Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Irlandia 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
413 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:03

Ech, te fląderki wyglądają naprawdę zacnie.
Jest szansa z piaszczystej plaży na nie zapolować?

Nam sie nigdy nie udalo zlowic jej celowo w morzu, a probowalismy kilka razy. Moi i Tomka znajomi cos tam ulowili, ale tez nie z plazy tylko z portu- http://www.lurefish-ireland.com/2012/06/flounder-on-lures.ht ml
problemem jest chyba ,ze w morzu jest ciezko je znalezc w duzych skupiskach, ktore dawalyby jakas powtarzalnosc. Jak masz polowac na jedna plaska w morzu, przez pol dnia, z roznym skutkiem-to kazdy by wymiekl.
U mnie w rzece jest inaczej-sa miejsca , ze wydaje sie ,ze dno sie porusza tyle ich jest.

#282 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:05

Jim wymiękł?

tak wlasnie on-wzial sobie urlop w pelni sezonu bassowego- wykonczyly go psychicznie ;)

#283 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:33

Tu brałem ciężarki
http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=320948349552& amp;index=0&nav=SEARCH&nid=19332097817
Pozdrowka

#284 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 sierpień 2012 - 12:03

Niedrogo i niedaleko :D

http://www.agmdiscountfishing.co.uk/terminal-tackle-weights- c-56_105.html

pzdr :D

#285 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 sierpień 2012 - 01:01

Krzysiek, Mateush dzięki! Na razie zrobiłem zakupy w AGM. Kupiłem ciężarki i trochę gum, ceny faktycznie bardzo dobre.

Sezon 2012 jest dla mnie jakościowo więcej niż udany. Jak do tej pory złowiłem trochę mniej bassów niż w tym samym czasie rok temu. Ale to przez fatalną wiosnę...W kwietniu i pierwszej połowie maja ryby były w łowisku, ale totalnie ignorowały przynęty. Warto pamiętać, że przez te dwa m-ce wiało ciągle z północy i ze wschodu i było bardzo zimno. Poza tym bassy w tym roku praktycznie nie biorą hard lures. Gdyby nie Sandeel'e Savageara i Slug'i Lunker City, pewnie też bym narzekał jak Jim. Poza tym bassy praktycznie znikły z jednych miejsc, a pojawiły się tam, gdzie w poprzednich latach prawie ich nie było. Zerują też o rożnych wariackich porach. Ostatnio łowiliśmy je z Bigosem o 3 nad ranem. Ale generalnie pory żerowania powiązane są pływami. Kiedyś pływy nie miały znaczenia, żerowały na HW jak i na LW, teraz najlepiej łowić je dokładnie pomiędzy pływami.

Grubasy łowię z piasku, te czarne ze skałek są przeraźliwie chude...Dziwne, bo wszędzie żarcia w tym roku jest sporo.



#286 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 18 sierpień 2012 - 11:03

Skąd masz newsy że Jim na urlopie?

#287 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 19 sierpień 2012 - 22:26

Skąd masz newsy że Jim na urlopie?

na urlopie- ( doslownym- odsylam do jego strony ) i takim wyczytanym miedzy wierszami- tego nie ma na jego stronie- odwolanie klijentow itd.
A teraz z innej beczki- czy ktos mial stycznosc z dorada ( gilthead bream) w Irlandii, z brzegu? wiem ,ze jest , ze sie lowi na spinning i ze jest trudno- a jak sie zlowi to mgla tajemnicy... jakies sluchy- nie chodzi o miejsca , bardziej o przynete , sposob, pory dnia i przyplywu etc.

#288 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 sierpień 2012 - 21:19

[quote]
Skąd masz newsy że Jim na urlopie?
[/quote]
na urlopie- ( doslownym- odsylam do jego strony ) i takim wyczytanym miedzy wierszami- tego nie ma na jego stronie- odwolanie klijentow itd.
A teraz z innej beczki- czy ktos mial stycznosc z dorada ( gilthead bream) w Irlandii, z brzegu? wiem ,ze jest , ze sie lowi na spinning i ze jest trudno- a jak sie zlowi to mgla tajemnicy... jakies sluchy- nie chodzi o miejsca , bardziej o przynete , sposob, pory dnia i przyplywu etc.
[/quote]

Jak David wiesz gdzie, to i sposób się znajdzie Słyszałem, że pojawia się w południowo-zachodnim krańcu wyspy. Fajna ryba, wygląda na bardzo silną. Z podobnych oryginałów złowiłem kilka lat temu kilka triggerfish'y, próbowałem na spinna, ale tylko wąchały...Kreweta na spławikówce okazała się strzałem w 10.

