Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drop Shot - PSR Rzeszów wzywa do wyjaśnienia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 30 kwiecień 2019 - 23:19

Tomek jak złożysz zestaw, to zawsze trok z ołowiem jest krótszy i powinien być krótszy, bo inaczej w myśl przepisu jesteś narażony na  karę :D  :D .

No cóż zapis ten powoduje, że trzeba uważać przy konstruowaniu zestawu zboka.

 

Jachu ja pływam na elektryku, więc ścieków nie ma :)  :)

...czyli ,,zrzut" robi za elektrolit... tak dla rozluźnienia...



#62 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 23:28

Z tym ze nie przyjmując mandatu zostają Ci chyba zatrzymane zezwolenia do czasu rozprawy i jej finału...Przynajmniej taki kiedyś poinformował mnie strażnik PSR... Zależy więc jak komu zależy na czasie spedzanym nad wodą...
Co do zapisu o dropie zapytam bo często się z nimi widzę na Solinie jak oni do tego podchodzą...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Chyba? Proszę o wskazanie przepisów w ustawie które o czymś takim mówią? Mi to wygląda na zwykłe wymuszanie przyjęcia mandatu w celu nabicia statystyk.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#63 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 01 maj 2019 - 05:00

Mhm...
 
attachicon.gif 2h.jpg
 
;)


To jest haczyk posiadający 3 ostrza - w rapr jest napisane, z tego co pamiętam ostrzy może być nawet cztery, a średnica ma sie miescic w okregu 30mm.
W innym przadku było coś o 2 haczykach i 20mm, ale to podlodówka chyba
  • Bułka lubi to

#64 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 01 maj 2019 - 05:13

Z tym ze nie przyjmując mandatu zostają Ci chyba zatrzymane zezwolenia do czasu rozprawy i jej finału...Przynajmniej taki kiedyś poinformował mnie strażnik PSR... Zależy więc jak komu zależy na czasie spedzanym nad wodą...
Co do zapisu o dropie zapytam bo często się z nimi widzę na Solinie jak oni do tego podchodzą...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Chyba? Proszę o wskazanie przepisów w ustawie które o czymś takim mówią? Mi to wygląda na zwykłe wymuszanie przyjęcia mandatu w celu nabicia statystyk.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

 W art. 42 ust. 3 Konstytucji RP czytamy: „Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu”. 


  • fish28 i szczupak1 lubią to

#65 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 maj 2019 - 07:02

Przesadnego autorytetu to wędkarski świat nigdzie nie ma, ani też specjalnego  respektu do nas się nie żywi, a do tego lubimy mieć drobiazgowo określone co i jak nam wolno - a i tak przycwaniakować  jak mało kto potrafimy - to skąd to oburzenie na apodyktycznego służbistę, w porywach osiągające poziom shitstorm.. i cała ta debata zastępcza?

 

Dla wędkarskiego świata regulamin już dawno winien mieć rozmiary vat - owskich przepisów - a bylibyśmy ogarnięci jak ta la la.. :D

 

Adasiu - swobodna interpretacja ustanowionego prawa jest podstawą Twojego bytu.. :)



#66 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 maj 2019 - 07:13

Jeśli przynęta musi być na końcu zestawu , to metoda "Boczny trok" też jest nielegalna . Bo jak sama nazwa wskazuje przynęta jest z boku zestawu , a na końcu zestawu jest ciężarek. :D

 

A to wiele zmienia w "sporcie" wędkarskim. :D


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 01 maj 2019 - 07:19


#67 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 01 maj 2019 - 08:32

Jeśli przynęta musi być na końcu zestawu , to metoda "Boczny trok" też jest nielegalna . Bo jak sama nazwa wskazuje przynęta jest z boku zestawu , a na końcu zestawu jest ciężarek. :D

 

A to wiele zmienia w "sporcie" wędkarskim. :D

 

I pewnie też pater noster  też się załapie. 


