Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mądrości w WŚ 01/07


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 19:13

Pomijajac promocje to ceny na kije u Żbika sa wysokie. Ostatnio zamawialem blank, odbieralem tez kij kolegi..w obu przypadkach okres oczekiwania wynosil okolo 30dni, pomimo, ze towar widnial jako promocyjny, czyszczenie magazynu...
Wedki 1czesciowe akurat mnie nie interesuja z uwagi na nieraz nie do przeskoczenia klopoty z transportem...

Ja nigdy nie chorowalem na GLXa... :D ...dla mnie to kosztowny przerost formy nad trescia. Dla mnie to idealny kij, zeby go powiesic w gablocie, na wystawie.. :mellow:

Ale jesli chodzi o zakupy to akurat kije to szczegolny asortyment i ze sciaganiem tego jest najciezej. Ja myslalem o CALOSCI sprzetu, od kolowrotka do...gaci z goretexu.
Kiedys zaryzykowalem i kupilem buty z goretexa...okazalo sie, ze takich wygodnych nie ma w calej W-wie...powoli utwierdzilem sie w przekonaniu, ze co bym nie wzial to bedzie podobnie...
Gumo


No cóż jak skalkulowałem sobie kij dostępny u Żbika z identycznym kupowanym w USA to mi wyszlo minimalnie taniej w Polsce. Co prawda czekalem 30 dni. Fakt kije to szczegolny temat. Co do GLX to mialem w rękach wędke z tej serii i lowilo sie świetnie, choc cena faktycznie przystepna nie byla. Dla mnie kij do gabloty to daiwa steez. co do innego ekwipunku to sie zgadzam!! Kupilem 300yd PP 8 lb za cene jednego 110yd motka podróby w polsce. Multiki nawet te nowszego typu z oplatą celną wychodzą jakieś 150 zł mniej niż kurzący sie od kilku lat model w polskim sklepie. Kiedyś od jednego z zagranicznych dystrybutorow prof. sprzetu foto. słyszalem taka opinię. Kazdemu producentowi zdarzają sie wpadki. Jak firma Canon wypuściła na rynek okolo 200 obiektywów za 800 $ z błedem optycznym to zgadnij gdzie trafiły? Kraje Europy Wschodniej. Na pytanie czemu akurat tutaj, usłyszalem, ze i tak wiekszość tego nie zauważy :angry: :angry: w odróżnieniu np. od USA czy japonii. Ze sprzetem wędkarskim jest pewnie tak samo.
pozd jerzy


#62 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2006 - 19:46

@Gumofilc napisał
Ja juz jakis czas temu doszedlem do wniosku, ze nasz rynek jest tak porabany, ze nawet, jak przez jakis czas sprzedaja cos porzadnego za rozsadne pieniadze, to zaraz znajdzie sie jakis cwaniaczek, ktory skombinuje taki sam na oko towar ale wypr. w stodółce.

Skoro nie miałeś w ręku to nie krytykuj :mellow: jak napisałem mają na to licencje i robią, a to bardzo dobrze bo może chociaż troche ceny się unormują. Jakbyś wiedział jakie są przebitki na towarze, za ile można np wyprodukować 10cm kopyto a ile ono w sklepie stoi to byś się za głowe złapał. :huh: :huh: :huh:
Duża część towaru jest tylko ładnie opakowana i nienadaje się do niczego, ale czasami coś ciekawego się trafi. Szkoda tylko że często trzeba płacić niebotyczne sumy, np kije CD w Nowej Zelandi, USA i Polsce kosztują podobnie, ale jak sprawdzisz Rosyjską strone CD, to zobaczysz że blanki u nich są w cenie Batsona.


Poprostu nie wolno zamykać się na NOWE ROZWIĄZANIA :mellow: :mellow: :mellow:

#63 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 19:59

@pablom
piszesz, ze te 'wschodnie' kije sa na licencji st.croix i schodza z tej samej fabryki, czy to oznacza, ze sa produkowane w wisconsin? bo avidy sa made in usa
wiec gdyby to byla prawda, to po co licencja na wlasny produkt, z wlasnej fabryki?
nie wnikam na razie dalej, ciekawy jestem jak sprawa stoi?

