Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Noże


  • Please log in to reply
987 replies to this topic

#921 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 666 posts
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Posted 21 November 2023 - 20:59

W dobie zapalniczek w to miejsce wdupiłbym ostrzałkę diamentową. 
 

Mam przy jednym Leathermanie i w terenie czasem się przydała, szczególnie na kilkudniowych wypadach.

 

Krzesiwo tez mam, oprócz ćwiczeń … nigdy nie użyłem  :D

 

O taką np. https://allegro.pl/o...szt-14715669034
Tylko oprawic w drewienko żeby pasowała. Obleci i nóż i kotwice.

 

Teraz zauważyłem, zajebista ta gumeczka na krzesiwie. Super pomysł.


Edited by Qh_, 21 November 2023 - 21:09.


#922 ONLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 posts
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Posted 19 December 2023 - 19:24

Kolejny nóż z WojsArt

7c782eb81f8b9d959c09f2b14f8ca39b.jpg
  • HaDe likes this

#923 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,888 posts
  • Imię:Hubert

Posted 19 December 2023 - 19:46

I u mnie stado trochę się rozrosło. Na tle Opinela 10tki.

Attached File  20231219_201723.jpg   39.28KB   18 downloads


Edited by HaDe, 19 December 2023 - 20:19.

  • Friko, Baars, coma and 1 other like this

#924 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 19 December 2023 - 22:56

Całkiem fajne chińskie fliperki :)


  • HaDe likes this

#925 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,294 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 20 December 2023 - 01:10

witam!

szukam jakiegoś sprawdzonego kowala który robi nożne z dobrej stali i dobrej jakosci.

chodzi o nóż do oprawiania zwierzyny ( jelenia )

pozdrowka



#926 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 posts
  • Imię:Witek

Posted 20 December 2023 - 07:31

Dobry nóż niekoniecznie musi być kuty. Najbliżej, bo tu na forum, masz  Bury knives, który ogarnie temat. 
 


  • Friko, Bury knives and Mundurowy like this

#927 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 911 posts
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Posted 20 December 2023 - 08:22

Wejdź tu , wybierz lub zamów co potrzeba,i w miarę przystępnej cenie masz nożyk, nie ma co przepłacać... a jak masz trochę smykałki zamów samą klingę i zrób sobie rękojeść..
https://customblades.eu/

Edited by russian80, 20 December 2023 - 09:05.


#928 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1,889 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Posted 20 December 2023 - 10:00

Polecam Darka, Bury
Jest tu też na forum
Znajdziesz też na FB
Przez ostatnie 2 lata miałem kilkadziesiąt jego noży w ręce, w tym bardzo dużo myśliwków

Robi zajebiste noże, stale ogarnia jak mało kto
  • Bury knives likes this

#929 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 posts
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Posted 20 December 2023 - 10:02

Wejdź tu , wybierz lub zamów co potrzeba,i w miarę przystępnej cenie masz nożyk, nie ma co przepłacać... a jak masz trochę smykałki zamów samą klingę i zrób sobie rękojeść..
https://customblades.eu/


Lubię takie pie..lenie,nie ma co przepłacać.
Nie pytał o jakiś nóż,tylko dobra stal.
Ktoś szuka stelli,to też mu doradzisz nie ma co przepłacać, kup jaxona.Albo złóż sobie kolowrotek sam.
Chłopie dla myśliwego noz I strzelba to podstawa. Chce chłop coś dobrego,to wybór jest jeden K390 lub M390,a nie to co ty polecasz, klingi z ncv1,z całym szacunkiem ncv1 to dobra stal,ale nie na noz myśliwski,noz myśliwski ma być dłuuuugo ostry,myśliwy nie może się martwić czy pamiętał naostrzyc noz będą na łowisku, albo czy ma osełkę.
I nie pisze tego,że mam nadzieję że zamówi u mnie,bo ja akurat tani nie jestem,i na brak roboty nie narzekam-ale wiem co robię,I jestem pewny swojego hartowania,kilka stron wcześniej na pewno widziałeś filmik z K390.
To jest bardzo
Chc
  • venom_666 and Mundurowy like this

#930 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Posted 20 December 2023 - 10:16

Osobiście dla mnie chyba najlepszą i najbardziej wszechstronną stalą na nóż myśliwski będzie M390. K390 też jest super ale już trzeba jej poświęcić trochę więcej uwagi tzn. zadbać o to żeby w miarę możliwości wytrzeć do sucha po użyciu. Łapie patynę jeżeli komuś to przeszkadza. 