P.S. Wieje od dobrych kilkunastu dni z południa, a bassów coraz mniej, chociaż żarcie obija się po nogach...

#289 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 sierpień 2012 - 11:41

Koledzy , może uda mi się w tym roku złowić pierwszego bassika , może nie :o W każdym bądź razie wciągnęło mnie na maxa . W przyszłym roku mam plan zawitać w ire w okolice wexford i mam pytanie . Czy moglibyście polecić jakieś dobre i czyste B&B dla parki i dobre miejscówki na bassa , ale te raczej łatwe technicznie żebym karku nie złamał łażąc po stromiznach :lol: Zasady połowu znam , jest okres ochronny od połowy maja do połowy czerwca , wymiary bassa też znam ;) czyli ryba- woda :mellow: , nie wiem tylko czy są jakieś fee za wędkowanie w ire morzu . W zasadzie to mnóstwo informacji typu b&b , mapki southeast , i inne przydatne do połowienia bassów mam , znalazłem na necie ale chciałbym dowiedzieć się bardziej z autopsji , w szczególności od wędkujących w tamtych okolicach . Jak możecie to na priva piszcie , żeby nie zaśmiecać wątku , many thanks B)

ps. no i jełro trzeba mieć , ma się rozumieć

#290 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 sierpień 2012 - 21:36

Ja tam się za bardzo nie znam, ale jak chcesz złowić bassa to lepiej zaglądnij do Dingle. Wschodnie wybrzeże ostatnimi czasy to loteria, a u mnie raczej zawsze coś się złowi. Poza tym mam zaprzyjaźnione super B&B z pubem i dobrym żarciem.

#291 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 sierpień 2012 - 22:18

Ja tam się za bardzo nie znam

:mellow:

#292 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 sierpień 2012 - 22:30

[quote]
Ja tam się za bardzo nie znam
[/quote]
:mellow:
[/quote]

Kubuś, chodziło mi o wschodnie wybrzeże :D

#293 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 sierpień 2012 - 23:10

Wczoraj był ostatni dzień przed załamaniem pogody...Dwa bassy w estuarium na LW. Potem odwiedziłem miejscówkę dobrą na dużej wodzie. I szok, ryby brały dobrze na małej wodzie, wraz z przypływem brania słabły...Złowiłem kilkanaście rdzawców i wargacza. Bassy tym razem nie pokazały się.

http://img267.imageshack.us/img267/1677/p1010378e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#294 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 sierpień 2012 - 23:14

Foto okładkowe prawie-że :mellow:
Fajne rybki, naprawdę je polubiłem.

#295 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 25 sierpień 2012 - 00:22

zarabiste foto- macie takie same usmiechy B)

#296 OFFLINE   drakoo

drakoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKerry, IE

Napisano 25 sierpień 2012 - 01:34

hehe prawie bliźniak :mellow: Tomek za jakis tydzien jestem juz na stale w kerry, moze wpadniesz na male bassowanie na mojej miejscowce i na grilla ?

#297 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 sierpień 2012 - 02:11

hehe prawie bliźniak :mellow: Tomek za jakis tydzien jestem juz na stale w kerry, moze wpadniesz na male bassowanie na mojej miejscowce i na grilla ?


Będzie ciężko...Pracuję 6 dni w tygodniu..., a 14.09 lecę do Polski. Wracam w październiku. Ale może w końcu wybiorę się na łosie do Waterville, a to po drodze.

#298 OFFLINE   drakoo

drakoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKerry, IE

Napisano 25 sierpień 2012 - 03:58

dajznac jak wrocisz w pazdzierniku, moze skoczymy razem na te loski... gdzie lowisz w waterville ? iny ?

#299 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 25 sierpień 2012 - 18:32

Dzisiaj wczesnym popołudniem udało się wyrwać nad wodę. Wypad zaliczam do bardzo udanych.

Wytargałem dwie sztuki o łącznej długości 2,5 m. Pierwszego udało się wyjąć podbierakiem, drugiego musiałem podebrać ręką.

Pierwszego wypuściłem, drugiego wziąłem do domu.

Miejscówka to blat 1,5 - 2 m.
Przynęta: sweeper 14 RGS.
Sprzęt: siedmiostopowy BPS Bionic Blade BNC70MHT-2 o mocy 10-20 funtów i c.w. 3/8 - 1 1/2 uncji; młynek Abu Revo SX, na młynku trzydziestofuntowa Sufix832 z przyponem Dragon Titanium 40 cm, 14 kg.

Fotki później.

#300 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 sierpień 2012 - 18:35

Pięknie Rochu, a ja dzisiaj w domu kiszę...