#64 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 grudzień 2006 - 20:07

@Pitt nie napisałem że na licencji st.croixa tylko że kupili licencje jakiejś amerykańskiej firmy, a tłuką to albo u siebie albo u chinoli :huh: jak chcesz to moge się dokładnie dowiedzieć B)

#65 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 20:23

Robione w tej samej fabryce i cakiem nieze wedki to Larus platinium, koszt mniej niz polowe st.croixa, robi to firma litewska ktorA zakupila technologie u Amerykancow.Na wiosne powinny byc juz dostepne w sklepach( mam taka nadzieje)kije sympatyczne uchwyty fuji, tak jak i przelotki-Alconite.
czyzbym ciebie zle zrozumial? :D
chyba tak, sorry :D

#66 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 23:26

Ja nie jestem pewien czy Avid jeszcze jest robiony w USA.... teraz wszystko przenosi sie do Chin w takim tempie, ze trudno nadazyc... taki znak czasow.
Batson np. tez sie przeniosl do Chin.

W sumie o niczym to jeszcze nie swiadczy, trzeba sie do tego przyzwyczajac. Chinczyk takie same oczy ma i rece co Mexykanin albo Haitańczyk pracujacy w fabryce w USA. Rzecz leży w kontroli jakości.
Dobre firmy, w chinskich fabrykach utrzymuja sztaby swoich specjalistow od zarzadzania/kontroli jakosci 24/7, czesto fabryki produkuje na wylacznosc tylko dla 1 producenta/zleceniodawcy.
Kiepskie firmy zamawiaja towar w chinskich fabrykach ktore produkuja dla setek innych podobnych odbiorcow, a kontrola jakosci nie istnieje.
Oczywiscie, wszystko ma odbicie w cenie.

W kazdym razie chinczyk chinczykowi nierowny i dzis widac to wyraznie.

Jesli LARUS produkuje na jakies licencji (w skrocie: dziala legalnie) to chwala mu za to, jesli wedki sprawuja sie dobrze to warto je promowac. Ja moger tylko powiedziec iz kij ktory widzialem byl identyczny jak Avid, nawet kolor omotek byl taki sam a logo LARUSA w takiej samej kolorystyce w jakiej st.croix robi nalepki Avida. Jezeli walory uzytkowe bedzie mial rownie podobne to za pol ceny... ciekawe czy bedzie rowniez jakas oferta castingowa :unsure:

@Gumo

he he <_< są są, śliczności powiadam, jeszcze Cię podręczę kawałek :mellow:

#67 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 23:33

jak sprawdzisz Rosyjską strone CD, to zobaczysz że blanki u nich są w cenie Batsona.


@Pablo

slyszalem o rosyjskim łączniku, mógłbyś podać link do tej strony??

osobiście spotkałem się z opinią iż seria blanków CD zaprojektowana przez Dmitrija była niezbyt udana i słabo się sprzedawała - może stąd przecena? trochę powątpiewam w to aby firma z najwyższej światowej półki taka jak Composite Developments sprzedawała na jednym rynku blanki za fragment ceny oferowanej na innych rynkach - było by to zwyczajnie zbyt głupie z punktu widzenia długofalowych interesów tejże firmy...


#68 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 grudzień 2006 - 23:42

Ja nie jestem pewien czy Avid jeszcze jest robiony w USA.... teraz wszystko przenosi sie do Chin w takim tempie, ze trudno nadazyc... taki znak czasow.
Batson np. tez sie przeniosl do Chin.

W sumie o niczym to jeszcze nie swiadczy, trzeba sie do tego przyzwyczajac. Chinczyk takie same oczy ma i rece co Mexykanin albo Haitańczyk pracujacy w fabryce w USA. Rzecz leży w kontroli jakości.
Dobre firmy, w chinskich fabrykach utrzymuja sztaby swoich specjalistow od zarzadzania/kontroli jakosci 24/7, czesto fabryki produkuje na wylacznosc tylko dla 1 producenta/zleceniodawcy.
Kiepskie firmy zamawiaja towar w chinskich fabrykach ktore produkuja dla setek innych podobnych odbiorcow, a kontrola jakosci nie istnieje.
Oczywiscie, wszystko ma odbicie w cenie.

W kazdym razie chinczyk chinczykowi nierowny i dzis widac to wyraznie.