  • azhek likes this

#931 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 911 posts
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Posted 20 December 2023 - 11:29

W pracy mój znajomy jest myśliwym, i podczas jednej z rozmów zapytałem (a raczej zasugerowałem) pewnie masz jakiś extra nóż?? A on na to że ma, nawet nie wie jaki. Dodał tylko że najważniejsze żeby wypatroszyl bez problemów..

Edited by russian80, 20 December 2023 - 11:29.


#932 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 posts
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Posted 20 December 2023 - 11:39

W pracy mój znajomy jest wedkarzem, i podczas jednej z rozmów zapytałem (a raczej zasugerowałem) pewnie masz jakiś extra kołowrotek- A on na to że ma, nawet nie wie jaki. Dodał tylko że najważniejsze żeby nawijał bez problemów.

 Tak mozemy w nieskończonośc.

jednym wystarczy to cos co nazywa sie nożem od wojsy,ale uwiezr mi sa tez tacy co chce miec top- i sa tez tacy co sprzet wedkarski z alli jest całkowicie spoko,ale sa tez tacy co tylko stella i kije z pracowni.

 

Spotkałem dziesiatki mysliwych którzy patrosza scyzorykami albo ciul wie jakim nożem-mówia ze to mysliwski,bo kupiony w sklepie mysliwskim-jest cos takiego jak etyka myśliwska i szcunek dla zywej upolowanej zwierzyny,wiec wazne aby szybko zabic sprawnie wypatroszyc i po temacie.


  • Fatso, Byniek, kazo57 and 1 other like this

#933 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 posts

Posted 20 December 2023 - 11:55

Trochę szacunku dla jelenia, który dostał między oczy...

O czym kolega mowi, o jakiej etyce? O tej jak z kilkudziesięciu metrow albo lepiej ktoś strzela do zwierzyny? Przecież taki jeleń nawet nie podejrzewa, że zaraz będzie fik.

No, ale żywa-upolowana zwierzyna to już jest hit internetów, to żywa czy upolowana? To może kolega będzie w siatkę łapać tę zwierzynę, a potem nożem jak rambo podcinać jej gardło?

#934 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 posts
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Posted 20 December 2023 - 12:04

O jest kolejny oburzony któremu myśliwy solą w oku bo strzela do ładnego jelenia...ale schabowy w niedzielę i kiełbaska z grila jest pycha,wez się chłopie ogarnij.

Co ci tak ciężko zrozumieć, dla żywego,robienie paśników,dokarmianie zwierzyny,liczenie,
Jeśli strzelanie,to bronią do tego przystosowaną,czyli nie idziesz na zające,I nagle widzisz dzika i strzelasz, bo zranisz i zdechnie w męczarniach.
Jak patroszysz to nie szarpiesz rękami,nie rozrywasz mięsa tepym nozem.
Co jeszcze ci wyjaśnić.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Baars, korol and 1 other like this

#935 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 posts

Posted 20 December 2023 - 12:35

Nie jestem oburzony, bo wiem jak ten świat funkcjonuje, ale nie jara mnie zabawa w kowboja, a ci, którzy robią to dla frajdy to zwykle sfrustrowani mali ludzie.

Ja doskonale potrafię czytac, ale kolega ma problem z przekazywaniem swoich myśli. Nigdzie nie napisałem, że nie należy używać odpowiednich narzędzi, co nie zmienia faktu, że jak zwierzę jest dead, to mu różnicy nie robi czy się je oprawia tępym czy ostrym nożem.

#936 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Posted 20 December 2023 - 12:37

Mam "w spadku" po teściach dwa tasaki i trzy noże firmy Bracia Plucińscy z lat 30-tych ubiegłego wieku.
I całą szufladę innej współczesnej badziewnej stali której to używam z taką nieśmiałością: coby się co nie stępiły po dwóch kromkach chrupiącego chleba  :)

http://www.kosa.net....cińscy-1939-rok



 


Edited by ObraFM, 20 December 2023 - 12:38.