  • szczupak1 lubi to

#68 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 maj 2019 - 08:44

A mnie zawsze uczono, że żaden organ ani inny PSR/SSR nie jest właściwy do interpretowania prawa. Prawo interpretować może tylko sąd a nie Kazek ze Staśkiem, bo odznaki mają.



#69 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 01 maj 2019 - 09:22

Ale koledzy,jaki problem jest usiąść i porozmawiać i uchwalić dany przepis czy ustawę tak by nie było żadnych wątpliwości.Jeżeli osobiście dzwonię do zarządu głównego, do zarząd okręgu i nikt nie jest w stanie konkretnie wyjaśnić dany przepis to co,mam myśleć na ich temat...
  • Bułka lubi to

#70 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 01 maj 2019 - 10:22

To jest haczyk posiadający 3 ostrza - w rapr jest napisane, z tego co pamiętam ostrzy może być nawet cztery, a średnica ma sie miescic w okregu 30mm.
W innym przadku było coś o 2 haczykach i 20mm, ale to podlodówka chyba

Ten drugi przypadek dotyczy Marcinie łowienia pod lodem. Żeby wiedzieć o czym się dyskutuje. Przepis ministra brzmi następująco:

 

" § 2. 1. Amatorski połów ryb wędką może uprawiać osoba posiadająca kartę wędkarską, której wzór określa załącznik nr 1 do rozporządzenia. 

   2. Amatorski połów ryb wędką uprawia się: 1) bez stosowania sztucznego światła do lokalizacji i wabienia ryb, 2) za pomocą wędziska o długości co najmniej 30 cm, z przymocowaną do niego linką zakończoną: a) jednym haczykiem z przynętą, albo B) nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą imitującą owada lub jego stadia rozwojowe, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo c) sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o średnicy 30 mm,"

 

Ktoś wcześniej sugerował, żeby przepis czytać literalnie. Chciałbym w takim razie zauważyć, że w takim razie:

z 2)a) wynika, że w zasadzie 100% wędkarzy uprawiających metody tzw.metody gruntowe łamie przepisy, bo stosuje nie wymienione tu obciążenie, do tego większość spławiki, które też nie są wymienione w przepisie,

2)B) dotyczy wędkarstwa muchowego, tu RAPR zabrania stosowania dodatkowego obciążenia i wskaźników brań na wodach górskich, co może sugerować, że na pozostałych wodach stosować je wolno, ale gdyby podejść do sprawy literalnie, to tak nie jest, bo wg ministra można tylko haczyk, linkę i wędzisko, dodatkowo minister zabrania muszkarzom stosowania przynęt uzbrojonych w kotwiczkę o trzech ostrzach na wszystkich wodach,

2)c) dotyczy spinningistów, literalne czytanie prowadzi do wniosku, że każde dodatkowe obciążenie jest zabronione.

 

No i do jakiego wniosku dochodzimy czytając literalnie przepis? Do takiego, że większość z nas łamie/łamała prawo. Stosując spławik, stosując jakiekolwiek obciążenie w metodach gruntowych i spinningowych, itd.itp. W takim razie minister powinien zdelegalizować PZW, bo od lat organizuje np. zawody spławikowe z MP łącznie. :) A może jednak wypada przyjąć, że minister uznał, że wszelkie "dodatki" poza wędziskiem, linką i haczykiem zwyczajnie go nie interesują?  A to stwierdzenie, że wędka ma się kończyć haczykiem zostało użyte niefortunnie. Chyba najwyższy czas by PZW i PSR zwróciła się do niego o wykładnię, bo sytuacja zaczyna wyglądać strasznie i śmiesznie. Będzie strach wziąć wędkę do ręki i staniemy się pośmiewiskiem dla wędkarzy z innych państw.