Jesli LARUS produkuje na jakies licencji (w skrocie: dziala legalnie) to chwala mu za to, jesli wedki sprawuja sie dobrze to warto je promowac. Ja moger tylko powiedziec iz kij ktory widzialem byl identyczny jak Avid, nawet kolor omotek byl taki sam a logo LARUSA w takiej samej kolorystyce w jakiej st.croix robi nalepki Avida. Jezeli walory uzytkowe bedzie mial rownie podobne to za pol ceny... ciekawe czy bedzie rowniez jakas oferta castingowa :unsure:

@Gumo

he he <_< są są, śliczności powiadam, jeszcze Cię podręczę kawałek :mellow:


Friko na kijach avid jest ja byk napisane made in USA, batson produkuje w chinach blanki z serii RX 6. RX 7 I RX 8 to podobno juz stany. niejest do końca tak jak piszesz, ze chinczyk nie różni sie od meksykanina iTD. W przypadku produkcji przedmiotow o bardzo wysokich parametrach, ewentualnie niezwykle skomplikowanych istotny jest tez ogolna świadomośc technologiczna w kraju a także poziom zaawansowania technologicznego. gdyby te kwestie nie mialy znaczenia to fiat wyprodukowany w mediolanie albo w Tychach bylby tak samo niezawodny jak toyota japan albo volvo ze szwecji. tak nie jest. Produkty z napisem japan, usa czy germany beda statystycznie lepiej wykonane niż nawet u najbardziej precyzyjnego chińczyka. popatrz, ze produkcja nawet amatorskich, ale precyzyjnych aparatow fotograficznych nie opuścila wysp japońskich. pomśl tylko o ile tańszy byłby taki półprofesionalny nikon, jakbyłby robiony wcalosci w chinach.
ja tam jak moge to omijam droższe produkty z Chin.
pozd jerzy



#69 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 00:03

Friko na kijach avid jest ja byk napisane made in USA, batson produkuje w chinach blanki z serii RX 6. RX 7 I RX 8 to podobno juz stany.


Masz nieaktualne informacje Jurek. To była prawda rok temu.

Zgadza się że jeszcze ostatki się bronią. Produkty z najwyższej światowej półki. Angielskie szetlandy, japońskie topowe aparaty fotograficzne, blanki CTS i CD.
Klasa średnia, nawet ta wysoka, przenosi się do Chin. Moim zdnaiem ten proces jest nie do powstrzymania. W latach 60-ych japońskie produkty miały taka renome jak dzisiaj chinskie...



#70 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 00:09

No cóż na moim avidzie jest napisane USA. z tego co wiem to wszystkie blanki st croix to USa a jedynie triumphy sa zbrojone w chinach. jesli mam nie aktualne dane to bedę wdzięczny za up grade
pozd JW

#71 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 grudzień 2006 - 08:58

adres Dimitria jest dostępny na oficjalnej steronie CD a tu masz link http://www.fishing-s...rods/cdrods.htm , można sprawdzić. Za najnowszy blank 3,05 8-35g Cena to około 180$, ale ten blank jest około 800 rubli droszy niż blue rapid który np. w FC kosztuje 1160pln :( .
Co do produkcji w chinach to podobno nawet G.Loomis część blanków tam struga :huh: :huh: :huh:

Czy Larus jest podrobionym Avidem, nie wiem ale sprawdze, pewnie jest zerżnięty-niestety to firma ze wschodu :( . W tej serii jest chyba 8 kiji ( nawet wklejki), moim skromnym zdaniem jest to alternatywa dla ludzi którzy nie chcą zbroić drogich Amerykńskich blanków, a chcą czegoś dobrego. Powoli powstaje taka średnia półka, bo wg. mnie te kijie są lepsze niż to co mamy na codzień w sklepach, chyba nawet lepsze niż HM 60(80 w ręku nie miałem)a i cena jest dużo lepsza. :mellow: :mellow: :mellow:

#72 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 grudzień 2006 - 11:06

Co do licencji Larusa i miejsca produkcji są to wiadomości od szefa tej firmy, niestety nie sprawdziłem ich naocznie, więc jesli wprowadziłem kogoś vw błąd to przepraszam, jak tylko będe mógł przekonać się o tym naocznie to dam znać B) .

Co do CD nie wiem czemu ale tylko oddział w rosji ma takie śmieszne ceny. a dla zainteresowanych zamieszczam fragment mojej prywatnej korespondencji z Dmitriem

Hello Pawel
This model is ideal for medium shore jigging techniques, with up to 28 gr.
jigheads, very light and sensitive.
This blank costs 180 USD in Russia. It is possible to send it to Poland, but
you will have to pay a lot more for the parcel, because of custom tax and
other fees in Poland. Some people from Poland have tried to buy CD rods from
Russia, but they have to refuse because of the taxes.
The only real way is to buy it in Russia and bring it to Poland as a private
thing. We have our diler in Kaliningrad, so if somebody will travel there or
to Moscow, we can organize it.
Best regards,
Dmitry.


