Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mądrości w WŚ 01/07


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:17

A widzicie, Gumofilc nie reklamuje niczego... :D
Gumo

#42 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:33

Czym jesteś zaskoczony? Lamiglas robi super kije :mellow: Wiem bo używam i bardzo je chwalę. A o umowie przez małe u dowiedziałem się kiedyś. Zresztą w byłym Świecie Spinningu były reklamy Lamiglas/ Polspinning by Jacek K.

#43 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:35

Zdanie z artykułu

Niektórzy producenci sprzętu wędkarskiego zalecają do łowienia na dżerki wyłącznie wędziska bardzo krótkie (1,60-1,80m0 i sztywne jak dębowy kołek. Radzą trzymać je podczas łowienia opuszczone - szczytówką w kierunku do wody i szarpać ruchem do siebie. Tego rodzaju zalecenia uważam za porażkę zarówno teorii jak i praktyki spinningu


Podobno Jacek Kolendowicz to, autorytet w dziedzinie spinningu. Może nim był. Redaktor nie może być ignorantem, ale to problem Wędkarskiego Świata. Chyba,że w drukarni ktoś robi im dobrą robotę. Nie podważa się doświadczeń milionów ludzi, którzy łowią wędziskami castingowymi. Jeszcze do nich się nie zaliczam, ale po nowym roku spróbuję,.

#44 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:35

Gumo, nie wystarczy być człowiekiem - trzeba być jeszcze czyimś człowiekiem :D

#45 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:53

Czym jesteś zaskoczony? Lamiglas robi super kije :mellow: Wiem bo używam i bardzo je chwalę. A o umowie przez małe u dowiedziałem się kiedyś. Zresztą w byłym Świecie Spinningu były reklamy Lamiglas/ Polspinning by Jacek K.


jestem bo dowiedzialem się, że lamiglas i inne amerykanskie kije nie sa lepsze od tego co rozprowadzają obecnie dystrybutorzy polscy na naszym rynku. Oczywiście w kategori jakość/cena.
pozd jerzy



#46 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 grudzień 2006 - 15:20

Czyżby program partii/tu WS/, nie był kompatybilny z potrzebami narodu? Skrajna niesubordynacja,może nawet dywersja..

#47 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2006 - 15:32

Friko, wbrew temu co napisałeś sprzęt


Robercie,

dla scislosci - pisalem o metodzie, nie o sprzecie. Sprzet oczywiscie ze moze byc zle dobrany, zarowno w metodzie castingowej jak i w metodzie spinningowej. Zle dobrany do warunkow lowiska, ale takze zle dobrany do wedkarza - w szczegolnosci do jego umiejetnosci operowania danym sprzetem


Pozdrawiam

#48 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 grudzień 2006 - 16:48

Co do metody,łowie na multiki i stała szpule też(choc coraz to bardziej się zamulticzam),dziesiaj byłem na wielkiejżwirowni, w mojej okolicy,spotkałem 2 spinningistów,oczywiście pytali Panie a coto? na multik pan łapiesz,toć to sie plącze...(zeztaw kij do 35gr 2,10m Calcutta 201 i slidery 7cm,po chwili niesmiało zapytali czy dam im rzucic?dałem.I co dalej?no spodobało sie im Cytat ale to zaj... metoda i jak to leci :huh: .wiedzą już o stronce jerkbait.pl :mellow: tak na marginesie skończyło sie na tym,że jeden z nich przy mnie ciachnał na moj zestaw 70-taka.Koleszkom sie spodobało,bo pytali gdzie to kupic itp(po tych kilku rzutach stwierdzili ,ze to jest straszne dopuki sie nie spróbuje :D . myślę ,że o to chodzi by sprzet i metoda dawał radoche i pomagał uwidocznić doświadczenie Efektami w postaci FISHEK :lol: ,napewno ja z kijkiem 2.10 nie pujde na Wisłe w sandaczowe skarpy.tam biorę 270-300cm kij,w końcu poto jest tyle sprzetu by go dopasowac do miejsca i warunków wedkowania.
oddał bym cały sprzęt i łowiłbym na bambus, za ryby z lat70-tych,o których mi ojciec opowiadał jakie to były i ILE,ale niestety takie sa realia,że nie jest tak dobrze :(, no to chociaż mamy komfort łowienia wieloma metodami,i różnym sprzetem :mellow: jak ktoś nie chce nie musi :mellow: ,ilu wędkarzy tyle upodobań,
pozdro
hasior


#49 OFFLINE   lukas

lukas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 20:04

Jerzy!
witaj
owszem - polscy wedkarze sa najlepsi - wylowili prawie wszystkie ryby;) inni tego nie potrafia.

