Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Irlandia 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
413 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 14 sierpień 2012 - 09:39

Napewno żeby powtażalnie łowić na obcej wodzie to trzeba ją poznać,nie mówiąc już o oceanie gdzie pewnie trzeba się uczyć wszystkiego od podstaw.

Ale macie w IRI mnóstwo alternatyw :D

Mi gdy trafiam za granice zawsze łowi się łatwiej niż w PL i niejednokrotnie wyniki są dużo lepsze niż na swoich łowiskach gdzie znam położenie każdego kamyczka...
Choć często przychodzą dopiero pod koniec wyjazdu,gdy się już trochę wgryzie w wodę

B)

#262 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 14 sierpień 2012 - 14:18

Wargacze są bardzo wrażliwe na zmiany ciśnienia. To co widać to nie żaden mechanizm obronny! LOL To skutki barotraumy.

W tej rybie zmylilo mnie to, ze caly proces zaczal sie od dupy strony. Widzialem wczesniej ryby wyjmowane z duzych glebokosci, z wybaluszonymi oczami lub zoladkiem na wierzchu, ale nie cos takiego. Rdzawce wyjete dokladnie z tgo samego obszaru, czyli tej samej glebokosci, nie mialy zadnych objawow.
Czlowiek uczy sie caly czas, poczytalem wiec troche o barotraumie i znalazlem cos takiego http://git-r-down.com/- jakies opinie?
OT-Kuba- Lumix przepadl-czekam na nowego Olka teraz .

#263 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 15 sierpień 2012 - 11:26

Rdzawca do wargacza nie ma co porównywa - rdzawiec jest twardy a wargacz to wraliwiec - no i wysadza mu flaki od tylu a nie od przodu ale to kwestia budowy ciala.

http://www.recfishwest.org.au/data/admin/images/nav/release-weight.png

Release weights to w wielu miejscach (np Australii) obowiązkowy i sprawdzany przez kontrole ekwipunek wędkarski. Zwiększa szanse przeżycia ryby pomagając jej się zanurzyć.



#264 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 15 sierpień 2012 - 23:03

Rdzawca do wargacza nie ma co porównywa - rdzawiec jest twardy a wargacz to wraliwiec - no i wysadza mu flaki od tylu a nie od przodu ale to kwestia budowy ciala.

http://www.recfishwest.org.au/data/admin/images/nav/release-weight.png

Release weights to w wielu miejscach (np Australii) obowiązkowy i sprawdzany przez kontrole ekwipunek wędkarski. Zwiększa szanse przeżycia ryby pomagając jej się zanurzyć.


dzieki Tomaszek-uzywasz tego urzadzenia? bardzo prosty do zrobienia ze zwyklego ciezarka z wasami-juz go mam

#265 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 15 sierpień 2012 - 23:31

.

A to taka moja mala Irlandia-ryby niszowe,ale tez lowione na spina i to z premedytacja-mam to nieszczescie, ze mieszkajac na wyspie pelnej ryb, do kazdego sensownego lowiska musze podrozowac wiele kilometrow. . Fladry to takie pocieszycielki, moge je lowic nawet nie zdejmujac kapci, pod samym domem. Mysle , ze moja rzeka jest pod tym wzgledem ewenementem, nawet na skale Europy. Ten rok jest wyjatkowy-tylu flader nikt tu nie widzial nigdy.

Załączone pliki



#266 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 16 sierpień 2012 - 11:34

Fajne flaty David, takie polskie zawodnicze okonki

Wczoraj po robocie skoczyłem na bassy. Wiało ponad 40 km/h. Stojąc po kolana w wodzie czułem jak po butach przewala mi się masa żarcia - kraby i sandeel'e. Bassy też były...Miałem siedem konkretnych ryb na kiju, dwa bujnięcia, kołowrotek oddawał trochę plecionki i luz...Po siódmym zmieniłem gumę na Tapsa i w końcu złowiłem małego bassika...Pewnie trzeba było to zrobić dużo wcześniej...Przed 23 wiatr zaczął mnie przewracać, plecionka owijała się wokół mnie, więc dałem za wygraną :lol:

#267 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 16 sierpień 2012 - 13:15

U mnie tak wczoraj wialo i lalo, ze kajak stal w livingroomie obrocony dziobem do okna balkonowego, gotowy do akcji. Miedzy progiem domu a poziomem rzeki bylo tylko metr roznicy- oglosili alarm powodziowy. Rozeszlo sie po kosciach, bo przyplywu duzego nie bylo- na szczescie.

#268 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 sierpień 2012 - 13:34

Ech, te fląderki wyglądają naprawdę zacnie.
Jest szansa z piaszczystej plaży na nie zapolować?

#269 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 16 sierpień 2012 - 13:36

Ech, te fląderki wyglądają naprawdę zacnie.
Jest szansa z piaszczystej plaży na nie zapolować?