#73 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 11:12

Co do GLX to mialem w rękach wędke z tej serii i lowilo sie świetnie, choc cena faktycznie przystepna nie byla

Nie mowie, ze to do chrzanu jest, tylko obawiam sie, ze przy tym module mozna zapomniec o przedzieraniu sie po krzakach, i na dluzsza mete w lodce, uderzenia moga byc niewskazane...
Przy takich rozwazaniach cene zawsze zostawiam, interesuja mnie rozwiazania dobre jakosciowo i o duzym stopniu przydatnosci, w dlugim okresie czasu.
GLX sie w moich kryteriach nie miesci..

@Pablom
Jak pewnie zauwazyles nie wypowiadam sie, co do konkretnej rzeczy. Przez ostatnie lata nauczono mnie, ze wciska mi sie szajs (jak zauwazyles ladnie go opakowujac), wiec doszedlem do wniosku, ze warto nic nie kupowac i poczekac, az znajdzie sie okazja do kupienia czegos, co jest przeznaczone na bardzo wymagajacy rynek, gdzie gowno sie nie sprzeda.
Co mi z tego, ze jakies tam pojednyncze rzeczy moga byc dobre? Do kiedy? Az ktos zauwazy, ze zyski sa za male biorac pod uwage zyski konkurencji?

A o tym windowaniu cen to zgadza sie w przypadku takich gum, np. w Cabelasie twistery Berkleya sprzedaje sie po 3$/15szt i jeszcze na tym zarabia, u nas raz ze takich nie ma, ale podobnej wielkosci sprzedaje sie za co najmniej 1zl/szt.
Co do wedek to rzecz juz nie jest tak oczywista, bo na wyprodukowanie blanku dobrej jakosci trzeba poswiecic wiecej funduszy. Do tego trzeba dodac przelotki i osprzet.
W takim przypadku nie mozna mowic o windowaniu cen, bo mamy do czynienia z diametralnie roznymi rzeczami, chociaz na 1 rzut oka wygladaja podobnie.
Dlatego nie bede sprawdzal rosyjskich stron.

Ale jak masz chec zagrac w rosyjska ruletke :lol: to ci nikt nie broni, wolnosc jest....moze uda Ci sie dobrze trafic (nie trafic)...

Tutaj nie chodzi o to, gdzie towar wyprodukowano (bo tendencja jest od kilku lat widoczna i niedlugo juz wszyscy tam beda produkowali(w Chinach)), tylko na jakim rynku bedzie on sprzedawany. Ale warto, poki mozna, szukac wyrobow made in japan i usa.
Z tym, ze ....rowniez spzredawanych na te rynki.
Gumo

#74 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 12:23

No cóż na moim avidzie jest napisane USA. z tego co wiem to wszystkie blanki st croix to USa a jedynie triumphy sa zbrojone w chinach. jesli mam nie aktualne dane to bedę wdzięczny za up grade
pozd JW


@Jerzy,

chyba zbyt szeroko zacytowałem fragment Twojej wypowiedzi, a chciałem odnieść się do blanków Batsona. Tutaj informacje o przeniesieniu produkcji mam z pierwszej reki, ze sie tak wyraze.

Jezeli chodzi o Avida, wczesniej pisalem o swoich watpliwosciach tylko. Powinienem doprecyzowac, iz nie chodzi o sam kij, ktory zapewne jest montowany w stanach, ale o miejsce produkcji blanku SCIII. Zaznaczam jednak iz ta informacja nie pochodzi z zadnego oficjalnego zrodla, w szczegolnosci nie pochodzi od firmy st.croix - dlatego moge mowic co najwyzej o watpliwosciach, a nie o wiedzy jak w przypadku Batsona.
Zreszta, mowiac szczerze, na chinskie Triumph Casty st.croix łowi mi sie lepiej niz na stare Premiery made in usa, jest to oczywiscie dolna półka wciąż, można się czepiac do detali uzbrojenia itp ale w moim odczuciu kije te sa i tak lepsze od starych amerykańskich premierów więc przeciwko takim chińczykom nie protestuje :D

@pablo
dziękuję za link, sprawa jest rzeczywiscie bardzo ciekawa i nie ukrywam iż mnie zainteresowała, postaram się wyjaśnić w czym rzecz. Oczywiście jeżeli wcześniej miałbyś jakieś dodatkowe info, to mam nadzieję że wrzucisz je na stronę, może jako nowy wątek do kącika rodbuildera?


Pozdrawiam



#75 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 grudzień 2006 - 12:27

Kiedyś czytałem o tym, że dosyć powszechnym jest sprzedawanie maszyn które już nie trzymają parametrów. Do niedawna szło to głównie na daleki wschód. Pewnie starsze wychodzące konstrukcje blanków też są obiektem handlu. Nie chcę dyskredytować nikogo, ale jak znam życie, to jeśli firma ma plany ekspansji na jakiś region, to buduje tam swoją fabrykę i pilnuje wszystkiego by się im to nie odbiło na reputacji. Jak to mówią w reklamie, cuda się zdarzają ale...