#50 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 12:14

...dowiedzialem się, że lamiglas i inne amerykanskie kije nie sa lepsze od tego co rozprowadzają obecnie dystrybutorzy polscy na naszym rynku. Oczywiście w kategori jakość/cena.

@Jerzy, moglbys rozwinac ta mysl?Wlasnie lekko skrecam w strone Lamiglasow i Seekerow, nie chcialbym przeplacac za cos, co jest tak samo dobre, jak to, co sie rozprowadza na naszym rynku... :D
Gumo

#51 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2006 - 16:15

podpisuje sie pod @Gumofilcem B) B) B)

#52 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 16:26

ja tez wlasnie zaczalem wycigac lapki w strone reglow lamiglasa, wiec prosze o wiecej info, dpoki rachunkow do placenia nie mam :D

#53 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 16:35

[quote title= Gumofilc napisał(a) dnia Mon, 18 December 2006 12:14
@Jerzy, moglbys rozwinac ta mysl?Wlasnie lekko skrecam w strone Lamiglasow i Seekerow, nie chcialbym przeplacac za cos, co jest tak samo dobre, jak to, co sie rozprowadza na naszym rynku... :D

Gumo [/quote]

@gumo, to pytanie nie do mnie. Ja zostalem wyśmiany' za przeplacanie i kupowanie amerykańskich kijów. W moim przypadku st croix. dowiedziale się, ze na polskim rynku sa już kije o podobnych parametrach ale znacznie tańsze. jakie?? niemam pojęcia. W sklepach wedkarskich ktore odwiedzam ich nie znalazłem :lol: :lol:
takie gadanie jest chyba ostatnio symptomatyczne. W dużym sklepie wedkarskim w Gliwicach, miły pan z wąsem pryncypialnie mi oznajmił, że wyczytał na jakimś forum, ze ludzie kupują strasznie drogie japońskie kije Evergreen. U niego w sklepie spinningi Evergreen kosztują nie wiecej niż 150 zł!!!! :huh: :huh: Może takie kije mial na myśli pan redaktor JK pisząc o polskich dystrybutorach. :lol: :lol: :lol:
pozd jerzy


#54 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 16:39

Wlasnie lekko skrecam w strone Lamiglasow i Seekerow, nie chcialbym przeplacac za cos, co jest tak samo dobre, jak to, co sie rozprowadza na naszym rynku... :D
Gumo


@Gumo,

nie ma problemu, jak nie chcesz brac tych blankow to to przezyje mysle :lol:
i nie zal sie tak ze przeplacasz u Friko... byś się wstydził :lol:

#55 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2006 - 16:54

[quote title=jerzy napisał(a) dnia Mon, 18 December 2006 04:35][quote]


@gumo, to pytanie nie do mnie. Ja zostalem wyśmiany' za przeplacanie i kupowanie amerykańskich kijów. W moim przypadku st croix. dowiedziale się, ze na polskim rynku sa już kije o podobnych parametrach ale znacznie tańsze. jakie?? niemam pojęcia. W sklepach wedkarskich ktore odwiedzam ich nie znalazłem :lol: :lol:
takie gadanie jest chyba ostatnio symptomatyczne. W dużym sklepie wedkarskim w Gliwicach, miły pan z wąsem pryncypialnie mi oznajmił, że wyczytał na jakimś forum, ze ludzie kupują strasznie drogie japońskie kije Evergreen. U niego w sklepie spinningi Evergreen kosztują nie wiecej niż 150 zł!!!! :huh: :huh: Może takie kije mial na myśli pan redaktor JK pisząc o polskich dystrybutorach. :lol: :lol: :lol:
pozd jerzy

[/quote]
Robione w tej samej fabryce(podobno) i cakiem nieze wedki to Larus platinium, koszt mniej niz polowe st.croixa, robi to firma litewska ktorA zakupila technologie u Amerykancow.Na wiosne powinny byc juz dostepne w sklepach( mam taka nadzieje)kije sympatyczne uchwyty fuji, tak jak i przelotki-Alconite. Co do Evergreen'a to widocznie komus sie pomylilo z mikado :mellow:

#56 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 17:11

Z LARUSEM to rzeczywiscie ciekawa sprawa, moge potwierdzić. Kije wydaja się być podróbką Avida st.croix, żeby nie powiedzieć kopią.
Widziałem jeden taki kij, prawde mowiac bylem przekonany ze trzymam Avida w reku bo nawet nalepka miała podobna kolorystykę, dopiero jak przyjrzalem się bliżej....
Nie wiem co sadzic na temat kijow Larusa, nie lowilem na nie. To ze wygladaja jak kopie Avida jeszcze o niczym nie swiadczy, wszak nie wszystko zloto co sie swieci... z jednej strony cena kusi zeby sprawadzic (cos koło 1/2 ceny Avida z tego co sie orientuje)... z drugiej strony fakt podrabiania produktów innej firmy nie jest tym co koniecznie zasługuje na aprobate...