Pewnie, na lugworma :D

Albo sluga:

Załączone pliki



#270 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 sierpień 2012 - 17:23

BOMBA fota

#271 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 sierpień 2012 - 03:08

Trzeci wypad na nową miejscówkę i za każdym razem łowię jakieś rybki :D Tydzień temu z Bigosem (ciągle czekam na fotki z jego wypasionego lustra...) cztery bassy, kilka rdzawców i makreli. Dziś ryby kompletnie nie reagowały, aż do momentu, gdy przestało wiać, a zaczęło padać. W ciągu kilkunastu minut złowiłem kilka rdzawców, bassa i wargacza. Przez przytępiony hak straciłem też niezłą rybe, prawdopodobnie bassa. Łowiłem na sluga Lunker City na haku offset i obciążeniu mojego pomysłu - dwóch przelotowych ciężarków 3,5g. (takich jak do obciążania spławika do przepływanki). Wszystkie ryby miałem z jednej skałki, w wodzie o głębokości 2-3m.

Po zachodzie słońca zmiana miejsca i kolejnych 6 grubiutkich bassów.

http://img89.imageshack.us/img89/8519/p1010339z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img19.imageshack.us/img19/5777/p1010344sq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img829.imageshack.us/img829/8231/p1010347z.jpg

Uploaded with ImageShack.us



#272 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 sierpień 2012 - 08:25

kurcze tak patrzę na te Wasze silikony i coraz większą mam ochotę sprawdzić takie zabawki na naszych SEATROUTach... pokarm pobierają zblizony... są tobiasze, dobijaki... jest szansa ze bedzie to robic :D

#273 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 sierpień 2012 - 08:41

Tomek wymiatasz!!!Jesteś już chyba THE KING od bassów na całą irysownię

Graty

Mifek z tymi silikonam uzbrojonymi bezzaczepowo,to by byl dobry pomysł np.na rozewie,gdzie każda sekunda nieuwagi kończy się rwaniem.jesienią jak tubis się trze,powinny być skuteczne

#274 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 sierpień 2012 - 09:19

Tomek wymiatasz!!!Jesteś już chyba THE KING od bassów na całą irysownię

Graty

Mifek z tymi silikonam uzbrojonymi bezzaczepowo,to by byl dobry pomysł np.na rozewie,gdzie każda sekunda nieuwagi kończy się rwaniem.jesienią jak tubis się trze,powinny być skuteczne


Myślę, ze blisko jesteś prawdy
Nie wiem ilu lokalersów ma takie wyniki jak Tomek, ale za pierwszą dziesiatkę na wyspie to bym spokojnie kase stawiał

Slugi jedno, ale spróbujcie na trocie berkley gulp! sandeel. To, co ta przynęta potrafi zadziwia mnie zupełnie, ogólnie - jestem pod dużym wrażeniem tych przynęt.

#275 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 sierpień 2012 - 09:42

Ładnie Tomas. Mówiłem ze te gumy na karolinie muszą dobrze działać.
No i ta cena. W stanach paczka to ok 6usd.
Kup sobie jeszcze na ebay ciężarki typu bullet. Mosiężne nie dość ze tanie jak barszcz to jeszcze ekologiczne :D
Pozdrowka

#276 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 sierpień 2012 - 10:17

Dzięki Panowie, wczoraj pękła druga setka w tym sezonie :mellow:


Ładnie Tomas. Mówiłem ze te gumy na karolinie muszą dobrze działać.
No i ta cena. W stanach paczka to ok 6usd.
Kup sobie jeszcze na ebay ciężarki typu bullet. Mosiężne nie dość ze tanie jak barszcz to jeszcze ekologiczne :D
Pozdrowka


Weź mi to zalinkuj, w UK bullety są po 5-6 funtów za 5 szt. Dlatego zużywam stare zapasy ołowiu po sklepie

#277 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 sierpień 2012 - 10:27

W cabelasie jest taniość zupełna


#278 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 sierpień 2012 - 10:44

Zalinkuje. Tych tanich z cabelas nie polecam. Sa z jakiegoś dziwnego stopy. Lekkie bardzo w stosunku do wielkości. Nie wiem jak te droższe. Te z ebay sa idealne

#279 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 17 sierpień 2012 - 10:55

[quote title=tpe napisał(a) dnia pią, 17 sierpień 2012 11:17]Dzięki Panowie, wczoraj pękła druga setka w tym sezonie :mellow:
Tomek jak tak dalej pojdzie bedziesz chyba jedyny na wyspie co lowi regularnie, a Kerry to ostatnie miejsce w Irl, gdzie bassy wystepuja w takich ilosciach. Na potwierdzenie podam, ze gosciu ktory zawodowo para sie przewodnitcwem na bassa na pd-wsch, ma swoj biznes od kilkunastu lat, wyrozniany nagrodami za promowanie turystyki itd... zawiesil swoja dzialalnosc tydzien temu- wymiekl jak przez 4 dni-4 klijentow zlowilo 4 bassy.
Tomek szacun dla cie ;)
Napisales, ze bassy sa grube-ja zauwazylem to samo po moich ostatnich rybach. Zadne okazy, ale maksymalnie napchane. Taka sama sytuacja byla w 2010-a potem przyszla zima stulecia. Czyzby powtorka?


#280 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 sierpień 2012 - 10:58

Jim wymiękł?