  • Pluszszcz and coma like this

#937 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 20 December 2023 - 12:47

(...)
Chłopie dla myśliwego noz I strzelba to podstawa. Chce chłop coś dobrego,to wybór jest jeden K390 lub M390,a nie to co ty polecasz, klingi z ncv1,z całym szacunkiem ncv1 to dobra stal,ale nie na noz myśliwski,noz myśliwski ma być dłuuuugo ostry,myśliwy nie może się martwić czy pamiętał naostrzyc noz będą na łowisku, albo czy ma osełkę.(...)

Taki mały kamyczek do ogródka, choć w zasadzie się z Tobą zgadzam.

Czyści i oliwi broń, sprawdza amunicję, całe wyposażenie, latarki itp, a nie dba o nóż??

Skoro "to podstawa", to dba się jak o  wszystko inne, myje, wyciera, konserwuje i... ostrzy.


  • russian80 likes this

#938 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 posts
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Posted 20 December 2023 - 12:50

Nie jestem oburzony, bo wiem jak ten świat funkcjonuje, ale nie jara mnie zabawa w kowboja, a ci, którzy robią to dla frajdy to zwykle sfrustrowani mali ludzie.

Ja doskonale potrafię czytac, ale kolega ma problem z przekazywaniem swoich myśli. Nigdzie nie napisałem, że nie należy używać odpowiednich narzędzi, co nie zmienia faktu, że jak zwierzę jest dead, to mu różnicy nie robi czy się je oprawia tępym czy ostrym nożem.


To że ciebie nie jara,to nie musisz od razu cisnąc że ten co go to Jara to hipokryta.
To na ten przykład, jak mi kiedyś żoną nie wędkujacego kolegi powiedziała,gdy wspomniałem,że nie jem ryb,lowie i wypuszczam-to po co łowisz, przecież ryba zje twoja przynętę,czasem bardzo głęboko,zaczepiona na dwa potrójne haki,wymęczysz na wędce że czasem ledwo odpłynie,a zdarzy się ze później zdechnie,wyczepiasz te haki z przełyku to rozrywasz tam wszystko...o I tacy jesteśmy dobrzy bo c&r.

A ty dalej nie pojmujesz słowa etyka mysliwska.

A czepiłeś się mnie bo żywe martwe dałem beż znaku interpunkcji
  • Mundurowy likes this

#939 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 666 posts
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Posted 20 December 2023 - 18:29

A to myśliwi nie hołdują C&R?  :D

 

I jeszcze wolno to tu wspierać? :blink:

 

Dobry nóż to taki, który dobrze służy jego użytkownikowi. Mam wiadro noży, rożnych, z chęcią używam wszystkich. A w sumie najlepszy nóż to ten, który jest pod ręką.  :)

 

Bury, a myśmy się aby nie spotkali na weselu u Niedziółki? Bo jeśli tak to ja z chęcią bym postrugał rogi a potem ogolił przedramię. I za taki nóż (Oczywiście pod moją łapę) położył wymaganą kasę.



#940 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 posts
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Posted 20 December 2023 - 18:48

Nie na pewno żeśmy się nie spotkali, bo nigdy na takim weselu nie byłem.
A co do nozy,to ta zasada której choldujesz,nie sprawdzi Sue u myśliwego.
Często strzelają w nocy,I od razu na miejscu rozbierają zwierzynę,a czasami taki dzik wyciągnięty z lasu,to istna kulą błota oblepiona igłami i żywicą,I jak nacinasz,to jedziesz po tym wszystkim co on ma na sobie,a to na krawędź tnąca noża działa jak papier ścierny,I tu taki noz-niecwiem jaki bo mam ich całe wiadro,albo jest fajny-nie sprawdzi się w ogóle,no chyba że w bagażniku ma całe wiadro nozy-tu musi by konkret sprzęt, co po takim dziku idzie jak po maśle,I tu nie ma kompromisów,albo dobrze,albo męka.