#76 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 12:55

Osobiscie nic nie wiem, z informacji praktycznych, o blankach CD. Poza tym, ze u nas jest to bardzo drogie i nie ma wielu uzytkownikow.
A, ze lansowani juz byli rozni producencci, z roznym skutkiem, pozwole sobie zaczekac na rozwoj wypadkow.. <_<

Znam kogos, kto poszedl wlasnie taka droga, tzn. Nowa Zelandia i zbrojenie wysokiej klasy komponentami...wiec recenzje pewnie sie pojawia kolo wiosny...
Gumo

#77 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 grudzień 2006 - 14:57

Friko a te swoje wątpliwości odnośnie Avidow to na jakiej podstawie wysnułeś - pytam z czystej ciekawości :D

#78 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 17:33

@ jerzy:Friko na kijach avid jest ja byk napisane made in USA, batson produkuje w chinach blanki z serii RX 6. RX 7 I RX 8 to podobno juz stany. niejest do końca tak jak piszesz, ze chinczyk nie różni sie od meksykanina iTD. W przypadku produkcji przedmiotow o bardzo wysokich parametrach, ewentualnie niezwykle skomplikowanych istotny jest tez ogolna świadomośc technologiczna w kraju a także poziom zaawansowania technologicznego. gdyby te kwestie nie mialy znaczenia to fiat wyprodukowany w mediolanie albo w Tychach bylby tak samo niezawodny jak toyota japan albo volvo ze szwecji. tak nie jest. Produkty z napisem japan, usa czy germany beda statystycznie lepiej wykonane niż nawet u najbardziej precyzyjnego chińczyka. popatrz, ze produkcja nawet amatorskich, ale precyzyjnych aparatow fotograficznych nie opuścila wysp japońskich. pomśl tylko o ile tańszy byłby taki półprofesionalny nikon, jakbyłby robiony wcalosci w chinach.
ja tam jak moge to omijam droższe produkty z Chin.


Niedawno zapytalem sie Batsona gdzie blanki sa robione: odpowiedz ze jedynie blanki oznaczone ''+''sa robione w Stanach natomiast pozostala produkcja zostala przeniesiona do Chin pod najwyzsza kontrola jakosci. Czy ma to jakies znaczenie? Mi wydaje sie ze tylko czysto snobistyczne. W zeszlym tygodniu odebralem rx8, 2.60 do 28gr i jest na prawde super i co najwazniejsze ze za te pieniadze nie znajdzie sie nic lepszego. I to chyba sie liczy?

Bujo

#79 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 17:49

Zeby wypowiadac sie na temat calego rynku, trzeba wlasnorecznie przetestowac (minimum sezon lowienia w roznych war.) z kilkanascie firm.
Jezeli do tego dodac to, ze rzadko uda sie wedkowac 1nym kijem w roznych sytuacjach to wychodzi calkiem pojemna lamiglowka co najmniej na 1no zycie.
Jezeli do tego dolozyc ceny to wychodzi rownanie ze zbyt wieloma zmiennymi... :D
Gumo

#80 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 17:56

Niedawno zapytalem sie Batsona gdzie blanki sa robione: odpowiedz ze jedynie blanki oznaczone ''+''sa robione w Stanach natomiast pozostala produkcja zostala przeniesiona do Chin pod najwyzsza kontrola jakosci. Czy ma to jakies znaczenie? Mi wydaje sie ze tylko czysto snobistyczne. W zeszlym tygodniu odebralem rx8, 2.60 do 28gr i jest na prawde super i co najwazniejsze ze za te pieniadze nie znajdzie sie nic lepszego. I to chyba sie liczy?

Bujo


@ Bujo
Tak, ale niejest tajemnicą, ze Batson to nie jest pierwsza swiatowa liga jeśli chodzi o produkcje blankow. st crioix lamiglas czy G-lommis juz sa tak postrzegane. Nie zmienia to faktu, że można zrobic na tych blankach dobre wedzisko. Ja znam wedkarza, który ma spinning firmy Balzer zrobiony z kompozytu grafitowo-szklanego i twierdzi, ze to jest najlepszy spinn jaki miał w życiu w rekach. Mimo, ze prze rece przeszły mu naprawdę klasowe kije. subiektywna rzecz.
pozd jerzy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych