leży jeszcze niżej na 35 cm . Obydwie prywatnej roboty na płozach po jednej tylko rolce na napłynięcie.

WSTAW PROSZE ZDJECIA :) dziekuje .



#1709 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 23 październik 2021 - 15:44

Czyli najlepiej rolki kilowe wywalić i tylko płozy?


Do tej pory bym nie wazyl sie tsgo napisac ale od mementu kiedy kupilem zestaw z USA niesety ale na dzien dzisiejszy oczywiscie przy odpowiedniej budowie przyczepy TAK JA WYWALILBYM ROKLI KILOWE:/
Pewnie sporo w sieci jest filmikow ze slipowania ale nagram swoj i pokaze jakie to banalnie proste :)
  • Sławek77 lubi to

#1710 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 23 październik 2021 - 16:36

Jeśli jest wybetonowany slip pod odpowiednim kątem wodowanie z każdej przyczepki będzie łatwe. Większość z nas woduje na dziko w trudnym terenie, stąd rolki, wahadła i inne łamane dyszle. Jeśli można bezpiecznie wjechać do wody to i ze zwykłej transportowej przyczepki łatwo pójdzie zwłaszcza z płaskodenną łódką.

#1711 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisano 23 październik 2021 - 17:38

Wlasnie wbrew pozorom wszytskie te rolki kilowe, lamane itd to potencjalna przeszkoda dla wciaganej lodki - uwierz mi ze jescze troche pisze wbrew sobie i swoim dotychczasowym doswiadczeniom ale taka jest prawda

#1712 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2021 - 20:29

Dzięki Panowie za wszelkie rady. Po ostatecznej konsultacji z właścicielem Skylli dokonalem wyboru i kupilem przyczepkę. Czy wybór był dobry okaże się w trakcie użytkowania.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#1713 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 23 październik 2021 - 20:42

Bo przyczepy na sztywnej osi są dużo tańsze i do tego dodać zdejmowana tylną belkę i wychodzi Ci niska cena.

Ja w tym roku kupiłem przyczepę od Suskiego ze światłami LED i mam resory + amortyzatory. Jechałem wcześniej z przyczepa na sztywnej osi i w porównaniu do tej to przyczepy od Suskiego praktycznie nie czuć. Zakręty ładnie zbiera i leci prawie po śladach samochodu a dodatkowo w porównaniu z tą na sztywnej osi nic nie puka podczas jazdy. Jedyny błąd to że wziąłem płozy zamiast rolek ale to raczej dlatego że mam foxa 400; Fox nie ma kila na rufie tylko wnękę na przetwornik i przez to rufa mocna opierała się na płozach i miałem problem z zepchnieciem łodzi (chyba że głęboko wjechałem). Zdemontowalem płozy i wymieniłem na rolki, teraz wystarczy mi kilka cm wody i zrzucam łódź bez problemu. Jak kolega wyżej pisał że mu wodowanie zajmuje 10 minut. U mnie wygląda to tak że podjeżdżam na slip ustawiam się do wodowania wrzucam dwie wędki i woduje, przy zmianie na rolki łódka bez wysiłku sama zjeżdża do wody. Najważniejsze, że samemu mogę zwodować i wciągnąć nawet przy sporym wietrze.

Jaki miales koszt tej przyczepki pod te lodz tez bede kompletował taki zestaw po nowym roku 



#1714 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 23 październik 2021 - 21:05

Dzięki Panowie za wszelkie rady. Po ostatecznej konsultacji z właścicielem Skylli dokonalem wyboru i kupilem przyczepkę. Czy wybór był dobry okaże się w trakcie użytkowania.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Co wziąłeś ?

#1715 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2021 - 21:09

Co wziąłeś ?

Respo, ale trochę inną niż pierwotnie zakładałem.

9c3ea84baaa4b20ae0152665f6931eba.jpg183d1b99ecaef52521b8a4b81bbfc241.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Użytkownik Rybkarz edytował ten post 23 październik 2021 - 21:17


#1716 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 październik 2021 - 08:57

Wahliwe rolki z tylu ?

#1717 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2021 - 09:09

tzw. multiroller



#1718 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 październik 2021 - 11:05

Chyba trochę krótsza od 750V501L199 czy mi się wydaje ?
Super że z trapem
Edyta: rolka przy dzwonnicy do przesunięcia ?

Użytkownik Radbraw edytował ten post 24 październik 2021 - 11:10


#1719 OFFLINE   Rybkarz

Rybkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2021 - 11:44

Dłuższa o 70 cm. Z regulowaną długością. Dokładnie ta wersja + dołożony uchwyt na koło zapasowe:

 

https://sydostslap.s...er-multiroller/

 

Tak, rolki kilowe do przestawienia, ale to już w Skylli. 



#1720 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 24 październik 2021 - 13:13

Mi się wydaje ze zdecydowanie warto było dołożyć do tego modelu bo zdecydowanie więcej ma ciekawych rozwiązań technicznych niż model wyżej wymieniony przez kolegę Radbraw krory ja tez nabyłem.Trap super wyglada i naprawdę mega sprawa chętnie dokupił bym taki oryginalny Respo.Ciekawi mnie czy istnieje taka możliwość i gdzie tego szukać?