 


  • Bułka lubi to

#71 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 01 maj 2019 - 11:13

Idiotyczna interpretacja przepisu przez PSR, idąc tym tropem rozumowania powinni wlepiać mandaty wszystkim łowiącym na feeder i karpiarzom którzy stosują zestawy helikopterowe,

wszak tam zestaw też nie kończy się haczykiem tylko ciężarkiem lub koszykiem, a w przepisach jest jasno:

 

1. Metoda gruntowo-spławikowa
1.1.  Łowienie  ryb  metodą gruntowo-spławikową dozwolone  jest  równocześnie  na
dwie wędki, każda z linkązakończonąjednym haczykiem z przynętąnaturalną.

 

Skoro idziemy w absurdy, to ja pójdę dalej, z miłą chęcią posłucham wyjaśnień panów strażników jak obok będą łowili karpiarze z kulką na włosie, haczyk nie ma przynęty, a zestaw nie kończy się haczykiem tylko przynętą. Zapraszam w takim razie tych samych szanownych panów strażników na jakieś łowisko karpiowe, bo z tego co wiem nigdy na Podkarpaciu za to nikt mandatu nie dostał, czyli można z tego wnioskować, że kontrolują tylko tych złych spiningistów....

 

A żeby było weselej, jak łowisz na spławik i coś ci "zeźre" przynętę z haczyka, to też nielegal, bo haczyk nie ma przynęty....

 

Oj czekam w tym roku na pierwszą kontrolę :)


Użytkownik bartolomeo edytował ten post 01 maj 2019 - 11:17

  • Artech lubi to

#72 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 01 maj 2019 - 16:24

A co niby morrum mają rybacy do całkiem możliwej interpretacji ustawowej wykładni ? To są chłopcy do bicia dla wędkarskiego świata, ulubiony temat zastępczy albo jakoś winni całej tej sytuacji ? Nie bierzemy przecież udziału w życiu stowarzyszenia, inicjowaniu regulacji, ani nawet w opracowywaniu regulaminu - to po co toczyć pianę.. :)

Tak się składa, że na poziomie okręgu niektórzy z nas udział biorą Sławku.
A co mają rybacy - bo do nich za mordowanie całych ekosystemów PSR nic nie ma, a do wędkarza za nieużywaną wędkę się dop... .

I taka analogia mi do głowy przyszła. Idę do Lasów Państwowych i załatwiam dzierżawę iluś tam hA lasu. Albo w przetargu na dzierżawę wygrywam. Mam to na 20 lat. Korzystam, pielęgnuję, zarabiam w jakiś sposób, pobierając opłaty od myśliwych i grzybiarzy np., a tuż przed końcem dzierżawy wycinam cały las do gołej ziemii, grube drewno sprzedaję do tartaku a gałęzie i drobne krzaki na pellet opałowy. Kasa jest, dzierżawiony "las" wraca do LP. Przejdzie? No raczej nie, a rybakom przechodzi...

Użytkownik morrum edytował ten post 01 maj 2019 - 16:27


#73 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 maj 2019 - 13:57

Skoro idziemy w absurdy, to ja pójdę dalej, z miłą chęcią posłucham wyjaśnień panów strażników jak obok będą łowili karpiarze z kulką na włosie, haczyk nie ma przynęty, a zestaw nie kończy się haczykiem tylko przynętą. Zapraszam w takim razie tych samych szanownych panów strażników na jakieś łowisko karpiowe, bo z tego co wiem nigdy na Podkarpaciu za to nikt mandatu nie dostał, czyli można z tego wnioskować, że kontrolują tylko tych złych spiningistów....

 

A żeby było weselej, jak łowisz na spławik i coś ci "zeźre" przynętę z haczyka, to też nielegal, bo haczyk nie ma przynęty....

 

Oj czekam w tym roku na pierwszą kontrolę :)

To nad morzem surfcasting  też nielegalny wg PSR z  Rzeszowa :).

 

Dobrze , że mają daleko..

 

Ale nie wiem , czy tam mają "władzę" ...


  • Bułka lubi to

#74 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 03 maj 2019 - 10:18

Debile... Tylko tyle mi do głowy przychodzi.
Już absurdem jest kontrolowanie wędki, która nie była w użyciu
  • Pisarz.......ewski Piotr, Bułka i fox mulder lubią to

#75 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 09 maj 2019 - 22:21

Debili nie brakuje,niestety. Tak to jest jak jakiś nadgorliwy funkcjonariusz chce zabłysnąć i szuka dziury tam gdzie jej nie ma.