#57 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2006 - 17:27

łapie się na nie całkiem przyjemnie, dużo lepsze czucie przynęty niż dragonach czy mikado. Co do podobieństwa to taki produkt aby nie był uznany za plagiat musi mieć co najmniej 3 różnice,są w sklepach już gumy które na pierwszy żut oka wyglądają jak predatory mannsa, ale po bliższej znajomości :mellow: okazują się inne co nie znaczy gorsze, i do tego ta kolorystyka, niespotykana dotychczas.Co do Avida nie miałem przyjemności testować więc nic nie powiem B) B) B)

#58 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 18:31

@Friko, cos nawijasz o jakichs kijach, ze to niby masz, ale na razie to dla mnie jak gruszki na wierzbie.. B)

@Jerzy, tak sadzilem, ale wypowiedz byla tak sformulowana, ze mozna ja bylo rozmaicie interpretowac.

Ja juz jakis czas temu doszedlem do wniosku, ze nasz rynek jest tak porabany, ze nawet, jak przez jakis czas sprzedaja cos porzadnego za rozsadne pieniadze, to zaraz znajdzie sie jakis cwaniaczek, ktory skombinuje taki sam na oko towar ale wypr. w stodółce.
Niech sobie gadaja, co chca, ja od kilku lat zaopatruje sie za Woda (wzglednie korzystam z rzeczy kupionych dawno, kiedy jeszcze obowiazywalo inne podejscie i mozna bylo trafic dobra jakosc w zakresie cen srednich a nawet nizszych).

Jak pisalem wiele razy sprzet ten jest kilkukrotnie wyzszej jakosci niz kupowany u nas (cenowo roznie to bywa ale biorac pod uwage wspomniana jakosc, jest u nas tani)
Kupowanie u nas bedzie dotad ryzykowne, dokad bedzie przewaga w kupowaniu jedynie przez pryzmat niskiej ceny, bez wnikania w przydatnosc tego, co sie kupilo.
Gumo

#59 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 18:44

@gumo, z kijami z za wody jak jest dobrze wiesz. Jak rozmawiałem z Wojtkiem Żbikowskim to dowiedzialem sie, ze istnieje mozliwośc ściągnięcia lamiglasa, albo St croix nawet takiego, ktorego nie znajdziesz na stronach Krokusa. Dotyczy to równiez gołych blanków. Więc jak chcesz lamiglasa to bez problemu. Po kalkulacji okazuje się, ze ceny na w/w produkty wcale nie są wyyższe niż ściąganie z zagranicy. Ja sobie średnio wyobrazam kupowanie w USA jednocześciowego kija o długości 2m z transportem do polski. Ryzyko duże, czas oczekiwania długi a i cena porazająca. Choc choruje na loomisa GLX.
pozd jerzy


#60 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 18:59

Pomijajac promocje to ceny na kije u Żbika sa wysokie. Ostatnio zamawialem blank, odbieralem tez kij kolegi..w obu przypadkach okres oczekiwania wynosil okolo 30dni, pomimo, ze towar widnial jako promocyjny, czyszczenie magazynu...
Wedki 1czesciowe akurat mnie nie interesuja z uwagi na nieraz nie do przeskoczenia klopoty z transportem...

Ja nigdy nie chorowalem na GLXa... :D ...dla mnie to kosztowny przerost formy nad trescia. Dla mnie to idealny kij, zeby go powiesic w gablocie, na wystawie.. :mellow:

Ale jesli chodzi o zakupy to akurat kije to szczegolny asortyment i ze sciaganiem tego jest najciezej. Ja myslalem o CALOSCI sprzetu, od kolowrotka do...gaci z goretexu.
Kiedys zaryzykowalem i kupilem buty z goretexa...okazalo sie, ze takich wygodnych nie ma w calej W-wie...powoli utwierdzilem sie w przekonaniu, ze co bym nie wzial to bedzie podobnie...
Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych