Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 sierpień 2019 - 14:05

Mazowiecki odcinek Wisły graniczy z radomskim nie lubelskim. Na radomskim też nie wolno trollingować.

Dokładnie, tak samo jak i na Lubelskim :) 



#362 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 sierpień 2019 - 15:42

Zakazać wszelkich zakazów!!!!!!!!

Ciekawe co z tego wyniknie...

Marian , to jest bardo dobre pytanie . Pewnie  nic !!!!

Nikt tu nie nawołuje do anarchii . Jedynie wyraża swój pogląd w temacie pewnego zakazu .Z góry było wiadomo że nie będzie jednego stanowiska , a i to że raczej nikt nikogo nie przekona było pewne jak dzień po nocy. Ale co sobie pogadamy , to nasze.

 

Taka anegdotyczna historia o absurdalnych przepisach.

 

Pewien mieszczuch poczuł powołanie do rolnictwa . Chcąc zdobyć odpowiednią do tego wiedze, postanowił zapisać się do wieczorowego Technikum Rolniczego . Dowiedział się , że podstawowym warunkiem dostania do takiej szkoły jest posiadanie co najmniej 10 hektarów ziemi rolnej.

Udał się do Agencji Rolnej by takową ziemię nabyć . Tam dowiedział się że niezbędnym warunkiem przy zakupie ziemi rolnej jest ukończenie Technikum Rolniczego.

Nie życiowe ? No to coś bardziej życiowego.

 

https://www.tvn24.pl...absurdow,19,396


  • jacekp29 i eRKa lubią to

#363 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 02 sierpień 2019 - 16:02

Perspektywa mogłaby się zmienić gdyby np. policja wprowadziła ze względów bezpieczeństwa całkowity zakaz brodzenia w Wiśle. Bo w sumie z jakiej racji maja później kogoś szukać albo ściągać z rafy, lepiej zakazać. Rozumiem że wszyscy w milczeniu by przyjęli taki prawny zapis.


Ja wiem że jesteśmy na równi pochyłej do bolszewizmu. Ale kiedy to policja nabyła takie uprawnienia?

#364 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 17:33

A więc twierdzisz że fakt iż okradli mnie złodzieje, jest moją winą gdyż nawet nie zauważyłem że weszli i wyszli?
Tylu już rzeczom jestem winny, że i to przyjmę na klatę.
Ale powiedz, czy złodzieje są w jakikolwiek sposób usprawiedliwieni że zamiast siedzieć i pilnować, dałem zakaz kradzieży (kłódkę) i wyjechałem?


Mnie żona codziennie graty przemienia w domu i nic nie mogę jej zrobić..
  • Flame, Pisarz.......ewski Piotr i eRKa lubią to

#365 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2019 - 18:53

Jak Ci żona dopiekła, obejrzyj film "Amelia". Tam jest doskonały instruktaż, jak sobie z nią poradzić. Bierz pod uwagę konieczność późniejszego prowadzania jej do psychiatry.

#366 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 02 sierpień 2019 - 19:22

Gdyby sprawę rozpatrywać w sposób racjonalny to osobiście zakazałbym trollingu w Wiśle małopolskiej i lubelskiej, a dopuścił od mazowieckiej w dół :)

 

A gdzie tu racjonalność?



#367 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:06

Dokładnie, tak samo jak i na Lubelskim :)

 

Na Radomskim faktycznie też nie można ale na Lubelskim można. Pomyliłem się.



#368 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:08

Na lubleskiej też się nie łowi w trolingu😉

#369 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:20

Na Radomskim faktycznie też nie można ale na Lubelskim można. Pomyliłem się.


Źródło proszę podać. Mowa o odcinku lubelskim.

Użytkownik tymon edytował ten post 02 sierpień 2019 - 20:21


#370 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:22

NIE MOŻNA !!! JUŻ OD CHYBA 2 JAK NIE 3 LAT  ;)  :)

  Obostrzenia obowiązujące na wodach nizinnych Okręgu PZW w Lublinie.

 

1.     Na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg Lubelski obowiązuje RAPR w PZW z wyjątkiem:

·         Okoń do 18 cm

·         Połów dobowy dla sandacza i szczupaka  - 2 szt. łącznie

2.     Na wszystkich wodach stojących Okręgu PZW w Lublinie (zbiorniki i jeziora) wymiar ochronny dla karpia do 35 cm – nie dotyczy rzek.

3.     Ryby drapieżne (szczupak, sandacz, okoń, sum) przeznaczone do zabrania należy wpisać do rejestru połowu bezpośrednio po złowieniu, a przed oddaniem następnego rzutu. Nie dotyczy zawodów wędkarskich.

4.     Na zbiorniku Zemborzyce (obwód Nr 2 rzeki Bystrzycy) dodatkowo obowiązują następujące obostrzenia – dotyczy to Zalewu od mostu drogowego przy ul. Cienistej:

·         Zakaz spinningowania i połowu na żywą bądź martwą rybę od stycznia do dnia 31 maja

·         Widełkowy wymiar ochronny szczupaka do 55 cm i powyżej 100 cm

·         Widełkowy wymiar ochronny sandacza do 50 cm i powyżej 90 cm

·         Dobowy limit połowu:

 szczupak 1 szt.

 sandacz 1 szt.

 lub sandacz + szczupak

5.     Na rzece Bystrzyca Nr 3 obowiązuje zakaz połowu ryb od zapory czołowej Zalewu Zemborzyckiego do mostu drogowego na ul. Żeglarskiej.

6.     Na stawie Wola Rudzka (Opole Lubelskie) obowiązuje zakaz wędkowania ze środków pływających.

7.     Na zbiornik Budzyń obowiązują dodatkowo obostrzenia:

·         Zakaz wędkowania z wysp i kąpieliska

·         Zakaz połowu z łodzi w porze nocnej

·         Zakaz połowu z łodzi w okresie od 15.06 do 10.09 w godz: 10:00-18:00

·         Wymiar ochronny karpia do 35 cm i lina do 30 cm oraz limit dobowy połowu 2 szt.

·         Wymiar ochronny karasia pospolitego do 20 cm

8.     Na zbiorniku w Bełżycach obowiązują dodatkowo obostrzenia:

·         Wymiar ochronny karpia do 35 cm i limit dobowy – 1 szt.

·         Wymiar ochronny lina do 30 cm i limit dobowy – 1 szt.

·         Wymiar ochronny okonia do 25 cm

·         Wymiar ochronny karasia pospolitego do 20 cm i limit dobowy – 3 szt.

·         Zakaz połowu metodą spinningową oraz metodą na żywą bądź martwą rybę od 1 stycznia do 30 kwietnia

 9.    Na zbiorniku w Chodlu obowiązuje zakaz wędkowania ze środków pływających.

10.   Na zbiornikach Chodel, Poniatowa oraz Skorczyce obowiązują następujące obostrzenia:

·         Wymiar karpia do 35 cm oraz dobowy limit połowu 2 szt.

·         Wymiar lina do 30 cm

·         Na zbiorniku w Poniatowej dodatkowo wymiar ochronny szczupaka do 55 cm i okonia do 20 cm

11.   Na zbiorniku Dratów obowiązują dodatkowo obostrzenia.

·         Całkowity zakaz wędkowania na zimowisku ryb w okresie od 01.10 do 31.03 każdego roku w strefie ochronnej o promieniu 100 m od wyznaczonego miejsca bojkami

·         Całkowity zakaz połowu okonia od 1 grudnia do 30 kwietnia

12.   Na odcinku obwodu rybackiego rzeki Wisły Nr 1 ustanowiono obręb ochronny położony na terenie gminy Puławy – obejmujący obszar basenu Portu rzecznego w Puławach na prawym brzegu Wisły w 372 km – obręb ochronny całoroczny.

13.   Na wodach Okręgu Lubelskiego obowiązuje całkowity zakaz łowienia ryb metodą trollingową oraz z użyciem kuszy.

14.   Na stawie w Parku Zdrojowym Nałęczów obowiązują następujące obostrzenia:

·        Wędkowanie odbywa się w: poniedziałek od 15:00 do 21:00, a we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 3:00 do 11:00

·         W okresie zimowym połów metodą podlodową odbywa się od świtu do zmierzchu

·         Wędkowanie wyłącznie na 1 wędkę metodą spławikową, gruntową lub spinningową

·         Obowiązuje limit karpia 1szt./dobę oraz wymiar ochronny do 35 cm

15.   Na stawie Jabłonowskim w Dęblinie limit połowu 1 szt./dobę karpia.

16.   Na jeziorze Rogóźno i Zagłębocze obowiązuje dodatkowo wykupienie licencji.

17.   Zbiornik na rzece Bobrówka – obwód rybacki rzeki Tyśmienica Nr 1 – zakaz wędkowania z pomostów, ścieżki edukacyjnej oraz środków pływających.

18.   Zbiornik Zimna Woda wyłączony z porozumień międzyokręgowych

W roku 2019 na Zbiorniku Zimna Woda obowiązują następujące obostrzenia:

·        Całkowity zakaz zbierania ryb („No kill”) – nie dotyczy zawodów wędkarskich

·         Zakaz połowu ze środków pływających i wyznaczonych kąpielisk

·         Zakaz stosowania zanęty w okresie letnim tj. od 15 czerwca do 31 sierpnia

19.   Rzeka Kurówka woda górska na odcinku ujścia rzeki Białka do ujęcia wody przez Zakłady Azotowe w Puławach z jednoczesnym utworzeniem odcinka „złów i wypuść” od mostu drogowego w m. Końskowola do mostu drogowego przy Zakładach Azotowych w Puławach. Wyłączona z porozumień międzyokręgowych.


Użytkownik Jano edytował ten post 02 sierpień 2019 - 21:02


#371 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:26

A gdzie tu racjonalność?

Dopuszczalność trollingu powinna być podyktowana przede wszystkim wielkością wody. W OM nigdy mojego sprzeciwu nie budził zakaz trollingu na Bugu oraz Narwi. Te rzeki są do tego za małe, za wąskie. Na Wiśle natomiast w czasach trollingu nigdy tak naprawdę nie miałem problemu pływania za kimś gęsiego, nie pływałem nigdy blisko wędkarzy łowiących na brzegu. Nawet w trakcie niżówki to jest ogromna woda, usiana wyspami, często płynąca kilkoma nurtami. Każdy znajdzie dla siebie miejsce. W skali kraju i całego PZW kompletnie brakuje jakiejkolwiek konsekwencji. Czasami łowię również na dolnośląskiej Odrze, która jest akurat bardzo kameralną rzeką, nieporównywalnie mniejszą od mazowieckiej Wisły i tam akurat trolling jest dozwolony, a moim zdaniem mógłby być zakazany. Wisłę znam od Kozienic (czyli jeszcze okręg Radom) do Płocka, tam wszędzie ten zakaz jest moim zdaniem nieracjonalny.   



#372 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:58

W lubelskiem kusza jest dozwolona. Warunkiem jest posiadanie nieskazitelnej opinii etycznego kusznika postrzegającego otoczenie z szerszej perspektywy. Opinię potwierdzić musi na piśmie przynajmniej pięciu nurków. Ponadto kusza musi posiadać w widocznym miejscu logo sponsora.
  • RokiFishBoa lubi to

#373 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 02 sierpień 2019 - 21:03

i pewnie pod warunkiem , że stosują C&R   :rolleyes:  B)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 02 sierpień 2019 - 21:03

  • Pisarz.......ewski Piotr, Sławomir i Tomasz79 lubią to

#374 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 sierpień 2019 - 21:15

Dopuszczalność trollingu powinna być podyktowana przede wszystkim wielkością wody. W OM nigdy mojego sprzeciwu nie budził zakaz trollingu na Bugu oraz Narwi. Te rzeki są do tego za małe, za wąskie. Na Wiśle natomiast w czasach trollingu nigdy tak naprawdę nie miałem problemu pływania za kimś gęsiego, nie pływałem nigdy blisko wędkarzy łowiących na brzegu. Nawet w trakcie niżówki to jest ogromna woda, usiana wyspami, często płynąca kilkoma nurtami. Każdy znajdzie dla siebie miejsce. W skali kraju i całego PZW kompletnie brakuje jakiejkolwiek konsekwencji. Czasami łowię również na dolnośląskiej Odrze, która jest akurat bardzo kameralną rzeką, nieporównywalnie mniejszą od mazowieckiej Wisły i tam akurat trolling jest dozwolony, a moim zdaniem mógłby być zakazany. Wisłę znam od Kozienic (czyli jeszcze okręg Radom) do Płocka, tam wszędzie ten zakaz jest moim zdaniem nieracjonalny.   

Nic dodać, nic ująć.



#375 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 sierpień 2019 - 21:37

Widzę, że temat na bieżąco się rozjeżdża w kierunkach różnorakich ..., jakby za sprawą czarodziejskiej wędki ... Czas kończyć rozważania. Kto jaką decyzję podejmie i czym konkretnie podyktowaną jego sprawa.


  • strary i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#376 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 02 sierpień 2019 - 22:15

i pewnie pod warunkiem , że stosują C&R   :rolleyes:  B)

jako ten z nieskazitelną opinią kilku nurków, chciałem zauważyć, że  C&R możemy stosować natomiast za cholerę nie możemy wprowadzić zasady no kill  ;)



#377 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 02 sierpień 2019 - 22:47

Dopuszczalność trollingu powinna być podyktowana przede wszystkim wielkością wody. W OM nigdy mojego sprzeciwu nie budził zakaz trollingu na Bugu oraz Narwi. Te rzeki są do tego za małe, za wąskie. Na Wiśle natomiast w czasach trollingu nigdy tak naprawdę nie miałem problemu pływania za kimś gęsiego, nie pływałem nigdy blisko wędkarzy łowiących na brzegu. Nawet w trakcie niżówki to jest ogromna woda, usiana wyspami, często płynąca kilkoma nurtami. Każdy znajdzie dla siebie miejsce. W skali kraju i całego PZW kompletnie brakuje jakiejkolwiek konsekwencji. Czasami łowię również na dolnośląskiej Odrze, która jest akurat bardzo kameralną rzeką, nieporównywalnie mniejszą od mazowieckiej Wisły i tam akurat trolling jest dozwolony, a moim zdaniem mógłby być zakazany. Wisłę znam od Kozienic (czyli jeszcze okręg Radom) do Płocka, tam wszędzie ten zakaz jest moim zdaniem nieracjonalny.   

 

Od jakiej wielkości trolling ma być dopuszczalny? Wisła związana stopniami wodnymi bardziej przypomina kanał niż rzekę. Gdyby usunąć zapory wtedy byłaby piękna woda górska i nie byłoby nawet jak trollingować. Jak jeszcze po niej pływałem to czasami przez 10km nie było wędkarza na brzegu czy wodzie. Generalnie wędkarze skupiają się w kilkunastu miejscach. Tam gdzie się skupia ryba konsumpcyjna.

Jaka konsekwencja, skoro każdy okręg sobie rzepkę skrobie. W Krakowie poszli po rozum do głowy i umożliwili chociaż na kawałku wody legalny trolling. Jeśli to się nie zmieni to całkiem możliwe że na przyszły sezon wykupię tam pozwolenie.

Chociaż jak czytam to trollingowanie na zakazie to żaden wstyd.



#378 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 02 sierpień 2019 - 22:52

Iracjonalne jest łamanie przepisów tłumacząc to - bo jestem etyczny.

Etyczny i łamie przepisy? Oksymoron?

Kto wskazuje, ustanawia etyczność?
Kto daje to prawo być pomazańcem?

Hipokryzja?

Chcecie, lobbujcie zmianę przepisów nikt wam tego nie broni.
Na ten czas są takie przepisy jakie są i zabraniają trollingu.

Uważam, że w obecnej chwili są większe problemy niż zakaz ciągnięcia przynęty za łodzią.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to by było co łowić nawet kosztem możliwości połowu w danych okresach lub z wykorzystaniem danych metod.
By były kontrole, zarybienia.
Chcę wiedzieć gdzie idą nasze pieniądze.

Chcę żebyście mogli trollingować, łowić sumy i bolenie.
Żeby ten dziadek z feederem miał swoje leszcze ale już ich nie kradł na potęge bo kara jaką dostanie będzie dotkliwa.

Co robię żeby to zmienić?
Postawiłem na takich ludzi jak Grzesiek Sybilski który drąży skałę jak kropla.
Oddaję im swój głos.

Stawiam na takich ludzi Wojtek Duraj który nie gada, a działa.
Zapytajcie panów z BB.

Chcę zmian.

Jednak póki co mamy to co mamy.
Irracjonalne przepisy i ludzi którzy te przepisy łamią.

Nie przekonuje mnie wasza retoryka, ponieważ tak każdy może tłumaczyć swoje zachowanie i łamanie przepisów.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#379 OFFLINE   chwat

chwat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 03 sierpień 2019 - 12:15

Jak dla mnie środek rzeki to matecznik taka ostoja gdzie ryba powinna żyć w spokoju ,dorastać i się rozmnażać.Na to co podpłynie pod brzeg można zapolować.W łowiectwie kiedyś do zwierzaków strzelano breneką o zasięgu 50 metrów.Trzeba było mieć kunszt aby podejść na tą odległość , i dzięki temu strzelano głównie osobniki starsze i słabe.Obecnie sztucerem z lunetą można walić na kilkaset metrów będąc w żółtej koszulce i oblanym perfumami dżejms blond słuchając disco.To samo dotyczy wędkarstwa obecnie.


  • Little Wing lubi to

#380 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 03 sierpień 2019 - 13:24

jako ten z nieskazitelną opinią kilku nurków, chciałem zauważyć, że  C&R możemy stosować natomiast za cholerę nie możemy wprowadzić zasady no kill  ;)

3acf17f4b699696903e975006a0e6683.jpg

 

Wszędzie wymówki  ;)


  • RokiFishBoa lubi to