Czy ja kupując w sklepie kuchenny nóż, dajmy na to chleba,jestem przestępcą,podejrzanym bo mam go przy sobie w drodze ze sklepu do domu ??!!


  • Pisarz.......ewski Piotr i coma lubią to

#76 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 maj 2019 - 22:33

Debile... Tylko tyle mi do głowy przychodzi.
Już absurdem jest kontrolowanie wędki, która nie była w użyciu

.

 

Debili nie brakuje,niestety. Tak to jest jak jakiś nadgorliwy funkcjonariusz chce zabłysnąć i szuka dziury tam gdzie jej nie ma.

Czy ja kupując w sklepie kuchenny nóż, dajmy na to chleba,jestem przestępcą,podejrzanym bo mam go przy sobie w drodze ze sklepu do domu ??!!

Dowcipów nikt nie wymyśla , to samo życie. :D

 

Policja podejrzewała bacę o pędzenie bimbru.
Baca oczywiście się nie przyznawał lecz Policja przeprowadziła przeszukanie jego chaty i na strychu znaleziono sprzęt do pędzenia bimbru.
- I co Baco teraz też się nie przyznajecie? - pyta policjant
- To może posądzicie mnie tyz o gwałt? Sprzynt do tego tyz mom.


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 09 maj 2019 - 22:34

  • coma i Viking lubią to

#77 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 maj 2019 - 22:37

Ja ci to prosto wytłumaczę, wręcz policzę. Dane masz tu:

 

https://pl.wikipedia...a_Straż_Rybacka

 

W teorii służba powinna działać niebiznesowo i służyć celom publicznym, ale jak zwykle wszystko zapewne rozbija się o kasę. W linku powyżej masz zestawienia finansowe PSR za lata ubiegłe. Możemy założyć, że liczby nie zmieniły się zbytnio, bo i nie widać jakiegoś trendu, przynajmniej po stronie kosztów. Chociaż możemy założyć, że koszty rosną inflacyjnie, a wpływy zależy jak tam zmieniają się stawki mandatów. Średnie roczne wydatki na PSR to 21 baniek rocznie na cały kraj. Średnie wpływy z mandatów w latach 2013-2016 to 55 baniek. Prosty rachunek wykazuje, że państwo dorzuca rocznie 3 bańki do tej formacji. Czy wiesz ile to jest uśmiechów bombelka :).  Powiedz mi więc, jak ona ma uzasadnić włodarzom swoje jestestwo. No właśnie tak, jak w tym i inych przykładach - czepiając się głupot i wymuszając przyjęcie mandatu szantażem odebrania uprawnień.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#78 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 10 maj 2019 - 18:27

Ten śmieszny zapis dotyczy wszystkich wód PZW czy tylko Podkarpacia?



#79 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 maj 2019 - 18:49

Ten śmieszny zapis dotyczy wszystkich wód PZW czy tylko Podkarpacia?

Zapis jest w  RAPR, generalnie dotyczy niedozwolonej metody według regulaminu a nie Podkarpacia.Tak interpretują regulamin strażnicy PSR w podkarpackim, co nie znaczy, że inni nie zaczną w ten sposób interpretować i nakładać mandaty.



#80 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 maj 2019 - 12:48

pieniądze leżą na ziemi...

RAPR:

V. DOZWOLONE METODY POŁOWU:

2.1.Łowienie ryb metod ą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych wskaźników brań instalowanych na lince. 

 

Intencjonalne umieszczenie jaskrawego koloru na plecionce też powinno być zakazane, o spirolino nie wspominając... choć jego rola jest inna za wskaźnik też na upartego można je uznać.

Nawet chyba kilka lat temu trafiłem w prasie wędkarskiej na taką interpretację prawnika więc nie ma się co śmiać...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych